Rodzice kochają moją młodszą siostrę bardziej niż mnie

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 10 lut 2019
 • Oto Kasia. Chciałaby coś wyznać. Przez dłuższy czas swojego życia nienawidziła kogoś bardzo jej bliskiego. I jest jej z tego powodu bardzo wstyd. Oto jej historia.
  Kasia ma młodszą siostrę Zosię. Urodziła się, kiedy Kasia miała 4 lata i pamiętała, że bardzo ucieszyła się, że będzie mieć małą siostrzyczkę, z którą będzie mogła się bawić. W sumie to sama była jeszcze wtedy dzieckiem. Ale od samego początku wszystko szło nie tak.

  Zosia urodziła się z niedowagą i musiała zostać w szpitalu. Walczyła tygodniami. Cała rodzina i jej przyjaciele martwili się o nią. W międzyczasie, wszyscy zapomnieli o Kasi. Jeszcze 3 tygodnie wcześniej była w centrum uwagi, wszyscy się z nią bawili, dawali jej prezenty, a teraz każdy mówił tylko o Zosi i nikt się Kasią nie interesował. Znalazła więc sposób, jak zwrócić na siebie uwagę dorosłych. Wpadała w histerię. Ale rodzicie szybko jej wyjaśnili, że taka złość nie sprawi, że wszyscy zapomną o Zosi i że powinna być mniej samolubna.

  Kasia poczuła się bardzo urażona, ale nikt tego nawet nie zauważył. Kiedy w końcu zabrali Zosię do domu, patrząc na to brzydkie małe stworzenie Kasia zupełnie niczego nie czuła. A na pewno nie mogła się z nią bawić, tak jak jej to obiecywano. Ale przynajmniej odzyskała rodziców! Nikt jednak nie mógł spędzać z nią całego dnia na zabawie i spacerach. Rodzice mieli ważniejsze rzeczy do roboty, takie jak zabieranie Zosi do lekarzy. Musiała nauczyć się zajmować własnymi sprawami i poświęcano jej już tylko połowę uwagi, a przecież miała mieć ją całą dla siebie.

  Potem poszła do szkoły. Sytuacja się nie poprawiła. Zosia była chorowitym dzieckiem i rodzice ciągle poświęcali czas, uwagę i pieniądze na leczenie jej chorób. W tym samym czasie Kasia była zupełnie normalnym dzieckiem: chodziła do szkoły, miała swoje zainteresowania, swoich znajomych. Rodzice poświęcali jej uwagę, ale nie tyle, ile jej potrzebowała. Z większością spraw radziła sobie sama. Stała się bardzo rozgoryczona i zaczęła nienawidzić tego bezbronnego potwora: swoją siostrę.

  Wszystko się pogorszyło, kiedy Kasia stałą się nastolatką. Wszystko kręciło się wokół „Zosia to, Zosia tamto”. I wydawało się, że skoro Kasia nie jest już dzieckiem, rodzice wykonali swoje zadanie. Próbowała się buntować, żeby zwrócić na siebie uwagę, prosić o pomoc, żeby chociaż z nimi porozmawiać. I wtedy rodzice wyjaśnili jej, że bardzo ją kochają i uważają, że jest bardzo niezależna i nie potrzebuje aż takiego wsparcia. „Popatrz Kasiu, jaka jesteś silna, radzisz sobie ze wszystkim. Zosia jest słaba… ciągle choruje, kto się nią zajmie? Ale ty nigdy nie będziesz mieć żadnych problemów. Jesteśmy z ciebie bardzo dumni!” Taaa… to brzmi świetnie, ale może trochę wsparcia?

  Najgorsza sytuacja miała miejsce, kiedy Kasa miała iść do nowej szkoły w innym mieście i musiała wyprowadzić się od rodziców na cały semestr. Prosiła ich od dawna, żeby kupili jej gitarę. Wszystko wydawało się być na dobrej drodze - młodsza siostra poszła do szkoły, była całkiem zdrowa i Kasia pomyślała, że w końcu może mieć zrównoważone życie rodzinne.
  Nie rozmawiała za dużo z Zosią - nic ich nie łączyło i nie miała ochoty z nią gadać, kiedy niezdarnie próbowała rozpocząć rozmowę. Była pewna, że dostanie wymarzoną gitarę. Nagle Zosia złapała jakąś infekcję płuc i musiała siedzieć w domu kilka miesięcy. Lekarze poradzili rodzicom, żeby zabrali ją nad morze co najmniej na miesiąc, żeby wydobrzała . Zgadnijcie, co rodzice powiedzieli Kasi. „Wybacz nam skarbie.. miesiąc nad morzem jest dość kosztowny i nie stać nas w tej chwili na gitarę. Możesz troszkę poczekać?”

  Kasia była wściekła. Po raz kolejny ta mała księżniczka dostała wszystko, a ona opuszczała dom jak jakiś bezdomny pies! Nie próbowała wtedy nawet dogadać się z rodzicami. Po prostu wyszła z domu, gotując się w środku ze złości i rozczarowania. Wyobrażała sobie nawet, jak wspaniałe życie byłoby bez Zosi i w ogóle jej nie współczuła. Uczucia te nie znikły przez cały semestr i na Boże Narodzenie wróciła do domu bardzo zgorzkniała. Sytuacja w ogóle się nie zmieniła. Aż do momentu wręczania prezentów. Była zaskoczona, jak zobaczyła, że Zosia przynosi jej gitarę.

  Nic nie rozumiała. Wiedziała, że jej rodzice nadal nie mieli pieniędzy. Zosia powiedziała, że jest to osobisty prezent od niej. Wyznała, że czuła się źle, że była powodem, dla którego rodzice nie mogli kupić Kasi nowej gitary i że wydała na nią wszystkie swoje oszczędności. Nawet sama zarobiła trochę grosza jesienią, wykonując drobne prace. Kasia wybuchła płaczem. Stara się teraz poprawić relacje z rodzicami i siostrą. Nauczyła się, że nienawidzenie kogoś, kogo się prawie nie zna jest dziecinne i że wkrótce obróci się przeciwko tobie.

Komentarze • 3 848

 • Konstancja i Kacper
  Konstancja i Kacper 3 godzin temu

  Mam młodszego brata i ma 7 lat. Kiedy były święta kichnoł, kaszlną i zapalenie płuc. 4 razy tak było.

 • Kasia Aptacy
  Kasia Aptacy 17 godzin temu

  Tylko że siostra jest gorsza

 • Kasia Aptacy
  Kasia Aptacy 17 godzin temu

  U mn jest tak samo😞

 • Miłka love
  Miłka love Dzień temu

  Też tak mam mam dwie starsze siostry mama zajmuje się ich studiami a ja o mnie wogóle zapomnieli siostry cały czas mnie wykorzystują muszę im przynosić gąbki kosmetyki buty tylko mama mnie rozumie mój tata zginął 3 lata temu mój dziadek 2 lata temu i co teraz dopiero po tygodniu zrozumiałam że zachowałam się okrutnie przeprosiłam siostry one mnie teraz jestem szczęśliwą rodziną ale bez taty

 • Małgorzata Skurska
  Małgorzata Skurska 4 dni temu

  Ja mam dwie siostry cioteczne he he😂

 • łyyba master
  łyyba master 5 dni temu

  nieprawdziwe historie hui wam wdupe

 • Daria Bajda
  Daria Bajda 5 dni temu +1

  Ja na szczęście nie miałam takiej sytuacji. Mam 13 lat i brata co ma 4 lata. Jest baaardzo dużym alergikiem i atopowcem. Na dwóch kartkach A4 ma wypisane na co jest uczulony. I chociaż rodzice muszą poświęcać, mu dużo czasu i uwagi żeby o niego dbać to nigdy nie czułam że jestem gorzej traktowana. Oczywiście czasem były sytuacje kiedy byłam zazdrosna ale teraz jest to bardzo rzadko. I nie rozumiem jak rodzice mogliby kochać jedno dziecko bardziej od drugiego. Przecież to jest mega nie fer i jest to głupota że strony rodziców.
  Pozdrawiam 👍😊😊

 • Akane :
  Akane : 6 dni temu

  Mam podobną sytuację tyle że zamiast dawania mi rzeczy mój młodszy brat mi je psuje

 • kruliczej karmela
  kruliczej karmela 6 dni temu +1

  Czejści mam na imie zuzia i jak mniałam 7 lat mój tata odeszet bo zahorował to mama kompletnie zapomniała o mnie zaczełam zbieraci pinondze na hlep i takie tam różne gdy mama odżyła to zaszła w cionże i urodził się mi brat marko gdy podrus to byłam za zdrosna i gdy mama pojechała do babci to nie lubiałam mojego brata i zamknełam go w szafie i prawie się udusił a ja nadal sobie tego nie wybacze jeżeli dasz like pod tym komentażem to bende bardzo wdzenczna

 • Goga B
  Goga B 7 dni temu +1

  Lubę was oglądać gdy mi smutno

 • Hubert Plewa
  Hubert Plewa 8 dni temu

  Czy ktoś ma rodzenistwo?
  LIKE= TAK
  KOM=NIE

 • Justyna Qureshi
  Justyna Qureshi 9 dni temu +1

  Ja tez taka byłam

 • Sylwia Szcześniak-Smarzoch

  Moja siostra julka tez sie urodzila hora

 • DETOX YT
  DETOX YT 9 dni temu

  Ta historia jest ściągnięta z książki oto jest Kasia

 • Agnieszka Samsel
  Agnieszka Samsel 10 dni temu

  Gdy bym miał brata lub sióstr to bym się zabił albo wyprowadzić się do inego mjasta

 • Exev
  Exev 11 dni temu +1

  Mi rodzice wogóle nie poświęcają uwagi, a brat jest całkowicie zdrowy

 • Nikodem Rapeła
  Nikodem Rapeła 12 dni temu

  Ja mam to samo Ale z bratem

 • Paweł Bednarek
  Paweł Bednarek 12 dni temu

  Wzruszająnca historia 😭😭😭

 • J A N O K E Ł
  J A N O K E Ł 12 dni temu

  Kuźwa co to za debilny kanał, kurr

 • Nikola Guderska
  Nikola Guderska 12 dni temu +1

  Przecież skoro była niby w liceum to zaluzmy że miała 16 lat to w takim razie jej SIS 12 t o jak mogła być cały czas wzrostem jak 6 latka xd filozofia

 • Patrycja Tomczuk
  Patrycja Tomczuk 14 dni temu

  Martyna Czajka na serjo noi co z z tego to nie historia

 • PikSelik200 200e
  PikSelik200 200e 17 dni temu

  miałem tak samo

 • martyna siama
  martyna siama 17 dni temu

  to jest smutne😣

 • Weronika Zielińska
  Weronika Zielińska 17 dni temu

  Życie jest ważniejsze niż jakaś gitara

 • Sylwia Łukjanowicz
  Sylwia Łukjanowicz 18 dni temu

  Cześć tu jula i ja też miałam takom sytuację. 😳😳

 • karo beb
  karo beb 19 dni temu

  Aha czyli dostała gitarę i to odmieniło jej życie? XDDDDDDD

 • Kuba
  Kuba 21 dzień temu

  Wsumie masz rację. (W sensie o twoją siostrę)

 • Be Love Pilinkq
  Be Love Pilinkq 22 dni temu

  to jest prawda starsze rodzeństwo takie jest

 • Małgorzata Lis
  Małgorzata Lis 23 dni temu

  Zauważyłam że na zakończeniu wyglądałaś jak dorosła, a Zosia wyglądał jakby miała pięć lat, a na początku mówiłaś że kiedy się urodziła miałaś 4 lata. Jak to możliwe???!!!😐😐😐🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 • lucjan 102
  lucjan 102 23 dni temu

  Wow no po prostu Wow Kiedy twoja siostra walczy o życie to ty się dziwisz że nie jesteś W centrum uwagi twoja młodsza siostra walczy o życie w szpitalu bo jest wcześniakiem a ty zgłoski że nie jesteś W centrum uwagi ja kiedy chodziłem do przedszkola imię chyba 5 lat rozumiałem to

 • Oskar Zaręba
  Oskar Zaręba 24 dni temu

  Jesteś zła na horego bobasa huj

 • yotojula PL
  yotojula PL 25 dni temu

  Nie kłam już bo najpierw oglodalam że miałaś złych rodziców puzniej że masz brata a teraz siostrę

 • Kejt_PL og NabiX
  Kejt_PL og NabiX 25 dni temu

  Ja jestem nie miła dla mojej siostry i też mam starszą i jak kiedyś moją siostra się udeżyła w głowę to ją przytuliłam i wiecie co zrobiła odepchnęła mnie i pociech mówiła kto wymyślił przytulanie jak ktoś się udeży było mi bardzo przykro

 • Mori YT
  Mori YT 26 dni temu

  lootpark.com/r/k5r4ui4f

 • maarcinekk
  maarcinekk 27 dni temu +2

  Jutro:
  na szkolnym apelu zamiast puścić bąka zrobiłam kupę to odmieniło moje życie
  PRAWDZIWE HISTORIE

 • Julia Baranowska
  Julia Baranowska 27 dni temu

  *_lol_*

 • Ania Adler-Wilde-Chase

  Ta historia według mnie tyczy się również relacji w pracy. Zamiast zwykłej luźnej rozmowy, gadanie na siebie za plecami i warcze na siebie jest nie zdrowe, zarówno dla pracowników jak i dla klientów, którzy przypadkiem stają się świadkami rozmownej kłótni... Pogadać szczerze z wrogiem to nie jest oznaka słabości, a wręcz przeciwnie. Daje się do zrozumienia (jeśli ten ktoś zrozumie), że jest się w porządku, a przynajmniej samemu ma się spokojne sumienie. Niekiedy najgorszy wróg może stać się najlepszym przyjacielem, tyczy się to również rodziny. „Przyjaciół trzymaj blisko siebie, a wrogów jeszcze bliżej”, w każdej sytuacji ☺ oczywiście przynajmniej według mnie...

 • Marysia Szustkowska
  Marysia Szustkowska 29 dni temu

  aaa juz wiem czyli ona zostala gitare i juz tą zosie tak kocha ja nie moge!
  kto tez tak uwaza daje like
  kto w 2019?

 • Agnieszka Budzisz
  Agnieszka Budzisz 29 dni temu

  Mam 21 lat i od pierwszego roku życia zaczęłam oglądać ten film

 • Koralia YT
  Koralia YT Miesiąc temu

  *elo* _testuje pismo_

 • Grzegorz Brandos
  Grzegorz Brandos Miesiąc temu

  Ja mam gorzej a muj brat nawet nie jest hory

 • Sandra Korzeniowska
  Sandra Korzeniowska Miesiąc temu

  jestem Sandra i powiem wam moją hisorie mam siostre jest 5 lat młodsza i ONA JEST W CENTRUM UWAGI A MNIE RODZICE NAWET
  WYRZUCAJĄ Z POKOJU GDY SIE Z NIĄ POKŁÓCE!

 • Marcin Platek
  Marcin Platek Miesiąc temu

  M

 • Sara Górecka
  Sara Górecka Miesiąc temu

  Czm wszyscy w waszej rodzinie są rudzi?

 • cosia tv
  cosia tv Miesiąc temu

  Urocze

 • Roza Jablonska
  Roza Jablonska Miesiąc temu +1

  Kto uważa że lepiej jest mieć starszą siostrę like kto uważa że lepiej jest mieć młodszą siostrę kom 😀😀

 • Luca EXPERTMENTY
  Luca EXPERTMENTY Miesiąc temu

  Ja zrobiłem kupe

 • gustav
  gustav Miesiąc temu

  Możliwość jest żebyś cała rodzina jest ruda ?

 • Mi Lka
  Mi Lka Miesiąc temu +1

  Dlatego nie chce miec mlodszej sis

 • Marcin Chudzik
  Marcin Chudzik Miesiąc temu +1

  Ale byłam smutna :(

 • Marcin Chudzik
  Marcin Chudzik Miesiąc temu +1

  Moja siostra tesz tak miała

 • eryk 320
  eryk 320 Miesiąc temu

  Ruda rodzina konfidentów

 • Lena Bojarczyk
  Lena Bojarczyk Miesiąc temu

  Łał jesteś bardzo odpowiedzialna

 • Kasia Sarnowska
  Kasia Sarnowska Miesiąc temu +1

  To jest fajny wilm

 • zuu
  zuu Miesiąc temu +1

  Cxy tylko mi to przypomina książkę oto jest Kasia

 • Bart Cala
  Bart Cala Miesiąc temu

  Kto ogląda w wakacje?

 • Goga B
  Goga B Miesiąc temu

  Mi też by było trochę wstyd gdybym ja znalazła się w takiej sytuacji a przecież Zosia jest taką super siostrą 💜👍👧👶

 • fanka Vito i Bella
  fanka Vito i Bella Miesiąc temu

  Ja tak piłam mojego brata ale się nie przyznałam

 • Marcelina Wolniak
  Marcelina Wolniak Miesiąc temu

  Emmm to jest z tej książki OTO JEST KASIA

 • Ula Stefanowska
  Ula Stefanowska Miesiąc temu +3

  Ja też mam tylko, że cioteczną. Cokolwiek złego zrobi wina idzie na mnie 🙄

 • ann amm
  ann amm Miesiąc temu +1

  Miałam 5 lat jak moja młodsza siostra się urodziła . Teraz mam 10 tylko słysze podasz mi to zrub to idz tam rodzice mówią tylko daj jej to

 • ann amm
  ann amm Miesiąc temu +1

  Moja młodsza siostra jest okropna

 • anna dąbrowska
  anna dąbrowska Miesiąc temu

  To skoro się urodziła z niedowagą i była chorobliwa to czyli że jej matka podczas ciąży paliła papierosy

  • Kayser Animation
   Kayser Animation Miesiąc temu

   Tak, napewno, bo niedowaga i chorobliwość u dziecka to tylko papierosy.
   A tak serio to mogła być wcześniakiem, jakieś wady wrodzone czy jeszcze co innego.

 • Lindle 44
  Lindle 44 Miesiąc temu +1

  Hej a moge w komentarzu napisać moją historie?

 • Marcin81wro
  Marcin81wro Miesiąc temu

  Wzruszyłam się

 • Marta Fili
  Marta Fili Miesiąc temu

  Czemu cała rodzina jest ruda? Xd

 • Weronika Grela
  Weronika Grela Miesiąc temu

  U mnie ja jestem cały czas przezroczysta ale moja siostra była już 10 razy a ja tylko kiedy się urodziłam 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Paweł Milon
  Paweł Milon Miesiąc temu +1

  Na czym trzeba wysyłać do was historie, na Gmailu czy na czymś innym

  • Quenturox YT
   Quenturox YT Miesiąc temu

   Nie wysyła się do nich historii, oni tłumaczą je z zagranicy, a tamci je wymyślają

 • Filip Bialek
  Filip Bialek Miesiąc temu

  Twoja siostra jest głupia

 • Just Monika BSP
  Just Monika BSP Miesiąc temu +1

  I jeszcze coś. Mój ,,Kochany" braciszek nigdy, przenigdy nie dostał ciuchów od nikogo oprócz rodziców. A ja na gwiazdkę dostałam całą siatkę skarpetek i bluzek po mojej obleśnej kuzynce. Mam takie wrażenie że jestem najbardziej nielubiana z całego rodzeństwa,bo: Monika dostała nowy telefon na gwiazdkę,Hania dostała 200 zł w papierku,Maks dostał 50 zł na paysafecardzie,Kinga dostała telefon,perfumy i książkę o Marry Bell ,,Plotka" (polecam),Milena dostała 50 zł,2 poduszki z jednorożcami i ciastka. GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ?!

 • Just Monika BSP
  Just Monika BSP Miesiąc temu +3

  Wiem data. Podobne do książki ,,Oto jest Kasia"

 • Frorii Games
  Frorii Games Miesiąc temu +1

  No nie mam młodszego rodzeństwa tylko starszego brata i jest samolubny ale czasami jest bardzo dla mnie miły i nawet oddał mi swoją pracę szkolną ja mi się nudziło wieńce czuję że kiedyś się zmieni bo na poczontek widać było że mnie nie lubi bo miał mniej więcej 4 lata a ja rok i kiedy spałam to rzucił we mnie piłką i mama zabrała go do przeczkola gdy miałam 8 lat a Oskar 11 to jak usłyszałam jak mama na niego kszyczała bo zobaczyła uwagę a mnie rospieszczała dawała wszystko co hcę i inne takie nie wiem d dla czego morze że dostawałam czensto piontki? Co ma wspólnego z tom historiom? Wsumię nic ale kciałam się pochwalić XD kiedy minoł już prawie rok szkolny ja hodziłam do 2 klasy a Oskar do 5 mama zaobaczyła nasze oceny zobaczyła że dostałam 6- a u Oskara 56 JEDYNEK! kiedy zeszłam na dół usłyszałam że mama na niego kszyczy zaczęło mi się robić przykro przeszedł do 6 klasy a ja do 3 nie kciałam robić mamie przykrości że na niego krzyczy bo jak dostanę złą ocenę to mówi nic się nie stało na koniec roku szkolnego zostałam pochwalona za dużo rzeczy a Oskar za nic :( pamiętałam to jak mi pomagał jak się ze mną bawił postanowiłam że on ma taki trudny wiek 12 lat! Ale mi może mówi czasami do mnie nawet zabij się to rozumiem że ma zły chómor i mu pamogałam i takie inne więc the end :)

 • kapi 10
  kapi 10 Miesiąc temu

  Nie kłam

 • honorata firlej
  honorata firlej Miesiąc temu

  to jest gówno

 • P B
  P B Miesiąc temu

  Kto młodsze rodzeństwo zostawia łapkę a kto starsze komtarz

  • P B
   P B Miesiąc temu

   Ja jestem starszą siostrą 😀