COŚ PRZED WAMI UKRYWAŁEM

Udostępnij
Umieść na stronie

Komentarze • 3 104

 • AutomattPL
  AutomattPL Rok temu +2174

  Najlepsza zapowiedź i opis książki, jaki kiedykolwiek miałem przyjemność zobaczyć. Film nie tylko pokazuje pracę włożoną w rzetelność i funkcjonalność książki, ale także zachęca do kupna chociażby z powodu, że każda kupiona sztuka finansuje obiad dla dziecka w stołówce... ale to tylko wisienka na torcie. I szczerze mówiąc, nie planowałem w ciągu najbliższych miesięcy czytać czegokolwiek innego poza lekturami szkolnymi potrzebnymi do matury, ale będę musiał złamać swoją obietnicę, spiąć się w sobie i na tyle zorganizować sobie czas, żeby dzieło Radka przeczytać - a na pewno czytać będzie się świetnie, biorąc pod uwagę fakt, jaką przyjemną lekturą było "Nic bardziej mylnego". Zżera mnie ciekawość nie tylko metod nauki opisanych na kolejnych stronicach, ale także tego, czy książkę będzie się czytało tylko fantastycznie... czy może wprost genialnie ;)
  Pozdrawiam Radku, robisz niesamowitą robotę! :)

  • Ironthir
   Ironthir 6 miesięcy temu

   Oh, hej znalazłem cię nawet tu. Nie ukryjesz się przede mną muahahaha.

  • Ewa Blond
   Ewa Blond 9 miesięcy temu

   AutomattPL i jak ci idzie nauka ? możesz coś napisać?

  • Mapper Polish
   Mapper Polish 10 miesięcy temu +1

   chójó spoilerujesz

  • Krystyna Wy
   Krystyna Wy 10 miesięcy temu

   AutomattPL 0f

  • Marta Żytkowska
   Marta Żytkowska Rok temu

   Zamawiam włam się do mózgu ;-)

 • dexter2017 P
  dexter2017 P 13 godzin temu +1

  Ja też jestem z zielonej góry 😊

 • Największa fakna True Beauty is Internal

  A u mnie ma się pojawić pokrzysiek 😁

 • Mulan21 Mussor
  Mulan21 Mussor 13 dni temu

  Łał! Zrobił niewykonalne! Odbił piłeczkę od krawędzi kubka! Radek jesteś czarodziejem..

 • Jo- Andżej
  Jo- Andżej 20 dni temu

  6:00 gimnazjum nr.123 w Warszawie

 • Joanna C
  Joanna C Miesiąc temu

  Kierowana ciekawością poznania (świetny tytuł książki), sympatią do Pana i Polimatów, zawierzyłam świetnej reklamie i kupiłam 2 książki (1 na prezent). Przykro mi, ale
  zawiodłam się formą książki i zniechęciłam do czytania. Piszę o sobie - dla przeciętnego czytelnika (cokolwiek to znaczy :)), który naprawdę lubi czytać książki "wyłowienie"
  treści (przesłania zgodnie z tytułem książki) z olbrzymiej ilości cytowanych bibliografii i powoływania (i cytowania) się na różnorodne badania jest bardzo trudne i zniechęcające. Moim zdaniem wszystkie te (na pewno ważne i pewnie obligatoryjne) informacje powinny być oznaczone i znaleźć się w "przypisach ".
  W mojej opinii książkę tę powinni raczej przeczytać nauczyciele (lektorzy), którzy naprawdę chcą nauczyć skutecznie języka obcego.
  Serdecznie pozdrawiam,
  Joanna C.

 • Maciej Szymanski
  Maciej Szymanski Miesiąc temu

  Do szkoły trzeba przychodzić nauczonym, a na stołówkę z własnym prowiantem.

 • Jacek
  Jacek Miesiąc temu

  A jest w tej książce sposób jak nabrać chęci do nauki i jak wyjść z tzw. strefy komfortu?
  Bez chęci do nauki to raczej te techniki będą tylko i wyłącznie ciekawostką dla kogoś kto kupi książkę.

 • Adam Dobrowolski
  Adam Dobrowolski 2 miesięcy temu

  Piotr Marszałkowski, ekspert w zakresie komunikacji niewerbalnej, mikroekspresji oraz wykrywania kłamstw postanowił wziąć pod lupę szósty odcinek Polimatów, w którym Radosław Kotarski opowiada jak rozpoznać kłamcę. Wytyka mu siedem poważnych błędów, a swoje zdanie podpiera naukowymi publikacjami. Piotr Marszałkowski jest znanym ekspertem ds. komunikacji niewerbalnej i podobnie jak Radosław Kotarski, lecz z dużo mniejszą liczbą subskrybentów prowadzi popularnonaukowy kanał na PLclip.
  Na swojej stronie internetowej opublikował właśnie artykuł pt “RADEK KOTARSKI (POLIMATY) NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O KŁAMSTWIE“, w weryfikuje informacje zamieszczone w filmie youtubera.
  Na początku Piotr obala mit, który padł na początku 2 minuty filmu jakoby 80 proc. informacji było przekazywanych drogą niewerbalną. Jako źródło tego przekłamania podaje źle przeprowadzony eksperyment Alberta Mehrabiana, który 40 lat temu wykonał go na jedynie 137 studentach.

  Doświadczenie miało pokazać, który z trzech kanałów komunikacji jest najistotniejszy. Połączenie wyniku ekspresji mimicznych ze sposobem wypowiedzi dało 93 proc. i, pomimo wielokrotnego dementowania przez Alberta Mehrabiana informacji o dominacji mowy ciała, taki przekaz poszedł w świat.
  Kłamstwem ma być również stwierdzenie przez Radosława, że pocenie się i czerwienienie się jest oznaką tego, że ktoś mija się z prawdą, podobnie jak patrzenie wprost w kamerę bez odwracania wzroku, szybka gestykulacja czy dotykanie nosa lub jego okolic.Na koniec Piotr Marszałkowski przyznaje, że Radosław Kotarski w filmie miesza je z popularnymi mitami.
  Autor tego wpisu chce walczyć z takimi publikacjami m.in. dlatego, że przekłamania na temat rozpoznawania kłamstwa są również stosowane przez organy ścigania i w prokuraturze.
  To, co opowiada pan Radek przeczy nauce i robi dużo złego, ponieważ powiela zwykłe mity - mówi. -
  W moim artykule dałem dokładnie odniesienie do publikacji naukowych lub artykułów naukowców zajmujących się kłamstwem, które są sprzeczne z teoriami głoszonymi w Polimatach. Rekomenduję mniej emocji, a więcej pokory dla nauki. Podpieranie wątpliwych teorii tym zasłużonym naukowcem jest mało profesjonalne - dodaje.
  Postanowiliśmy zapytać o zdanie na ten temat trzecią osobę - Piotra Buckiego, który również zajmuje się komunikacją i prowadzi szkolenia z zakresu m.in. komunikacji interpersonalnej:
  - Daleki jestem od ferowania wyroków, ale biorąc pod uwagę aktualną wiedzę na temat kłamstwa i jego roli w dynamice procesów społecznych, to film pana Kotarskiego jest dość populistycznym zbiorem popularno-naukowych tez, które straciły już na wartości - mówi. -
  Szczególnie chyba rażą te tezy, które upraszczają zjawisko i stawiają znak równości między stresem (wyrażanym psychofizjologicznymi reakcjami organizmu) a kłamstwem - dodaje.
  To trochę tak, jakby opierać swoją wiedzę na temat kłamstwa na amerykańskich serialach i przekonaniu, że wariograf jest wystarczającą metodą badania świadków/oskarżonych.

 • Yaerius
  Yaerius 2 miesięcy temu +1

  Po co kupować? Książkę można streścić jednym zdaniem: uczcie się z jutuba ;)

 • Yaerius
  Yaerius 2 miesięcy temu +1

  10:45 to było wypowiedziane bardzo interesująco. Ciężko mi było wychwycić, czy tam się pojawiło słowo "nie", czy nie :D

 • MrGrimiReaper
  MrGrimiReaper 2 miesięcy temu

  Jak przecież niby szkoła ma uczyć jak się uczyć i dlatego uczy wszystkiego z czego większość nie przyda się na codzień w życiu.

 • Lord Gruszwil
  Lord Gruszwil 2 miesięcy temu

  wyruchałeś tę laskę ? haha

 • Slimol Vix
  Slimol Vix 2 miesięcy temu

  równo po dwóch latach tu trafiłem ;)

 • Wiktoria Maria
  Wiktoria Maria 2 miesięcy temu

  Czy jest możliwość wysyłki za granicę?

 • Emiel Regis
  Emiel Regis 2 miesięcy temu

  Bardzo często jeszcze jakieś 40-50 lat temu właśnie w ten sposób uczyło się dzieci pływać, wrzucało się je do rzeki żeby sobie poradziły. Szybki i prosty sposób, który działał.

 • zbigniew urban
  zbigniew urban 3 miesięcy temu

  Oddam posiłek za książkę ;-), matematyka, jedna książka = jeden posiłek

 • Jasiek Benicewicz
  Jasiek Benicewicz 3 miesięcy temu

  Xb

 • Piżama PL
  Piżama PL 3 miesięcy temu

  Serbski jak się nauczysz alfabetu jest bardzo prosty

 • Monika Rabij
  Monika Rabij 3 miesięcy temu

  Obiecuję, że kupię Twoją książkę (i pewnie nie tylko ja), jak tylko zobaczę Twoją konwersację z WYBRANYM PRZEZ FANÓW Szwedem NA ŻYWO. :) pozdrawiam

 • Ewa Janicka
  Ewa Janicka 3 miesięcy temu

  No i zamówiłam. I jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że nauczyłeś się szwedzkiego. W obecności młodej mamy i niemowlęcia w domu - szacunek!

 • Michał Rogalewicz
  Michał Rogalewicz 3 miesięcy temu

  Super.Brawo i powodzenia.

 • Yaro oɹɐʎ
  Yaro oɹɐʎ 4 miesięcy temu

  Ty mądry chłopak jesteś to szwedzki w pół roku dla ciebie to chyba pryszcz.

 • aleksja nowenik
  aleksja nowenik 4 miesięcy temu

  radek, moim zdaniem jesteś genialny, ale momentami mam wrażenie, że oglądam makłowicza... ten sposób mówienia, biała koszula, tło, gestykulacja... xd

 • D E L T V
  D E L T V 4 miesięcy temu

  Masz piękną żonę

 • SanTI Live
  SanTI Live 4 miesięcy temu

  min 5:53 +1

 • Tomasz Jaworowski
  Tomasz Jaworowski 4 miesięcy temu

  Zamawiam Włam się do mózgu!

 • Alesander Cieślak
  Alesander Cieślak 4 miesięcy temu

  Wiemy że jesteś homoseksualistą

 • Daria Ostrowska
  Daria Ostrowska 4 miesięcy temu

  Zamawiam Włam się do mózgu!

 • MIR3K
  MIR3K 4 miesięcy temu +1

  Pomyślałem, że to tylko komercyjny szit, ale jak to mawiasz Radku "nic bardziej mylnego". Wielki props za udział w akcji pajacyk, niedługo i u mnie zawita ta książka pomimo mojej skromnej kolekcji przeczytanych książek w liczbie 5 przez ostatnie 6 lat. Dużych zarobków i dalszych sukcesów, patrząc po aktualnej liczbie sprzedanych egzemplarzy :D

 • Pattoriku Kaminsuki
  Pattoriku Kaminsuki 4 miesięcy temu

  jesteś tak niesamowicie samozapartym, o ułożonym charakterze w stworzonej postaci przez Siebie na PLclip, że jestem pod ogromnym wrażeniem że człowiek około 30 lat obrócił się w ten sposób, jestem dosyć opóźnionym pod względem znalezienia tego filmu, lecz chętnie jak obejrzę w innych filmach strony skąd mogę ją zamówić, zrobię to natychmiast. Myślę że w słowa które przywdziewasz pewną wiedzę jest pełen gracji, oraz zrozumiałego języka ten klucz, który znalazłeś do otwierania ludzkiego umysłu może nie jest idealny, ale dzięki niemu można w sposób lekki przyswajać lżejsze zagadnienia, Dziękuję.

 • Michał Zaręba
  Michał Zaręba 4 miesięcy temu

  Szkoły nie potrafią nas przekonać, podać odpowiednich argumentów po co nas uczą i do czego nam się przyda ta wiedza i umiejętności.

 • 疾風危険な
  疾風危険な 4 miesięcy temu

  Radku ! Czy nie chciałbyś nagrać polimaty w Tajlandii ? To jest kraj który skrywa dużo tajemnic

 • Marta Kwiatkowska
  Marta Kwiatkowska 4 miesięcy temu

  Zamawiam Wlam sie do mozgu ;)

 • Martyna Wesołowska
  Martyna Wesołowska 5 miesięcy temu

  Czy ona jest w ciąży?!

 • Magu Stopro
  Magu Stopro 5 miesięcy temu

  ktos sie spuscil w ta dziwke bo ma smietnik wchuj

 • Darwin
  Darwin 5 miesięcy temu

  Zamawiam Włam się do mózgu!

 • Mario Passendorf
  Mario Passendorf 5 miesięcy temu

  Radek jest poprostu rewelacyjny ,sposób w jaki się wypowiada to najwyższa klasa na YT

 • Piotr Kinal
  Piotr Kinal 5 miesięcy temu

  Czytalem - ksiazka czad! Tylko wiekszosci juz nie pamietam. Radku zrób apke jak sie uczyc lub do jezyka. Zbijesz grube myliony!;) Pozdrawiam!

 • Robert Świenty
  Robert Świenty 5 miesięcy temu

  Its emejzing :)

 • Karolina Karolcia
  Karolina Karolcia 5 miesięcy temu

  Zakupiłam książkę i wpłaciłam pieniądze ponad tydzień temu. Jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałam towaru!!!!!!! Ani żadnej odp !!!!!

 • Paweł Misiak
  Paweł Misiak 5 miesięcy temu

  Ufff, miałem szkołę "koszmar" która uczyła samodzielnego myślenia. I teraz patrząc na współczesną młodzież dziękuję i cieszę się że miałem "życiowych" nauczycieli.
  Więc wideo mnie nie dotyczy. Ale książkę i tak kupię. Pozdrawiam serdecznie :)

 • yeko
  yeko 6 miesięcy temu

  beznadziejnie gadasz po szwedzku to przyznam. I to losowanie to jakiś żart. Szwedzki, Norweski, Duński to są jedne z najłatwiejszych języków europejskich. Szczególnie jak znasz Angielski czy Niemiecki. Dużo podobieństw. Np. Iść po angielsku Go po norwesku Gå (go) mnóstwo innych przykładów nie chce mi sie rozpisywać. Czemu nie trafiłeś na japoński? Ale co tam. Jak stare porzekadło mówi "Dobry kit to połowa sukcesu"

 • Nietoperka Axis
  Nietoperka Axis 6 miesięcy temu +1

  Uwielbiam cię Radek i z chęcią przeczytam książkę! :)

  • Polimaty
   Polimaty  6 miesięcy temu

   Zapraszam i dzięki za dobre słowo :)

 • Christoph Wachowski
  Christoph Wachowski 6 miesięcy temu

  Zobaczymy co takiego nagreźdałeś w tej książce.

  • Polimaty
   Polimaty  6 miesięcy temu +1

   Udanej lektury!

 • Alicja Mega
  Alicja Mega 6 miesięcy temu +1

  Radziu, jesteś niesamowity!

 • Grbuy GrB
  Grbuy GrB 6 miesięcy temu

  niderlandzki to "hardkor"?

 • SnipeR-02_PL
  SnipeR-02_PL 6 miesięcy temu

  Najlepiej jest sie uczyć na błędach, już wyjaśniam..
  Gdy przylecą te bombowce, całe miasto będzie rzucało w nie kamieniami, pewnie nie dolecą ale jeśli sie zdarzy że jakiś doleci to i tak nic nie zrobi. Całe miasto będzie zbombardowane..
  Po tym jakiś geniusz usiądzie i pomyśli co trzeba zrobić, po kilku dniach powie: kamienie były za małe!
  Następnym razem ludzie będą rzucać większymi kamieniami...


  Jeśli to nie pomoże to zadzwonią do prowadzącego tego filmu.

 • Maciej Wiśniewski
  Maciej Wiśniewski 6 miesięcy temu +1

  zamówiłem :D

  • Polimaty
   Polimaty  6 miesięcy temu

   Udanej lektury! :)

 • Szymon
  Szymon 6 miesięcy temu

  Ja się uczę angielskiego od przedszkola i dalej go nie umiem

 • mrpiolho1987
  mrpiolho1987 6 miesięcy temu

  w tym miesiącu sobie odpuszcze zakup książki, krucho z forsą:( jednak myślę że będzie to dobra inwestycja na kolkejny miesiąc.
  Nie zapomne dodac komentarza pod tym filmem (po Portugalsku) jesli zadziała :P

 • Ame Lou
  Ame Lou 7 miesięcy temu

  Wow ! Niezwykła cierpliwość siedzi w tobie Radek. Mam nadzieję, że książka bedzie się sprzedawała dobrze :)

 • Serious Mkbewe
  Serious Mkbewe 7 miesięcy temu

  Myślałem, że Pan, pokazując swoją żonę, chciał oznajmić, że zostanie Pan ojcem.

 • Aleksio
  Aleksio 7 miesięcy temu

  Szwecki brzmi jak coś między niemieckim, a angielskim.

 • Mateusz Sokołowski
  Mateusz Sokołowski 8 miesięcy temu

  Witam. A jak można zdobyć Twój autograf w dniu dzisiejszym ?

  • Polimaty
   Polimaty  8 miesięcy temu +1

   Jak się gdzieś tam spotkamy w przelocie :)

 • Husky
  Husky 8 miesięcy temu

  "Nie widzisz niczego, dobra jest w porzadku" XD

 • Jakub Swatek
  Jakub Swatek 8 miesięcy temu

  Dzięki Tobie potrafię się sprawnie dogadać w języku norweskim po czterech miesiącach nauki :)

  • Polimaty
   Polimaty  8 miesięcy temu +1

   Podziękuj przede wszystkim sobie! :)

 • Perrito Brodersen
  Perrito Brodersen 8 miesięcy temu +3

  OK ;), kupie te ksiazke i sprawdze, jak mi pomoze w nauce Swahili, ktory nie jest jezykiem trudnym ale bardzo ciezko o dostepne do nauki materialy. Do tej pory pomagaly mi metody Harryego Lorayna i uczac sie kojarzylam slowa w Swahili ze slowami w jezykach, ktore juz znam (w lepszym lub gorszym stopniu), nawet dunskie slowa mi czasem pomagaja, czego sie w zyciu nie spodziewalam. Jak przeczytam i zastosuje metody dam znac, czy pomogly. Pozdrawiam Autora.

 • Potato Daddy
  Potato Daddy 8 miesięcy temu

  Coolt att du kan svenska

 • Jakub Wojciechowski
  Jakub Wojciechowski 8 miesięcy temu +3

  Radku, jestem świeżo po przeczytaniu książki i śmiało chcę powiedzieć że to była najbardziej wartościowa rzecz z jaką miałem styczność. Od teraz nauka nie będzie tym czym była poprzednio, mam na to zupełnie inne spojrzenie, a tobie dziękuję za kawał świetnej roboty ! Wszystkim którzy nie czytali - polecam, książka jest fenomenalna :)

  • Polimaty
   Polimaty  8 miesięcy temu +1

   Dzięki serdeczne! Udanej nauki! :)

 • Gargamel
  Gargamel 9 miesięcy temu

  Jak oceniacie ta książkę? Jakie macie opinie?? Tak obiektywnie...

 • Jeremi Tokarski
  Jeremi Tokarski 9 miesięcy temu +1

  Ladny sztokholmski akcent ;)

 • Mati1242
  Mati1242 9 miesięcy temu

  Na jakim poziomie zdawałeś ten egzamin?

 • Acia
  Acia 9 miesięcy temu +1

  Kupiłam, przeczytałam, dziękuję.
  Wie ktoś gdzie kupić ,,Nic bardziej mylnego"?

 • Jedrzej Gallas
  Jedrzej Gallas 9 miesięcy temu

  W kółko to samo a nic merytorycznego na temat JAK się łatwo i przyjemnie nauczyć np. nowych języków. Tylko wciskanie książki. Dislike

 • PoFIKAsz - o Szwecji po polsku
  PoFIKAsz - o Szwecji po polsku 10 miesięcy temu

  Winszuję :) Jestem pod wielkim wrażeniem pracy jaką włożyłeś w naukę języka szwedzkiego. Efekty są bardzo dobre, jeszcze trochę nauki a i akcent załapiesz :)

 • Walter White
  Walter White 10 miesięcy temu

  Serbski jest specyficzny ponieważ posługuję się dwoma alfabetami cyrylicą i łacinką, chociaż jak dla mnie bardziej przejrzysta jest cyrylica. Żadnemu polakowi nie sprawi trudności nauka serbskich liter gdyż wszystkie one występują w polskim alfabecie (z wyjątkiem љ [lj], tak więc mamy џ [dż], ж [ż] ш [sz], ч [cz], ђ [dź], ћ [ć], њ [ń] oraz j zaczerpnięte z alfabetu łacińskiego, reszta tych "podstawowych" liter jak w rosyjskiej cyrylicy

 • Prorok Jakub
  Prorok Jakub 10 miesięcy temu

  Mógłbyś zrobić film o tym z jakich źródeł korzystałeś przy nauce Szwedzkiego.

 • Kreatorka pięknego życia
  Kreatorka pięknego życia 10 miesięcy temu

  Czy jest jeszcze szansa na autograf?

  • Polimaty
   Polimaty  10 miesięcy temu +2

   Jest - zawsze na żywo, na jakimś spotkaniu autorskim, itp. :)

 • Wiktoria Adamczyk
  Wiktoria Adamczyk 10 miesięcy temu +1

  Gdyby nauczyciele tłumaczyli i opowiadali tak jak ty to robisz to wszystko pamiętałabym do końca życia :)

 • Maksym Turzański
  Maksym Turzański 10 miesięcy temu

  [Losowy komentarz o maszynie losującej]

 • izarost
  izarost 10 miesięcy temu

  "metod intuicyjnych czyli przestarzałych''- jak to usłyszałam przestałam oglądać i niech autor sam zastanowi się nad bzdurami które tak lekko i płynnie wypowiada.

 • DaVi0PL
  DaVi0PL 10 miesięcy temu

  U mnie slabo z tym szwedzkim. Angielski którym się posługuje nauczyłem się z internetu, z filmów, z gier, a nie ze szkoły.
  Skusze się na książkę, ale jak nie nuczę się tego szwedzkiego to... Kurier nie jest już darmowy. Dlaczego nie mogę zapłacić przy odbiorze?

  • Polimaty
   Polimaty  10 miesięcy temu

   Kurier był darmowy przez cały czas trwania okresu premierowego tj. do 25 października 2017. Wysyłki realizujemy tuż po zaksięgowaniu wpłaty.

 • OpiekunFinansow
  OpiekunFinansow 10 miesięcy temu

  "Nikt w szkole nie nauczył nas jak się uczyć" - święte słowa i główny problem szkolnictwa wszędzie.
  Co do bezstronności i losowości wyboru języka za pomocą wrzucania piłeczki to można byłoby się sprzeczać. To można byłoby wytrenować i zrobić wiele ujęć dopóki nie trafimy języka który chcemy. Tak samo układ kubeczków faworyzował kubeczki z centrum. Wszystkie rzuty widać wpadają prawie w to samo miejsce.
  Aczkolwiek sama idea książki jest fajna i pewnie się w nią zaopatrzę.

  • Polimaty
   Polimaty  10 miesięcy temu

   Już nie przesadzajmy. Po fakcie wszystko może wydać się oczywiste, ale tu było jedno nagranie i jeden strzał do kubeczka - w szwedzki właśnie. :) Udanej lektury!

 • Robert R
  Robert R 10 miesięcy temu

  witam serdecznie wszstkich. pytanie do autorakanału i książki :)
  czy istnieje audiobook? z racji mojeg planu dnia nie mam czasu na czytanie.ale słuchac moge w trakcie pracy czy prowadzenia samochodu. chetnie zaupiłbym plik audio lub płyte . pewnie duzo osób tez chetnie skorzystałoby z takiej formu sprzedaży :)
  pozdrawiam Robert

  • Polimaty
   Polimaty  10 miesięcy temu

   Nie istnieje i istnieć nie będzie. :) Ta książka jest skrojona pod papier.

 • Lukasz Krol
  Lukasz Krol 10 miesięcy temu

  Radosław Kotarski
  Czy wyślesz książkę z podpisem za granicę np. Do Belgii?.?

 • Shini gami
  Shini gami 11 miesięcy temu +1

  Zaczęłam od jakiegoś czasu stosować metody z twojej książki i już czuję efekty ! Dziękuję Radku za wydanie tak świetnej książki która tak pomogła mi w nauce ! ❤

  • Polimaty
   Polimaty  10 miesięcy temu +1

   To miło czytać, powodzenia! :)

 • Rol Ka
  Rol Ka 11 miesięcy temu

  Zamawiam "Włam się do mózgu" :)

 • marcino
  marcino 11 miesięcy temu +1

  Jesteś chłopie MEGA. 3maj tak dalej :)

 • Zawisza Kolorowy
  Zawisza Kolorowy 11 miesięcy temu

  Czy czytanie na przemian notatek z 3 różnych wykładów (A1, B1, C1, A1 etc) będzie zastosowaniem w praktyce metody króla boksu, opisanej m. in. w książce "Włam się do mózgu", aut. szanownego Radka Kotarskiego ? Jak uważacie?

 • Perdian
  Perdian 11 miesięcy temu

  Dalej nie wiem - co w końcu przed nami ukryłeś?

 • luckiuable
  luckiuable 11 miesięcy temu +1

  Mozna? Mozna! Reklama swojego produktu zrobiona godnie i bez sciemy.

 • Jakub W
  Jakub W 11 miesięcy temu +1

  No mi w teście wyszło, że powinienem uczyć się chińskiego albo włoskiego. A uczę się ukraińskiego, rosyjskiego i szlifuję na nowo niemiecki. Angielski znam, ale dalej coś sobie przypominam

 • Wiktor jajcarz
  Wiktor jajcarz 11 miesięcy temu

  Szwedzki to jest jeden z najłatwiejszych języków obok angielskiego i hiszpańskiego, ale i tak świetna robota!

 • Paleontologia TV
  Paleontologia TV 11 miesięcy temu +1

  Dostałem tę książkę dzisiaj na święta :D

  • Polimaty
   Polimaty  11 miesięcy temu +1

   Cieszę się, udanej lektury! :)

 • HaPek
  HaPek 11 miesięcy temu +1

  Dostałem tę książkę pod choinkę, będzie czytane :))))

 • Sir LuceK
  Sir LuceK Rok temu

  Dogadaj się mój maestro, z youtuber'em The Food Emperor. Jest szwedem, prowadzi kanał kulinarny i mówi biegle w wielu językach (w tym polskim ! ) Pozdrawiam.

 • Paweł W.
  Paweł W. Rok temu +1

  Siema Radek postanowiłem że prezentem choinkowym dla mnie i mojej żony będzie twoja książka która przyszła kilka dni temu poza tym uważamy że jesteś podobny do angielskiego aktora James Corden choć nieco szczuplejszy -jeszcze.

 • ice tea
  ice tea Rok temu

  Czemu usunołeś film z markerach?

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu

   Jest na Facebooku :) facebook.com/polimaty/videos/1425492490902741/

 • Maciej Kowalski
  Maciej Kowalski Rok temu +1

  Podziwiam , jesteś genialny 😊

 • terrix8
  terrix8 Rok temu

  Zapowiedź książki świetna, natomiast sama książka to jedno WIELKIE LANIE WODY. Jestem głęboko rozczarowany. Po 70 stronach nie było ani słowa o technikach pamięciowych, jedynie same żarty na poziomie nastoletniego chłopaka. Natomiast pierwsza napotkana rada była bezwartościowa - typu, żeby się nie przemęczać. Żona się poddała i nie doczytała książki. Postanowiłem ją zwrócić zatem - w końcu kupiłem przez internet - w regulaminie wydawnictwa widnieje "adres do reklamacji" pod który to wysłałem książkę, napisałem również na maila wcześniej o tym fakcie. Książka została do mnie zwrócona z podwójną opłatą, bo nikt jej nie odebrał w wydawnictwie - w kolejnym mailu gdy się na to poskarżyłem, powiedziano mi, że pod tym adresem nie odbierają zwrotów (a przypomnę, jest to adres z ich regulaminu). Do dziś mi nie zwrócili pieniędzy. I nie odpisują na moje wiadomości lub odpisują lakonicznie. Altenberg - wydawnictwo Pana Radka, to wyjątkowo niekompetentni ignoranci. Właściwie to oszuści, zostałem oszukany, okradziony i zignorowany. Bo jak to inaczej nazwać? Nie polecam książki, zero konkretów, strata pieniędzy i czasu - a już tym bardziej na prezent, bo książka na pewno skończy jako ten nieudany

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu

   Pierwsze 70 stron jest wprowadzeniem do tematu, które ma na celu wyjaśnienie sensu powstania tej książki. Jednak jest on "jazdą nieobowiązkową". Właściwe metody i sama esencja książki zaczyna się chwilę później od rozdziału "Metoda ciekawskiego dziecka". Jeśli jednak wciąż chce Pan zwrócić książkę, to proszę o kontakt na radek@altenberg.pl i wyjaśnimy tę kwestię.

   PS Przepraszam też za niewłaściwy adres do reklamacji - zostało to już poprawione.

 • Joanna Nachman
  Joanna Nachman Rok temu +1

  « zamawiam wlam sie do mozgu » i wczoraj przyszlo!

 • Patryk Urba
  Patryk Urba Rok temu

  Radek, zrób na dole, na stronie, pajacyka w którego mozna kliknąć :)

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu

   Ustaw sobie na stronę startową i klikaj codziennie :)

 • Artur Larson
  Artur Larson Rok temu +1

  PRZECZYTAJ!!!
  >>> Sam pomysł "jedna książka=jeden posiłek", uważam za "tani" bo nieetyczny i grający na tych najbardziej podatny na wpływ, ludzkich uczuciach.
  Warto dodać, że rekomendowany koszt netto posiłku w szkolnej stołówce, to około kilku złotych, prześledziłem, i znalazłem artykuł w którym było zawarte, że jest to około 3zł co uważam za niemożliwe, jest to zbyt niska kwota, co nie zmienia faktu, że koszt takiego posiłku to kilka procent (zapewne mniej niż 10%) z wartości brutto sprzedanej każdej książki, a przyczyni się do zwiększenia sprzedaży o być może kilkadziesiąt procent lub więcej.
  Podsumowując wątpię by była to inicjatywa z pobudek etycznych, i jako człowiek rozumny stanowczo sprzeciwiam się takim działaniom, taką akcję mógłbym przyrównać do działania Coca-Nestle które wspiera kilkaset dzieci w najbiedniejszych Afrykańskich krajach, co z resztą dumnie reklamuje, nie podając, że jest to jedynie symboliczna pod względem ilości pomoc,
  a sama ich działalność jako największego producenta czekolady na świecie, napędza rynek taniego ziarna kakaowca, zaopatrywanego przez niewolniczą pracę dzieci na plantacjach w krajach najbiedniejszych.
  Więc serdecznie zachęcam osoby które chcą zakupić książkę z powodu pomocy na program "Pajacyk" by lepiej wpłacili, te środki na PAH który jest organizatorem programu dożywiania, lub innej organizacji zajmującej się pomocą i dożywianiem najuboższym, na przykład Caritas.
  Z tego względu odradzam zakup tej książki jako sprzeciw wobec złym działaniom marketingowym, jest to działanie nastawione czysto na zwiększenie popytu i większy zysk!
  Okropne!

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu +2

   Arturze. Masz prawo do własnej opinii, nawet jak zupełnie się z nią nie zgadzam. A co dla mnie ważniejsze, nie zgadzają się z nią także przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej, z którymi współdziałamy. Przez trzy miesiące sprzedaży książek przekazaliśmy Pajacykowi łącznie ponad 320 tys. złotych. Sam Pajacyk wylicza, że średni koszt ich posiłku to około 4 zł - tutaj możesz o tym posłuchać u źródła: jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-dziala-pajacyk-program-dozywiania-dzieci. To zatem ponad 80 tysięcy ufundowanych posiłków, więc Twój argument o tym, że to kropla w morzu potrzeb uznaję za nietrafiony, bo -przynajmniej w mojej ocenie - to naprawdę wymierna pomoc. Ciekawią mnie także źródła Twoich wyssanych z palca tez o kilkudziesięcioprocentowym zwiększeniu sprzedaży przez wsparcie Pajacyka.

   Naprawdę zachęcam do założenia swojej działalności i przekazywania nawet tak, jak to nazywasz, symbolicznych kwot wspierających słuszną sprawę. Myślę, że to bardziej konstruktywne niż walka z takimi działaniami na forach internetowych.

   Zgadzamy się natomiast w jednym - zachęcam absolutnie wszystkich do wpłacania darowizn na PAH lub inne organizacje wspierające słuszne sprawy. O tym też mówimy bezpośrednio na stronie swojego wydawnictwa: altenberg.pl/altenberg/pajacyk/. Jeśli nie chce Ci się klikać, wkleję stosowny fragment: "Zachęcamy gorąco do przekazywania darowizn - każdy tyle, ile może - na rzecz tej wielkiej inicjatywy. Jeśli doceniasz działalność któregokolwiek z naszych autorów i chcesz się zrewanżować, nie tylko kupując książkę, możesz przelać dowolną kwotę na konto Pajacyka. Ważna jest każda złotówka. Wejdź na stronę programu i zobacz, w jaki sposób można się zaangażować: www.pajacyk.pl/#jak-pomagac."

 • Seweryn Bona
  Seweryn Bona Rok temu +1

  Zamawiam Włam się do mózgu!

  • Seweryn Bona
   Seweryn Bona Rok temu +1

   Akurat tego dnia trafiłem na film. Dobra recenzja, więc nie zwlekałem z decyzją :)

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu

   Spryciarzu ty w Dniu Darmowej Dostawy :)

 • DamianKO SixSixSix

  Fajnie się słucha Ciebie Radku. Jednak ze wszystkich wywiadów / rozmów z Tobą brakuje mi opisu krok po kroku jak to nauczyłeś się szwedzkiego. Książka przeczytana, od razu wykorzystana zasada / metoda testu zderzeniowego (przeczytałem i od razu teścik sobie zrobiłem) jak i powrotu po parę razy do tej książki w paragrafach, nie raz a kilka razy (Magda Graham). Jednak mimo wykorzystania paru metod - nadal nie bardzo wiem jak nauczyć się kolejnego / 2 kolejnych języków od totalnego zera.
  O ile języka angielskiego nauczyłem się na tyle, że matura pisemna jak i ustna - obydwie w wersji rozszerzonej - zdane na 100%, o tyle niemieckiego którego uczyłem się 4 lata w technikum - to totalne zero. Angielskiego uczyłem się przez... 3 lata podstawówki, 3 lata technikum i 4 lata technikum i zacząłem zauważać, iż zakres słów zaczyna mi się zawężać (zapominam coraz więcej słów). Nawet nie "pamiętam" jak to się nauczyłem. Nauka wyglądała tak że "po prostu" umiałem, uczyłem się za pomocą gier i rozmów w zagranicznych grach. Chciałbym wiedzieć z czego się uczyć, chciałbym nauczyć się niemieckiego, poprawić zapamiętanie angielskiego, nauczyć się łacińskiego czy rosyjskiego... Niestety czytanie w kółko słownika nie sprawi, że będę mówił świetnie i poprawnie w danym języku. Fiszki posiadam ale jednak to chyba za mało...
  Chciałbym wiedzieć jak, z czego, w jaki sposób. Kwestie rozłożenia w czasie, testów, pomieszczeń poukładam wedle siebie. Radku - mógłbyś pomóc?

 • Szymon Maciąg
  Szymon Maciąg Rok temu +1

  Zamawiam Włam się do mózgu!

 • Miszcz Prostej
  Miszcz Prostej Rok temu

  No i co? Komuś ta książka choć trochę coś pomogła czy po prostu trafiła na półkę z podpisem "MOŻE KIEDYŚ JĄ PRZECZYTAM"?
  Pytam, bo jakoś nie mogę się tu doszukać choćby jednej opinii pozytywnej lub negatywnej po zakupie. Więc albo jest tak słabo, że wstyd się przyznać albo negatywne komentarze są usuwane. Brak pozytywnych też zastawia. Coś tu nie gra.

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu

   Naprawdę nie możesz znaleźć recenzji tej książki, nawet pod tym wpisem? :) Wskazówka - Instagram #radekkotarski lub #wlamsiedomozgu. Facebook - Polimaty lub Radek Kotarski. To dobre miejsce na start.

 • Your Nightmare
  Your Nightmare Rok temu +1

  Kurcze jestem pod wielkim wrażeniem. Ja do Szwecji wyprowadziłam się ok 7 lat temu i nawet po roku było mi trudno rozmawiać. Teraz oczywiście mówię z dialektem i komunikuję się z innymi, ale mimo ciągłego bycia w otoczeniu Szwedów nie prędko urozmaicałam swój zasób słów.

 • Ksawery Sarnecki
  Ksawery Sarnecki Rok temu

  Jak to jest, ze mówisz, ze przesyłka za darmo, a na stronie wydawnictwa jest, ze za 9,90?

  • Ksawery Sarnecki
   Ksawery Sarnecki Rok temu

   Gdzie była podana ta informacja? Ja tego nie zauważyłem - wg mnie przekaz był całkiem inny i pozornie przekonywujący... Z kontekstu wynika że nie jest on ograniczony czasem - w każdym razie nie podałeś żadnych dat progowych - czyli de facto czuję się, że wprowadziłeś mnie w błąd!

  • Polimaty
   Polimaty  Rok temu

   W filmie mowa jest o "okresie premierowym". Zaczął się on 20 września (dzień publikacji), a skończył 25 października.