Jaki jest największy grzech Kościoła? - 7 metrów pod ziemią #26

Udostępnij
Umieść na stronie

Komentarze • 10 185

 • Karl Marx
  Karl Marx 18 sekund temu

  Prawie *3 miliony* wyświetleń. *WOW!* Niestety...
  Pan były ksiądz jest osobą niegodną zaufania. Wystarczy o nim poczytać, aby dowiedzieć się za co został wyrzucony. Wstyd i hańba proszę Pana. Robić szopkę w programie, mówić jak to Pana źle traktowana i wyrzucono za nic, bo przecież bluźnierstwo i seks poświęceniach to nic ważnego.
  Żebyśmy się drodzy Państwo dobrze zrozumieli. Ja nie mówię że Kościół jako instytucja jest "święta jeśli chodzi o uczynki, bo wbrew pozorom nie jest. Ale porównywanie (które odbywa się w komentarzach) Kościoła który był 600/700 lat temu do tego który jest dzisiaj jest trochę nie na miejscu.

 • DAWID SIDWA
  DAWID SIDWA Godzinę temu

  10000

 • Agnieszka iNGO
  Agnieszka iNGO 2 godzin temu

  Ja to już wiedziałam od dawna. :)

 • Lukasz Lukowski
  Lukasz Lukowski 3 godzin temu

  Uwielbiam ten odcinek mogłeś mieć wszystko. Dobre

 • Szegi
  Szegi 7 godzin temu

  Nigdy nie zapomnę tego jak wybrałem się na pasterkę z kuzynką i ksiądz na kazaniu mówił że homoseksualizm to choroba itp itd.

 • Sentient Six
  Sentient Six 10 godzin temu

  Ja też byłem księdzem i już nie jestem. Uwierzy mi ktoś? Bez jaj każdy może sobie usiąść i pieprzyć różne rzeczy w internecie, a ameby wszystko łykną. Nie jestem osobą wierzącą i dlatego nie wierzę też, że ten gość był księdzem, potrafię wyczuć fałsz na kilometr. Wiadomo, że kler ma za uszami, ale to co mówi ten człowiek... dla mnie nie jest wiarygodny.

 • Zdzicho Banan
  Zdzicho Banan 21 godzinę temu

  Rzucil robote ale gada jak ksiadz

 • stare baby jebac pradem
  stare baby jebac pradem 22 godzin temu +1

  Nie zapomninajmy jednak,ze sa tez dobrzy ksieza zaslugujacy na miano kaplanow

 • Krzysztof Bryjka
  Krzysztof Bryjka 22 godzin temu

  To jakaś parówa Wtf

 • Dorota Milewska
  Dorota Milewska 23 godzin temu

  A mój komentarz w tej sprawie jest zawarty tutaj: plclip.com/video/bhyY167fFas/wideo.html

 • Alice Komorowska
  Alice Komorowska Dzień temu

  Zgadzam się w 100%. Kilka lat temu mój tata pochowal swojego ojca i ksiądz zażądał 2000 zł. Gdzie tu jest Bóg ja się pytam. Kościół jako instytucja upadł już dawno.

 • Joanna Ejankowska
  Joanna Ejankowska Dzień temu

  Nie popieram tego pana wszystko to bzdura ale wywiad supcio jak zawsze filmik również supi

 • Yeemowa
  Yeemowa Dzień temu

  Trochę lanie wody. Został zwolniony z możliwości wykonywania zawodów z powodu wykroczenia pewnych paragrafów. Wszystko dostępne jest na stronie: drohiczynska.pl/aktualnosci/komunikat-kurii-o-karze-suspensy-ks-marcina-kusmirka

 • pa k
  pa k Dzień temu

  Wypowiedział się ruchacz w sutannie którego wywalili na zbity pysk z kościoła a nie sam zrezygnował. Żal mi was ci którzy do wiary podchodzą roszczeniowo nie rozumiejąc że wiara polega na wyrzeczeniach w życiu doczesnym. Nikt was nie zmusza. Droga wolna. Do zobaczenia przed św Piotrem :)

 • Laguna dream
  Laguna dream Dzień temu

  Dziwny wywiad. Facet prowadzi wywiad sam ze sobą 😳 faktycznie nie wygląda na księdza z powołania

 • szymon zielen
  szymon zielen Dzień temu +1

  Wyglądasz jak Baldi

 • Rafal D
  Rafal D Dzień temu

  Miejsce dla Boga w KK jak najbardziej jest, chociaż wcale nie dlatego że ludzie są tam w porządku czy coś. Pan się dużo dowiedział o ludziach, ale niewiele o Bogu, jak widzę. Formalnie może i odszedł Pan od KK ale w katolickim myśleniu siedzi Pan jeszcze po uszy.

 • piterekrek
  piterekrek Dzień temu

  Głowa w dół, czyli mocno chciał sie schować ale i tak widać gościa.

 • A K
  A K Dzień temu +1

  On leje wode. Nic konkretnego nie mowi. Tylko ogolnikowe bla bla.

 • Olek213
  Olek213 Dzień temu +1

  Kościół to biznes w Polsce PIS promuje katolicyzm ,żeby zarobić na kościołach od podatków.
  Wiara w Boga to co innego...

 • Marcin Chachula
  Marcin Chachula Dzień temu

  Jeśli ten facet był księdzem dla bycia samym księdzem a nie dla Boga to nigdy księdzem nie był.

 • Husarz
  Husarz Dzień temu +1

  KAŻDA RELIGIA I KRAJ TO TAK NAPRAWDE FIRMA KTÓRA ZARABIA NA TOBIE
  Protestantyzm w porównaniu do ateizmu i deizmu cenzura poglądów człowieka
  Katolicyzm w porównaniu do protestantyzmu to g*wno nastawione na robienie hajsu i cenzura naszych poglądów
  Świadkowie Jehowy i Islam w porównaniu do kościoła katolickiego to terroryzm i zniewalanie człowieka
  Cenzura internetu w postaci ACTA 2, ACTA 3 , cenzura TV radia i gazet to świnstwo większe od wszystkich religii, nawet od islamu, to jest i terroryzm , i zniewalanie ludzi , i ich okradanie

 • 76Ebut
  76Ebut Dzień temu +1

  Idiotyczny film, gościa wywalili jak natanka. Czyli wiarygodny ja Tusk!??? ;-) Zresztą gada jak by nie chciał nic powiedzieć, lecz coś tam pieprzy!? Jeśli wie jak jest, to czemu nie mówi tak jak by powiedziała to każda osoba wykształcona, tylko duka jak analfabeta!?? Hyyyyyy?

 • Ewa K
  Ewa K Dzień temu

  Bardzo mnie nie przekonuje ten pan. Wydaje mi się, że poszedł do seminarium, bo myślał, że to będzie wygodna opcja. Nie chce mj się wierzyć w wiele opowieści z tego wywiadu. Wiem, że Kościół ma wiele za uszami, ale akurat ten pan jest dla mnie kompletnie niewiarygodny.

 • Elzbieta Zawisza
  Elzbieta Zawisza Dzień temu

  NIC złego nie mowi

 • Elzbieta Zawisza
  Elzbieta Zawisza Dzień temu

  Celibat należy znieść

 • Elzbieta Zawisza
  Elzbieta Zawisza Dzień temu

  To chyba pomyłka że tam BYŁEŚ

 • Marika Pika
  Marika Pika Dzień temu

  I jeszcze to : kolęda z ks. Marcinem Kuśmirkiem.
  plclip.com/video/V52eojovcxs/wideo.html
  Czy to ta sama osoba?

 • Marika Pika
  Marika Pika Dzień temu

  www.wykop.pl/link/4312813/lysiejacy-katolik-masakruje-bylego-ksiedza/ - DOBRE!!!

 • Marika Pika
  Marika Pika Dzień temu

  www.wykop.pl/link/4312813/lysiejacy-katolik-masakruje-bylego-ksiedza/ warto to obejrzeć i przemyśleć.:)

 • Krzysztof Chaim
  Krzysztof Chaim Dzień temu

  Biedny nieszczęśliwy człowiek - niby dorosły facet a nie potrafił pokierować własnym życiem - (nikt Ci nie kazał być księdzem) - a teraz wypłakuje się publicznie. WSZYSCY są dookoła źli - tylko jedyny "sprawiedliwy wśród narodów świata". Żal mi tego człowieka. Współczuję.

 • Marika Pika
  Marika Pika Dzień temu

  Słowo Bóg w chrześcijaństwie piszemy z wielkiej litery. Ciekawe, że Kościół piszecie z wielkiej litery, a Bóg z małej. Proszę o poprawienie.

 • janusz ufamtobie
  janusz ufamtobie Dzień temu +1

  szacun

 • Zdenerwowany
  Zdenerwowany 2 dni temu

  Protestantci , łączmy sie !!

 • Kamila P
  Kamila P 2 dni temu

  Cóż, przykro mi, że tak trafił, ale wydaje mi się, że trochę za bardzo generalizuje. Każdy słyszał o pazernym księdzu, a mi się tak zdarzyło, że co roku przy kolędzie trzeba za księdzem gonić z kopertą, że przy chrzcinach mojego synka nie było żadnego cennika, "co łaska", "a ile zwykle", "proszę Pani, to nie usługa, może Pani złożyć ofiarę lub nie, Pani wola, a ja do kopert nie patrzę." Rozumiem, że gdybym może miała bardzo niski status majątkowy nie byłoby to reprezentatywne, ale uważam się za niższą klasę średnią, a podejście księdza z tego co wiem jest standardowe dla mojej parafii. Poza tym nie sztuka wytrwać tam gdzie jest łatwo, może on miał tam być właśnie po to żeby pozadawać pytania, pootwierać oczy i przemienić innych prawdą i miłością, ale nie dał rady. Jaki był zamysł Pana Boga nie wiemy. Jasne Kościół składa się z ludzi, a ludzie już tacy są, że gubią się w doczesności i ulegają pokusom. "Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień"

 • Hg Ggu
  Hg Ggu 2 dni temu

  Kosciol to wspolnota ludzi wierzacych, ktorej przywodca duchowym jest Bog, a nie notorycznych grzeszechnikow nie jest to tez zadna budowla. Bog jest wszedzie.

 • Ola Fabrowicz
  Ola Fabrowicz 2 dni temu

  Ksiądz u mnie w parafii to dramat i przez niego zniechęciłam się do kościoła więc to co tu usłyszałam jest tylko potwierdzeniem tego, co uważam od lat

 • monika wiciak
  monika wiciak 2 dni temu

  Bóg z dużej litery dla szacunku :) anie z małej jak w napisach:) WIary lepiej na ludziach nie opierać ale na tworzeniu więzi z Panem BOgiem, . Troche racji ten pan ma. Ale nie warto uogólniać są różni księża wszędzie a to też tylko ludzie i są grzesznikami, i trzeba się za nich modlić, a nie nadmair słów

 • Kus Pat
  Kus Pat 2 dni temu +1

  Ja, wasz Bóg, posyłam anioła za aniołem, aby głosił, że Mój Czas Miłosierdzia dobiega końca i że Czas Mojego Królestwa na ziemi jest w zasięgu ręki.494 Posyłam wam Moich aniołów, aby świadczyli o Mojej Miłości „wśród tych, którzy żyją na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu”.495 Posyłam ich wam jako apostołów ostatnich dni, by głosili, że: „Królestwo na tym świecie stanie się jak Moje Królestwo w górze i że Mój Duch będzie królował na wieki wieków!”496 wśród was. Na tę pustynię posyłam wam Moje sługi -proroków, aby wołali:
  „Ulęknijcie się Mnie i oddajcie Mi chwałę,
  bo godzina sądu Mojego nadeszła.”497
  Moje Królestwo zstąpi nagle na was, dlatego powinniście być stali i wierzyć do końca. Moje dziecko, módl się za grzesznika, który nie jest świadomy swego spustoszenia. Módl się, prosząc Ojca o przebaczenie zbrodni, które świat popełnia bez przerwy. Módl się o nawrócenie dusz, módl się o pokój.
  19.09.91
  - Mój Panie, Ty jesteś moim kielichem i moja dusza raduje się w Tobie. Twoja wielka Czułość podtrzymuje mnie w tej wędrówce przez pustynię, mój bok przy Twoim Boku, moja ręka w Twojej Ręce. „Dla Ciebie bowiem znoszę urąganie i hańba twarz mi okrywa. Dla braci moich stałem się obcym i cudzoziemcem dla synów mej matki. Bo gorliwość o dom twój mnie pożera” (Ps 69, 8-10).
  - Vassulo, pozwól Mi szeptać ci Moje Słowa do ucha, abyś mogła Mnie uwielbić. Nie słuchaj, Mój baranku, tego, co mówi świat, bo z tego nie wynika nic dobrego. Słuchaj Mnie, Mnie, który jestem twoim Ojcem, a słuchając uważnie, doprowadzisz do dobrego końca dzieło, które ci powierzyłem. Ufaj Mi, Moje dziecko, i przychodź pytać Mnie o radę, przychodź do Mnie, aby otrzymać pociechę. Przychodź do Mnie, gdy gorączka tego świata podnosi się przeciw tobie i pali cię. Przychodź szybko do Mnie, twojego Abba, a Ja uleczę twoje oparzenia. Ja jestem Tym, który cię kocha najczulej i zawsze będę się o ciebie troszczył, aby przywrócić ci zdrowie. Zawsze będę opatrywał rany, które świat zadaje ci z powodu miłości, jaką darzysz Moje Święte Imię i z powodu świadczenia o Mojej Miłości. Przypomnij sobie: z wysokości Nieba Ja Jestem czuwa nad tobą i troszczy się o wszystkie twe sprawy. Przypomnij sobie także, że wszystko, co robisz, nie jest ani dla twoich spraw, ani dla twojej chwały, ale dla Spraw i Chwały Tego, który cię posłał. Niech Mój Duch Prawdy zalśni nad tobą, abyś ty z kolei odbijała Mój Obraz, przypominając światu Moje prawdziwe Oblicze, ponieważ wydaje się, że świat zapomniał, jaki jest Mój Prawdziwy Obraz. W bardzo krótkim czasie nauczycie się wszyscy, jak żyć
  Prawdziwym Życiem w Bogu
  i jak być ze Mną na podobieństwo Przenajświętszej Trójcy, która jest Jednym i tym samym, ponieważ My wszyscy Trzej jesteśmy zgodni.
  Moje małe dzieci, nie będę zwlekał. Jestem już na Drodze Mojego Powrotu. Mówię wam o tym, zanim to wszystko nastąpi, ażebyście - kiedy to nadejdzie - uwierzyli, że ten Głos, który słyszeliście przez te wszystkie lata, pochodził ode Mnie. Mówię wam o tym, abyście się rozradowali, gdyż Ja także raduję się tym Dniem, w którym głowa szatana zostanie zmiażdżona piętą Mojej Matki.498
  Słuchajcie Mnie: wyleję Mojego Ducha na to złe pokolenie, ażeby przyciągnąć serca i doprowadzić każdego do pełnej Prawdy i Życia
  Doskonałym Życiem we Mnie, waszym Bogu.
  Bądźcie jednak odważni, bo przed Moim Dniem przyjdzie jeszcze Ogień. Jednak nie bójcie się i nie smućcie, gdyż bez tego Ognia oblicze tego świata nie może się zmienić... a kiedy On przyjdzie, pokaże światu, jak bardzo był w błędzie.499 Ukaże mu jego bezbożność, racjonalizm, materializm, egoizm, pychę, chciwość i złośliwość, krótko: wszystkie te wady, które świat wielbi.
  Nikt nie może powiedzieć, że nie ujawniłem początku Moich Planów. Nikt nie może powiedzieć, że ukryłem przed wami Moje Plany.
  Ja jestem Prawdą.

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  mondremu wystarczom dwa slowa a glupiemu kazanie nie pomoze.

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  "jesli nie damy ludziom zasad do nasladowania i bata na nich takiego jak PIEKLO to bedom gorsi od zwierzad."

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  w d mam youtube

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  usuwaja komentarze

 • Kahazzzz
  Kahazzzz 2 dni temu

  Opamiętajcie się ! Kosciol to największe zło ociemniaja ludzi jebane nieroby A Rydzyka spalić razem z rządem który to dotuje i niedojebanymi moherami

  • Kus Pat
   Kus Pat 2 dni temu

   MODLITWA-EGZORCYZM LEONA XIII DO ŚW. MICHAŁA
   Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
   Maryjo, Królowo Świętych Aniołów, módl się za nami!
   MODLITWA ŚW. BERNARDA
   Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

 • Jatosz Antosz
  Jatosz Antosz 2 dni temu

  Wiara, to osobista sprawa każdego człowieka. Mój licealny kolega, był Przeorem, zakochał się w kobiecie i (trwało to kilka lat) odszedł. Myślę, że teraz jest szczęśliwy. Celibat to fikcja. Kapłan, to zawód. Oni sami, mówią o sobie, że to sekta. Niestety dużo wśród księży alkoholików, a kobiety, to codzienność. Bo co z popędem. Natury sie nie oszuka.
  Nawet teraz mam kontak z taką sytuacja. Znam ją od strony dziewczyny, która spotyka się z księdzem. Bycie w zwiazku z kobieta, to wyzwanie. A co dopiero, porzucenie swojego wygodnego kaplonowatego życia, w "celi" z pełnym barkiem, plazmą i konsolą do gier pod ręką. W kościele zbyt dużo jest udawania, to najbardziej do niego zniechęca ludzi z własnym rozumem.
  Prababcia mówiła mi, żebym został księdzem. Ja już wtedy wiedziałem, że się do tego nie nadaję. Gorzej mają dzieci, ktorym rodzice, dziadkowie nie daja wyboru. Bo presja rodziny w takich sytuacjach jest duża. Odejście synka z sekty, to czym się chwalić wśród sąsiedztwa. I ta krytyka otoczenia. Był ksiądz i nie ma księdza. Kościół już odczuwa odchodzenie ludzi. Ludzie 15 k lat temu już w coś wierzyli. Ciekawe w co będą wierzyli za kolejnych 15k.

  • Kus Pat
   Kus Pat 2 dni temu

   jestesmy dziecmi Bozymi od Boga przyszlismy i do Boga Pojdziemy
   Jezus Jest Droga Prawda i Zyciem
   Jezus cie Kocha az po Krzyz Zbawienia
   pieklo istnieje naprawde

 • Chris
  Chris 2 dni temu

  jezus i to wszystko to kłamstwa i perdoły. Obudź się i żyj w realizacji.
  W Ameryce maja projekt pomagaja ex-ksziędzom. Potzeba tego w polsce, pomòc im zrobić nowe życie, zamiast butelkę do łez.

  • Chris
   Chris 2 dni temu

   Kus Pat : nie potrzebuję kłamstw i głupie morały z nieba. sam myślę bez poadawania pierdół od wymyślanego boga przez wybranych. wszystkie religie sa nie tylko pierdoły i kłamstwa, ale takrze więcej ludzi dziela niż wszystko inne.
   Głupie pytanie i absurdy z religii. A na prawdę to się księża żywia ze słabych, dalej ucza ludzi ignoracji prawdziwego życia.

  • Kus Pat
   Kus Pat 2 dni temu

   Jezus Zyje Kocha i Mowi
   www.duchprawdy.com
   Kosciol Katolicki Jest Mistycznym Cialem Chrystusa
   pros Ducha Swietego o zywa wiare i nawrocenie

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  mondremu wystarczom dwa slowa a glupiemu kazanie nie pomoze.

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  I KTOS TOM SYZYFOWOM ROBOTE MUSI ROBIC patrz ponizej.

 • Jacek Maslowski
  Jacek Maslowski 2 dni temu

  A ktos z was zastanowil sie czy ta instytucja jest potrzebna? (wogule religia) ano jest dla tych co albo nie maja czasu sobie wyjasnic z kad do kad i dlaczego, albo dla tych co nie zdaja sobie sprawy ze takie pytanie mozna zadac. "jesli nie damy ludziom zasad do nasladowania i bata na nich takiego jak PIEKLO to bedom gorsi od zwierzad."

  • Jacek Maslowski
   Jacek Maslowski 2 dni temu

   Kus Pat a on sam to napisal

  • Kus Pat
   Kus Pat 2 dni temu

   Ja, wasz Bóg, posyłam anioła za aniołem, aby głosił, że Mój Czas Miłosierdzia dobiega końca i że Czas Mojego Królestwa na ziemi jest w zasięgu ręki.494 Posyłam wam Moich aniołów, aby świadczyli o Mojej Miłości „wśród tych, którzy żyją na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu”.495 Posyłam ich wam jako apostołów ostatnich dni, by głosili, że: „Królestwo na tym świecie stanie się jak Moje Królestwo w górze i że Mój Duch będzie królował na wieki wieków!”496 wśród was. Na tę pustynię posyłam wam Moje sługi -proroków, aby wołali:
   „Ulęknijcie się Mnie i oddajcie Mi chwałę,
   bo godzina sądu Mojego nadeszła.”497
   Moje Królestwo zstąpi nagle na was, dlatego powinniście być stali i wierzyć do końca. Moje dziecko, módl się za grzesznika, który nie jest świadomy swego spustoszenia. Módl się, prosząc Ojca o przebaczenie zbrodni, które świat popełnia bez przerwy. Módl się o nawrócenie dusz, módl się o pokój.
   19.09.91
   - Mój Panie, Ty jesteś moim kielichem i moja dusza raduje się w Tobie. Twoja wielka Czułość podtrzymuje mnie w tej wędrówce przez pustynię, mój bok przy Twoim Boku, moja ręka w Twojej Ręce. „Dla Ciebie bowiem znoszę urąganie i hańba twarz mi okrywa. Dla braci moich stałem się obcym i cudzoziemcem dla synów mej matki. Bo gorliwość o dom twój mnie pożera” (Ps 69, 8-10).
   - Vassulo, pozwól Mi szeptać ci Moje Słowa do ucha, abyś mogła Mnie uwielbić. Nie słuchaj, Mój baranku, tego, co mówi świat, bo z tego nie wynika nic dobrego. Słuchaj Mnie, Mnie, który jestem twoim Ojcem, a słuchając uważnie, doprowadzisz do dobrego końca dzieło, które ci powierzyłem. Ufaj Mi, Moje dziecko, i przychodź pytać Mnie o radę, przychodź do Mnie, aby otrzymać pociechę. Przychodź do Mnie, gdy gorączka tego świata podnosi się przeciw tobie i pali cię. Przychodź szybko do Mnie, twojego Abba, a Ja uleczę twoje oparzenia. Ja jestem Tym, który cię kocha najczulej i zawsze będę się o ciebie troszczył, aby przywrócić ci zdrowie. Zawsze będę opatrywał rany, które świat zadaje ci z powodu miłości, jaką darzysz Moje Święte Imię i z powodu świadczenia o Mojej Miłości. Przypomnij sobie: z wysokości Nieba Ja Jestem czuwa nad tobą i troszczy się o wszystkie twe sprawy. Przypomnij sobie także, że wszystko, co robisz, nie jest ani dla twoich spraw, ani dla twojej chwały, ale dla Spraw i Chwały Tego, który cię posłał. Niech Mój Duch Prawdy zalśni nad tobą, abyś ty z kolei odbijała Mój Obraz, przypominając światu Moje prawdziwe Oblicze, ponieważ wydaje się, że świat zapomniał, jaki jest Mój Prawdziwy Obraz. W bardzo krótkim czasie nauczycie się wszyscy, jak żyć
   Prawdziwym Życiem w Bogu
   i jak być ze Mną na podobieństwo Przenajświętszej Trójcy, która jest Jednym i tym samym, ponieważ My wszyscy Trzej jesteśmy zgodni.
   Moje małe dzieci, nie będę zwlekał. Jestem już na Drodze Mojego Powrotu. Mówię wam o tym, zanim to wszystko nastąpi, ażebyście - kiedy to nadejdzie - uwierzyli, że ten Głos, który słyszeliście przez te wszystkie lata, pochodził ode Mnie. Mówię wam o tym, abyście się rozradowali, gdyż Ja także raduję się tym Dniem, w którym głowa szatana zostanie zmiażdżona piętą Mojej Matki.498
   Słuchajcie Mnie: wyleję Mojego Ducha na to złe pokolenie, ażeby przyciągnąć serca i doprowadzić każdego do pełnej Prawdy i Życia
   Doskonałym Życiem we Mnie, waszym Bogu.
   Bądźcie jednak odważni, bo przed Moim Dniem przyjdzie jeszcze Ogień. Jednak nie bójcie się i nie smućcie, gdyż bez tego Ognia oblicze tego świata nie może się zmienić... a kiedy On przyjdzie, pokaże światu, jak bardzo był w błędzie.499 Ukaże mu jego bezbożność, racjonalizm, materializm, egoizm, pychę, chciwość i złośliwość, krótko: wszystkie te wady, które świat wielbi.
   Nikt nie może powiedzieć, że nie ujawniłem początku Moich Planów. Nikt nie może powiedzieć, że ukryłem przed wami Moje Plany.
   Ja jestem Prawdą.

 • -ˏˋ 0  7 ˎˊ-
  -ˏˋ 0 7 ˎˊ- 2 dni temu

  Przejrzałam na oczy paradoksalnie po wygranej PiS.Wierzę w Boga,ale kościoła nie trawię."Wyszło Szydło z worka" o co temu kościołowi chodzi,gdzie w tym jest Bóg,gdzie władza.Znam ludzi którzy na to poszli,jak chorągiewki.Z ludzi których podziwiałam za wiarę zrobili się raśiści,agresywni szowiniści i zwolennicy teorii spiskowych wtłoczonych przez ich przewodników duchowych.Tragedia.

 • Joanna Turlejska
  Joanna Turlejska 2 dni temu

  lwszedzie w każdej pracy trzeba wykonywać polecenia

 • Natalia Krause 2
  Natalia Krause 2 2 dni temu

  Szczerze mówiąc nigdy nie wierzyłam w Boga i chyba już nie uwierzę. Mam tak od najmłodszych lat. Kiedy moi rówieśnicy zaczęli uczęszczać do kościoła zacieśniać więzy z Bogiem ja w tym czasie rozwijałam swoje zainteresowania, za czym bardzo byli moi rodzice. Pewnie wiele osób teraz napisze, że moi rodziciele są nieodpowiedzialni nie przymuszając mnie do wyznawania wiary i uczęszczania do kościoła, ale ja sama nigdy tego Boga w swoim życiu nie spotkałam ani nie czułam. I nie jest tak, że nie wierzę w nic, ja wierzę w ewolucję, naukę i to co jest w moim odczuciu najbardziej realne

 • Krzysztof Zajączkowski

  Strasznie ,,rozbiegany'' ten były ksiądz. Słaby z niego rozmówca, albo człowiek z problemami psychicznymi.

 • Dawiidd d
  Dawiidd d 2 dni temu

  Nie pomyślałbym że to ksiądz (po wyglądzie)

 • Jan Rybak
  Jan Rybak 2 dni temu

  co za naiwna antyklerykalna propaganda...

 • jan golonka
  jan golonka 2 dni temu

  zamiast słuchać tego wywodu lepiej pomodlić się za człowiekiem księża nie biorą się z nikąd tylko z nas jacy jestśmy takich mamy księży

 • Daniel Jasinski
  Daniel Jasinski 3 dni temu

  Jak Robert Więckiewicz w filmie "świadek koronny" jako masa

 • Kolorwe Aparaty
  Kolorwe Aparaty 3 dni temu

  czy ten dzwiek to nie jest z mr robot?

 • Mateusz Guziec
  Mateusz Guziec 3 dni temu

  Kapitalny prowadzący naprawde

 • Energo
  Energo 3 dni temu

  W sumie to mój kaatecheta rzucił seminarium po 3 latach

 • knopers45
  knopers45 3 dni temu

  byłam na pogrzebie, na którym ksiądz odmówił pójścia za trumną na grób tłumacząc, że od kilku tygodni nie widział córki zmarłej w kościele, kiedy po 3 m-cach zmarł mąż chowanej kobiety ten sam ksiądz powiedział, że gdyby wcześniej dali więcej to poszedłby za trumną...ale to w końcu tylko ludzie, tacy sami jak my, tylko bardziej pazerni bo łatwiej im przychodzą pieniądze...

 • Agnes G
  Agnes G 3 dni temu

  Podjaraliscie się widzę wszyscy tym wywiadem a ja mam wrażenie, że ten człowiek nie jest z nami do końca szczery...
  A teraz posłuchajcie o.Pelanowskiego. (YT). Ten miał baaaardzo ciężkie życie. Porownajcie sami.
  Szatan zawsze pomoże, po tym jak cię z kościoła wyciagnie. Wiedz jednak, że to na krótką metę, i że za jakiś czas będzie dół i czas na refleksję. Tym razem skorzystaj z tej szansy.

 • Agnes G
  Agnes G 3 dni temu

  Ten człowiek opowiada TYLKO ze swojego punktu widzenia. A punkt widzenia zależy od moralności osobnika. Grzesznik grzesznikowi grzechy wytyka?...
  Nie jest trudno być aniołem w niebie ale pozostać nim będąc w piekle...

 • Teresa Cholewa
  Teresa Cholewa 3 dni temu

  jeśli byłeś księdzem , zatem powinieneś wiedzieć ,że kościół to każdy z nas , gdybyś został mógłbyś wiele zrobić wiele dla Boga dla ludzi , gdzie iskra ...

 • Teresa Janik
  Teresa Janik 3 dni temu

  szkoda czasu na sluchaniewszyscy jstesmy kosciolem trzeba sie modlic za takich ludzi

 • Piotr
  Piotr 3 dni temu

  Slabo przekonujacy.

 • Mr Wols
  Mr Wols 3 dni temu

  Genialny materiał.
  Jestem tego samego zdania co ten były ksiądz, lecz ubiorę to innymi słowy.
  ( Bóg istnieje, natomiast księża to chuje na hajs ), jednak napomnę, że nie każdy taki jest, niektórzy są z powołania.

 • Wojciech Kostecki
  Wojciech Kostecki 3 dni temu

  Film trochę stary, wiem. Ale gość mówi takimi metaforami i bez konkretów, że często nie wiem o co mu chodzi. Osoby wierzące chyba maja to do siebie. Przesadzają z metaforami.

 • A S
  A S 3 dni temu

  Absolutnie świetny wywiad. Gratuluje
  Rafał pała od Ciebie inteligencja :)

 • Arni
  Arni 3 dni temu

  Kościół zaczyna przypominać spółkę z.o.o i ten wywiad był tego przykładem tyle w temacie

 • Tomasz Figiel
  Tomasz Figiel 3 dni temu

  Szczere, uczciwe, a nader wszystko prawdziwe.

 • Marek Strzała
  Marek Strzała 3 dni temu

  To przejście na zgaszone światło, kozak klimat :P

 • Tomasz Figiel
  Tomasz Figiel 3 dni temu

  Ks. Jacek Międlar domyślam się, że potwierdzi prawdziwość Jego słów. Kościół w Polsce już przestał być tym do czego Go Pan Chrystus powołał. Musi nadejść oczyszczenie, prawdziwe khatarsis w dferach kleru. O to sie módlmy wszyscy MY... CWP!

 • teresa ficek
  teresa ficek 3 dni temu

  Trzeba się zastanowić nad podejmowana decyzją. Trzeba widzieć swoje grzechy a nie cudze. Samozaparcia, Pokory, Wyrzeczeń trzeba się uczyć.

 • Hatra Aku
  Hatra Aku 4 dni temu

  Wielki szacunek dla rozmówcy. Brat taty też był księdzem i też opuścił tę instytucję z podobnych przyczyn. Szanuję Go za to.

 • Ljubica Giljanovic
  Ljubica Giljanovic 4 dni temu

  pani aptekarka tez niby chodzi tylko do pracy , podobnie jak pan pracujacy w kasynie , to sa rzeczy zrozumiale dla kazdego ze obydwoje tak samo zabijaja , ale czego juz wielu nie widzi to kazdy sportowiec ktory uczestniczy w wydarzeniu objetym hazardowymi zakladami sportowymi oczami Boga tez jest zabojca , 400 000 ludzi rocznie popelnia samobojstwo z powodu hazardu w pieknej europejskiej unii , zobaczcie komu ukradli symbol korony z 12 gwiazd.

 • Ljubica Giljanovic
  Ljubica Giljanovic 4 dni temu

  na szczescie opetanie szatanskie pomniejsza lub nawet likwiduje grzech, ale nie oczerniaj Kosciola synu.

 • Ljubica Giljanovic
  Ljubica Giljanovic 4 dni temu

  zauwazcie to jakie skurwysyny, Bog pisza z malej litery i tym sie sami zdemaskowali robiacy ten material-sciema satanistow, przeraza ich wywyzszanie Boga , nigdy tego nie zrobia , Ksiadz to powolanie i prob czeka na niego wiele. Milosc jednak jest tez Miloscia gdy jest odrzucona a nawet jeszcze bardziej , czy myslicie ze Jezus przestal kochac Judasza.

 • pokrec
  pokrec 4 dni temu

  Tak jest wszędzie. Nie tylko w Kościele. Jesteś posłuszny, przytakujesz, zgadzasz się, linia Twojego szefa jest Twoją linią - masz wszystko. W każdej pracy tak jest. Z korpo w szczególności. Nie zadawaj pytań, nie buntuj się, nie próbuj unikać tych nudnych i nic nie wnoszących spotkań. Tyle, że odejście z korpo nie jest takim problemem, jak odejście z kapłaństwa.
  Przykro, że tak się dzieje. Kiedyś miałem lekką "pokusę", żeby pójść do seminarium. Oczywiście, nie uległem jej. Właśnie dlatego, że spodziewałem się tego, że jak zobaczę, jak to jest w kuchni, to mi apetyt zaszwankuje...
  Żeby była jasność, jestem praktykującym katolikiem, szanuję księży i Kościół i nie zrażam się po prostu jego grzechami. Jak do Kościoła przychodzę po sakramenty św. a nie po świętych księży.
  Są ludzie, którzy nie potrafią się z tym pogodzić i odchodzą od Kościoła, zrzucają habity czy sutanny... Nie oceniam, nie potępiam. Rozumiem, że można nie wytrzymać tego psychicznie, można być bardziej wrażliwym, Pan Bóg jest wyrozumiały i na pewno wie, kto, co jak i dlaczego.

 • Ukarz
  Ukarz 4 dni temu

  Od dawniej dawna byłem przekonany o tym iż kościół to mafia, która funkcjonuje i żeruje na punkcie bardzo czułym jakim jest bez wątpienia nasza wiara. Mówi się, żeby być komornikiem trzeba mieć odpowiedni charakter czyli predyspozycje. Czyli bycie księdzem jest jeszcze gorsze bo to ciągle ciągnące się za nami kłamstwo, że robimy to z powołania a nie dla pieniędzy. Dlatego tym wszystkim się brzydzę... Świetny wywiad.

 • Magda Góra
  Magda Góra 4 dni temu

  W mojej rodzinnej miejscowości gdy zmienił się proboszcz stary odchodząc wyprowadził się ze swoją gosposią. Ciekawe dlaczego?

 • Sivi Doglas
  Sivi Doglas 4 dni temu

  on nie byl ksiedzem. jezus chrystus nie byl i nie jest bogiem.

  • Kus Pat
   Kus Pat 3 dni temu

   Najświętsza Trójca
   Fiat-Tak Maryi było pierwszym wyznaniem wiary w Trójcę Przenajświętszą:
   Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego (...) Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym (Łk 1,31-35). Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!(Łk 1,38). Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28:19). Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi! (2 Kor 13:13). To mówi Jahwe (Jr 2:5). To mówi Syn Boży(Ap 2:18). To mówi Duch Święty (Dz 21:11). Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą (1 J 5,7-8). Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów (Iz 6:3). Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi, rzekł: O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! (Rdz 18,1-3) A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam (Rdz 1,26).

 • Franc Igo
  Franc Igo 4 dni temu +1

  7,5 tyś dislików od księży i mocherów

  • Kus Pat
   Kus Pat 3 dni temu

   Pokój niech będzie z wami. Ja jestem Jezusem, waszym Odkupicielem. Jestem Świętym Świętych mówiącym do was. Zaprawdę powiadam wam: Wyleję specjalne łaski na tych, którzy przyjęli to świadectwo. Przyjmując bowiem to świadectwo Miłości, zaświadczą o prawdziwości oraz o Nieskończonej Miłości Najwyższego. Wszystko, co jest napisane, pochodzi ode Mnie. Umiłowani, udzielam Mojego Ducha bez ograniczeń. Daję Mojego Ducha, aby przypomniał światu wiele, wiele razy Moje uczucie i Moją wielką Miłość do was. Udzielam Mojego Ducha bez ograniczeń, aby przypomnieć wszystkim Moje Pięć Ran i Moją Mękę.
   16.05.90
   Ja, Pan, przychodzę otworzyć wasze serca i wyzwolić was z wszelkiego zła. Żyjecie w czasie Łaski. Powiedziałem, że Mój Duch zostanie wylany na całą ludzkość.[Jl 3:1-2] Niech będą błogosławieni ci, którzy bez zwątpienia przyjmują Mego Ducha Łaski! Błogosławieni ubodzy w duchu, do nich bowiem należy Królestwo Niebieskie. Błogosławieni prostego serca, bo im objawi się Mądrość! Błogosławieni czyniący Wolę Mojego Niebieskiego Ojca, bo bramy Mojego Królestwa otworzą się, aby ich przyjąć. Niech będą błogosławione naczynia światła, niosące Moje Słowo i rozpowszechniające Moje Orędzia dane wam przez Mojego Świętego Ducha, ponieważ wiele waszych grzechów zostanie wybaczonych.

 • Maciej Kochanowski
  Maciej Kochanowski 4 dni temu

  Jak można mówić o grzechu Kościoła? Przecież grzech jest zawsze indywidualny i wychodzi od jednej osoby. To że ten pan spotkał prawdopodobnie "złych" działających w strukturach Kościoła nie znaczy, że cały Kościół jest grzeszny. Jakaś grupka słabych ludzi w niej działa i już jest mowa o "Jaki jest największy grzech Kościoła". xD wszystkich wrzucamy do jednego grobu zborowego, cały Kościół. 10 niesprawiedliwych i 90 sprawiedliwych tylko dla tego bo najgłośniej się słyszy o tych 10 złych xD. Gdyby ten pan miał jaja starałby się zmienić zło które widział w Kościele, a nie umywał ręce od tego i odchodził sobie. Mam to w gdzieś, poddaję się xD Nie ma męstwa w tym panu

 • Ilona Rys
  Ilona Rys 4 dni temu

  Ale ściema,bardzo tendencyjny program, generalizujący i nastawiony na niszczenie kościoła.A ten facet wygląda mi na aktora,on po prostu gra.

 • Tomasz Dudkiewicz
  Tomasz Dudkiewicz 4 dni temu

  Nic w mym życiu nie było przypadkowe i przypadkiem.Ten wywiad z CZŁOWIEKIEM upewnił mnie jaką droga szedłem do dzisiaj i jaka dalej będe podążał .Dziękuję.Nie Bogu-DZIĘKUJĘ CZŁOWIEKOWI ,KTÓRY PO PROSTU WIERZY.Moja WIARA JEST Z NIM!A jak z nim to jest też w nim PRAWDA O CHRYSTUSIE.

 • Joanna Kurzyk
  Joanna Kurzyk 4 dni temu

  Bardzo Pan skoncentrowany na sobie.... czy tego szuka w nas Bóg?

 • s A
  s A 4 dni temu

  Biedny człowieku, przypomnij sobie, jak blisko Pana Jezusa był Judasz i do czego go doprowadziło chodzenie za Nim wśród innych apostołów, a le że swoimi wizjami Królestwa, które ma zaprowadzić Mesjasz...
  Dobrze, że odszedłeś, Ty nigdy w swoim sercu nie spotkałeś żywego Jezusa, dlatego mówisz jak człowiek zupełnie niewierzący. Ale to, co teraz robisz... żal mi Ciebie, Bracie. Ile Ci zapłacili za ten wywiad? 30 srebrników? Modlę się za Ciebie, Bracie, byś uwierzył, że Jego Miłość Cie nie odrzuca, tylko pragnie nawrócić. Stań w prawdzie przed Bogiem, Który Cie wybrał i otwórz na Jego łaskę, Jego krew została przelana na krzyżu także dla Twojego zbawienia. Przypomnij sobie o tym chociaż w chwili śmierci. Wilu pluje na księży, a le kto z nich modli się za nich? A przecież wszyscy są takimi samymi ludźmi, słabymi, podlegających różnym kuszeniom. A śmiem twierdzić, że oni bardziej od pozostałych ludzi, bo szatan wie, że jeśli złamie przewodnika stada, owce są jego. Dlatego zamiast pluć, prosimy Boga o łaski dla naszych kapłanów, abyśmy czasem nie zostali pozbawieni Sakramentów ,jak to jest w wielu misyjną chyba krajach, gdzie ich brakuje .

 • kuber89
  kuber89 4 dni temu

  TAki niby mądry a wierzy w te wszystkie zmyślone baje ...

 • Stop Teoriom Spiskowym

  to teraz wypierdalaj na śmietnik histoii woooooooooooooon

 • a
  a 4 dni temu

  Boga nie ma
  to wymysł cwaniaczków chcących zarobić na ludzkiej głupocie i naiwności
  żal mi tzw ludzi "wierzących" bo sami nakrecaja się własną głupotą

 • Jolanta Christodulo
  Jolanta Christodulo 4 dni temu

  Boże! Czego ja się dowiaduję? Wniosek. Wierzę w Boga, a nie w księży. Wierzę w kościół, a nie w tych, którzy się znaleźli w kościele. Dziękuję Bogu, że jest wielu kapłanów z powołania prawdziwego.

 • PewDiePie's Good Old Friend Stephano

  Katolicyzm powinien mieć zniesiony celibat tak jak prawosławie. W ten sposób księża będą mieli doświadczenie na temat małzeństw nie tylko ze strony teoretycznej, ale również ze strony doświadczalnej.
  W tym przypadku kłaniałby się również empiryzm - poznawanie przez doświadczenie

 • Kandarelian HD Mapper

  Niestety, ale obecnie kościół=/= Bóg...

 • Kandarelian HD Mapper

  Smutne, jak niektórzy księża niszczą wizerunek kościoła i przede wszystkim Boga😢

 • Oskar
  Oskar 4 dni temu

  👍

 • Jagoda
  Jagoda 4 dni temu

  Zle sie dzieje

 • Jagoda
  Jagoda 4 dni temu

  Kazdy. Ma rozum wiec. Dajmy sobie spokuj. Jezeli chcez modl sie

 • Damian K
  Damian K 4 dni temu +1

  Co za gówno??

 • Karol Werytad
  Karol Werytad 4 dni temu +2

  ale jesteście naiwnii słuchajac tego byłego księdza plclip.com/video/8z8b2RuIpdM/wideo.html