Majówka w Łódzkiem!

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 1 maj 2019
 • #łódzkie #promujełódzkie #majówka
  Specjalne pociągi ŁKA, pikniki, rajdy, koncerty i wiele innych atrakcji czeka na nas w maju. - Cudze chwalicie, Łódzkiego nie znacie - zachęcał Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, na konferencji zapowiadającej atrakcje, jakie czekają na nas w maju.
  Bogatą ofertę turystyczną ma Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Razem z ŁKA będzie można zwiedzić najciekawsze atrakcje województwa łódzkiego takie jak Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim, Kolej Rogowską, Arboretum w Rogowie czy Parowozownię w Skierniewicach. Pasażerowie ŁKA mogą liczyć przy tym na tańsze przejazdy i bilety wstępu. Od majówki ŁKA uruchamia dodatkowe dwie pary pociągów do Tomaszowa Mazowieckiego. Pociągi 1,3, 4 i 5 maja odjadą z Łodzi Fabrycznej o 09:07 i 16:48, a z Tomaszowa o 11:44 i 18:40. Przypominamy, że w pociągach ŁKA można bezpłatnie przewozić rowery.
  Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pasażerowie ŁKA na podstawie ważnego danego dnia bilet będą mogli komunikacją miejską po mieście poruszać się bezpłatnie. W ten sposób mogą dotrzeć do największych atrakcji turystycznych: Skansenu Rzeki Pilicy, urokliwych Niebieskich Źródeł, zlokalizowanych nieopodal Zalewu Sulejowskiego Grot Nagórzyckich oraz Areny Lodowej - największego w Polsce krytego toru dla łyżwiarstwa szybkiego, figurowego i short tracku, który otwarty jest także latem. Pasażerowie ŁKA mogą liczyć też na tańsze bilety wstępu. ŁKA w weekendy i święta zapewnia szybki i komfortowy dojazd do Rogowa pociągami ŁKA Sprinter. Od 1 maja przewoźnik uruchomi dodatkową, 9. parę pociągów tej kategorii. Dojazd do Rogowa z Łodzi zajmuje zaledwie 23 minuty, a na miejscu na pasażerów czekają wyjątkowe atrakcje. - To przede wszystkim wycieczka Koleją Wąskotorową na ośmiokilometrowej trasie turystycznej do Jeżowa, gdzie na turystów czeka ognisko - mówił Adam Wawrzyniak, prezes Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych. - A na stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy prezentujemy dużą kolekcję taboru. W weekend majowy kolejka wyrusza o godz.: 10:35, 12:15, 13:55, 15:55, a z powrotem, z Jeżowa o godz.: 11:33, 13:11, 14:51, 16:51. - Arboretum w Rogowie to jeden z największych ogrodów dendrologicznych w Polsce.
  Warto je odwiedzić szczególnie wiosną, kiedy rozkwita ogromna kolekcja magnolii i różaneczników - zachęcał Hieronim Andrzejewski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. - Ale zapraszam na spacery do wszystkich parków województwa łódzkiego: Wzniesień Łódzkich, Nadpilicznych, a także Bolimowskiego i Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Właśnie teraz oprócz pojawiającej się soczystej zieleni, przepięknie kwitną tam drzewa, pojawiają się kwiaty.
  Ale ŁKA wozi też pasażerów do Łodzi. Tutaj, wśród wielu atrakcji w długi weekend, szczególnie zapraszamy na „Niestraszny Straszny Dwór”. - To plenerowy koncert zorganizowany przez Teatr Wielki w Łodzi w dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki - poinformował Krzysztof Marciniak, zastępca dyrektora Teatru ds. artystycznych. - Widowisko odbędzie się 5 maja od godz. 20.30 na pl. Dąbrowskiego. Wstęp jest wolny. Warto dodać przy tym, że ŁKA na majówkę wydłużyła obowiązywanie oferty „bilet wycieczkowy”, dzięki której przejazd w jedną stronę jest o 15% tańszy. Bilet wycieczkowy obowiązuje do 5 maja. Do odwiedzenia Parowozowni Skierniewice zapraszał wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski. - Parowozownia Skierniewice to niezwykłe miejsce, gdzie zgromadzono wiele zabytków techniki kolejowej, a niektóre z nich są wyjątkami na skalę światową. Sam jestem fanem transportu szynowego i wiem sporo na temat tych maszyn, ale każda wizyta w tej parowozowni wzbogaca mnie o nowe doświadczenia - zachęcał. Tomaszowskie atrakcje polecał za to wicemarszałek Zbigniew Ziemba. - Groty Nagórzyckie i Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim to miejsca, które znam od dzieciństwa. Niezwykle ciekawy jest również Skansen Rzeki Pilicy. Radością spędzenia tam majowego weekendu chciałbym podzielić się z innymi mieszkańcami naszego regionu. Tomaszowscy WOPR-owcy zachwalali rekreację nad wodą. - Zapraszamy mieszkańców Łódzkiego do wypoczynku nad pięknym Zalewem Sulejowskim. To prawdziwy, wodny świat otoczony wspaniałymi terenami leśnymi, w których liczne ścieżki zachęcają do wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Zapraszamy przede wszystkim do rodzinnego wypoczynku nad wodą. Obecnie dysponujemy sprzętem ratowniczym, zakupionym w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego za prawie 300 tys. zł, który sprawia, że nad Zalewem jest bezpieczniej - mówił Zbigniew Kozłowski, przedstawiciel WOPR.

  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: facebook.com/wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: twitter.com/lodzkiePL
  INSTAGRAM: instagram.com/promujelodzkie/
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl
 • RozrywkaRozrywka

Komentarze • 0