[NV#253] Marcin Zieliński - fałszywy charyzmatyk zdemaskowany! (Q&A#35)

Udostępnij
Umieść na stronie

Komentarze • 3 328

 • Oczy Smoka
  Oczy Smoka 5 godzin temu

  Czy zauważyliście jak wielu księży nie podpisało tej listy?
  Może teraz Episkopat zbada kontakty MZ z Bethel Church?
  Nie linkuję materiału by Mikołaj Kapusta bo spadają moje posty.

 • Telewizja Kanapowa
  Telewizja Kanapowa 7 godzin temu +1

  Niektórzy w episkopacie mają syndrom posiadania napletka, za co na kolanbach przepraszają Żydów. Jak widać inni duchowni chcą mieć puste kościoły, jak te zbory angielskie przerobione na puby czy sklepy!
  P.S. Lajjlaalalajlajalaj! Umpli pumpli błe błe błe - to był trans a po waszemu JĘZYK ANIOŁÓW (garbatych)!

 • Ola LaLaLa
  Ola LaLaLa 7 godzin temu +1

  [Q&A]: Ojcze Adamie, mam problem i bardzo proszę o pomoc. Mam 20 lat a za 2 lata mój brat chce wziąć ślub. Niedawno zasugerował mi, że chciałby żebym była świadkiem. Cieszę się, że pomyślał o mnie ale mój entuzjazm na tym się kończy. On mieszka razem ze swoją narzeczoną już od kilku lat i również współżyją. Oboje są niewierzący i Pana Boga mają za nic. Mimo to, chcą wziąć ślub kościelny. Narzeczona mojego brata nie raz mówiła o tym, że ślub w kościele chce wziąć tylko po to, żeby pokazać się w białej sukni. Pomimo starań moich i mojej mamy nie chcą poprzestać na ślubie cywilnym. Ja jestem osobą wierzącą i nie potrafię sobie wyobrazić tego, że miałabym własnym podpisem poświadczyć zawarcie ich małżeństwa. Oni nie chcą zaprosić Pana Jezusa do swojego związku. Ja po prostu nie chcę kłamać wobec siebie, Boga i narzeczonych, że ten sakrament został ważnie zawarty bo będzie zawierany wyłącznie na pokaz. Z drugiej strony wiem też, że jeśli odmówię to cała rodzina (z wyjątkiem mamy, która też jest wierząca) odwróci się ode mnie. Są w stanie się mnie nawet wyrzec. Przeciwko mnie będzie też mój tata (katolik jedynie 2 dni w roku) - mam 2 braci z poprzedniego małżeństwa taty, po śmierci jego żony ożenił się ponownie i urodziłam się ja. Wiem, że sprawa jest skomplikowana. Pomimo tego, chcę pozostać wierna Kościołowi, nawet jeśli musiałabym ponieść tego konsekwencje. Pan Jezus jest dla mnie najważniejszy i wiem, że z Nim wszystko zniosę, Jego kocham najbardziej. Ojcze, proszę pomóż mi bo sama nie wiem już co zrobić - być świadkiem czy nie?

 • Telewizja Kanapowa
  Telewizja Kanapowa 7 godzin temu

  Hare Luter! Hare Hare! Chodzicie po wodzie? Alleluuuja!

 • kTube22
  kTube22 7 godzin temu

  @Langusta na palmie Dlaczego Polska jest mocniejsza w wierze od Izraela?

 • Amper Volt
  Amper Volt 8 godzin temu

  Ciekawe kiedy dojdą do tego ża langusta na palmie to wąż z drzewa poznania dobra i zła ;)

 • Beata Pachnik-Łodzińska

  Pierwsze czytanie Lb 11,25-29
  A Pan zstąpił w obłoku i mówił z Mojżeszem. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak.
  Dwóch mężów pozostało w obozie. Jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad. Na nich też zstąpił duch, bo należeli do wezwanych, tylko nie przyszli do namiotu. Wpadli więc w obozie w uniesienie prorockie. Przybiegł młodzieniec i doniósł Mojżeszowi: «Eldad i Medad wpadli w obozie w uniesienie prorockie». Jozue, syn Nuna, który od młodości swojej był w służbie Mojżesza, zabrał głos i rzekł: «Mojżeszu, panie mój, zabroń im!» Ale Mojżesz odparł: «Czyż zazdrosny jesteś o mnie? Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego ducha!»

 • Ania Krupa
  Ania Krupa 8 godzin temu

  Najsmutniejsze są tutaj komentarze langustowiczów...
  Nie znam super dobrze Marcina, oglądałam jedynie serie poświęconą Maryi. I nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że kocha on Boga i pragnie być blisko niego! Dzięki o. Adamowi nauczyłam się budować moją relację i bliskość z Jezusem! W mojej opinii ten wielki autorytet kościelny staje w obronie chłopaka, który kocha Boga i mówi o tym głośno. A wg was brakuje tu życzliwości... A kto powiedział że mamy tolerować, być życzliwym i chylić czoła pomówieniom i krytykom?! Dlaczego nie można wyrazić niezadowolenia i oburzenia wobec takiej postawy?! Coż takiego sprzecznego z wiarą kościoła katolickiego zostało powiedziane, że tak wielu z was się wycofuje? Dlaczego oburzają was działania Ducha Św? Wspólnot katolickich? One wszystkie służą uwielbianiu Boga! I jeśli Ci to nie pasuje - nie uczestnicz! Ale nie zarzucaj porzucenia prawdziwej wiary tym którzy w ten sposób budują swoją więź z Bogiem!

 • piciu
  piciu 10 godzin temu +1

  Ten Marcin to kto jest jakis uzdrowiceil czy co ? Widzialem jak na innych filmikach mowil ze przykladal rece do setek osob zeby kogos uzdrowic, co to ma znaczyc ?

 • Aleksandra Kisiel
  Aleksandra Kisiel 14 godzin temu

  Podzielę się z Wami takim moim świadectwem. W 2016 roku byłam pierwszy raz na pielgrzymce. Należę do wspólnoty charyzmatycznej i moja wspólnota organizowała tą pielgrzymkę. Podczas drogi działy się cuda. M.in. spotkałam mojego przyjaciela, wtedy to było pierwszy raz na żywo. A nie planował iść na tą pielgrzymkę. Po prostu nagle jak byliśmy w jego mieście, pojawił się na drodze i dołączył. Potem dowiedziałam się, że to Bóg go wezwał aby wyszedł z domu. Kolejny cud: Wieczorami były mszę z modlitwą o uzdrowienie i była także modlitwa wstawiennicza. Ja sama byłam osobą bardzo nieśmiałą, jednak wtedy dziwnym trafem znalazłam się przy ołtarzu. Kłaniałam się do samej ziemi i czułam działanie Ducha Świętego. Nie mówiąc już o tym, że podczas drogi praktycznie prowadziłam innych, trzymając cały czas ręce w górze i idąc jako jedna z pierwszych. Jedna osoba mi powiedziała, że to dało wielu ludziom siłę. Po pilegrzymce byłam na spowiedzi generalnej. Jeszcze przed spowiedzią Bóg zaczął we mnie mocniej działać. Praktycznie zaczęło się to na pielgrzymce. Bóg chciał abym wychodziła do ludzi na wózku i mówiła im "w imię Jezusa Chrystusa mówię ci wstań" jednak ja nie miałam odwagi. Po spowiedzi to nadal miało miejsce. Bóg obiecywał mi wiele rzeczy. Od przedszkola miałam problem z nieczystością, jednak po spowiedzi Bóg mnie od tego uwolnił i do dzisiaj ani razu tego nie zrobiłam. :) Co do posyłań przez Boga, wiele razy nie poszłam i teraz marzę o tym, aby Bóg mnie znowu zaczął tak głębiej prowadzić. Bo to było cudowne. Mogłabym dawać radość innym ludziom i sama być dzięki temu jeszcze szczęśliwszą. Wspomnę jeszcze, że przed spowiedzią generalną odmówiłam Nowennę do Maryi Rozwiązującej Węzły. Z całego serca polecam tę nowennę! :) Miłość moi drodzy, miłość. ;)

 • Boholt Mahakam
  Boholt Mahakam 14 godzin temu +1

  Bardzo dziękuję Ojcu za ten film, mimo tego, że do sławionego przez protestantów błogosławieństwa z Toronto można mieć wiele zarzutów, ale ocena tego zjawiska jest dla Kościoła Katolickiego, bo co my maluczcy (mówię o sobie) możemy o tym wiedzieć? Poznałem już dawno historię Marcina Zielińskiego, jego drogi życia i rozpoczęcia posługi, w tym filmie pokazał mi Ojciec, że KK, prowadzony przez Ducha Świętego, wyraźnie zaaprobował jego posługę, nie będę wnikał w film, który krytykuje Marcina, bo zwyczajnie nie chcę się tym zajmować, ale podoba mi się Ojca stwierdzenie, czy raczej pytanie, kim oni są, że znają tak jego duszę? Duchowość człowieka to tajemnica dostępna Bogu i jemu samemu. Chcę napisać jeszcze dwie rzeczy, oglądając Ojca film z wizyty w Guadelupe, byłem na początku poruszony słowami Ojca, że cyt. "Maryja to Kobieta mojego życia", dopiero po obejrzeniu całości i dopełnieniu filmami "Miriam" chcę powiedzieć, że te słowa, wówczas dla mnie zbyt (przyziemne? brutalne?) sam nie wiem jakiego słowa użyć ;) pokazały mi prawdziwość Ojca przekazu. Teraz wiem, że wynikały one po prostu charakterystycznego Ojcu stylu mówienia. Oglądałem też filmy ks. Glasa, którego bardzo szanuję i wysoko sobie cenię, wiem jak bardzo konieczne jest nabożeństwo do Matki Bożej w walce ze złym, a pamiętam, że też Ojca krytykował. Nie rozumiem tylko pewnych komentarzy pod tym filmem, które zarzucają Ojcu jeżdżenie po świecie, picie kawy ze Starbucksa i "zalecają", zamiast drogi do Jerozolimy, przeżycie dni skupienia w jakimś klasztorze o surowej regule. "Przecież Duch tchnie kędy chce", a rekolekcje w drodze to też rekolekcje, zwłaszcza, że te będą z pożytkiem dla nas wszystkich. Ojca głoszenie i posługa otwiera wielu nam oczy i dociera do serc, umożliwia również wymianę zdań, moje życie się zmieniło dzięki posłudze, którą Ojciec spełnia. Bóg zapłać. Dodam jeszcze, że jak najbardziej ważne jest również uczestniczenie w życiu parafialnym, i szacunek do księży którzy "przynudzają" ;) Wszyscy tworzymy przecież "Jeden, Powszechny i Apostolski Kościół". Już kończę, bo może sam zaczynam przynudzać :) Pozdrawiam wszystkich

 • ZaraLush Lush
  ZaraLush Lush 14 godzin temu +1

  [Q&A] Ojcze, poruszałeś już temat teorii Darwina i twierdziłeś, że to wcale nie wyklucza faktu stworzenia świata przez Boga. Odnieś się proszę konkretnie do twierdzenia, że człowiek pochodzi od małpy. Przecież Biblia twierdzi, że Pan Bóg stworzył mężczyznę i kobietę a nie że w wyniku ewolucji małpa nabrała ludzkich kształtów. Są osoby które twierdzą, że naukowcy wcale nie mają niezbitych dowodów na pochodzenie człowieka od małpy i skąd mogą wiedzieć że istniał Neandertalczyk czy ktoś inny pomiędzy małpą a człowiekiem. Twierdzą, że to teoria ateistycznego świata i że to jedynie domysły naukowców. Proszę, wyjaśnij nam to.

 • Aleksandra Kisiel
  Aleksandra Kisiel 14 godzin temu

  Słuchajcie kochani. Ja sama nie wiem co myśleć o Zielińskim ale raz jak go spotkałam na żywo, ani jednego słowa nie zamieniliśmy. Przechodziłam obok i patrzyłam na niego i on spojrzał na mnie. W jego oczach dostrzegłam dobroć. To mnie zmiażdżyło. Kto ma prawdziwą, żywą relację z Jezusem i Maryją, ten NIE BŁĄDZI w tak ważnych sprawach bo Bóg go prowadzi. Zastanówmy się, czy powinniśmy osiądzać. Ja spytam Boga jak jest naprawdę. I to jest jedyną właściwa droga. Z Panem Bogiem. :). Niech Was Pan Bóg błogosławi. +

 • Kasia Lugowska
  Kasia Lugowska 15 godzin temu +2

  Ojcze slabo ,słabo.To że Ojciec korzysta z pomysłów protestantów wszyscy wiemy.Ale omal nie uwierzyłam że Marcin Zieliński jest najważniejszy w Kościele Katolickim.Taki długi program o Marcinku Zielinskim .Marnotrawstwo.

 • Monia Sara
  Monia Sara 15 godzin temu +4

  W sumie jest jeszcze jedna sprawa, która mnie dość mocno zastanawia. W Fatimie, Najświętsza Maryja nawołuje do nawrócenia, modlitwy różańcowej, pokuty i postu. Dzisiaj natomiast lansuje się ewangelie sukcesu, uwielbienia, uzdrowienia, tańce i cyrk na kółkach. Coś tu nie styka?

 • Music for turbulent times - Muzyka na niespokojne czasy

  Ojcze Adamie, tak jak Ojca lubię słuchać, tak muszę stwierdzić, że Ojciec, mówiąc kolokwialnie, "pojechał po bandzie" jeszcze bardziej niż twórcy filmu. Do tego stopnia, że mam poważne wątpliwości co do tego, po której Ojciec jest stronie... Nie ukrywam, że Ojciec swoją wypowiedzią pełną "argumentów" tylko zachęcił mnie do obejrzenia tego filmu, z czym miałem niemały problem, bo w trakcie mojego oglądania film trzykrotnie został usuwany z danych adresów. Hmm? Coś może jest na rzeczy? Ale to nieistotne. Film naprawdę daje do myślenia, mimo czasem rzeczywiście dość niezgrabnej argumentacji. Ale podkreślam: tylko CZASEM. Obok wielu wątków trudno przejść obojątnie. Nie chodzi mi tu o to, żeby już z góry potępić posługę Marcina, ale mamy mózgi po to, aby ich używać, więc jeśli są wątpliwości, należy się nad nimi pochylić, a nie zbywać śmieszkami, czy manipulacjami o możliwości przystępowania do Komunii Świętej. Zastanawiają np. związki Marcina z Toronto Blessing i Bethel. Ja wiem, że protestanci są naszymi braćmi w Chrystusie, ale na Miłość Boską: są braćmi BŁĄDZĄCYMI. Więc to nie my mamy czerpać od nich, ale powinno być odwrotnie, powinniśmy ich zapraszać do naszej wspólnoty Kościoła, oczywiście z pełnym poszanowaniem naszych zasad wiary. Inaczej zawsze będzie to protestantyzacja Kościoła Katolickiego. Zastanawiają również relacje o wątpliwych uzdrowieniach jakie dokonały się przez ręce Marcina, oraz jego argumentacja o "nieprzyjmowaniu uzdrowienia", czy o małej wierze uzdrawianego. O ile jeszcze można motyw małej wiary jakoś od biedy argumentować biblijnie, to pierwszy jest jakąś koszmarną pomyłką: jak to ktoś "nie przyjął uzdrowienia"? To po cholerę tam polazł? Natomiast powracające choroby budzą bardzo wiele wątpliwości. Temu bym się przyjrzał bardzo mocno i rzetelnie. Bóg jak uzdrawia, to uzdrawia, sam tego doświadczyłem. Ojciec powołuje się na wypowiedź księdza egzorcysty, i czyni to bardzo manipulacyjnie, bo ksiądz wypowiada się wielokrotnie w ciągu filmu, na ogół w duchu bardzo krytycznym. Więc Ojcze Adamie drogi - to nie jest dyskusja na odpowiednim poziomie. Film może być słaby, może mieć kiepską argumentację, ale odnieść się do niego należy merytorycznie. Ja osobiście nie byłem na żadnym spotkaniu z udziałem Marcina Zielińskiego, więc nie chcę się wypowiadać na temat jego posługi, czy na temat tego skąd pochodzi moc jego działania. Ale bardzo mi się nie podoba reakcja Ojca, czy np. o. Recława, polegająca na niemerytorycznym gaszeniu dyskusji i posługiwanie się manipulacją opartą o kwestię dostępu do Najświętszego Sakramentu. To niech pozostanie kwestią sumienia twórców filmu: jeśłi kłamią - tak, wszystko się zgadza. Ale jeśli nie? Skąd o tym wiemy? Stawka w grze jest bardzo wysoka, ale można spojrzeć na to tak: jeśli twórcy filmu kłamią i odciągną tym samym jakąś grupę wiernych od posługi Marcina, nie stanie im się krzywda, Kościół ma przebogatą ofertę duchową, z której mogą do oporu korzystać. Co najwyżej ominie ich jakaś łaska, którą Marcin mógłby ewentualnie wymodlić. Ale jeśli nie kłamią, to sprawa wygląda dużo gorzej, czyż nie? Pozdrawiam, z modlitwą +++

 • Raj Andy
  Raj Andy 15 godzin temu +4

  " W dzisiejszych czasach glos wiekszosci biskupow przypomina raczej milczenie baranow w obliczu rozwscieczonych wilkow ,podczas gdy wierni pozostawieni sa samym sobie niczym bezbronne owce" -abp.J.P.Lenga .

 • TheRadannjo
  TheRadannjo 15 godzin temu

  Szanowny Ojcze Adamie,
  W rozmowie przy kawie za znajomymi, "zatrzelono" mnie twierdzeniem ze to Lilith byla pierwsza zona Adama. Prosze o wyjsnienie o co tu chodzi?
  Jako przedsiebiorca i pracujacy na wlasny rachunek, jak pogodzic Ewanglie i codzienny pogon za pieniadzem? Jakie madrosci czerpac z Biblii jesli chodzi o zarzadzanie biznesem. Wydaje mi sie ze sw. Jozef byl "freelancerem". Dziekuje o pozdrawiam.

 • Michał Kraska
  Michał Kraska 16 godzin temu +1

  Adaś, do osoby Marcina Zielińskiego nie odniosę się, bo nie znam chłopa. Nie będę więc bzdur gadał. Filmu widziałem kawałek i niezależnie od wyrażonych tam opinii (nie obejrzałem do końca - nie zdołałem) podkreślone w nim słusznie zostały pewne istotne sprawy - patrzmy na nie UNIWERSALNIE, ku przestrodze. Po pierwsze, nie wszystko pochodzi od DUCHA ŚWIĘTEGO, bo istnieje też potężny obóz "przeciwny" - a oni dwoją się i troją żeby dać nam jak najbardziej łudząco podobną do oryginału podróbkę. Rozeznanie skąd pochodzi dar jest istotne. Bezkrytyczność w kontaktach duchowych to proszenie się o kłopoty. Po drugie dary DUCHA ŚWIĘTEGO rozdzielane są przez dłonie Najświętszej Panienki, matki Jezusa. Gdzie nie ma Maryi, tam nie działa Duch Święty, tylko demony. Po trzecie, dary Ducha Świętego pochodzą od Boga Ojca i to on decyduje komu daje, co daje, kiedy daje i na jak długo daje. Jest sens ingerować w wolę Ojca? Powinniśmy to robić? Po czwarte: dary Ducha Świętego to potężna odpowiedzialność i posługiwanie nimi wymaga postawy uniżenia i pokory, inna postawa prowadzi do pychy, a w konsekwencji być może i zguby. Po piąte: kto ma prawo nałożyć na Ciebie ręce? Nie powiedziano tego zgodnie z prawdą? Adaś, co mówią egzorcyści? Mówią to bezpodstawnie? Ja uważam, że powinniśmy choć zapoznać się z tym materiałem, ale nie patrząc na niego jako krytyka osoby, lecz skupić się na KRYTERIACH, bo temat charyzmatów jest mega delikatny... Adaś, zgadzasz się?

 • Michal Wolowiec
  Michal Wolowiec 16 godzin temu +1

  Ma Ojciec studio a nagrywa takie badziewie na tak wazny temat. To powinno byc zrobione profesjonalnie, kontrowac w kazdym podpunkcie, nawet jakby film mial trwac i 3 godz (Zobacz ojcze jak Scifun wypunktowal plaskoziemcow)! Na wiecej Ojca stac. Z Bogiem.

 • Chill Phil
  Chill Phil 17 godzin temu +5

  Panie Szustak, jesteś pan duchownym a sam zapominasz choć 1 Tes 5,22 a protestanci wierzą w co innego tego pan nie zmienisz swoim "lajtowym" podejsciem. Nie mąć pan wody.

 • Anna Nella Drybańska
  Anna Nella Drybańska 18 godzin temu

  Zakończcie to!
  Przestańcie rzucać kamieniami!
  Pan Bóg prowadzi każdego z nas do siebie w najlepszy, skuteczny i najodpowiedniejszy dla nas sposób, jednych przez Marcina Zielińskiego potem Ojca Szustaka, potem np Siostry Jadwiżanki, Arcybiskupa Rysia, Ks. Strzelczyka... Im wyższa klasa duchowości w Bożej Szkole zwanej życiem, tym więcej w uczniu miłości, szacunku i zrozumienia dla bliźnich, a nie nienawiści, hejtu i perfidnego poniżania, to właśnie z tego brudu mamy się na naszej drodze do Boga oczyścić, a nie brnąć w tym po pas z etykieta Katolika na czole.
  Każde nasze obelżywe słowo jest jak cios dla Jezusa i cierpienie Jego patrzącej na to Matki.
  Przepraszam Cię Panie Jezu! Przepraszam Cię Mamo!
  za to wszystko czego byliście tutaj świadkami!
  Proszę o Ducha Świetego dla nas Wszystkim abyśmy wreszcie przejrzeli na oczy!

 • Marta Gospoda
  Marta Gospoda 18 godzin temu

  Dziękuję ojcze Adamie za ten film, wzbogacił moje spojrzenie nie tylko na kwestię ekumenizmu, dziękuję.
  Dodam, że całe to zamieszanie związane z Marcinem czy Toronto B...… może być narzędziem, którym być może posługuje się Bóg abyśmy jeszcze bardziej poznali Ducha Świętego, sposoby Jego działania.
  To błogosławiony czas nauki dla nas, czas rozwoju, czas wzrastania w rozeznawaniu ale także czas umocnienia w wierze.
  To czas odkrywania działania Ducha Świętego właśnie na obecne chwile, chwile w których żyjemy.
  Dyskusje odnośnie tego tematu, szczególnie wypowiedzi ojca Remigliusza Recława czy ojca Adama Szustaka wniosły dużo dla mnie światła. Dziękuję za dialog, który się wywiązał.
  Z adhortacji Papieża Franciszka..
  168. Rozeznawanie jest szczególnie ważne, kiedy w naszym życiu pojawia się nowość, a zatem kiedy trzeba rozeznać, czy jest ona "nowym winem", które pochodzi od Boga, czy też zwodniczą nowością ducha tego świata lub ducha diabła. Innym razem sytuacja jest odwrotna, ponieważ moce zła skłaniają nas do tego, aby się nie zmieniać, pozostawić rzeczy takimi, jakimi są, aby wybrać stagnację lub surowość. Wtedy uniemożliwiamy działanie natchnieniom Ducha Świętego. Jesteśmy wolni, obdarzeni wolnością Jezusa Chrystusa, ale On nas wzywa do badania, tego co jest w nas - pragnień, niepokojów, lęków, oczekiwań - i tego, co dzieje się poza nami: "znaków czasu" - by rozpoznać drogi pełnej wolności: "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!" (1Tes 5, 21).

 • Irena Duszkiewicz
  Irena Duszkiewicz 18 godzin temu

  Tu Alicja Zofia Duszkiewicz nie wiem co myśleć

 • Bulbasaur
  Bulbasaur 19 godzin temu

  Gdzie znajdę film o którym mowa? Który demaskuje Marcina? Z chęcią sam obejrzę i wyrobię opinie.

 • Grzegorz S-D
  Grzegorz S-D 19 godzin temu

  Ojcze Adamie,
  Filmu, o którym ojciec mówi nie oglądałem i nie będę go oglądał. Mi wystarczy ojca omówienie.
  Były w komentarzach głosy, że ojciec zwalcza te zarzuty w prześmiewczy sposób. Uważam, że oprócz argumentów merytorycznych i teologicznych, wykazujących błąd, posłużył się ojciec, niestety, stwierdzeniami wyśmiewającymi.
  Drodzy twórcy i zwolennicy materiału, z którym polemizuje O. Adam Szustak, zwróćcie uwagę, że wspólnotę, w której jest Marcin Zieliński, pobłogosławił biskup i, o ile dobrze zrozumiałem, wypowiedział się o niej bardzo przychylnie. Czy uważacie, że zrobił to bez zbadania sprawy? Czy ktoś z was poinformował episkopat o tym "problemie".
  Według mnie (mówię to na podstawie waszych argumentów, drodzy twórcy filmu, do których odniósł się o. Adam Szustak), zabrakło wam miłości bliźniego.
  A co z argumentem, wysuniętym przez o. Adama Szustaka, że w liście w sprawie waszej strony internetowej, skierowanym do episkopatu, znajduje się mnóstwo podpisów?
  Pozdrawiam wszystkich
  PS. Pamiętajmy, że dobre drzewo nie rodzi złych owoców i na odwrót.

  • Grzegorz X
   Grzegorz X 18 godzin temu

   Biskup wg filmu został przez wspólnotę "Głos Pana" celowo wprowadzony w błąd i opaierał się na opinii ks. proboszcza Jana Rawy, który ślepo wspiera tę wspólnotę.
   Co do informowania episkopatu. Na stronie twórców filmu jest petycja w tej sprawie od kilku dni do tegoż samego ks.biskupa Andrzeja Dziuby
   zwiedzeni.pl/petycja-w-sprawie-zawieszenia-poslugi-marcina-zielinskiego-i-wspolnoty-glos-pana/
   O.Szustak w tym filmie przekręca diametralnie treść filmu i kłamie. Obejrzyj film lub poczytaj co o wypowiedzi o.Szustaka pisze inny ksiądz katolicki z doktoratem z teologii
   teologkatolicki.blogspot.com/2018/10/zwiedziony-zwodziciel-jeszcze-raz.html

 • Raj Andy
  Raj Andy 19 godzin temu +6

  Prawdziwych kaplanow uciszaja (np. o.A.Pelanowski , Arcybiskup J.P.Lange ,Prof.T.Guz.) a oszustow i hochsztaplerow wprowadzaja nam do Kosciola i jeszcze strasza i szydza z ludzi ktorzy maja watpliwosci i krytykuja tych oszustow ...!

 • Anna Wiecka
  Anna Wiecka 21 godzinę temu

  Ojcze proszę pomóż. Czy to że czuję się tu na ziemi jak na wygnaniu i że nienawidzę swojego życia, cierpienia, bólu patrzenia na swoje chore dziecko, że wątpię, że slabne, że widzę pokusy Złego, że chciałbym żeby to się skończyło, że chcę umrzeć i iść do Boga to grzech? Czuję jak Zły mną targa w wysublimowany i podstępny sposób . Jestem bardzo tym zmęczona. Nie mam już siły.

 • Ania Niewiem
  Ania Niewiem 21 godzinę temu +4

  Ojcze Adamie Ojciec mówi że nie warto oglądać tego filku o Marcinie ale na Kler Ojciec chciał iść moim zdaniem właśnie na Kler nie powinno się iść

 • Barbara Zawadzka
  Barbara Zawadzka Dzień temu +1

  poprawka... sutanna na codzień, skąd moda na protestantyzm w kościele katolickim? może to tak kościół katolicki zaoferowałby tym którzy podzieleni są i są w ciągłym sporze ze sobą?! to o czymś świadczy- prawda? Ojciec powinien ostrożnie podchodzić do 'prorokow" zanim przekaże taką informację wiernym, szczegolnie młodym,żeby nie zbłądzili, droga bardzo śliska, oj śliska!

 • Barbara Zawadzka
  Barbara Zawadzka Dzień temu +1

  też tak uważam żeby Ojciec Szostak zacząl się ubierać jak na ojca przystało, w sutannę, jak ksiadz katolicki, nie tylko na pokaz filmu"kler" ale nie na codzień, dresy są dobre na spacer do lasu. bardzo dziwne są Ojca wypowiedzi, dużo w nich zarozumialstwa.....

 • Mariusz Pawełczuk
  Mariusz Pawełczuk Dzień temu +2

  „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22

 • Katarzyna Hushta
  Katarzyna Hushta Dzień temu +1

  Ludzie... przestańcie tak naskakiwać na innych ludzi, którzy pomagają jeszcze innym potrzebującym prawdziwej wiary. Szkoda Wam czyjegoś dobrego ducha? Filmik o M.Zielińskim, to rzeczywiście paszkwil. Mnie też było szkoda czasu oglądać. Po pierwszych paru minutach stwierdziłam, że to jakiś żart, tylko ktoś mało świadomy może cos takiego nakręcić. W ogóle to jest wszystko bardzo smutne. Jakieś średniowiecze, brak otwarcia na łaskę. Jak się nie widzi w ludziach Boga - to później takie kwiatki wyrastają i smród odpędza tych, którzy szukają Boga.Ten filmik o MZ - to jakaś niedorzeczność, aż przerażające, że tak dużo ludzi się wypowiada negatywnie o o.Adamie (krytykującym "twórców" filmiku). A co innego można zrobić? Tylko skrytykować... no i żeby rozbroić to całe napinanie się- można jeszcze pośmiać z niedorzeczności i absurdu sytuacyjnego i pomysłu. Tak jałowych komentarzy na languście dawno nie czytałam... Módlmy się o rozum :) i jedność w Kościele...

 • Jan Sobieski
  Jan Sobieski Dzień temu +1

  A tu wypowiedź arcybiskupa
  plclip.com/video/SuGSHHLT71s/wideo.html

 • krzysztofSL
  krzysztofSL Dzień temu +2

  Po obejrzeniu kilku filmów o Toronto blessing, pokazujących szczekających ludzi, byłem zszokowany a potem wdzięczny za te filmy. W Biblii napisane jest "badajcie duchy" (L. Św. Jana 4:1) Kiedyś do Kościołów wprowadzali Harrisa jak się potem okazało okultystę i też grono osób było przekonanych, że jest ok. Do dziś są w internecie świadectwa osób, poszkodowanych przez tego bioenergoterapeutę. Faktycznie w filmie jest dużo oceny Marcina Zielińskiego (tu przesadzili) ale nie sposób też przejść obojętnie i zignorować wiele faktów tam ukazanych. Uważam , że ostrożności nie za wiele i cieszę się, że film o działalności M. Zielińskiego powstał, być może będzie to impuls aby Kościół się temu bardziej przyjrzał. Przy okazji: Pozdrawiam Ojca Adama !

 • Katarzyna Kowalska
  Katarzyna Kowalska Dzień temu +3

  Polecam Wam ksiazke ,, Dzisiaj trzeba wybrac,,

 • Agata Wilkowska
  Agata Wilkowska Dzień temu

  Dobry wieczór, szczęść Boże, dzień dobry😊. Krótko i na temat: czy to jest tak, że każdy człowiek zostaje nawrócony w trakcie swojego życia? Pozdrawiam cieplusio.😊

 • Mat Jeżozwierz
  Mat Jeżozwierz Dzień temu +2

  Bylem na spotkaniu z Marcinem, Marcin reprezentuje w 100% kosciol katolicki, a to ze bywal na spotkaniach z protestantami to dobrze, moze pomoze im w powrocie do kosciola

 • Ida Sierpniowa
  Ida Sierpniowa Dzień temu +4

  za dużo fejmu. przydałoby się odpocząć od gwiazdorstwa.

 • Jules Machefer
  Jules Machefer Dzień temu +6

  Jedna sprawa mnie nurtuje najbardziej, czy Ksiądz odniesie się przynajmniej do niektórych krytycznych opinii dot. Zielińskiego i jego protektorów zamieszczonych pod tym filmem? Czy tylko pozostanie przy swoim komentarzu zawartym w filmie gdzie wyśmiał krytyków Zielińskiego w dość kabaretowej formie. Może Księże zamiast banalizować ten problem zajmiesz stanowisko wobec zgubnych wpływów grup zielonoświątkowych i pentakostalnych na część Kościoła, zwłaszcza na naiwną młodzież oazową. Czy zdaniem Księdza są jakieś negatywne następstwa działań grup charyzmatycznych wewnątrz Kościoła?

 • Bunko MO
  Bunko MO Dzień temu +3

  Z calym szacunkiem: ale głupoty

 • Halina Zakrzewska
  Halina Zakrzewska Dzień temu +4

  Wilki w owczych skórach.Nie mogę ,tych bzdur słuchać.Pan Zieliński,pycha Go zżera,często mówi ,Ja to ,ja tamto.Dlaczego ojciec Go tak broni?Można się tylko domyślać.

 • scotch7604
  scotch7604 Dzień temu +2

  Ludzie zajmują się bzdurami, a w gruncie rzeczy chodzi o to, o czym bardzo prosto i rzeczowo mówi siostra. Zobaczcie:plclip.com/video/qmgHma9ROtU/wideo.html&t=309s

 • damianooo
  damianooo Dzień temu +1

  Ludzie ze 'zwiedzeni pl ',ci którzy krytykują Marcina Zielinskiego, sami są zwiedzeni . Są to ludzie mocno związani ze środowiskami ,którzy nie uznają o ostatniego soboru. Ci ' obrońcy ' katolicyzmu ,tradycjonaliści sami są największym zagrożeniem dla Kościoła , bo chętnie by go sobie uformowali na ksztaut własnych wyobrażeń . Pewnie takiego samego ducha nieposłuszeństwa i pychy mieli założyciele protestantyzmu .

  • Monia Sara
   Monia Sara 15 godzin temu

   Proszę Ciebie nie ośmieszajcie sie juz z tym argumentem Ojca Recława. Według niego, każdy kto chodzi na msze w rycie trydenckim jest lefebrystą. To juz jakaś paranoja.

 • Monika0103
  Monika0103 Dzień temu +3

  Uwaga. Wyszlo, ze to oszust jest. Autoryzuje sekty zielonoswiatkowe i ich autorytety. Nie wierze, ze tego nie rozumie. Ludzie uwazajcie, nie dajcie sie manipulowac!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Jakub Ucinski
  Jakub Ucinski Dzień temu

  Ojcze, mam pytanie związane z Halloween. Otóż, mieszkam w Londynie i zostałem zaproszony przez kolegów i koleżanki ze szkoły na imprezę z okazji Halloween w sobotę 28. Jestem katolikiem i wiem, że Halloween wywodzi się z pogaństwa, jednak jeśli nie idę tam by wprowadzić w moje życie jakieś pogaństwo itp, ale tylko by fajnie spędzić czas w gronie przyjaciół i znajomych, to czy nadal to byłoby złe i niekatolickie? Nie mam zamiaru przebierać się za jakieś demony, potwory itp, i z tego co wiem większość moich znajomych też nie. Poszedł bym tam tylko żeby się zabawić, dobrze pojeść, socjalizować, dobrze pojeść, potańczyć, dobrze pojeść, wiadomo. Wiem, że dużo księży mówi, że Halloween to zło, szatan, strzeż sieee, ale czy naprawdę zawsze jest z tym aż tak źle?
  PS. Dodam tylko, że staram się być zawsze w łasce uświęcającej.

 • Krzysztof Glowacki
  Krzysztof Glowacki Dzień temu

  BÓG POWIEDZIAŁ SŁOWO DO KS 1 KRÓL 13

 • Marek Marczak
  Marek Marczak Dzień temu +5

  Myślę, że ojciec Szustak nie wie co mówi. Nie zna nauczania Marcina. Np. w tej konferencji Marcin mówi, że ten kto nie wierzy w uzdrowienie i każe je zweryfikować u lekarza "kradnie łaskę" osobie "uzdrowionej" (sic!). Marcin pośrednio zniechęca do wizytu u lekarza. Takie stawianie sprawy przypomina działanie jakiegoś szamana a nie charyzmatyka. plclip.com/video/PqDUNGotmj4/wideo.html .

 • Alicja Krzoska
  Alicja Krzoska Dzień temu +5

  Hej, hej ... ludki, czy o.Adam Szustak stał się dla Was "bogiem"? Bardzo niektórych ubodło co wyżej słyszymy. Mamy/cie prawo.Dlaczego nie zwracacie się bardziej do Boga z tą sprawą, miast wylewać ból swój tu. Ojciec Adam OP jak każdy ... człowiek ... może karierowicz, może święty w przebraniu, może kaznodzieja, może przestanie nim być, może plecie, a może naucza, może manipulant, może symulant.
  Szkoda wieszać psy, lepiej uwiesić się na różańcu, na krzyżu, na tabernakulum, na czymś co sens przyniesie 💓

  • Alicja Krzoska
   Alicja Krzoska 6 godzin temu

   +yopablogi jestem zdruzgotana, że jeszcze nikt mnie nie zhejtował i nie stalkował 😯

  • yopablogi
   yopablogi 10 godzin temu +1

   Proste i prawdziwe

 • cicero7731
  cicero7731 Dzień temu +3

  Fajny z Ojca protestant.

 • Jerzy Raszkowski
  Jerzy Raszkowski Dzień temu +3

  Tę Biblię luterańską chętnie czytają Świadkowie Jehowy. A o. Szustak strasznie miesza, trudno to słuchać. Lepiej posłuchać na kanale Niezależni .

 • Jasko jasko
  Jasko jasko Dzień temu +2

  Jezuici to akurat żadna rekomendacja bo to fałszywa flaga. Ja tu wyczuwam heretyckie pitolenie na łonie kościoła. Młodzi dają się łapać na "fajność"...

 • Jerzy Raszkowski
  Jerzy Raszkowski Dzień temu +2

  Ojciec Szustak głosi herezje , powtarzając herezje Marcina Lutra.!!!

 • Wojciech Jaracz
  Wojciech Jaracz Dzień temu +1

  Drogi Ojcze. Po Twojej recenzji filmu Kler miałem już wiecej nie słuchać Langusty, ale teraz powiem tylko tyle, że zwyczajnie kocham Cię za ten filmik o Marcinie, choć nie konkretnie o niego mi chodzi, ale o tą postawę niektórch, co to się uważają za jedynie tradycjonalnych katolików i to bardzie papieskich niż sam Papież. (no bo wszyscy papieże po św. Piusie X to antypapieże! ;-) Myślę, że to co zrobili, to jest takie samo zagrożenie jak pedofilia i homoseksualizm w Kościele, o ile nie gorsze.
  Marcin! Do Góry głowa! nie w ten dół! Modlę się za Ciebie i za ojca Adama, dziękuję Wam za poświecenie, trudy znoszone dla Ewangelii i mam nadzieję, że kiedyś z dumą będziemy spoglądać na te czasy, bo przynajmniej, niektórzy oceleją od wpływu własnej i nie tylko własnej głupoty, która wiedzie na zatracenie. Oczywiscie mam świadomść, że nam też ona grozi, jednak miłość i miłosierdzie od niej wyzwala. Hejterzy skosztujcie Jej, to nabierzecie mądrości, której wam brakuje, by występować w obronie Kościoła, bo więcej mu robicie ran niż pożytku! Zlitujcie się na Miłość Boską chociaż nad tymi co mogą was słuchać i są zdezorientowani! Cisza jest błogosławieństwem, a wasz hejt przekleństwem i ciężkim grzechem.

  • Navitas94
   Navitas94 Dzień temu +2

   Witam, chciałabym tylko zauważyć, że twórcy filmu o Marcinie Zielińskim również wywodzą się z kręgów charyzmatycznych, tak jak sam Marcin. Nie jest to więc spięcie na linii tradycjonaliści - charyzmatycy, a bardziej konflikt w samym nurcie charyzmatycznym. Pozdrawiam, z Panem!

 • Jerzy Raszkowski
  Jerzy Raszkowski Dzień temu +3

  Korzystamy z Bibli Lutra . W Kościele protestanckim nie ma zbawienia. Szustak idz do protestantów.

 • Jerzy Raszkowski
  Jerzy Raszkowski Dzień temu +2

  Marcin Zieliński jest opanowany przez demony. Ojciec Szustak manipulujesz ludżmi .

 • Terenia Rydwańska
  Terenia Rydwańska Dzień temu +3

  Lekceważąco ksiądz wymawia imię Maryji , stracił ks, resztki godności ksiedza

  • Astrid Mama
   Astrid Mama 12 godzin temu

   A ty, Rydwańska jesteś po prostu oszczercą. Pytanie - czy to z głupoty, czy ze złej woli ...?

  • Astrid Mama
   Astrid Mama 12 godzin temu

   "Psychopaci" , "głupcy" - to nie są żadne wulgarne określenia. To cechy osobowości. Również w Biblii jest mowa o głupcach. Tradsi właśnie takie cechy wykazują. Na szczęście nad głupotą można popracować, gorzej jednak z tą psychopatią ...

  • Terenia Rydwańska
   Terenia Rydwańska 15 godzin temu

   Astrid ...chyba mama , nie używaj takiego słownictwa do dzieci , bo stworzysz prymitywne środowisko .

  • Terenia Rydwańska
   Terenia Rydwańska 15 godzin temu

   Własnie ,to słownictwo to skutek słuchania byle czego ?????????? wyraziłaś siebie.

  • Astrid Mama
   Astrid Mama Dzień temu

   Tradsi to sa psychopaci, coraz bardziej sie o tym przekonuje. Z takich jak oni rekrutowali sie zwolennicy Inkwizycji, jak sadze. Zakala Kosciola Katolickiego, i tyle.

 • ik ben
  ik ben Dzień temu +3

  ojciec tak chwalił kpinę z wiary i z Boga jakiej dopuszczają się ponoć bardzo pomysłowi i śmieszni twórcy filmów "studio darwin"... Coś mam wrażenie, że ojciec idzie za podbudowanym na grubo sponsorowanych, profesjonalnie wykonanych produkcjach, a mniej ojciec zwraca uwagę na meritum. Forma i wykonanie dla ojca ważniejsze niż wnioski płynące z przekazu.

 • Terenia Rydwańska
  Terenia Rydwańska Dzień temu +4

  Bardzo infantylnie ksiądz to tłumacz , czyli sam nie wierzy w to co mówi ,bludry ks.opowiada , nudne i bez sensu tłumaczenie , ja też lubię myśleć .i proszę nie tłumaczyć i życia , bo wszystko jest w Biblii .

 • Andrzej Wojciechowski
  Andrzej Wojciechowski Dzień temu +5

  Jak można bronić kogoś nawet znajomego kłamstwami i oszczerstwem wobec 2 osoby to jest dziecinada Ojcze..

 • Terenia Rydwańska
  Terenia Rydwańska Dzień temu +4

  Butny ksiądz Szustak , opowiada a nie sprawdza Zielińskiego , już dawno Duch św ostrzegł mnie przed Ks Szustakiem. Unikajcie jego treści .

 • Judyta
  Judyta Dzień temu +6

  Szanowny Ojcze! Z Ewangelii według św. Jana: " Filip spotkał Natanela i oznajmił mu: Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i prorocy- Jezusa z Nazaretu-syna Józefa. Na to odrzekł Natanel: Czy może być coś dobrego z Nazaretu? Filip jednak odparł: Chodź i sam zobacz. Gdy Jezus ujrzał Natanela, który się do Niego zbliżał, powiedział o nim: Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma fałszu".
  Czy Jezus oburzył się i powiedział nie słuchajcie jakiegoś tam Natanela? Gada głupoty, co to w ogóle za jeden? Nie, ale pochwalił go. A dlaczego go pochwalił? Ano dlatego, że Natanel znał Pisma i wiedział, że Mesjasz nie będzie pochodził z Nazaretu, ale z Betlejem. Nie wiedział bowiem, że Jezus rzeczywiście urodził się w Betlejem. Ostrożnie podszedł do rewelacji Filipa, słusznie mając wątpliwości i taką postawę Jezus chwali.
  Ja również mam podstawy, aby mieć te wątpliwości względem Marcina, ponieważ znam Ewangelię i wiem, że nakazuje ona aby badać duchy, ponieważ nie wszystkie pochodzą od Boga. Jak to się ma do tego co mówi Marcin, aby nigdy nie oceniać manifestacji jakie zachodzą podczas takich spotkań charyzmatycznych? Gdzie w jego nauce miejsce na krzyż? Św. Paweł pisał, że nauka krzyża głupstwem jest dla tych co idą na zatracenie i on sam postanowił nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa i to ukrzyżowanego. A na spotkaniach Marcina tylko uzdrowienia, alleluja i Bóg cię kocha. Nie musisz się niczym martwić, wszystko już zostało wygrane, już zostałeś zbawiony. I że jeszcze Pan Jezus nie pokazał mu jak się wskrzesza i że on będzie dążył do tego, aby to zobaczyć. No ludzie! Przecież to jest pycha, przez duże P! A Jezus woła: NAWRÓĆCIE SIĘ! I to jest główny przekaz jego nauki. Uzdrowienia są częścią posługi Jezusa, ale nie celem nadrzędnym, dlatego Jezus wielokrotnie zakazywał o nich mówić osobom uzdrowionym!
  Mam nadzieję, że episkopat wyda nakaz o zawieszeniu posługi Marcina na jakiś czas. A wie Ojciec dlaczego? Ponieważ szatan może okryć się płaszczykiem pokory, ale posłuszeństwa znieść nie potrafi :) Wtedy przekonamy się z kim mamy do czynienia. Z Bogiem!

 • Krystyna Prędki
  Krystyna Prędki Dzień temu +4

  Szczęść Boże.
  Jestem zdumiona reakcją wszystkich księży, którzy tworzą listę popierającą Marcina ZIELIŃSKIEGO, a NIE PROPONUJĄ MODLITWY ZA NIEGO, ABY STAŁ W BOŻEJ PRAWDZIE. RÓWNIEŻ ZA TYCH ZWIEDZONYCH.
  PAN JEZUS również powiedział w Ewangelii: Będziecie wypędzać złe duchy w Imię Moje, UZDRAWIAĆ W IMIĘ MOJE, A JA WAM POWIEM: NIE ZNAM WAS. Warto o tych Słowach P. Jezusa też pamiętać.
  Matka Boża czekała w Wieczerniku z Apostołami 10 dni w pokorze na Zesłanie Ducha ŚW. i PRZYSZEDŁ KIEDY CHCIAŁ I I TYLKO OBJAWIŁ SIĘ W DARZE OBCYCH JĘZYKÓW. Obecnie też tak się objawia u Katolików jak jest opisane w Dziejach Apost. Nie ma wrzasków, rozkazów, słychać szum wichru. JESTEM ZAWIEDZIONA BRAKIEM MODLITWY W TYCH INTENCJACH ZE STRONY KSIĘŻY, KTÓRZY DZIELĄ KOŚCIÓŁ TWORZĄC LISTĘ. TO WŁAŚNIE NIE JEST PO BOŻEMU, NIE WG PRAWDY BOŻEJ.

  WIERZĄCA KRYSTYNA PRĘDKI

  • Oczy Smoka
   Oczy Smoka 6 godzin temu

   Mnie zdumiewa długa lista tych duchownych, którzy listy nie podpisali :) Zdumiewa i zarazem daje jakąś nadzieję na przyszłość. Wiesz, może dobrze się stało, ze list poszedł do Episkopatu, wreszcie ktoś może zajmie się kontaktami z Bethel Churche. plclip.com/video/xnOZHXPtJXw/wideo.html&feature=share

 • Artefakty z Polski
  Artefakty z Polski Dzień temu +2

  Protestantyzm stoi w kontrze do katolicyzmu. To że są w KK liczne wspólnoty katolicko-podobne np. neokatechumenat, to że w szeregach KK są ludzie, którzy stręczą koatolikom protestantyzm oraz ekumenizm jako coś dobrego to nie znaczy, że każdy ma w to wierzyć. Większość ludzi wierzących, myśli samodzielnie, ma wątpliwości, szuka prawdy, a nie łyka wszystko jak pelikan. Protestanci
  są naszymi braćmi, ale nie dlatego, że są protestantami tylko dlatego, że są ludźmi, stworzonymi przez tego samego Boga. To co słyszę z ust szanownego brata, to podchodzi mi pod NWO.

 • jasas jaasass
  jasas jaasass Dzień temu +4

  Tu macie merytoryczną odpowiedź o Marcinie, też przez innego młodego youtubera.... a o Szustak, fakt, może odniesie się do Bethel, jak to uczynił Mikołaj czytojest ok, że Marcin się z nimi brata i uczy i broni ich na fb i nie tylko... można wywnioskować, że nie widzi nic złego w tych namaszczeniach, np które ma Bill, Clarck, Haidi. To Go inspiruje.. plclip.com/video/_6F0TikpyXU/wideo.html&feature=youtu.be

 • KRZYSZTOF SŁAWUTA
  KRZYSZTOF SŁAWUTA Dzień temu +4

  Mówisz ze magia jest złem ale harego potera oglądasz mówisz ze jest Ok a przecież ten film jest przepełniony magia , przecież cały kościół krytykuje ten film a jakoś ojciec mówi inaczej. Wiem jedno w mojej parafi na każdej mszy św. Działa Duch Święty bez żadnych fajerwerków bo Bóg nie lubi fajerwerków a u Zielińskiego nie wiem kto działa byłem raz w Wiśle na królewskim dna i przez cały dzięki nie było nawet jednego słowa o Maryi a Marcin Zieliński mówił dwie długie konferencje nie mówiąc już nawet ze nie było Mszy Świętej , dla mnie słabo

 • VENDETTI452
  VENDETTI452 Dzień temu +4

  Duchowni zdejmują sutanny i habity a zastępują ich goście z łapanki.

 • Monia Sara
  Monia Sara Dzień temu +6

  Kochany Ojcze, dziękuje za powyższą odpowiedź bo szczerze mówiąc nie chciało mi się zawracać tym głowy, a tak poczułam chęć obejrzenia tego filmiku i uważam, że jednak Bardzo warto go obejrzeć. Ja rozumiem, że wszystko jest super. Jezus jest Panem, Jezus uzdrawia, Jezus to, Jezus tamto, a diabłem to nie ma co sobie głowy zawracać. Ja rozumiem, że każdy ocenia rzeczywistość po swojemu. Często po prostu na podstawie własnych doświadczeń. Ja miałam doświadczenia związane z tą ciemną stroną i nikomu nie życzę podobnych. Dlatego uważam, że podważając często wypowiedzi czy doświadczenia egzorcystów popełnia Ojciec olbrzymi błąd i mało tego, przenosi go Ojciec na innych. Szatan jest bardzo sprytny i wielką pychą jest uważać, że mnie to nie dotyczy. Nie trzeba być również super inteligentnym człowiekiem, żeby po obejrzeniu filmików z wyczynami z Toronto blessing zauważyć, że coś tam chyba nie idzie, tak jak powinno i, że raczej to są diabelskie manifestacje. Mało ludzi zostało poszkodowanych po Harisie? Dlatego lepiej wykazać się ostrożnością w tej sprawie i sprawdzić dokładnie całą posługę Pana Marcina. Te śmiechy na stadionie są również przeraźliwe i odpychające. Nie wyobrażam sobie, żeby Maryja, Królowa nieba i ziemi wraz z Apostołami tak wyglądali po zesłaniu Ducha Świętego.

 • Edyta Brychcy
  Edyta Brychcy Dzień temu +3

  Ponownie wklejam bardzo dobry artykuł na który natrafiłam...do oceny i rozeznania indywidualnego demaskujący posługę O .Szustaka..prośmy Ducha Sw o światło rozeznania..oddzielmy czyn od człowieka... jeśli wychwycono wiele nieprawidłowości w działaniu M.Z. trzeba to zweryfikować.,czekać na dalszy rozwój sytuacji..
  Może Marcin ma i dobre intencje ,ale niestety został
  ,, zainfekowany" w sensie tych nietypowych namaszczeń ,niechrześcijanskich
  Trzeba odrzucić to co ma choćby pozory zła...taka jest psychologia tłumu -
  zło jest halasliwe,przyciąga,integruje się...wydaje się atrakcyjne..
  Bóg przychodzi w ciszy....
  gloria.tv/article/noJKKqoFW7Eo1fBQmjJ1h4n8u

 • Edyta Brychcy
  Edyta Brychcy Dzień temu +2

  Bardzo dobry artykuł demaskujący nie tylko Marcina Zielińskiego..ale i samego autora tego filmiku ..Cóż za pośpiech w nagraniu filmiku,i emocje O Szustaka wzięły górę ,w ogóle gdzie pozdrowienie Boże?strój duchownego?..proszę zauważyć na ironiczne wypowiedzi O Szustaka.
  Poniżej link do artykułu
  gloria.tv/article/noJKKqoFW7Eo1fBQmjJ1h4n8u

 • MrRessiter
  MrRessiter Dzień temu +2

  Szostak się powoli demaskuje.

 • Anna Gdula
  Anna Gdula Dzień temu

  Lubie cie czlowieku jestem protestantka ogladalam tamten film tez mnie trafialomamy tego samego BOGA I JEZUSA

 • Krystyna Czupryńska
  Krystyna Czupryńska Dzień temu

  Tych GŁUPOT wypisywanych nt Marcina nieda się już CZYTAĆ 😠😠CHCECIE MU ZABRONIĆ MODLIĆ SIĘ ZA CHORYCH??. Każdy wierzący w Boga potrafi się modlić za osobę chorą w rodzinie, zanosi Prośby i Blagania o uzdrowienie do Boga, zamawia MSZE ŚW, A MARCINOWI CHCECIE TEGO.... ZABRONIĆ 😠😠😠 LUDZIE SŁABEJ WIARY 🙁🙁🙁🙁CHCECIE ZAMKNĄĆ DUCHA ŚWIĘTEGO W SŁOIKU, ŻEBY SIĘ PRZYPADKIEM "NIE WYCHYLAŁ" BO MU GŁOWĘ URWIE 🙁🙁ALE ON "WIEJE KEDY CHCE I WYLEWA SIĘ NA TEGO, KTÓRY TEGO PRAGNIE👍💓ZAZDROSNICY 😛😛JA 2 TYGODNIE TEMU MODLILAM SIĘ nad chłopakiem na Forum Charyzmatycznym w Łodzi bo mu noga puchła od OSTROGI, i Bóg mnie WYSŁUCHAŁ ✌️👍noga GO NIE BOLI 😀tzn ze ja tez JESTEM SZAMANKĄ 😀😀😀??

 • Syl
  Syl Dzień temu

  Ojcze, Bóg zesłał do mojego życia osobę, która pomaga mi się nawracać, pokazała mi na nowo miłosierdzie Boga, jest to dla mnie teraz bardzo ważny człowiek, ale zaczynam patrzeć na niego jak na potencjalnego partnera, a on nie bierze tego pod uwagę. Proszę w modlitwach o siłę by zwalczyć takie uczucia, ale nie potrafię. Co robić?

 • Ola P
  Ola P Dzień temu

  Ok trzeba Sie czasami spotkac z ojcem Glasem, to jest moj najbardziej zaufany ksiadz bo porusza Sie po caly swiecie i ostroznie pokornie wypowiada sie i prowadzi. Zdziwil mnie ta wypowiedz Marcin jest charyzmatykiem i nikim wiecej, i takich ludzi trzeba pokazywac bo sa w kosciele potrzebni,

 • Ola P
  Ola P Dzień temu +4

  A moze mowi za duzo o sobie....tu jest prawdziwa krytyka, ja sluchalam Jana Pawla 2 2 plyty je 5 godzin i nie mowi o sobie tylko o pracy Marie, Jezusie, mozna szybko kogos zniszczyc

 • Ola P
  Ola P Dzień temu +1

  Rece kaplana sa swiete i tu nie Ma zadnej dyskusji,

 • Ola P
  Ola P Dzień temu

  Dobrze, protestanci sa odlamem kosciola, niestety zalamuja sie szybciej bo ich wiara nie jest tak gleboka i odrzucaja Marie,
  Po drugie nikogo ojcze Szustak nie obraza, prawda sa charyzmatyczni ludzie tak jest i bylo i bedzie. Wolnosc modlitwy tu ma racje, mozemy kazdego blogoslawic, i wydaje mi sie ze Marcin jest pokorny i nigdy samowolnie nie przekroczylby granic. Ciezko sie ojca slucha, za szybko mowi. Argument za argumentem. Musze go zobaczyc kiedys zeby cos powiedziec, ojciec Glas prosi zeby uwazac na falszywych prprokow i bardzo uwaznie wybierac ludzi ktorym zaufamy. Jezeli Marcin jest prowadzony przez grono juzuitow zgodnie z nauka kosciola to dajmy mu pracowac. Pozdrawiam

 • Satis Rarus
  Satis Rarus Dzień temu +2

  Widząc tytuł filmu ucieszyłem się o oSzustak dokonał czegoś praktycznego i jednak zdemaskował gościa. Zaczynam słuchać a tu taka niespodzianka. Kompletnie niemerytoryczny i przepełniony manipulacją materiał. No to co, teraz zostało tylko czekać na nowy Kościół. Chyba, że jednak o. się zreflektuje i zostanie w Kościele Katolickim.

 • Ola P
  Ola P Dzień temu

  Zmeczony i niespokojny

 • sewer derthok
  sewer derthok Dzień temu +2

  Używasz PLclip żeby głosić herezje - każdy egzorcysta powie ci to samo, że nie wolno świeckim nakładać rąk na głowę. Koniec i kropka. Zrozum to w końcu chłopie. Nawróć się bo popierasz bluźnierców protestantów. NAWRÓĆ SIĘ.

 • Agata Śliwińska
  Agata Śliwińska Dzień temu +6

  O.Szustak mowi: "mniej więcej połowa współczesnej biblistyki katolickiej powstala w oparciu o osiągnięcia również biblistyki protestanckiej", Teolog odpowiada:
  "Po pierwsze Marcin nie studiuje teologii, lecz sięga do poglądów i rad protestantów odnośnie prowadzenia swojej wspólnoty.
  Po drugie podejście i interpretacja Pisma św. przez protestantów opiera się na zasadach diamentralnie sprzecznych z katolicką hermeneutyką biblijną, o czym także o. Sz. powinien wiedzieć ze studiów teologii, choćby nawet marnej jakości. Czym innym jest korzystanie z poszczególnych tez naukowych, a czym innym uczenie się podstaw oraz danej interpretacji.
  Po trzecie, o. Sz. kłamliwie pomija fakt, że teologia, także egzegeza protestancka powstała i rozwijała się w opozycji, właściwie w proteście i przeciw teologii i egzegezie katolickiej.
  Po czwarte, o. Sz. albo nie zna, albo świadomie odrzuca chociażby takie dokumenty watykańskie jak "Dyrektorium Ekumeniczne", które określa granice dialogu i spotkań z protestantami.
  W końcu fałszywe, poniekąd także groteskowe, jest porównanie MZ do Jana Pawła II, który z całą pewnością nie po to się spotykał z protestantami i innymi innowiercami, by szukać u nich wskazówek do prowadzenia Kościoła czy uczyć się od nich interpretacji Pisma św. czy jakichś praktyk."
  źródło: teologkatolicki.blogspot.com/2018/10/zwiedziony-zwodziciel-jeszcze-raz.html?spref=fb&fbclid=IwAR13u3fLNb9sZuyfF3ZucrGwKJk0jaDiLW8ovd8DCqNt5IytZDeN92h_jfE

 • Agata Miecznikiewicz
  Agata Miecznikiewicz Dzień temu +3

  O. Szustak fonetycznie brzmi "oszustak", ironic...

 • angee 9
  angee 9 2 dni temu

  Ciesze sie, ze wielu broni Marcina Zielinskiego. (Takze o Remigiusz Reclaw). Tez nie moglam tego filmu ogladac. Dla mnie to tez paszkwil.

 • Dasha
  Dasha 2 dni temu +7

  Ciężko mi to przyznać, ale niestety mam wrażenie, że ręka rękę myje... Są inne źródła, które mówią dokładnie tak samo na temat Pana Zielińskiego jak na filmie zwiedzonych. Niepokoi mnie ta dzika furia z jaką nagle wszyscy w miarę popularni "nauczyciele religijni" biorą się do obrony kogoś kto ewidentnie błądzi, bagatelizują te błędy. Podczas gdy na ludzi, którzy mają złe doświadczenia związane z tym ruchem wokół Pana Zielińskiego wylewa się pomyje. Niezłego paszkwila o. Szustak dał tutaj. W ogóle co to za język, jaka chamska manipulacja. Bo ja o. Szustak jestem propagatorem jedynej słusznej prawdy. A i subskrybujcie mój kanał. Masakra. Nigdy bym nie pomyślała, że tak zaczną się rozchodzić nasze drogi z o. Szustakiem. Trzeba rozeznawać co od Boga jest a co nie, po to mamy te mózgi, chyba nie? I radzę każdemu osobno rozeznawać, a nie bo tak o. Szustak powiedział i już.Nie błądźcie, Bóg nie da się z siebie naśmiewać. W mojej ocenie lepiej 5 razy oglądać 5 razy dobre filmiki, jak np. ks. Glasa, które bardziej formują duchowo i otwierają oczy, niż hurtem 10 takich. Z Panem Bogiem!

 • Zuzanna Wiewiórka
  Zuzanna Wiewiórka 2 dni temu

  Oglądałam cały film o Marcinie i był naprawdę mocno niemerytoryczny.
  Działalność Zielińskiego jest dość kontrowersyjna, ale nie znalazłam w tym co mówi (lub pisze w swoich książkach) żadnych herezji, mimo, ze naprawdę szukałam.

  • Monia Sara
   Monia Sara 15 godzin temu

   Jesteś teologiem? Skąd pewność, że jesteś odpowiednią osobą do rozeznawania tego typu kwestii?

 • Andrzej
  Andrzej 2 dni temu

  Ojcze Adamie, dziękuję za ten film :) Ja w sumie widziałem może jeden odcinek Marcina, ale po ojca vlogu zdecydowałem, że obejrzę całą serię "Maryja oczami faceta". Niech żyje Pan! ❤

 • Polish issues
  Polish issues 2 dni temu +3

  nigdy pana nie oglądam , stary nawrócony dziad który w habicie nie chodzi nikt głęboko wierzący by mu nie zaufał...

 • Beata Pl
  Beata Pl 2 dni temu

  Dzień dobry, szczęść Boże proszę Ojca, mam taką sprawę. Jestem neofiką (nawrocona 3 lata temu), dostałam od Boga ogromu łask w tym tę najważniejszą chyba czyli pewność bycia kochaną przez Niego, co za tym idzie pewność tego, że On istnieje i jak bardzo błędne i dalekie od Niego było moje życie przez grzechy w jakich siedziałam od lat, głównie związanych z przykazaniami 1-3 i 6. Z Bożą pomocą wyszłam z grzechów i pojawiła się myśl o życiu konsekrowanym. Podobno u neofitów to norma i trzeba poczekać conajmniej 5 lat rozważając, czy to na pewno to powołanie. Moim największym marzeniem było zawsze zostanie matką, zaczęłam się zatem niedawno umawiać na randki i po pierwszych od 3 lat przejściach muszę stwierdzić że jest ciężko. Wszyscy mi mówią, to w co sama uwierzyłam 3 lata temu, że nie ma takiej opcji, nie jest to możliwe nawet dla Boga, żeby w moim wieku (34,5) znaleźć odpowiednią osobę, która poza oczywistymi aspektami jakie trzeba brać pod uwagę przy tworzeniu potencjalnego związku (charakter, stosunek do wiary/Boga, wychowanie, cele życiowe, zainteresowania, aparycja itd.) będzie chciała/zgodzi się czekać z seksem do ślubu. Nie chodziłam na randki bo poddałam się w przedbiegach, do tego doszły pomysły o życiu konsekrowanym ale miałam święty spokój. Teraz wyszłam do ludzi i wszyscy wokoło, rodzina, przyjaciele, cały świat wręcz krzyczy: jeśli chcesz mieć własną rodzinę, męża i dzieci MUSISZ się ugiąć z tym 6tym przykazaniem, a to znaczy że z pierwszym też bo znowu zrobię sobie z kogoś Boga. Nie chcę tak, nie mogę, niech mnie ręka Boska broni przed tym, żebym znowu popełniła ten sam błąd, po tym wszystkim co mi już Bóg wybaczył miałabym to olać i znowu skrzywdzić Go swoją i tego świata głupotą. Skończyłoby się to dla mnie jakaś depresja chyba. Także chodzi mi cały czas po głowie, że ceną jaka zapłacę za to, że będę się trzymać swoich postanowień będzie staropanieństwo. Nie chcę też uciekać do zakonu na zasadzie 'nikt mnie nie chciał to jestem Twoja'. Ja bym nie chciała żeby ktoś wiązał się ze mną tylko dlatego, że nie było innej, lepszej opcji i ktoś stracił nadzieję na nią. Wiem, że mamy znosić utrapienia na tym świecie żeby po tej lepszej stronie móc potem cieszyć się chwałą Boga, i nikt nie mówił, że będzie lekko. Dlatego często sobie myślę, że byłoby super być już po tamtej stronie, gdzie będzie tylko czysta, najpiękniejsza Miłość, skończą się kłamstwa i problemy. Czy myślenie w ten sposób o śmierci jest grzechem? Chciałabym się już wtulić w te ramiona, które nigdy nie kłamią i nigdy nie przestają kochać bo tu na Ziemi słabo to wygląda. Poznałam kogoś kto nie bardzo wierzy w Boga, nie uciekł kiedy dowiedział się o moim podejściu do seksu przed ślubem, nawet zaproponował, zdawać by się mogło całkiem na serio, intencję do naszej wstrzemięźliwości "żeby nam wyszło" a po tygodniu już był z inną. Kiedy w takich chwilach proszę Boga, żeby zabrał mnie już do siebie, czy to bluźnierstwo? Dziękuję że modlitwę bo Ojciec modli się za langustowiczów i ewentualną odpowiedz. Pozdrawiam, z Bogiem paaaa

 • Piotr Sówka
  Piotr Sówka 2 dni temu +3

  Mam nadzieję że O. Szust ak to przeczyta i się ustosunkuje to tego artykułu teologkatolicki.blogspot.com/2018/10/zwiedziony-zwodziciel-jeszcze-raz.html?spref=fb&fbclid=IwAR13u3fLNb9sZuyfF3ZucrGwKJk0jaDiLW8ovd8DCqNt5IytZDeN92h_jfE

 • Patrycja Niezgoda
  Patrycja Niezgoda 2 dni temu +3

  Drogi Ojcze Szustak...fajnie jak zwykle Ojciec mówi, taki wyluzowany i w ogóle... tyle ze no argumenty ma Ojciec słabe. Marcin Zieliński jest maryjny.dlatego jest prawdziwym charyzmatykiem..a to co robi służy dobru Kościoła Katolickiego.? Ani mru mru wypowiedzi p Zielińskiego " Królewskie DNA " o niezbywalności Sakramentów św czy Maryi i jej Roli..na drodze nawrócenia czy do Boga..po prostu usłyszałam i zobaczyłam lidera protestanckiego ! . Ta sama " śpiewka " co u nich; wie Ojciec ...:-) ks Piotr Glas niezwykle doświadczony egzorcysta o bardzo szerokich horyzontach rozeznania opowiadał kiedyś o pewnej bardzo pobożnej pani , której musiał pomóc, a która całe życie modliła się na róźańcu a na starość trzeba było przeprowadzić egzorcyzm nad nią no bo się okazało że jest bardzo zniewolona.więc no..rozumie Ojciec -być maryjnym nie oznacza jeszcze być autentycznym charyzmatycznym, i w pełnej asystencji Ducha sw..Osobiście znam wielu ludzi o pobożności maryjnej no i cóż...mimo wszystko zdarza się im wpadać w pułapki różnych zwiedzeń typu np pseudo- objawienia Mary z Irlandiii... Że Marcin fajny sympatyczny gość..? Hmm.... to argument czysto subiektywny i emocjonalny..więc najbardziej słaby drogi Ojcze. Większość koleżanek z mojej pracy to super sympatyczne , fajne, serdeczne dziewczyny ...tyle że np ateistki . Argument, że Marcin jeździ na ignacjańskie super ! :-) tyle że , czy zadał sobie Ojciec ..trud aby rozeznać wpierw jaka jest jakość tych nowoczesnych rekolekcji..bo ja mam wątpliwości skoro, de facto...od lat wielu jezuitów uprawia Zen , wpuszcza do klasztorów buddyzm ,nie brakuje u nich modernistów itd itd - to są fakty.......św Ignacy był the best - to nie ulega wątpliwości a jego droga tez jest super..ale dzisiaj ..?Co Ojciec może wiedzieć o jakości prowadzenia, przeżywania takich rekolekcji..? A zatem to że Marcin uczestniczy w rekolkach ingancjańskich tez mi niewiele mówi.bo co on tak naprawdę tam uprawia, co siedzi w jego duszy..? Był przy nim tam Ojciec...?.Jak dla mnie wszyscy jesteśmy słabi w rozeznawaniu - to jeden z wątków kryzysu wiary w Kościele Katolickim, - Mniemam że ma Ojciec po prostu słabe rozeznanie w diagnozie o rzeczywistości kultury, czasu w jakim żyjemy, jak i Kościoła Katolickiego. Całuję kapłańskie dłonie Pana Jezusa w Ojcu. To Ojciec jako Kapłan mający współudział w kapłaństwie Pana Jezusa powinien na prawo i lewo rozlewać łaski, uzdrowienia cuda...latać jak sw z Kupertynu. Pozdrawiam bardzo serdecznie

 • Mars Marek
  Mars Marek 2 dni temu +10

  dla mnie ten obrazek w którym MZ pokazuje świętego i mówi , że nie może się doczekać by wskrzesić z umarłych człowieka jak ten święty, spowodował wątpliwości czy aby pycha go nie owładnęła a tak to jego historia zaczęła przypominać mi historie Jańcio Wodnika i pewnie za kilka lat Marcin jak Jańcio będzie chciał cofnąć czas. Może w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są słowa św. Jana od krzyża, który dla profilaktyki wszystkie cuda odrzucał bo zły idealnie naśladuje dobro. Czyli do wiary nie potrzebujemy nic więcej niż Biblie i modlitwę.

 • pneumatikos
  pneumatikos 2 dni temu

  Bracie Adamie, sugeruję, żeby ktoś nakręcił teraz film w Twojej obronie. Takiej ilości hejterów i inkwizytorów , jaka się tu pod spodem pojawiła, to jeszcze w życiu naraz nie widziałem. Piekło całe legiony wypuściło, czy jak?

  • Dasha
   Dasha 2 dni temu +5

   zacznij racjonalnie myśleć, a nie tylko podlizujesz się. Zapoznaj się z materiałami z drugiej strony

 • marian słodowy
  marian słodowy 2 dni temu +8

  Życzylbym sobie, a raczej prosil żeby Ojciec jako przedstawiciel Chrystusa nagrywal filmy w habicie, a nie tylko ostentacyjnie chodzil w nim na kler. Pozdrawiam

 • Bonawentura
  Bonawentura 2 dni temu +1

  A to dla tych, ktorzy potrzebuja szczegółów plclip.com/video/_6F0TikpyXU/wideo.html Ojcze, zerknij na to tak ok. 20minuty

 • Kinga Ławniczak
  Kinga Ławniczak 2 dni temu +4

  Film jest niechrześcijański i niepowinno się w ten sposób zwracać uwagi nikomu. Jednak podejście ojca do tematu... zawiodłam się, bo można podejść do sprawy racjonalnie, dowiedzieć się. Otóż są fakty niebudzące wątpliwości, że Marcin Zieliński ma kontakt z Toronto blessing i broni ich dziwnych manifestacji podobno od ducha świętego. Samo to wpływa na wiarygodność jego nauk...

 • Marian paździoch
  Marian paździoch 2 dni temu

  Ojcze, super obnażasz głupotę tego filmu o tym Marcinie, którego wogole nie znam. A Ci prowadzący to ha ha ha... Są super fajny inaczej😉

 • Kanał Rozrywkowy
  Kanał Rozrywkowy 2 dni temu +8

  Zamknęli mistrza o. Pelanowskiego, może zamkną Pawlukiewicza, kto nam zostanie?

 • za głosem Serca
  za głosem Serca 2 dni temu +1

  Polecam bardziej film Mikołaja Kapusty, który znajdziecie na kanale Dobra Nowina :)

  • Dasha
   Dasha 2 dni temu +2

   Ale on też miesza. I przeprasza za to, że poruszył temat... Obawiam się że tutaj ręka rękę myje

 • lord piap
  lord piap 2 dni temu +4

  ależ ksiadz jest pyszny!