[NV#253] Marcin Zieliński - fałszywy charyzmatyk zdemaskowany! (Q&A#35)

Udostępnij
Umieść na stronie

Komentarze • 3 652

 • teresa paul
  teresa paul Godzinę temu

  trzymaj tak ojcze Szustak dalej to Marcin Zieliński będzie wołał: więcej mocy, a Ty będziesz fruwał nad nim jako gołębica, unoszony swoją pychą

 • CEezary Niwinski
  CEezary Niwinski 17 godzin temu

  Niech ojciec A Sz idzie na pastora.Tam bedzie lepiej dla ASz.Hipnozy naucza i w swiat z tymi herezjami.

 • CEezary Niwinski
  CEezary Niwinski 17 godzin temu

  Co ojciec gada.Diabel podszywa sie nawet pod swietymi ludzmi.Zielinski to zwykly oszust.

 • Lilia Klaudyna
  Lilia Klaudyna Dzień temu

  Kochany Ojcze niech ojciec na nauki pójdzie do Ojca Pelanowskiego czy księdza profesora Guza o Protestantach. A autorom filmu o M. Zielińskim trzeba bardzo podziękować!

 • mona krakus
  mona krakus Dzień temu

  Clickbait? Czemu to służy?

 • Wojtas Highlander
  Wojtas Highlander 2 dni temu

  Kiedyś można było ojca posłuchać, z trudnością, w związku z manierą i tonem głosu, niby ton taki młodzieżowy, dla młodzieży. Ojcze Adamie. Do młodzieży, ogólnie ludzi, można dotrzeć bez bufonady, sloganów, chodnikowego tonu i niby fajnych zwrotów, które mają oswoić widza z ojcem jako fajnym kolegą. Czasami mam wrażenie, że z ojca większy showman niż kapłan. Od dłuższego czasu trudno nie odnieść wrażenia, że ojciec najdelikatniej rzecz ujmując błądzi. Ojciec naprawdę nic nie zrozumiał z programu o niejakim Zielińskim ? Czy pycha, coś ojcu mówi, czy psychomanipulacja jest ojcu znana, czy... takich 'czy' mogę mnożyć w przypadku tego materiału. Żeby było jasne ojcze, nie mówię tego jako osoba młoda, jestem ojca równolatkiem. Życzę ojcu Nieba, błogosławionego kapłaństwa i drogi pełnej prawdziwej wiary. Mniej wyśmiewania i szyderstwa szczególnie wobec osób o innej wrażliwości religijnej niż ojca wrażliwość, szczególnie tej wrażliwości tradycyjnej, często przez ojca pogardzanej. Mniej bufonady, więcej pokory i powagi. Niech ojciec będzie dla młodych autorytetem, a do autorytetu się dorasta, a nie otrzymuje go, poprzez kilka fajnych pogadanek na różne tematy. Z Panem Bogiem

 • Karol Jasiński
  Karol Jasiński 3 dni temu

  Ojcze kurczak! Proszę się nie poddawać mimo tych komentarzy, nie wszyscy rozumieją co się dzieje w Kościele. Miałem do czynienia z takimi ludźmi jak zwiedzeni.pl, niestety tam nie ma miłości. Faktycznie forma przesmiewcza Ojca filmu może się ludziom nie podobać ale jeśli się spędza i pozna ludzi z takim usbosobieniem jak Ci co nakrecili film to nie wiem czy da się inaczej to skomentować. Więc Ojcze no... Modlitwa i praca! Proszę słuchać jak najbardziej Ducha Świętego i cierpliwie znosić to co trzeba. Powodzenia!

 • Siergiej Fedorov
  Siergiej Fedorov 5 dni temu

  Bzdury mówisz o. Adam. Protestańskie osiągnięcia w Biblistyce zostało przyjęte i niejako oświecone przez Nauczycielski Urząd Kościoła i podane do korzystania. Co innego robi ten, który korzysta na własną rękę ze źródeł protestanckich i wygłasza publicznie czy naucza. Także nie manipuluj spotkaniem w Asyżu papieża JPII z przedstawicielami religii niechrześcijańskich. Później papież Benededykt XVI skoregował przepisy takiego typu spotkania podczas którego odtąd nie ma wspólnej modlitwy lecz tylko spotkanie. Twoje argumenty są banalne. Niestety, ale Kościół Katolicki w Polsce został skażony herezją protestantską.

 • Mila Milowska
  Mila Milowska 5 dni temu

  Zasmucona komentarzami pod filmem - w których już dwóch kaznodziejów podejrzewa się o opętanie co najmniej. A jak rozumiem z tekstów poniższych - Protestantów powinno się ogniem nawrócić lub w najlepszym razie wysłać w kosmos. DEMONY SĄ W ŻYCIU CODZIENNOŚCIĄ I NIE POTRZEBUJĄ SIĘ UKRYWAĆ . demony te codziennie nas otaczają w pracy, szkole, mediach...może i w społecznościach kościelnych..... nazywają się: * pycha* chciwość* nieczystość* łakomstwo* zazdrość* gniew* lenistwo
  Jesteśmy bombardowani CODZIENNIE stylem życia w którym te wszystkie 7 pozycji jest obowiązkowe!

  Ale trzeba zajmować się księdzem któremu inni ufają i normalnie zaraz go spalą na stosie. A już kolejnemu który śmie go bronić, stosik układają w komentarzach.
  Ja teraz się zagniewałam, a nie lubię tego, bo kocham ludzi, kocham szczególnie tych którzy są hejtowani!!!!. Trudniej hejterów kochać ale się pomodlę o to.
  Boli mnie hejt SZCZEGÓLNIE katolików, którzy nienawidzą: szczęśliwych spełnionych ludzi. Do tego jeszcze bardziej nienawidzą inności. (a że podróżuje, a że studio ma, a że kawę pije - no straszne fuuu) "pyszny" jest bo "się produkuje" i w habicie na baczność nie stoi sztywno przed kamerą z kartką. - pewnie powinien zgnić w zimnym klasztorze, podczas kiedy większość ludzi obejrzy zamiast księdza - MAM TALENT.
  Zdrowa tolerancja - uwierz człowieku że są inni ludzie na świecie i mają swoje miejsce... i w sercu Pana Boga.
  KS. Adam ma inne zdanie niż większość komentatorów i okazuje że WAS ZAWIÓDŁ, ŻE JEST SZARLATANEM, ŻE W OGÓLE JEST BE. BO INACZEJ MYŚLI NIŻ WY? Skoro mu ufaliście do tej pory - to co z Waszym zaufaniem teraz? 20 minut krytyki filmu i JUŻ? PUFFF? Ciekawe........No Jezusie kochany mój ratunku! Przyjdzie sam Pan Bóg,a ktoś powie: "nie wiem ale JA to mam mieszane uczucia." TO DOPIERO JEST PYCHA! Podejdźmy z dystansem. Bóg pokaże co dalej. Demony dzisiaj działają JAWNIE, a ludzie szukają ich w ukrytych miejscach! to mnie bawi do bólu.

 • Martyna Kowalska
  Martyna Kowalska 6 dni temu +1

  Myślę, że ojca Szustaka gubi PYCHA. Słucham i myślę, że bardzo ryzykowną sprawą jest to, co zrobił ojciec... Zainteresowałam się tematem. Słuchałam zarówno Zielińskiego, jak i obejrzałam film o nim (za pośrednictwem Zwiedzeni.pl) i uważam, że sprawa nie jest oczywista. Marcin Zieliński przypomina mi kaznodziejów ze Stanów Zjednoczonych. Tam w tle zawsze jest mamona - stąd tyle kościołów. Założenie kościoła to podobny biznes, jak prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli ktoś potrafi budzić wiarygodność, jest oczytany i ma gadane, to na takim kościele zarabia krocie. Czy chcemy, aby Polska poszła w tym kierunku? Ja nie chcę! Kiedy trzeba było konstruktywnie krytykować, powiedzieć coś, co weźmie w obronę Kościół, wiernych (wypowiedź ojca na temat filmu Kler), to ojciec milczał, a w niepewnej, mocno kontrowersyjnej sprawie zabiera ojciec głos i z całą stanowczością broni Marcina Zielińskiego, mimo, że to jest sprawa bardzo kontrowersyjna. Marcin Zieliński wypowiada kwestie, które można ocenić jako bluźniercze. Przykład? Proszę bardzo: "Jezus nie czynił cudów tylko dlatego, bo był Bogiem. On czynił cuda ponieważ wstąpił na jego zycie Duch Święty". Jaka jest prawda? Jezus był Bogiem. Bóg może wszystko!

 • Marek Piotrowski
  Marek Piotrowski 7 dni temu +1

  Ojcze Adamie - można się nie zgadzać, ale pogardliwa forma i komentarz bez przesłuchania całego filmiku - proszę wybaczyć, ale jest to poniżej standardów. Nadto tezy Ojca są więcej niż wątpliwe - choćby ta wysławiająca czerpanie nauczania od protestantów. Oto moja polemika plclip.com/video/Z900yfapi1Y/wideo.html&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1N3VNuNoGBMwpBy76-LmhW2ts3RWbSU3AaEmyvG6PXnTmqw0yD3AnVr14

 • Hanna Lachowicz
  Hanna Lachowicz 11 dni temu +1

  Szkoda czasu to słuchać księdza następny kapłan który potrzebuje modlitwy jestem przerażona .nie przypuszczałam ,że aż tak źle jest

 • leszek szostak
  leszek szostak 11 dni temu

  Dr Stanisław Krajski - Masoneria i sekty: Zielonoświątkowcy, Chabad Lubawicz, Ku Klux Klan ------ plclip.com/video/byIIyehfTqY/wideo.html

 • Piotr Osowski
  Piotr Osowski 11 dni temu +1

  Ojcze Adamie wszyscy czekamy i modlimy sie abys przejrzal.

 • leszek szostak
  leszek szostak 12 dni temu

  UWAGA MOCNE ! --- plclip.com/video/gnmOFKAZVRs/wideo.html Przerażające dyrektywy masonerii do zniszczenia Kościoła katolickiego ! ostrzega o . Maksymiljan Kolbe .

 • leszek szostak
  leszek szostak 12 dni temu +1

  plclip.com/video/5b7Eto8h3rQ/wideo.html ----- Lucyfer zastawił pułapki w polskim Kościele !

 • leszek szostak
  leszek szostak 12 dni temu +3

  No i stało się tak po " chrześcijansku" ! mianowicie moj wpis został usuniety przez administratora ! a sadziłem że wszedłem na strone gdzie mozna wyrazić swoją dezaprobate argumentując merytorycznie swoje zdanie ? Otóż NIE ! Chyba poprosze o pomoc ks. Mariana Rajchela względnie ks. Piotra Glasa - egzorcystów Kościła Katolickiego .

 • leszek szostak
  leszek szostak 12 dni temu

  plclip.com/video/Po33t0rOsz8/wideo.html ---- o reformacji M. Lutra - najbardziej rozpowszechnionej herezji wszechczasów ks prof Tadeusz Guz .

 • leszek szostak
  leszek szostak 12 dni temu

  Czy o . Szustak słuchał kiedykolwiek wykładów ks. prof Tadeusza Guza ? własnie o Marcinie Lutrze i pokłosiu jego herezji ! mam wrażenie że NIE ? Trudno mi jakos uzywać określenia ojciec .

 • leszek szostak
  leszek szostak 12 dni temu

  Mam wrażenie że o Jezuici rozwalają KrK od środka ! jak słysze te słowa o Marcinie Żielinskim o jego rzekomym należeniu do KrK całym ciałem i duchem to widze że protestantyzacja naszego Kosioła Katolickiego zagnieździła sie na dobre ! Prosze obejrzeć ten filmik przynajmniej minutke od 1 : 03 godz . sami zobaczycie jak M Zielinski dumucha w mikrofon i mowi że to powiew - Ducha Świętego ! Juz takie cos oglądałem jak występował Benny Hinn który dumuchajac tym duchem powalał setki ludzi na sali ze nie wspomne o jego białej marynarce , którą machajac tez powalał rzekomo duch ale nie wiem jaki ! --- plclip.com/video/Z8kvktMuCF4/wideo.html

 • Mariuszw1333
  Mariuszw1333 13 dni temu

  nie, nie nie.! Przepraszam, nie będę już Ojca oglądał...
  Oglądałem wiele filmów księdza, pamiętam zwłaszcza o apokalipsie, inne q&a ...myślałem, że trafiłem na wspaniały katolicki kanał.
  teraz wiem, że muszę wszystkie wypowiedzi Ojca zweryfikować
  co zauważyłem:
  1. co innego Ojciec mówi co innego czyni: ciągłe koncentrowanie na rzeczach materialnych (film "katolipa", samochody w usa, kafejki Starb...., batony Lewandowskiej, itd..., to studio w Łodzi,,że jakie tam sprzęty,...itd połowa filmu o :jedzonym,...itp
  2. czy w/w wspomniany film o Zielińskim ma być miernikiem opinii o nim??? Nie potrzeba kiepskiego antyfilmu, żeby po kilku wersach i filmików w necie uznać Zielinskiego za szarlatana. To tak jakby ojciec bronił oszusta przed komuś kto nieporadnie go atakuje.
  3. Ojciec mówił, w jakimś filmie że ucieka w cieple kraje z tej zimnej Polski, był wtedy Wielki Post, przykro mi się zrobiło w tej zimnej Warszawie, może Ojciec by tak poświęcił siE i dał świadectwo wspólnego "cierpienia" w tej zimnicy
  4. Nie jestem b gorliwym katolikiem, a nie znam wykładni teologicznych, ale czuję swoim duchem że coś w nauczaniu Ojca jest nie tak, te "porzucanie dzieci (w sensie : dorośnięte w świat z domu") jakby rodzina była czymś złym nawet taka ze starszymi dziećmi, ta duża tolerancja dla separacji, te atakowanie dziecinnych mężczyzn (jak wtedy traktować samych księży, którzy "nie zarabiają" przecież...)
  5. recenzja filmu KLER nie komentując jej - dlaczego Ojciec poszedł w sutannie? czy na zwiedzając wieczornym spacerem metropolie też ksiądz tak chodzi, też daje świadectwo?
  Przepraszam, może się mylę, może po jakimś czasie Ojciec coś powie , że się mylił, ale to musi być wtedy wielka pokora i uniżenie w słowach...

 • Mariola Trepto
  Mariola Trepto 13 dni temu

  Zgadzam się w 100%. Mariola z Chropaczowa.

 • Ala
  Ala 13 dni temu +1

  Chciałabym, aby z równą gorliwością Ojciec powiedział tak dużo słów o Ojcu Augustynie Pelanowskim.

 • Ola Kruszewska
  Ola Kruszewska 14 dni temu

  Przepraszam , nie chce mi się tego komentować ale te argumenty Ojca są na dość niskim poziomie a w tym filmie, który został nakręcony na podstawach i świadectwach ludzi którzy osobiście się z Zielińskim spotkali. Także tych faktów które tam zostały przedstawione, Ojciec nie zbije tymi dość niepełnymi i na niskim poziomie stwierdzeniami.

 • Philip B
  Philip B 15 dni temu

  Patrząc na komentarze to zastanawiam się czy zostało jeszcze kamieni ;)

 • Bunko MO
  Bunko MO 16 dni temu

  Polecam przeczytać: teologkatolicki.blogspot.com/2018/10/zwiedziony-zwodziciel.html

 • Grzegorz Michalski
  Grzegorz Michalski 16 dni temu

  Tak jak powiedział JMiendlar: O. Szustak to podstawy chrześcijaństwa i to jest dobre dla wielu ludzi ale poza tym to kosmopolita jak biskup Ryś. Szustak często się wypowiadał że jego ojczyzna to cały świat. Pogląd ten świadczą o braku utożsamiania się z narodem a co za tym idzie multikultu i całą szeroko pojętą "nowoczesność". Kochamy wszystkich alleluja... Z jednej strony głosi naukę zgodną z katechizmem kościoła katolickiego a z drugiej pokazuje co tak naprawdę myśli a to jest zgoła odmienne. Promowanie herezji a co gorsze stawianie i jako wzór do naśladowania jest co najmniej nie na miejscu

 • ellaosinska
  ellaosinska 18 dni temu

  Ale smród

 • Piotr Czekaj
  Piotr Czekaj 18 dni temu

  miałem watpliwości że ojciec bardzo błądzi a ten film utwierdził mnie co do tego

 • Piotr Czekaj
  Piotr Czekaj 18 dni temu +2

  i zaprzeczy ojciec że w kościele są biskupi którzy są agenturą masońską?

 • Piotr Czekaj
  Piotr Czekaj 18 dni temu

  Czyli biskup jest nieomylny??

 • ep ic
  ep ic 18 dni temu

  Oglądał Ojciec film Kler i odniósł się do niego, a czy widział Ojciec folm Grzegorza Brauna "Luter i rewolucja protestancka"? Jest to film dokumentalny, który powinien znać każdy katolik. Mam nadzieję że w morzu komentarzy Pan Bóg skieruje Ojca oczy na mój i pozwoli się do niego odnieść bo znaczenie jest olbrzymie...

 • agata875
  agata875 19 dni temu

  Ojcze SZustaku komu służysz?

 • Ewa Kozlowska
  Ewa Kozlowska 20 dni temu +1

  Myślę,ze Ojciec nie zdaje sobie sprawy w czym rzecz.

 • Edyta Mik
  Edyta Mik 20 dni temu

  List do Koryntian 12,7-11
  "Wszystkim zaś objawia się Duch dla (wspólnego) dobra....".
  Każdy może dostąpić Ducha Świętego i działać przez niego i uzdrawiać i czynić cuda. Bóg nie ogranicza się do nikogo, nie ogranicza się do księży, nie ogranicza się do biskupów itd. Bóg daje swojego Ducha każdemu nawet osobie świeckiej i nawet osoba świecka za sprawą Ducha Świętego ma dar "Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania przez tego samego Ducha, innemu dar czynienia cudów..."
  To Bóg daje Ducha Świętego i może Go dać każdemu nawet osobie świeckiej szeroko pojętej, nawet Twojemu sąsiadowi, bratu, siostrze i nawet Tobie nie ogranicza się w tym do nikogo.

 • Kasandra Wera
  Kasandra Wera 20 dni temu

  *OJCZE SZUSTAK !* - OBEJRZYJ TO !
  6:40 plclip.com/video/RxEdj39LR4Y/wideo.html
  ZIELIŃSKI MÓWI : NA STU BIERZMOWANYCH 90 BYŁO NA PODŁODZE ! - oczywiście kłamie pod publikę ! :) Oganij sie trochę o. Adamie...... i nie pajacuj tak.

 • Kasandra Wera
  Kasandra Wera 21 dzień temu

  *OJCZE SZUSTAK,...
  TWÓJ GŁOS W OBRONIE ZDEMASKOWANEGO ZIELIŃSKIEGO,..
  MOŻNA NAZWAĆ: "PÓJŚCIEM W ZAPARTE"..

 • Kasandra Wera
  Kasandra Wera 21 dzień temu

  *NIECH KAŻDY OBEJRZY TEN FILM... I PORÓWNA Z TYM CO MÓWI O NIM O.SZUSTAK !*
  plclip.com/video/9P9WWgLjEP8/wideo.html
  KRÓTKO : O.SZUSTAK CHYBA OGLĄDAŁ INNY FILM, BO TO CO WŁAŚNIE SAM MÓWI..
  ........................................................................................................... MIJA SIĘ ZPRAWDĄ. :(

 • Kasandra Wera
  Kasandra Wera 21 dzień temu

  *NO OJCZE ADAMIE,.. TY TO ODSTAWIŁEŚ MANIPULACJĘ !* *:)*
  1. Z kartki jak już to czyta prowadzący i robi to dość profesjonalnie
  2. Twarz ukryły dwie osoby,.. ale 5 następnych odsłoniło !!!
  3. Zieliński promował autorów protestatnckich, których bez odpowiedniego wprowadzenia zabrania czytać np. ks. prof T.Guz !
  4. Skłamałeś też o.Adamie w sprawie wypowiedzi ks. M.Rajchela, który wyraźnie powiedział, że tylko ksiądz może kłąść ręce na głowę, bo ma je namaszczone !
  5. Nie wypada kopać leżącego, tym bardziej jeżeli jest kapłanem, ale muszę zaptytać : gdzie to zgubiełeś swój różaniec ?
  6. I.... nie pajacuj tak o. Adamie..

 • Grzegorz
  Grzegorz 21 dzień temu

  To nie sa blubry panie Szustak - to jest po pierwsze panski BRAK POKORY po drugie cos baaaaardzo waznego i groznego. Cyt komentarz z kanalu o Remigiusza [ktory takze bradzi] ....Przecież główny problem z Marcinem polega na tym, że przyjął 'namaszczenie' od ludzi związanych z Bethel Church a nie kto kogo zna osobiście. Jakoś ani Marcin ani ks. Recław ani nikt z jego obrońców raczej się do tego wydarzenia nie odniósł ponieważ nikt nie zagwarantuje, że bezpieczne jest uczestniczyć w takim przekazywaniu sobie jakiegoś 'namaszczenia'. Marcin też nigdy nie odpowiedział na pytanie, po co mu namszczenie od tamtych ludzi skoro ma chrzest i bierzmowanie? ich namaszczenie jest jakieś fajniesze wg niego czy co?
  Nie dziwie się ludziom, że już nie wiedzą co mają myśleć, skoro nikt oprócz ks. Glasa nie wypowiedział się jasno, co myśleć o przejmowaniu jakiegoś namaszczenia przez katolików. Reszta księży, którzy bronią MZ nie podają konkretów, zwykłym szarym katolikom mają wystarczyć zapewnienia, że Marcin to przykładny katolik. Jest mnóstwo pytań ale niewiele odpowiedzi i stąd cały ten zamęt który tak długo trwa. " [koniec cytatu]

 • Grzegorz Michalski
  Grzegorz Michalski 21 dzień temu +2

  Kolega biskupa Rysia wiadomo jakie ma zdanie mało wiedzy na ten temat...

  • Grzegorz
   Grzegorz 21 dzień temu

   Dokladnie. A biskup Rys to ten od bredni na temat koniecznosci przyjmowania muzulmanskich imigrantow i utrzymywania ich w Polsce - co jest totalna paranoją [ ten poglad] To ze biskup katolicki promuje czlowieka, ktory wzorce czerpie od nawiedzonych protestanckich sekciarzy to .....juz Matka Boska zapowiadala w objawieniach i w Biblii wspomniano [ falszywi prorocy]

 • Grzegorz
  Grzegorz 21 dzień temu

  Panie Szustak - bede sie modlil o pokore dla Pana. Pan tez niech sie o to modli dla siebie . Bardzo polecam takze ten wywiad. Widac ze ten ksiadz nie ulega protestanckim herezjom i wie o czym mowi plclip.com/video/d3-p7cnuaHw/wideo.html

 • Edyta W
  Edyta W 21 dzień temu +1

  Kto nie ma Matki Bożej za Matkę ten nie ma Boga za Ojca. Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję ! Pytanko jedno a te zdjęcia z I części filmu to fotomontaż czy jak według Księdza ?

 • anna nikt
  anna nikt 21 dzień temu +2

  Ojcze Adamie ! Mam nadzieję, że kiedyś przeprosisz za ten słowotok pozbawiony sensu i logiki. Z każdego słowa będziemy musieli zdać sprawę....Ks.Adamie Ty tak na serio z tym porównaniem - uczestnictwa A.Zielińskiego w Toronto B. do modlącego się Św.Jana Pawła II z przedstawicielami innych religii. Naprawdę serio??? Deficyt snu, deficyt modlitwy i zbyt dużo czasu na kręcenie filmików na YT. Niech Cię Pan Bóg i Maryja ma w swojej opiece.

 • Andrzej Twardowski
  Andrzej Twardowski 22 dni temu

  Brak obiektywizmu ojcze, smutne jest to co twierdzisz i mówisz, i w jaki sposób... Wątek ks. Rajchela - czy Ty ojcze go znasz, czy znasz "te" wartości jakimi on się posługuję, jak on wogóle posługuję? Obejrzałem i wysłuchałem ze zrozumieniem wszystkie materiały video w nawiązaniu do powyższego problemu z MZ - nie przekonałeś mnie ojcze.
  Pozdrawiam!

 • artviolins
  artviolins 22 dni temu

  Witam Ojca serdecznie.
  Może Ojciec sie pokusi o zrobienia odcinka Pan Jezus Katolików i Pan Jezus Protestantów.
  Do posłuchania i obejrzenia :
  plclip.com/video/rQe6a9Tna9k/wideo.html
  Tak na marginesie co do rekolekcji ignacjańskich. Judasz też był blisko Pana Jezusa.
  Pozdrawiam

 • Monika So
  Monika So 22 dni temu +1

  O J C Z E ! Wyraziłeś zgodę na to, aby poświęcać się dla Twojego i mojego Z B A W I E N I A... Masz bronić mego życia przed niebezpieczeństwem... Taka jest rola ojca... Czy zapomnieliśmy o celu naszej wiary? Liczę na Ojca uczciwość... ps. plclip.com/video/6KL1Z4-86EE/wideo.html

 • katarzyna kelly
  katarzyna kelly 23 dni temu +1

  O Zielinskim ktorego tak bronisz zielonoswiatkowca -protestanta....plclip.com/video/Dbi7tykqQ38/wideo.html

  • Oczy Smoka
   Oczy Smoka 22 dni temu

   Obronę człowieka, nawet błądzącego, można zrozumieć. Natomiast wmawianie ludziom, że błądzący i zniewolony człowiek jest jakoby prorokiem, nie jest ok, mało tego, wprowadza zakażenie do organizmu Kościoła Katolickiego. Dzięki za podrzuconego linka.

 • Marian Mariański
  Marian Mariański 24 dni temu

  Straszne. Maria, matka Pana Jezusa musi być bardzo zasmucona gdy ludzie modlą się do niej. W całym Piśmie świętym nie ma słowa modlitwy do niej. Żadnego nakazu, aby się do niej modlić. Jedyną droga do Ojca jest Jezus Chrystus. I tak mówi nam Słowo Boże.

  • Marian Mariański
   Marian Mariański 11 dni temu

   Powiem Ci, że bardzo chętnie pogadam tak szczerze. Nie byłem nigdy praktykującym katolikiem tylko wiesz..no z nazwy. Ale to innym razem. Odezwę się. Pozdrawiam:)

  • Bonawentura
   Bonawentura 11 dni temu

   +Marian Mariański Nic nie szkodzi. Nie czuję się ekspertem od tego jaką drogą doszło do ogłoszenia dogmatu o niepokalanym poczęciu Maryi - zobacz na wikipedii szczególnie akapity "Biblijne Źródła dogmatu" i "stanowisko pozostałych wspólnot chrześcijańskich" (śmieszne, że tam są wymienieni Świadkowie Jehowy, bo mi się wydawało że to nie są chrześcijanie). Tam jest taka uwaga, że prawdę o niepokalanym poczęciu Maryji uznaje się za prawdę wiary, nie za dogmat w niektórych wspólnotach, czyli nie jako "prawdę do zbawienia konieczną". W wikipedii po angielsku jest więcej szczegółów w tych samych działach. Niepokalana to coś więcej niż bezgrzeszna. Dla mnie jest tak, że to jest oczywiste, że Bóg może coś takiego z kimś zrobić, jeśli tak by chciał, a nie znajduję nikogo innego kto by się bardziej do takiej łaski nadawał.
   Z tymi "różnymi Maryjami" to mi to osobiście trochę lat zajęło zanim załapałem - to jest jedna i ta sama matka Pana Jezusa, w różnych ujęciach - obrazach, rzeźbach itd. dziś by było w różnych fotografiach. Tu jest takie właśnie zwykłe wytłumaczenie opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo201433-maryje.html że to są jakby różne jej fotografie i te bardziej znane odróżniamy też przez nazwy. Jezusa też możemy przedstawić różnie (nie każdy oczywiście dopuszcza taką możliwość-obrazy) jako Króla, jako cierpiącego na krzyżu, czy podczas biczowania, jako Nauczyciela np. uczącego na górze, czy z łodzi itd. Jest tylko jeden wizerunek, który (wszystko na to wskazuje) nie pochodzi z ręki człowieka - Maryja w Guadalupe. A z wizerunkiem Jezusa - możliwe że całun turyński jest autentyczny i chusta z Manoppello - to by tłumaczyło Jana 20:5-9. O, ale coś znalazłem www.salon24.pl/u/iktotuzmysla/534770,ujrzal-i-uwierzyl-oto-co-jan-zobaczyl-w-grobie-sensacja Ja się mało na tym znam, posiłkuję się analizami tych, którzy znają grekę.
   Nie dziw się mocno emocjonalnym reakcjom wielu katolików kiedy słyszą, że ktoś mówi o tej, którą kochają, mówi źle. Przepraszam za nich, nie każdy jest dojrzały - ja też nie jestem. To jest stąd, że w praktyce wielokrotnie okazało się, że jak jakiś brat (czy siostra) zaczynał błądzić w nauce, w miłości bliźniego czy wręcz herezji to pierwsze oznaki to była zmiana w stosunku do Maryi czy do "pobożności Maryjnej" - na plus lub na minus (czyli przesada, lub niechęć, a z czasem nienawiść). Stąd stosunek do Maryi jest uważany za papierek lakmusowy zdrowej wiary - nie można kochać Matki Pana bardziej niż Jego ani nie można jej nienawidzić bez jakiegoś zamieszania w relacji z Jezusem właśnie. On na pewno ją wyjątkowo kocha. Dla mnie jest możliwe, że ukochał u zarania dziejów - stąd słowa Boga do węża odnosi się wprost jako zapowiedź zaistnienia "nowej Ewy", a Pana Jezusa określa się "nowym Adamem". Odbiegam od tematu. Maria jest jedna, nie mamy też jej grobu, stąd domniemanie, że Bóg zrobił to samo co z Eliaszem albo Henochem. A że jest szczególnie wybrana to wynika z pozdrowienia archanioła, Ave gratia plena - wiem, że różnie to jest tłumaczone i między innymi stąd są poważne różnice między grupami chrześcijan w poglądach co do świętości Mari (Miriam / Mariam - też są różne tradycje tłumaczenia imienia Matki Jezusa).
   ps. Wikipedia po angielsku o dogmacie niepokalanego poczęcia podaje, że skoro poczęcie Jezusa w Maryi dokonało się bez udziału nasienia to było czyste też rytualnie. Ciekawe, jakoś wcześniej tego nie widziałem. Dziękuję za twoje świadectwo.

  • kanaplook
   kanaplook 11 dni temu

   Ten twój duch święty z którym czytasz Biblię jest ślepy."pa"

  • Marian Mariański
   Marian Mariański 11 dni temu

   Obejrzałem i nie wiem co ten filmik miał mi pokazać. Niczego z Biblii. Kanaplook. Słuchaj brachu. Tematów jest dużo. Różaniec-Nie ma tego w Biblii. Modlitwy za zmarłych-Nie ma tego w Biblii. Modlitwy do zmarłych-Nie ma tego w Biblii. Papież (Pan Jezus posłał Ducha Świętego po wniebowstąpieniu, a nie jakiegoś papieża, który nazywa się...ZASTĘPCA SYBA BOŻEGO!)-Nie ma tego w Biblii. Zresztą w liście do Rzymian powinno być cokolwiek chociaż o papieżu, a oczywiście nie ma. Niepokalane poczęcie Maryji-Nie ma tego w Biblii. Wniebostąpienie Maryji-Nie ma tego w Biblii. Jej współodkupienie-Nie ma tego w Biblii. Nieomylność Papieża-Nie ma tego w Biblii. Modlitwy do Marii, Obrazów, figur, Odpusty, Hostia, Stolica Piotrowa (Watykan)....-Nie ma tego w Biblii !! Tych nauk ludzkich jest o wiele wiele więcej. Kończymy te rozmowy kochany. Aha.. Co do nowych nauk w zborach protestanckich to również nie zgadzam się z nauką prosperity, pozytywne wyznawanie, ruch późnego deszczu, Toronto blessing i inne głupoty niezgodne ze Słowem Bożym.Ewangelia jest prosta: Pan Jezus jest JEDYNĄ drogą do Ojca. I TYLKO przez niego mamy zbawienie. Reszta jest stekiem ludzkich nauk i bzdur. Nie ma sensu dalej konwersować.. Pozdrawiam Cię serdecznie i miej dobre życie. Pa

  • kanaplook
   kanaplook 11 dni temu

   +Marian Mariański każdy kiedyś stanie przed Bogiem i to Bóg go osądzi, a czy uczynki są bez znaczenia. raczej łaska Boża i uczynki są sprawami ważnymi, proporcji nie będę wymyślał "Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował". Czytaj sobie Pismo Święte na własną rękę a na pewno daleko zajedziesz.
   Dzięki modlitwie różańcowej na pamięć poznałem sporo fragmentów Biblii i to mnie cieszy. Zresztą różaniec jest czymś pięknym, skarbem o którym większość nie ma pojęcia. A co najśmieszniejsze można znaleźć w PŚ czym jest: "Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu", różaniec to rozważanie w sercu słowa Bożego, to wypełnienie nakazu Chrystusa aby nieustannie się modlić. Czy nienawiścią jest powiedzieć komuś kto stoi nad przepaścią, że jak tak dalej będzie podążał zginie? Miriam to nie demon. Tyle mam do powiedzenia. plclip.com/video/gBAZwmZRmgI/wideo.html

 • Jerzy Matejko
  Jerzy Matejko 24 dni temu

  Ojciec mówi, że film jest zły. Nie oglądałem pewno tak. Ale przecież nie o to idzie. Wypowiedzi niektóre Marcina Zieińskiego sa co najmniej zastanawiające. Oto Zieliński przyjeżdża do nowo bierzmowanych. i dopiero wtedy Duch Świety jest obecny i działa. Bierzmowanie nie działa ? To że korzystamy z odkryć biblistów protestanckich jest oczywistością. Ale czym innym jest korzystanie z odkryć naukowych w biblistyce. A co innego uczestniczyć w modlitewnych spotkaniach protestanckich korzystać z ich duchowości. Zupełnie czym innym było spotkanie JP II w Asyżu i wspólna modlitwa. Czy O. Szustak nie rozumie czegoś co jest fundamentalna różnicą miedzy nami a protestantami czyli podejściu do sakramentów. Tu też różnic nie ma ? To są sprawy fundamentalne. Różne nominacje protestancki nieco inaczej definiują sakramenty i ich znaczenie ( polecam książki z Dominikańskiego ośrodka liturgicznego ) Katolicy za szczególna obecność Chrystusa uważają sakramenty. W mówieniu Zielińskiego Duch Święty działa ewidentnie poprzez jego charyzmat a w bierzmowaniu jakby nie działał. Oto musi Zielinski przybyć by Duch działał. Idąc tą droga idziemy w kierunku podejścia protestanckiego do sakramentów

 • Bożena Boruta
  Bożena Boruta 24 dni temu

  Zgadzam się z wieloma komentarzami, że Ojciec Szustak zagalopował się, a język który używa jest poniżej krytyki... Może powinien sam sobie odpowiedzieć, czy takim postępowaniem przybliża ludzi do Jezusa, do wiary, czy wręcz przeciwnie...

 • S M
  S M 24 dni temu +1

  Czytam te komentarze i widzę w wielu z nich nienawiść i pogardę - w tym przypadku do księdza Szustaka. Ale to pewnie przypadek - akurat Szustak się kliknął takiemu krzyżowcowi. A może to ktoś z autorów filmu się wypowiada. W innych za to aż mdli od słodkiej, nieskazitelnej (tutaj jednak wciąż tylko słownej, wirtualnej) "miłości", wręcz nieziemskiej. Ciekawe, jak autorzy tych komentarzy w realu kochają - zwłaszcza swoich najbardziej dokuczliwych wrogów, bo co do umiejętności "miłowania" w wydaniu hejterów, to widać to już tutaj poniżej bardzo wyraźnie.
  Szustak, wg mnie mówi bardzo sensownie o czymś zupełnie bezsensownym i wionącym sekciarstwem. Naprawdę trudne miał zadanie w tym przypadku.
  Osobiście nie widzę tu w jego sposobie zachowania jakiejś złośliwości, ironii i nawiedzenia. Owszem, nie jest śmiertelnie poważny (także w innych swoich vlogach) i "robi miny" i nie pokazuje się, jako aż do szpiku kości przejęty wszystkim, co religijne i "bezmiernie uduchowiony" (aż zbiera się na mdłości), ale jako zwykły człowiek, zwykły mężczyzna, bez przesłodzonej, bezmyślnej wszechtolerancji - jest po prostu niegroźnym prawdziwym sobą na aktualnym etapie swojego rozwoju. Oby każdy z nas potrafił mieć taki dystans do siebie - zamiast, typowo dla polskiej mentalności - popadać co chwila ze skrajności w skrajność.
  Gdyby autorzy z podobnym podejściem nakręcili film o Zielińskim - może nawet byłby on nie taki rażący i odpychający, nie wionąłby tak sekciarstwem, nieudolnie skrywaną nienawiścią i nawiedzeniem o podłożu religijnym pod maską kompetencji teologicznej. Myślę, że czasem nie warto postawą olbrzymiej powagi wobec rzeczy małostkowych i małodusznych nadawać im jeszcze większego znaczenia, niż zamierzyli to dla nich ich twórcy.
  Pamiętam, jak Marcin Zieliński powiedział, że chce całkowicie należeć do Boga, choćby miał poświęcić wszystko. Wg mnie w jego tonie głosu dało się wtedy słyszeć wręcz dziecięcą szczerość. Nawet, jeśli nie jest nieomylny i kiedyś gdzieś akurat chwilowo zbłądzi - Bóg wziął jego słowa na serio i przy odrobinie dobrej woli i pokory z jego strony wyprowadzi z tego jeszcze większe dobro.
  Podobnie myślę o Adamie Szustaku, słuchając go i obserwując od tylu lat - że on nie boi się swojej słabości, gdy ta się ujawni - bo ma zaufanie do Boga i świadomość, że jest (podobnie, jak wszyscy inni) tylko człowiekiem i zawsze może się potknąć, a potem wyjść z tego jeszcze mądrzejszy i silniejszy wewnętrznie.
  Równowaga wewnętrzna, dystans do siebie i modlitwa za siebie nawzajem, a szczególnie za tych, których Bóg stawia na świeczniku - zawsze były niezawodnymi, złotymi środkami w Kościele.

 • Martika's kitchen
  Martika's kitchen 25 dni temu

  Ale dałeś się bracie wykorzystać cynicznie.... Ten Marcinek to mały wilk w owczej skórze, oszukał Cię jak nic. Jestem w szoku? To się nie dzieje.
  Szekere mekere, dele sama, uha ha....ladna taka modlitwa???
  Obejrzyj bracie proszę cię ten film jeszcze raz cały, tam jest wiele świadectw po prostu a nie paszkwil bez dowodów.
  Toronto Blessing pozdrawia, Szekere mekere, szokolo molok..

 • Bolek Nowak
  Bolek Nowak 25 dni temu

  Ojciec Szustak powinien częściej sięgać po św. Tomasza z Akwinu a nie po protestanckie nauki czy zielonoświątkowe nauki...

 • Bilion Długu
  Bilion Długu 25 dni temu

  Lajtowy ojciec. Nie wiem czy to dobrze, czy źle.

 • Albert Rosa
  Albert Rosa 25 dni temu +1

  O jak Wy lubicie spory. Jak można wieść jakikolwiek dialog bazując na rozumie który jest tak zawodnym?
  Każdy z nas potrzebuje Osoby Ducha Świętego w osobistym i codziennym życiu. Mamy obietnicę od samego Jezusa Chrystusa o roli Ducha Świętego w naszym życiu.
  Jezus Chrystus sam o sobie powiedział: "Ja jestem Droga ...., nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze MNIE" Ew. Jana 14 rozdz.
  Drodzy Katolicy i Drodzy Protestanci. Jeśli Wam się wydaje, że Wasze religie są rozwiązaniem na zbawienie wieczne grzesznika to się mylicie. W niebie nie ma ani jednego katolika i nie ma ani jednego protestanta czy innej maści religijnej duszy.
  Tam się znajdują tylko Ci którzy ukochali Śmierć Pana Jezusa i w niej zaistnieli aby też zaistnieć w Jego Zmartwychwstaniu.
  Jezus Chrystus stawia warunki zbawienia.
  Św. Paweł przeklina fałszywą ewangelię
  A my dziś tego co potrzebujemy to osobiście Poznać Ojca, naszego Boga i tego którego posłał Jezusa Chrystusa. Ew, Jana 17.3
  Grzeszniku, którego tak Bóg ukochał. Nie wejdziesz do NIeba dlatego, ze na to zasłużysz. Nie wejdziesz do Nieba dlatego, że twój ksiądz czy pastor są świętymi ludźmi. Nie wejdziesz do Nieba bez poznania Jezusa Chrystusa i Boga, swojego Ojca i stwórcę. Droga jest tylko przez Krzyż, nie ma innej. Zbawieni tylko przez jedno imię, Jezus Chrystus z Nazaretu

 • vanderlooner
  vanderlooner 26 dni temu

  Szanowny Ojcze Adamie, jako że pierwszy raz wszedłem na Ojca kanał, to muszę się podzielić taką refleksją : myślałem, że słucham jakiegoś dresiarza, bo za równo ubiór, jak i sposób narracji, pełen jadu i braku pokory wskazywał na to, że nie słucham księdza.
  A teraz już odnoszę się merytorycznie : co Ojciec powie o tym?
  plclip.com/video/hS00XB6Wwrk/wideo.html&t=541s
  Czy to też pochodzi od Ducha ŚW?
  Ojcze Adamie a skąd Ojciec ma tą pewność, że to właśnie Ojciec ma rację? bo jak na razie, to takie stadionowe spędy były już kiedyś ćwiczone na Zachodzie i dzisiaj tam juz nie ma Wiary a ta powstałą lukę wypełnia Islam.
  Polska, jak widać, bardzo szybko nadrabia zaległości. Czy Luter wg Ojca to także była pozytywna postać w historii świata?

 • Konstanty Slodziuchny
  Konstanty Slodziuchny 26 dni temu

  sprawa dajaca wiele do myslenia i potwierdzajaca ze zlo dziala w kosciele i trzeba byc czujnym kogo sie dzisiaj slucha to chociazby tez kontrowersyjna obecnosc obecnego papieza na jubileuszu reformacji. Swietowanie czegos co oficjalnie oddzielilo sie od kosciola katolickiego i stworzylo swoje zasady jest niezwykle podejrzanym zachowaniem...

 • Konstanty Slodziuchny
  Konstanty Slodziuchny 26 dni temu

  Ludzie w dzisiejszych czasach trzeba szczegolnie zwracac uwage na detale w wypowiedziach osob rowniez duchownych. Szatan dziala niezwykle perfidnie i podstepnie. Niech zapala nam sie czerwona lampka, jesli ktos nam probuje wmawiac ze kontrowersje wokol danej osoby sa bezpodstawne.Przede wszystkim sluchajmy glosu Pana Boga w Pismie Swietym i naszych sercach. Cos jest nie tak jesli sluchamy jak przyzwala sie na jakiekolwiek tatuowanie ciala, mowi sie o "strasznych" rekolekcjach itp.

 • Jan Adamowicz
  Jan Adamowicz 27 dni temu +1

  Hipokryzja ojca Adama niestety. Na Kler idźcie i zobaczcie, bo warto wyrobić sobie zdanie, ale filmu o Marcinie Zielińskim nie oglądajcie! Coś tu nie gra

 • Anna Świerzyńska
  Anna Świerzyńska 27 dni temu +7

  Paszkwilem jest ojca wypowiedź i złośliwością, która nie ma nic wspólnego z miłością.
  Jak może Ojciec obśmiać ten temat, umniejszyć genezę działalności Marcina? Marcin był namaszczony przez Toronto Blessing, czyli satanistyczny kościół. Jak ksiądz katolicki może nie dostrzec tego i promować taką niebezpieczną postać dla KK. Protestantyzm jest antytezą KK, jest herezją na kanwie KK, wyrósł jako bunt, wobec papiestwa, a Marcin promuje wszędzie nie ukrywając protestanckich inklinacji.
  To jest niemerytoryczna wypowiedź, szydercza, niepoważna, umniejsza 'lajtowo' temat wielkiej wagi, ojciec przykłada się jako 'celebryta' do zwiedzenia duchowego tysięcy ludzi. Wielka odpowiedzialność ojca za ludzi i ich dusze. Dramat.

 • Jolanta Hofa
  Jolanta Hofa 28 dni temu +1

  połączcie wszystkie nurty chrzescijanskie w jedno i tyle :-) Ja nie jeste wierząca, ale Marcin jest dla mnie przykładem mocnej wiary w swoje poglądy

 • Jolanta Hofa
  Jolanta Hofa 28 dni temu

  Niech kazdy wierzy jak czuje

 • Helia Irska
  Helia Irska 28 dni temu +3

  Bardzo wszystkich proszę o obejrzenie materiału pod tytułem- Marcin Zieliński fałszywy charyzmatyk zdemaskowany cz. 1
  Marcin Zielińsli to fałszywy prorok, do wszystkich ludzi popierających go, proszę zobacznie na własne oczy materiał o którym napisałam powyżej. Z Panem Bogiem

 • Pe Pe
  Pe Pe 29 dni temu

  Szanowny O.Adamie takim tropem idąc rozumiem dlaczego Pan Bauman morderca i zarazem filozof znany z filozofii pt. wszystko płynie..był na spotkaniu ekumenicznym w Asyżu ...jasne że Milosiercie nasze wobec każdej osoby Ale to manipulacja że strony Pana Marcina jak i Ojca ...mistrzostwo
  Mimo wszystko z modlitwą szczerą pozdrawiam

 • Grzegorz Falkowski
  Grzegorz Falkowski 29 dni temu

  Dobrze powiedziane.

 • Małgorzata Dusza
  Małgorzata Dusza 29 dni temu

  Człowieku walnij się w ten głupi łeb. ..promujesz człowieka, który uprawia diabelskie praktyki i zwodzi ludzi! !!!!!

 • Kornelia Courtenay
  Kornelia Courtenay Miesiąc temu

  Zaczęła się równia pochyła? Smutne.

 • visienki
  visienki Miesiąc temu +1

  Fajne jest zycie zakonnika...wstaja skoro swit, to jest o 10 rano i sa bardzo zmeczeni...I druga sprawa- jak to dobrze,ze spadkobiercy "swietych inkwizytorow" ( dominikanie) nie decyduja juz o tym czy wszyscy ,ktorzy mysla inaczej niz "swiety,powszechny" Kosciol rzymski,zostana spaleni na stosie. To sie nazywa postep! Niedoinformowanym polecam okrutna historie swietej ,jak gestapo koscielnej inkwizycji...Dziwne,ze taki skompromitowany w sensie historycznym zakon jeszcze istnieje,ale na szczescie dla zakonu i Kosciola rzymskiego,katolicy karmieni sa historyczna "papka",ktora ocenzurowala wszelkie "potkniecia" -(czytaj zbrodnie) dominikanow.Gdyby nie "reforma" Kosciola,to trzeba byloby takiego Zielinskiego ,zgodnie z koscielna tradycja ...spalic na stosie....A potem,po uplywie kilkuset lat beatyfikowac i wcielic w poczet katolickich swietych!!! Zielinski stalby sie nowa Joanna d'Arc.

 • Ewa Hiacynta
  Ewa Hiacynta Miesiąc temu +5

  Duch Św. przychodzi w lekkim powiewie. Jest to ogień który pali się lecz nie spala tak jak krzak gorejący. Duch Św przychodzi z delikatnošcią. Nie upadla człowieka do roli czołgającego się zwierzęcia. Nie razi piorunem i nie telepie. Jego zadaniem tu na ziemi jest przekonanie ludzi o grzechu.

 • SanE Music
  SanE Music Miesiąc temu +8

  Miałem dwuletnią przygodę z kościołem protestanckim i chwała Bogu udało mi się zrozumieć gdzie był błąd - narastająca pycha i przekonanie o byciu w pewnym sensie oświeconym. Po 4 latach trafiłem na 3-4 spotkania Marcina Zielińskiego i mogę powiedzieć tylko jedno - katolicka grupa to to nie jest. Dla mnie nie było ŻADNEJ różnicy pomiędzy tymi spotkaniami a tymi których doświadczyłem u protestantów. Forma, treść oraz punkty nacisku - wszystko się zgadza. Teraz jak dowiedziałem się o kontaktach MZ z kościołem Bethel oraz przypomniałem sobie Jego obecność na spotkaniu z kolejnym nowoczesnym uzdrowicielem Toddem White'm w Warszawie kilka lat temu - puzzle zaczęły pasować. Trzeba uważać cholernie. Spotkania w piwnicy kościoła katolickiego potrafią uśpić czujność niejednej osoby. Co do filmu zwiedzeni.pl to dla mnie liczy się przekaz, nawet jeśli forma leży. Ale uważam, że jest warty obejrzenia i wyrobienia sobie własnego zdania. Ja mam nadal wiele wątpliwości i wiem, że głębokie pragnienie cudów, znaków i uzdrowień, może szybko przerodzić się w oczekiwanie od Boga spełniania moich zachcianek i na piedestale już nie będzie Jezusa tylko wielkie JA. Na pewno temat wymaga dyskusji i nie należy się naśmiewać, bo wielu osobom może wcale nie być do śmiechu. Wierzę w dobrą intencję autorów filmu, którzy chcą wskazać problemy i przestawić swoje wątpliwości. Nie chcę też oskarżać Marcina, że wszystkie rzeczy, które czyni to misternie uknuty plan. Dlatego potrzebujemy głosu z drugiej strony - spokojnego i rozsądnego. W tym filmie brakuje powagi, której sytuacja wymaga.

 • Ewa Hiacynta
  Ewa Hiacynta Miesiąc temu +2

  Ojcze oglądam ojca od dawna ale widzę jedno. Duch tego świata nie jest Duchem bożym. Często mam wrażenie że ojca pochłania duch tego świata....wiem co piszę. Oglądałam to z bliska kiedy moja siostra rodzona odeszła ze zgromadzenia zakonnego....Nie rozumiem też dlaczego ojciec nie nosi habitu. Ojciec może mi wierzyć albo nie ale od tego się zaczyna najpierw....luzactwo, poluzowywanie pewnych spraw, odpuszczanie w drobnostkach, zdejmowanie habitu z różnych powodów....każdy pretekst jest dobry....moja siostra tak właśnie miała przed odejściem z zakonu.
  Wyjeżdzanie na urlop do rodziny i zrzucanie habitu na "opalanie". Chodzenie incognito po wiosce u rodziny. Tak tak....od tego się zaczyna. To są pierwsze kroki.
  Co do pana Zielińskiego historia przypomina czasy kiedy kościoły otwierały swoje podwoje na tego pana co leczył rękami. Ręce które leczą. Ta sama historia i ta sama ślepota hierarchów. A owoce będą gorzkie.
  Dlaczego niby pierwszych chrześcijan nazywano nieprzyjaciółmi życia i rozrywano przez lwy? Dlatego ponieważ nie pochodzili z tego świata bo nie korzystali z uciech tego świata co było źle pojmowane przez innych i stawali się wyrzutem sumienia dla wielu....dlatego byli mordowani.
  I my mamy żyć nieza pan brat z duchem tych czasów i duchem tego świata ale Duchem Bożym.

 • matthias7
  matthias7 Miesiąc temu

  Pierwsze Cię widzę. Nie wiem kim jesteś. Ale współczuje tym którzy uważają Cie za jakiś autorytet. Nie jesteś nim. A może ten cały Marcin Cie leczył. Pozdrawiam Panie Zwiedzony.

 • Krystyna Warecka
  Krystyna Warecka Miesiąc temu +1

  Autorzy dzieła demaskującego Marcina chyba należą do tych,którzy MAJĄ MISJĘ odkryć też ,że Papież jest antychrystem.

  • Oczy Smoka
   Oczy Smoka Miesiąc temu

   Możliwe, że antychrystem jest ludzkość - a dokładnie wiara w myśl ludzką. Zobacz - człowiek / ludzkość/ zaczyna uzurpować sobie prawo do decydowaniu: co jest grzechem, kto będzie żył, a kto nie, podważa różnice pomiędzy stworzonymi jako kobieta i mężczyzna, wynosi grzech na piedestał dobra. I najgorsze wreszcie Prawdę nazywa kłamstwem, zło Dobrem..

 • Magda Stap
  Magda Stap Miesiąc temu +1

  Belkot, belkot i jeszcze raz zadufany w sobie belkot. Ja nigdy ksiedza gadaniny i duchowosci nie lubilam - ten "styl", taka "uliczna stylowa" po prostu nie byly dla mnie. Teraz tylko utwierdzilam sie w niesmaku. Gdzie pokora i habit?

 • Beata Jowsa
  Beata Jowsa Miesiąc temu

  No zawiodłem mnie Marcin Zieliński to diabeł w owczej skórze i Ty mówisz o nim takie rzeczy no szkoda że xmarnowalam czas na twoje filmy .

 • I am
  I am Miesiąc temu +1

  Fałszywy prorok chroni fałszywego proroka! Człowieku, opamiętaj się póki jest czas!!!!!!

 • Ailsa Mistawis
  Ailsa Mistawis Miesiąc temu +2

  Tym jednym, niemerytorycznym i prześmiewczym filmem przekreślił Ojciec cały szacunek, jakim Ojca od lat darzyłam. Mamy w kościele naprawdę potężny problem. Wie to każdy, kto był na kilku współczesnych Mszach o uzdrowienie, gdzie Jezus jest na samym końcu, w centrum zaś jest CZŁOWIEK: gimnastyka, machanie flagami na ołtarzu, na którym właśnie odnawia się Kalwaria Chrystusa, drgawki, żądanie cudu i uwolnienia od cierpienia, jakby nawołanie Jezusa do niesienia swoich krzyży nie istniało. Jeżeli ojciec nawet tego filmu nie obejrzał w całości - a zapewniam, jest wyjątkowo merytoryczny pod KAŻDYM względem - naprawdę nie powinien bronić Ojciec chłopaka, którego ambicją jest wskrzeszać ludzi - jakby to było coś, czego można się wyuczyć na jego warsztatach. Groza, horror, ogromny smutek. Będę modlić się o refleksyjność i otwarty umysł dla Ojca, bo Zieliński ciągnie Ojca za sobą na dno :( Niech mu Bóg przebaczy tę pychę.

  • Oczy Smoka
   Oczy Smoka Miesiąc temu

   Za MZ stoi człowiek, który w polskim KK budzi poważne wątpliwości www.gosc.pl/doc/5139811.Spotkaly-sie-srodowiska-ewangelizacji?fbclid=IwAR3ib8E602In78MX9PenIAkmSexyca_aHeAo99lLNSn-zXRKEQYlc3KDCog
   Jak doczytasz do końca, to zauważysz,, że powołano swoistą inkwizycję

   A tu realizacja wizji A.K.Emmerich

   www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,36262,zespol-kep-ds-nowej-ewangelizacji-wyda-opinie-na-temat-portalu-zwiedzeni-pl.html?fbclid=IwAR2N0XGDctIVxjIdYjtsTyp1MYPBoRqJ1baE6CUQ4kbaL8SAEcpjOJ_3gTM

 • R. B.
  R. B. Miesiąc temu +1

  dziekuje za proste, prawdziwe slowa

 • dichu0804
  dichu0804 Miesiąc temu

  Robicie cyrk. Mam własny rozum - cieszę się. Bo inaczej byłabym skazana na te wasze cyrki. W dzisiejszych czasach nie można już nikomu ufać. XXI wiek i ja nie wiem jak ludzie mogą brać udział w czymś takim.

 • Barbara Sliwa
  Barbara Sliwa Miesiąc temu

  Straszne!!!

 • Bogumiła Swiderska
  Bogumiła Swiderska Miesiąc temu +1

  Te komentarze? Dajcie żyć Marcinowi Zielińskiem. Ojciec Adam - dzięki za wyjaśnienia !

 • sekundant
  sekundant Miesiąc temu

  Ojciec 'gada'" dla dzieci w wielu komunijnym... tylko? Żałosne!

 • Marcin Matłosz
  Marcin Matłosz Miesiąc temu +2

  Byłem na spotkaniu z Marcinem Zielińskim na którym była modlitwa o uzdrowienie. Po tej modlitwie z moim zdrowiem z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień było coraz lepiej. Jestem przekonany, widząc to co się dzieję w trakcie modlitwy i w sposobie prowadzenia spotkania Marcin jest osobą bardzo mocno wierzącą i bliską Boga.

  Popatrzcie na komentarze ile jest negatywnych opinii pod tym filmem... Im gdzieś rodzi się większe dobro tym większa jest kontra.

 • nicki 29
  nicki 29 Miesiąc temu +1

  Cytat zjednego z objawien prywatnych :"A co zrobimy z heretykami?
  Jezus :Zwalczajcie ze wszystkich sił samą błędną naukę, ale starajcie się wszelkimi środkami
  nawrócić heretyków do Pana. Szukajcie niestrudzenie owiec, które zbłądziły, żeby je
  przyprowadzić do Owczarni. Módlcie się. Podejmujcie cierpienia. Proście [innych] o
  modlitwy i cierpienia. Idźcie prosić o jałmużnę cierpień i boleści u czystych, dobrych,
  hojnych. Dzięki tym środkom bracia nawrócą się. Męka Chrystusa trwa [nadal] w
  chrześcijanach. Nie wykluczyłem was z tego wielkiego dzieła, jakim jest Odkupienie świata.
  Wszyscy jesteście członkami jedynego Ciała. Wspomagajcie się wzajemnie. Niech silny i
  zdrowy pracuje dla słabszych; a kto trwa w jedności [z braćmi], niech wyciągnie rękę i woła
  braci oddalonych.»
  «Czy będą jeszcze braćmi, skoro odejdą z jedynego domu?
  «Będą» [- odpowiada Jezus.]
  «Dlaczego?» [- pytają apostołowie.]
  «Z wielu powodów. Będą nosić jeszcze Moje Imię. Będą się nawet chlubić tym Imieniem.
  Będą pracować nad tym, żeby je poznano. Przyczynią się do tego, że będę znany aż po krańce
  ziemi. Pozwólcie im to czynić, gdyż - przypominam wam - kto nie jest przeciwko Mnie, jest
  ze Mną. Ale, biedni to synowie! Ich praca będzie zawsze tylko częściowa, ich zasługi
  niedoskonałe. Nie można być we Mnie, gdy się odłącza od Winnego Krzewu. Ich dzieła będą
  zawsze niepełne.
  Wy - mówię wy, zwracając się do waszych przyszłych następców - idźcie tam, gdzie oni
  będą. Nie mówcie jak faryzeusze: „Nie pójdę do nich, żeby się nie zanieczyścić”. Albo [jak
  ludzie] leniwi: „Nie pójdę do nich, bo tam jest już ktoś, kto im głosi Pana”. Albo [jak ludzie]
  wystraszeni: „Nie pójdę tam, żeby mnie nie wypędzili”. Idźcie. Mówię wam: idźcie do
  wszystkich narodów... aż na krańce świata... aby cała Moja Nauka i Mój Jedyny Kościół
  został poznany i żeby dusze mogły wejść do niego i stać się jego częścią."

 • mieszko kamieniarz
  mieszko kamieniarz Miesiąc temu +1

  ojciec Szustak słabo słabo. mi żal tych uzdrowionych byle jak

 • mieszko kamieniarz
  mieszko kamieniarz Miesiąc temu

  z baumanem sie modlił w asyzu haha to już końcówka tej szopki łysa pało

 • Artur Czarnecki
  Artur Czarnecki Miesiąc temu

  No w końcu prawdziwy chrześcijanin. Lubię ciebie i Bóg też. Aż miło posłuchać!

 • Małgorzata Wnuk
  Małgorzata Wnuk Miesiąc temu +2

  Kruk krukowi oka nie wykole

 • Anna Michalak
  Anna Michalak Miesiąc temu

  Dziękuję Ci ojcze Adamie za wyjaśnienie, za opis tego jak widzisz tą sprawę i otwarcie moich oczu. To jak podchodzisz z miłością do tych osób o których mówisz, dla mnie jest mega. Mówisz konkretnie i" wykładasz kawę na ławę", podajesz argumenty. Pamiętam w modlitwie o księdzu :-)

 • Elżbieta Kościelniak
  Elżbieta Kościelniak Miesiąc temu

  Tak! Manipulacyjna retoryka filmu o Marcinie jest natychmiast rozpoznawalna, tak że jak ojciec powiedział, nie ma czasu na szczegółowe jej analizowanie. Natomiast istotny jest cel i skutek. Z ojcowskim miłosierdziem określił ojciec cel twórców. Z tzw cywilnie - domniemaniem ich niewinności. Ja też, ale cywilnie - CEL NIE UŚWIĘCA ŚRODKÓW. Użyję jednego tylko słowa - czy twórcom i uczestnikom nie przyszło do głowy, że KRZYWDZĄ CZŁOWIEKA? Obejrzałam film z uwagą, choć było to strasznie dla mnie trudne: nieznośna faryzejska retoryka, małostkowość, ignorancja, niesłychana zawziętość prowadzącego, czas trwania... Fragmenty z wypowiedziami pani Miduch i ks. Rajchela wyglądały tak, jakby w ogóle nie dotyczyły sprawy Marcina, jakby były komentarzami do ogólnego problemu, zagadnienia. Udział pani Miduch w tej niedobrej "grze" zszokował mnie, bo niedawno kupiłam i jeszcze czytam jej trylogię wydaną przez WAM. Skutki - takie o których ojciec powiedział + wielki zamęt w głowach ludzi, czego dowodem są komentarze. Myślę, że do tego filmu pasuje określenie " rzecz o banalności zła" ( z tytułu książki Hannah Arendt).

 • Robi Sa.
  Robi Sa. Miesiąc temu

  Nie wiem , nie znam się , nie umiem zarobiony jestem ....

 • Krystyna Płocka
  Krystyna Płocka Miesiąc temu +2

  czy takie pismo powstało także przeciwko filmowi Kler?, uważajcie na fałszywych proroków...!!!

 • Łukasz Pietrzyk
  Łukasz Pietrzyk Miesiąc temu

  Ja współczuję Ojcu, bo mówi nie tylko z sensem, ale też prawdziwie o naukach chrześcijańskich. Smutnym jest fakt, że istnieją grupy zamknięte na swoje herezję. Tacy ludzie tylko powodują, że chce się od tego odciąć. Pozdrawiam i życzę siły! Szczerze podziwiam, bo to pewnie sporo kosztuje emocji i oczyszczania po tych nagraniach.

 • Patryk Gębski
  Patryk Gębski Miesiąc temu +1

  Poproszę o komentarz ojca do jego stosunku o ekumenizmie. Baardzo będę wdzięczny za odpowiedź. Z Bogiem +!

 • TheSCOOBYDOOPA
  TheSCOOBYDOOPA Miesiąc temu +6

  Całe to towarzystwo z H. Baker czy J. Meyer nie ma nic wspólnego z Duchem Świętym!!!
  Z daleka!!!!!
  To jest masowa makabra w stylu Harrisa. Obejrzyjcie filmy, czy tak działa Duch Święty???
  ON jest "łagodnym tchnieniem" i nigdy nie czyni ludzi zwierzętami.
  Otwórzcie oczy! A uzdrowienia? Jak najbardziej, przecież szatan uzdrawia... tyle, że nie za darmo.

 • Polka F
  Polka F Miesiąc temu

  Chciałam napisać w komentarzach tylko: "fajny z Ciebie CZŁOWIEK o.Adamie" ale...
  spojrzałam tu i tam, na ten i owy materiał i na komentarze. I zrobiło mi się
  smutno... Tyle hejtu. Katolicy na Protestantów, Protestanci na
  Katolików, na księży, na Heidi Baker, na Owsiaka, na Caritas, ten na
  tego, tamten na tamtego, nie zgłębiając tematu, po płytkości, po
  plotkach. Ze zwykłego lęku i strachu przed "innym".
  Być może to dlatego, że wypowiadają się tylko ci, którzy chcą powiedzieć
  źle. Może to trochę takie "polskie", "narodowe", że rzadko mówimy
  dobrze o innych. Ludziki - czy nie możemy skupic się na DOBRYCH rzeczach? Zauważyć pozytywów? Być może to ja teraz jestem hejterem hejterów, ale
  chyba właśnie tak to ma wyglądać.
  Dziękuję za słowa w obronie Marcina. Nie znam osobiście człowieka, ale z tego co mi się wydaje, gdzieś obiło o uszy i pamięć, że nie miał wesoło i spotkał Boga
  w Jezuickiej szkole dla bardzo trudnej młodzieży. I dziś
  ten koleś bieży po trotuarach wszelkich miast żeby głosić Jezusa i
  głośno woła o dar uzdrawiania i afera! A kto normalny, przebywając wśród
  chorych nie chciałby takiego daru? Tak, się zastanawiam głośno nad
  tymi, którzy go oskarżają o zbytnią odwagę i radykalizm (tak mi się
  wydaję, że o to głównie im chodzi) czemu oni nie chodzą do szpitali?
  czemu ich tam nie spotykam? Też się cykam robić takie rzeczy jak Marcin i.... i wstyd mi, że tego nie robię. Też się obawiam reakcji personelu, ale
  czy nie ma nakazu - chorych odwiedzać? Co złego, że Marcin tam bywa i
  dotrzymuje ludziom chorym towarzystwa i poda im szklankę wody i
  przyniesie nadzieję? Albo zauważy ich na ulicy? Niechcielbyście, żeby Was ktoś czasem dostrzegł? Wasze zmagania, biedę?
  I zastanawiam się, ilu z tych ludzi, którzy piszą o Baker, że się turla po podłodze zamieniłoby się z nią, żeby codziennie przytulać dzieciaki z HIV (jak mniemam tam jest jakieś
  80% dzieciaków z HIV, może teraz trochę mniej) i wstawać o 2 w nocy,
  żeby dojechać do buszu z ewangelią, pomocą medyczną, modlitwą, czasem z
  jedzeniem narażając się bandytom. Ilu z nich robiłoby to mając obłożnie chorego męża przez
  wiele miesięcy? Wielka praca. Umówmy się, że trzeba być trochę innym, żeby pojechać w takie miejsce i uruchomić sierocińce. Joanna D'arc też była "inna". I Ojciec Pio nie był
  "normalnym" księdzem.
  Być może w Caritasie nie wszyscy są uczciwi, jak i w WOSP, ale ilu ludzi dobrego serca to gromadzi, którzy często w formie wolontariatu jednak dają z siebie wszystko.
  Tak, można się zgorszyć wydarzeniami jak w Toronto. Jak pojawił się Dar
  Języków, było podobnie. Bóg powiedział, nie sądźcie, bo taką miarą jaką
  sądzicie, będziecie osądzeni. I powiedział, że po owocach poznacie. Co
  znaczy, że ktoś jest zwiedzony? Ze zauważa biednych i chorych na ulicy i
  podbiegnie zapytać o zdrowie i zainteresuje się człowiekiem? Ze
  przytula sieroty? Jasne, są i tacy co sępią kasę (bo myślę, że tego
  głównie się ludzie boją), ale nawet nimi Bóg się posługuje, żeby zmienić
  świat i czasem wykorzystuje do tego osły.
  Osobiście myślę, że tylko ten który szuka znajdzie. Cóż, jak
  czasem poszuka nie tam gdzie trzeba, Bóg pozwala się znaleźć i raczej
  poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zwiedzeniami i innymi problemami.
  Potrafi też wykorzystać wszystko ku dobremu. To On jest Bogiem. To On ma
  władzę, czemu więc chcemy Mu tą władzę odebrać kontrolując środowisko i
  tworząc podziały?
  Tak, czy siak, chciałam po prostu w komentarzu podkreślić, że cenię sobie, że potrafisz spojrzeć trzeźwo na sytuację i widzieć człowieka, a nie doktryny i instytucje - za co
  chwała Bogu :), - "Fajny z Ciebie CZŁOWIEK o.Adamie" :).
  a tym, którzy tak pięknie emocjonalnie chcą ojca zmanipulować pisząc, że "jak ojciec nie będzie mówił tak jak ja uważam, to przestanę go oglądać" - naprawdę kochani - nie musicie :) to wolny kraj.

 • Tomasz Cegiełka
  Tomasz Cegiełka Miesiąc temu +2

  Często dziękuję Bogu za posługę ojca Szustaka, bo postrzegam to co robi, jako wielce Bogu służące i nawracające wiele osób. Tym bardziej przeraża mnie, że żyjemy w czasach takiego zamętu, że nawet Jemu nie jestem w stanie zaufać do końca (ojcu Szustakowi, nie Bogu, rzecz jasna). Film o panu Zielińskim ma parę słabych momentów, ale nie można krytykować go za brak konkretnych i udokumentowanych zarzutów, bo jest ich mnóstwo. Dla mnie pan Zieliński to jest całkowite nieporozumienie od pierwszego razu, kiedy go usłyszałem. Wydał mi się samozwańczym prorokiem, ale to, że trafił pod skrzydła ojca Szustaka powstrzymało mnie przed rozwijaniem tych moich myśli o nim. Potem zobaczyłem tę recenzję rzekomego paszkwilu o panu Zielińskiem, popełnioną przez ojca Szustaka i uznałem z pełnym zaufaniem do niego, że nakręcili go jacyś paranoicy. Dziś dopiero obejrzałem sam film o panu „uwielbieniowcu” i z przerażeniem stwierdziłem, że ojciec Szustak nie mówi prawdy o nim! Znalazłem mocne argumenty oraz liczne świadectwa i jestem zdruzgotany tym, że mój ulubiony ewangelizator, ojciec Adam, promuje taką osobę, jak pan Zieliński. A może jednak to ja zwariowałem i daję posłuch kiepskiej propagandzie szkalującej prawdziwego charyzmatyka? Dlaczego więc, nie mając do niego żadnych uprzedzeń, od pierwszego momentu, kiedy usłyszałem go w internecie, miałem nieodparte wrażenie, że to jest nachalny uzurpator?
  Będę się modlił w intencji właściwego rozpoznania tej sprawy prze mnie. Gdybym utracił zaufanie do ojca Szustaka przez błędne rozpoznanie tej sprawy, byłaby to dla mnie niepowetowana strata.