MATEUSZ SPYSIŃSKI PO RAZ KOLEJNY NIE MA POJĘCIA O CZYM MÓWI

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 20 wrz 2019
 • Tadeusz Milusiński, czy ty w ogóle istniejesz?
  ►insta: dzbos
  ►discord: discord.gg/w2PqGqw
  ►ładne kotki: patronite.pl/Awięc
  ►kontakt: dominikboskontakt@gmail.com
  Materiały pochodzą z kanału: plclip.com/user/zyjtakjakchcesz
  komentowany materiał: plclip.com/video/2qwTYlEaiDs/wideo.html
  Fragmenty utworów należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Komentarze • 1 698

 • Olcha
  Olcha 17 godzin temu +1

  Specjalnie przedłużył do 10 min

 • hehehe hehehe
  hehehe hehehe 4 dni temu

  Ja mam pytanie.
  Co to za gra w 1:26?

 • Prawilny Sałaciarz
  Prawilny Sałaciarz 4 dni temu

  Wyglądasz jak młody Mickiewicz xd

 • Ahmed Lubić Kozy
  Ahmed Lubić Kozy 9 dni temu

  Wygrasz kiedyś jakąś drame?!? Bo póki co wszystkie przegrywasz XD

 • Nero
  Nero 10 dni temu +1

  A jak ja uderzę człowieja, ale potem powiem "interpretuj to jako oznakę miłości", to mogę?

 • Zina ?
  Zina ? 10 dni temu +2

  0:00 Wolfgang Amadeusz Mozart- serenada "Eine kleine Nachtmusik" G-dur nr 13 KV 525

 • fluffy cat
  fluffy cat 10 dni temu

  Sateusz Mpysiński xD

 • Patrycja
  Patrycja 11 dni temu +2

  Zgadzam się z większością rzeczy powiedzianych w tym filmie, ALE...
  Niestety widać, że jesteś tu trochę postronny. Próbujesz na siłę bronić tą złą część LGBT+. Robienie z Maryi waginy to nie prowokacja? Bądźmy poważni. Czy jeżeli ktoś by uwiecznił twoją matkę w taki sposób to też byś mówił, że to symbol macierzyństwa? Postronność najbardziej widać pod koniec. "LGBT przynajmniej mówią, że to złe, że tak nie można". Co to znaczy, że LGBT mówią? Nie da się uogólnić zdania tak licznej grupy czyli zgaduję, że chodzi ci o większość i się z tym zgadzam. Większość członków LGBT to ludzie chcący poprostu żyć jak inni mając równe prawa np. do małżeństwa. W porządku, ale potem podajesz "zachowanie katolików" i... Wypowiedź arcybiskupa. Jednej osoby. Wiem, że niestety jest takich księży czy poprostu katolików o wiele więcej, ale to nieznaczy, że wszyscy tacy są. Prawdą jest, że uważa tak większość starszego pokolenia, ale to nie całość. Czemu tak bardzo na to zwracam uwagę? Jak pewnie się domyśliłeś/aś jestem katoliczką i nie chcę być w żaden sposób utożsamiana z słowami tego człowieka. Chodzę do katolickiej szkoły i gdy rozmawiam o tych tematach z moimi rówieśnikami mamy podobne zdania. Dla mnie cała ta wojna LGBT+ vs Kościół katolicki jest jednym wielkim hipokryzmem. LGBT jako grupa promują miłość i szacunek do różnorakich poglądów i w tym samym czasie prześmiewają nasze symbole i ważne wartości. Kościół, z drugiej strony, także promujący miłość i tępiący nienawiść w tym samym czasie prowadzi nagonkę przesiąkniętą nienawiścią na LGBT+.
  Mam nadzieję, że nasi przedstawiciele przestaną się w końcu spierać rodząc wśród nas nienawiść do siebie i że będziemy się szanować. Zapraszam też do podzielenia się swoją opinią w odpowiedziach :)
  EDIT: WOW rozpisałam się xD
  Pozdrawiam wszystkich, którzy całe to przeczytali 😅

  • AZEALツ
   AZEALツ 8 dni temu +2

   Nie zgadzam się z tą wiadomością i trochę się sam rozpiszę, właściwie dlaczego tak, a nie inaczej.

   Z góry zaznaczę, że jestem agnostykiem i osobą popierające działania w stronę równości względem wszystkich ludzi, jednak nie mogę się zgłodzić z powyższą treścią o symbolach religijnych. Sztuka to szeroko pojęty termin, jasne, ale nie można negować słów autora danego tworu. Skoro sama artystka co zaprojektowała "Cipkomaryjkę" w roku 2017, głównie przeciwko wycince puszczy Białowieskiej - no to cóż, nie można tego negować w żaden sposób. Tak jak powiedzmy faktu, że to może kogoś urazić, lecz to jest trochę wymuszone przez pryzmat różnych aspektów, np. Bo nas nauczono, że te symbole mają duże znaczenie.

   Generalnie w takich przypadkach ludzie, nawet nie będący religijni, odbiorą takie dzieło negatywnie - przez fakt bycia wychowanym o konkretnych wartościach. Nawiązywanie do Arcybiskupa można potraktować jako przykład. Po każdej stronie barykady znajdziemy osobę, co gorszy opinię o danej grupie społecznej. Np. osoby uczestniczące na paradach LGBT+ w obscenicznych strojach i wyrażające swoje poglądy ekstremalnie, albo Arcybiskup głoszący bardzo ofensywne słowa w stosunku do ugrupowania walczącego o równość, przypinając sobie jak i reszcie Kościoła łatkę szerzenia nienawiści. Dwa osobne przykłady, lecz z podobnym wydźwiękiem. I to jest niestety poważnym problemem dzisiejszych czasów.

   W Polsce jak Dominik sam powiedział; W opinii publicznej jest skrajne podejście do LGBT+ i wszelkich działań z tym ugrupowaniem związane, a co za tym idzie - jest większe przyzwolenie na mocne słowa, które po prostu krzywdzą. Tutaj samo ugrupowanie nie ma takiej siły przebicia z ofensywą słowną, albowiem mamy Kościół Narodowców i wielu innych konserwatystów. Uogólniam? Jasne, że tak. Jednak jest to przykład, jak wygląda sprawa publicznie. Dlatego też będzie zawsze ta wojenka między dwoma grupami społecznymi, albowiem to jest "naturalna kolej rzeczy", biorąc pod uwagę pewne przeświadczenie wielu osób w Polsce. Tutaj mam na myśli przypadki osób o skrajnych poglądach, należących do narodowców, co ukazują wręcz wrodzoną nienawiść do osób innych; skandując hasełka religijne. Owszem, również hasełka przeciw chrześcijaństwu padają na paradach, ale dlaczego tak się dzieje, skoro w Białymstoku doszło do ekstremum?

   Ogólnie słowami końca muszę jeszcze powiedzieć (raz jeszcze dodam), że nie mam nic przeciwko poglądom innej osoby w sprawie symboli religijnych i szanuję w pewnym stopniu postawę, lecz nie można być na tyle krytyczni. Dzisiaj żyjemy w czasach, gdzie taki twór artystyczny ma dodawane coraz to nowsze znaczenie, bo po prostu jest wygodniej ludziom w ocenie. Przez pryzmat wyuczonych wartości możemy mieć skrajne podejście i sam nie ukrywam - kiedyś miałem podobnie względem homoseksualistów, dopóki nie miałem okazji sam pomówić z paroma aktywistami ruchu LGBT+ i doszedłem do konkluzji; są takimi samymi ludźmi jak my wszyscy, zasługują na szacunek i pewne prawa, jakich to obecnie nie posiadają, a chcieliby mieć związki partnerskie to jedno z nich. Jak to mogłoby ulec zmianie? Jeśli to jedna albo druga strona podałaby sobie rękę na zgodę i razem walczyła o szerzenie wspólnej walki o te lepsze wartości. Obecnie wątpię, że tak się stanie przez obecny stan rzeczy w naszej kochanej Polsce, ale to też temat trochę z dupy i bardziej komplikujący wszystko.

 • Kuba N
  Kuba N 11 dni temu

  fajnie ze mateusz trafil w koncu na beef z kims kto ma 3 cyfrowe iq i go zaoral, albo w sumie tylko pokazla ze on sam sie zaoral

 • Kalbo
  Kalbo 12 dni temu

  Jezu lubie was obydwu, przestańta sie ujadać ja psy tylko może jakiś fajny collab bo oboje macie swoje commentary na poziomie

 • Miss Higa
  Miss Higa 13 dni temu

  Na serio taaak wiele razy już nie mogę słuchać pierdolenia „o nie nie mogę sam zdefiniować „sztuki” ę ą „sztuka” to „sztuka” tamto, przestań pierdolić, nie wyglądasz na ani wyższego w bo pieprzysz ciągle to samo co większość myślących osób wie, czyli że każdy ma swój własny odbiór, a Ty usilnie próbujesz dlaczego niektóre alternatywne dziedziny mają być prawie bez zastanowienia odbierane na poziomie czegoś co wymaga masy inteligencji i rzemiosła
  Im dalej w las tym jesteś coraz bardziej dla pseudo „głębokich” nastolatków i to często tych młodszych, którym jeszcze się pewne intelektualne ogarnięcie nie włączyło

 • Strzelba Stian
  Strzelba Stian 13 dni temu

  TL;DR: DOMINIK BOS PO RAZ KOLEJNY NIE MA POJĘCIA O CZYM MÓWI
  Już w pierwszych 4 sekundach musiałem się wkurwić bo wziąłeś wymowę słowa szafa z jakiegoś spedalonego źródła typu wikisłownik po polsku gdzie jest spierdolenie przyjęte że polskie sz to ʃ gdzie lepszą reprezentacją byłoby ʂ. Na angielskiej wersji wikisłownika już jest dobrze napisane.

 • WoolBench
  WoolBench 13 dni temu +1

  A więc to steve z strangers things

 • Małdżer incognito
  Małdżer incognito 14 dni temu

  Koleżeństwo czy przyjaźń?

 • Twój stary po secie
  Twój stary po secie 14 dni temu

  To jakaś nieudolna podróba grgml

 • nata lia
  nata lia 14 dni temu

  Jesteś żałosny...

 • jakubwojtecki
  jakubwojtecki 14 dni temu

  Piękna orka na ugorze. Brawo.

 • Olga M
  Olga M 16 dni temu +1

  Gdyby nie tyle jadu mogłabym cię uznać za kogoś inteligentnego.Nie jestem po niczyjej stronie.Jednak widzę jak usilnie chcesz wyglądać na takiego ,,ą ę".Szkoda, że YT tak was zepsuł (ciebie i tą od kawy ze znaczkiem syrenki).Ciągłe dramy, dogryzanie sobie i ten pseudointelektualny bełkot a na streamach byle oczytana osoba cię zagina...Normalna osoba przeszłaby obojętnie obok tej dramy ze Spysińskim a tylko się nawzajem nakręcacie obrzucając błotem.Już dawno się skonczyłeś skoro zajmujesz się takimi rzeczami.

 • Zdziczały Bożek
  Zdziczały Bożek 16 dni temu +2

  Pieprzysz akurat do tej niewinności LGBT. Wielu z nich prowokuje i obraża innych. Sami z sobą mają problem. Przypomnieć ci typa co chciał żeby "stare kurwy " wyzdychaly?

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 11 dni temu

   @Patrycja Okay i rozumiem i pimimo tamtego komentarza nie jestem za żadną stroną. Jako osoba homo sam nie popieram parad na których niszczy sie symboki religihnych/narodowych etc w samej paradzie nic zlego nie widzę. Co do katolików, coz nie podoba mi się ich wiara bawet jej nie czuję więc nie wierzę i mam ich gdzieś. Napisałem ten komentarz bo mam dość komentarzy typu "gdyby lgbt nie prowokowało" no sorry ale prawda jest taka że to katolicy ich pierwsi prowokowali ale broń Boże nie oznacza to żeby lgbt robiło tl co katolicy im. Myślę że nie jestem jedynym gejem który uważa że leosze byłoby ignorowanie ale cóż

  • Patrycja
   Patrycja 11 dni temu

   @gej lesbijka A gdyby LGBT nie odpowiadali to druga strona by się też ogarnęła. Mało tego próbujesz wytłumczyć życzenie komuś śmierci?! Ten cały konflikt jest na poziomie jebanego gimnazjum! Jeden jest po stronie A, drugi jest po stronie B, rzadko kiedy ma swoją obiektywną opinie tylko broni gówna w którym siedzi. O i jeszcze "ale to on zaczął", to już jest poziom przedszkola. I mam tu na myśli obie strony, zarówno LGBT jak i Kościół katolicki. Oczywiście po obu stronach są też normalni ludzie z obiektywną opinią i bardzo ich cenię.

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 14 dni temu

   A czy kurwa kazdy taki jest nie? Gdyby nie pierdolenie z drugiej strony byloby okej ale skoro homofoby obrazaly i prowokowaly to losoby z lgbt tez nie beda sie pierdolily

 • Zosia S
  Zosia S 17 dni temu +1

  A gdyby ktoś zrobił np rzeźbę twojej twarzy z dorobionym penisem na czole i nazwał ją jednorożec, czy nadal uważałbyś ze jest to sztuka i forma wyrazu artysty i nie ma w tym nic obraźliwego ?

 • Tommy Lee Koks
  Tommy Lee Koks 17 dni temu +1

  Chyba pomysły Ci się kończą na filmy, tak żałosnego bełkotu dawno nie słyszałem xd Co prawda nadal jesteś śmieszny ale może zostań przy komentowaniu filmów których "nie da się zjebać" czyli powróć do swojego starego łatwego kontentu, a zostaw trochę mądrzejszym od siebie spraw których nie rozumiesz (jak np. zmanipulowałeś wypowiedź Arc. Jędraszewskiego który wyraźnie mówił o ideologi a nie o ludziach którzy chcą swoich praw albo nazwanie tej babeczki od cipkomaryjek artystką a zaprzeczenie że jest aktywistką - bo nie, wg Ciebie nie może być i tym i tym, prawda? ) bo to co zaczynasz robić rzeczywiście staje się szkodliwe dla młodszych odbiorców.

 • I_Z_Q_A_ 102
  I_Z_Q_A_ 102 17 dni temu +1

  Ja myśle tak: gdyby nie te całe parady równości(nie chodzi mi o same parady tylko to co się na nich dzieje czyli to że bardzo dużo osób LGBT wyzywa katolików i troche prowokuje ich do zaatakowania żeby wyszło na to że katolicy i ludzie w normalnych związkach pierwsi to zrobili) to by nikt z nimi nie walczył i nie wyzywał.


  Moje zdanie więc nie wyzywajcie mnie ok? XD

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 14 dni temu

   @I_Z_Q_A_ 102 czyli takie ktore wyciągają sanych najgorszych ludzi z naszego środowiska a reszte normalnie wychowujących się ludzi olewa :)

  • I_Z_Q_A_ 102
   I_Z_Q_A_ 102 14 dni temu

   @gej lesbijka a tak BTW osoby takie jak ja to znaczy...?

  • I_Z_Q_A_ 102
   I_Z_Q_A_ 102 14 dni temu

   @gej lesbijka no sorry ale akurat dużo osób LGBT wyzywa tych hetero i wierzących

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 14 dni temu

   Nie byloby parad rownosci gdyby polska w koncu ogarnela ze milosc to milosc. I sorry ale nje wszyscy wyzywaja religie i nawet to jest MNIEKSZOSC ale osoby takie jak ty lubia wyciagac kilka osob z grupy i mowic o nich jakby to oni byli tylko lgbt a reszte 90% nodmalbych ludzi lgbt zlewa

 • Damian Ławicki
  Damian Ławicki 17 dni temu

  Twój stary to BLUŹNIERSTWO

 • Szymon Roskindd
  Szymon Roskindd 17 dni temu

  żygam tym gównem

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 14 dni temu

   Smacznego, mam nadzieję, że ci smakowało

 • Normz
  Normz 18 dni temu +1

  11:50 Akurat wydaje mi się, że Mateusz mówiąc o "tych wszystkich agresywnych osobach" nie miał raczej na myśli tego, że ogół uczestników marszu był agresywny. Pewnie słowo "wszystkich", miało znaczyć po prostu każdego agresywnego uczestnika marszu, w tym kontekście. Myślę, że dał się złapać na pułapkę językową i wprowadził cię w ten sposób w błąd XDD

 • SzakulFirsty
  SzakulFirsty 18 dni temu

  No gdzie ta następna odpowiedź na odpowiedź na odpowiedź Spysińskiego? Bo czekam cholernie

 • zosiula
  zosiula 18 dni temu

  awiec mama blowa

 • songo49
  songo49 18 dni temu

  Co do ubioru to tez stereotyp- ja cały czas w dresie chodzę xd

 • Janne ReaD
  Janne ReaD 18 dni temu +2

  Oglądałam Matiego i sory ale to chyba jest dla Ciebie sprawa "prywatna" bo głupoty gadasz ... polecam zobaczyć odpowiedź.

 • diablo8204
  diablo8204 19 dni temu +1

  Ten pysinski czy jakoś tam to jebany matoł!

 • Paweł Król
  Paweł Król 19 dni temu +4

  Powstanie cipko-maryjek jako bunt przeciwko wycince puszczy białowieskiej? Aha czyli jak uargumentuje że zabiłem swoją starą bo miałem powód to wszystko będzie git? :D Na co dzień nie zgadzam się i z jednym Panem i drugim ale tutaj to ty awizo pierdolisz po trzykroć.

 • papay
  papay 19 dni temu

  Idź od fryzjera menelu....

 • Hot News Studios
  Hot News Studios 19 dni temu

  oj chłopcze bananowy , na moim kanale bedzie o tobie filmik cos czuje

 • Maksymilian
  Maksymilian 19 dni temu

  To oni się ten, nie lubią teraz? Jak to? Co mam robić

 • LifeIsANonsens
  LifeIsANonsens 19 dni temu +4

  kurwa, smutne że mówisz tak mądrze, a tak mało ludzi to obejrzy.

 • Fretka Flynn
  Fretka Flynn 19 dni temu +3

  Ale po co wyśmiewanie Mateusza mówisz ze osoby które wyzywają się są głupie a sam to robisz właśnie, bez sensu :/

 • karaś krUL szczupaków
  karaś krUL szczupaków 19 dni temu +1

  Kiedy grubas zniknie z yt

 • Save the Turtles
  Save the Turtles 19 dni temu

  Jejku nie JA NIE CHCE ICH DRAMY bo obu lubię

  • Jan Kowalski
   Jan Kowalski 19 dni temu

   Co ty gadasz fajnie się ogląda jak się biją. Chociaż mam inne podejście do tego bo pluję na obu.

 • dust in
  dust in 19 dni temu

  ja pizgam ale grafomania

 • mondrapienkna
  mondrapienkna 19 dni temu +4

  Lubię Cię ale ten filmik to jeden wielki "cringe". Zupełnie bez sensu. Żałośnie. Na siłę.

 • kung fu panda
  kung fu panda 19 dni temu +8

  Lubię i Ciebie i Mateusza, muszę jednak przyznać że Mateusz w tej dyskusji wyszedł dużo lepiej. Mam wrażenie że bardziej się przygotował. Ty jednak na siłę szukasz czegoś do czego można byłoby się przyczepić, szkoda.

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 14 dni temu +1

   Ja mam inne zdanie

  • Aavaron
   Aavaron 18 dni temu +3

   też moim zdaniem w wielu miejscach się czepia na siłę

  • mondrapienkna
   mondrapienkna 19 dni temu +4

   Dokładnie :)

 • kurus3
  kurus3 20 dni temu

  "A kto powalczy o prawa mniejszości hetero" Awięc kontra pseudointelektualna homofobia, dobrze powiedziane.

 • kurus3
  kurus3 20 dni temu

  LGBTHURRRRR

 • Thalas
  Thalas 20 dni temu +1

  Ja Cię chrzanię.. . Dzięki swojej dziewczynie, która POLECAŁA Cię co 2 film, zdobyłeś sławę, żadne commentary Cię nie szanuję ale i tak wstawiasz muzyczkę z beethovena aby wyjść na mądrzejszego. Już wolę carrionera albo matiego od Ciebie, który sam nagrytwasz na głośne tematy, a live'y usuwasz bo tam wychodzi z Ciebie "prawdziwy ja"

 • 18yoDoomer
  18yoDoomer 20 dni temu +2

  12:12 niestey mam wrazenie, ze nie zrozuiales tej czesci meterialu, mati powiedzial "wszyscy" odnoszac sie do wszystkich z wyjatkow jakie sie pojawiaja. wiec rownie dobrze mozna powiedziec, ze wszyscy z tych wyjatkowch teczowych sa prowokantami, tak jak wszyscy z tych wyjatkowych psudo narodowo-katolickich ludzi sa bandytami. Bo powiedzmy sobie szczerze, sa ludzie dla ktorych slla fizyczna to jedyny argument i sa ludzie dla ktorych nie ma argumentow.

 • Pilot La
  Pilot La 20 dni temu +1

  Trochę się zawiodłam Dominik

 • Lucjana Leśna
  Lucjana Leśna 20 dni temu +7

  Awięc'u - nie ma czegoś takiego jak "JEDNOZNACZNA INTERPRETACJA" w przypadku JAKIEGOKOLWIEK obrazu, a już tym bardziej takiego artysty jak Pieter Bruegel!!!! Co za kit... I nie można mówić o postaci umieszczonej w samym środku kompozycji jako o NIEWAŻNEJ. Wręcz przeciwnie. Jezus na tym obrazie jest malutki, ale samo umieszczenie go w centralnej części obrazu zaprzecza temu, jakoby był nie istotny. Podobnie jest u Boscha w obrazie o tym samym temacie.
  Akurat interpretacja Matiego jest dużo bardziej trafiona.
  Poza tym - jak można porównywać KU®fA cipko-maryjkę do obrazu MISTRZA malarstwa niderlandzkiego, jakim był Ku®fA Bruegel?????
  JPRDLE.....

  • Lucjana Leśna
   Lucjana Leśna 14 dni temu +2

   @gej lesbijka dobrze, rozumiem, ale gdy porównujemy do siebie artystów, to dobrze jest, a naet wskazane, gdy wybieramy postacie podobnego kalibru, zasięgu i wpływu. Bruegel swoją twórczością pracuje już od kilkuset lat - niezbyt fortunnym jest porównywać te dwie twórczości do siebie, nawet jeśli uważa się cipko-maryjki za sztukę. Takie moje skromne zdanie.
   Stara szkoła - uważam takie porównania za niemerytoryczną manipulację.

  • gej lesbijka
   gej lesbijka 14 dni temu

   Dla mnie cipkomaryki to sztuka

 • Teadesu Live
  Teadesu Live 20 dni temu

  Jak ta drama jest ugrana i się dogadali by ją zrobić dla wyświetleń. (;

 • Adrian Trybuła
  Adrian Trybuła 20 dni temu +3

  Ja lubię twój kanał ale w tym filmie to robisz z siebie idiotę XD

 • mlody duke
  mlody duke 20 dni temu +1

  jako osoba heteroseksualna tolerancyjna jak może, pochwale się ze byłem i podziwiałem marsz rownosci, był ladny, było smiesznie - prowadzący skandowali żeby krzyczeć "LGBT RTV AGD" i ogolnie bylo fajnie, poza tym ze przez debili ktorzy by ich najebali, policja DOSŁOWNIE musiała otoczyc caly marsz i isc z nimi : )

  • mlody duke
   mlody duke 20 dni temu +1

   Czemu to pisze? pochwalić się chce xD

 • Pitt
  Pitt 20 dni temu +2

  troche slabo ze swiadomie wyciagasz slowa mateusza z kontekstu badz po prostu ignorujesz przekaz w jakim sa stosowane
  pierw mowisz o swiadomosci masowej a potem odnosisz sie do slow mateusza o faszyzmie "ze w zadnej dyskusji w jakiej brales udzial nikt nie porownuje tych ludzi do faszystow" no spoko ale jednak masy to robia i o tym tutaj mowi mateusz
  to ze podyskutujesz sobie o tym z osobami trzymjacymi jakis poziom i nie mylacych wszelkich prawicowych wartosci z tylko i wylacznie faszyzmem(no bo przeciez na prawo nic innego nie ma) to nie znaczy ze nie jest to problem spoleczny
  tak samo kwestia jak mateusz mowi o ekstremach na obu koncach i mowi o tych wszystkich (tych wszystkich ekstremach wlasnie) a interpretujesz jego wypowiedz jako WSZYSCY ogolem i ze genralizuje XD
  no nie wiem kreujesz sie na osobe inteligentna i prowadzaca dyskusje na poziomie nie ukrywajmy tego a otwarcie przeinaczasz wypowiedzi oponenta
  robisz to w tym filmie jeszcze pare razy w sumie ale uznalem te dwa przyklady za najbardziej krzywdzace dla obiektywnego obrazu tej dyskusji

 • czoss
  czoss 20 dni temu +4

  Spysinski cie zniszczyl :D

 • Paulina Dziuba
  Paulina Dziuba 20 dni temu

  Chłopaki skończcie te przepychanki słowne niczym z podstawówki. Za niedługo będziecie łapać się za słówka tak bardzo, że dygresja będzie po każdym wyrazie. Rozejdźcie się i udawajcie, że ten drugi nie istnieje.

 • M
  M 20 dni temu

  Skończ szerzyć kłamstwa, w białym stoku nic się nie stało, a jeśli się stało, to niech idą z tym na policję.

 • Flexy YT
  Flexy YT 20 dni temu

  co tam ksiądz :)

 • M
  M 21 dzień temu +1

  18:57 Hahahaha :D

 • julia
  julia 21 dzień temu +4

  Zgadzam się, ale zrobiles jeden istotny błąd, otusz: allies, czyli osoby cishet wspierające LGBTQ+ NIE SĄ jego częścią. Oczywiście na marszach równości WSZYSCY są bardzo miłe widziani, i jako przedstawicielka LGBTQ+ mam do was ogromny szacunek i wdzięczność za wsparcie, ale mimo to ważne jest, żeby odróżnić grupę rozmaitych mniejszości seksualnych i płciowych od uprzywilejowanej grupy ludzi cisgender i straight. Podziały między jedna a druga grupa istnieją, i tak długo jak będą istniały, ta literka H nie będzie mogła być stawiana na równi z L, G, B, T i tak dalej.
  Z drugiej strony, kiedy podziały znikną, to i sam skrót straci na znaczeniu, bo powstał przecież właśnie po to, by osoby należące do dyskryminowanych grup poczuły, ze jest ich więcej, ze wzajemnie mogą się wspierać i wspólnie walczyć o swoje prawa. Bez dyskryminacji wyodrębnianie grupy LGBTQ+ nie będzie miało sensu, ale póki dyskryminacja istnieje, ludzie cishet z powodu swojego uprzywilejowania nie będą tej grupy częścią.

 • Night _
  Night _ 21 dzień temu +1

  Wasza dyskusja jest bardzo interesująca, ale muszę powiedzieć że wasze wspólne odpowiadanie na filmy jest bardzo interesujące. Nie mam nic do Mateusza sama go oglądam tak samo jak ciebie. Ten film będzie moim ulubionym, ponieważ rozmawiacie że tak powiem, a wasze argumenty są poprawne i nie ubliżają żadnemu kanałowi

 • Martikore.
  Martikore. 21 dzień temu

  U U U,U U U, U U U

 • Mateusz Przybyszewski
  Mateusz Przybyszewski 21 dzień temu +1

  Nie wiem czemu ludzie dają się nabierać na Spysinskiego i jego "comentary" na niskim poziomie. Ten gość ma taką maskę na sobie ze to widać w minaturze. Totalnie nie jest sobą, i silnie wstydzi się swoich zakoli.