Studenci UŁ ponownie finalistami MŚ prawników!

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 12 lut 2019
 • #Łódzkie #UniwersytetŁódzki #GrzegorzSchreiber
  11.02.2019
  Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z grupą studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, którzy już po raz trzeci zwyciężyli w Rundach Narodowych najbardziej prestiżowego konkursu prawniczego The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition i w kwietniu tego roku będą reprezentować Polskę w Finale Światowym w Waszyngtonie.
  Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Marszałek Grzegorz Schreiber pogratulował studentom, życzył im dalszych sukcesów oraz zwycięstwa w finale konkursu.
  W konkursie The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition rywalizują ze sobą drużyny z całego świata. Jego uczestnicy biorą udział w symulowanych rozprawach. Wcielają się w rolę prawników reprezentujących poszczególne państwa przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. Każda z symulowanych rozpraw dotyczy realnych problemów. Studenci biorący udział w konkursie muszą wykazać się dużymi umiejętnościami oraz ogromną wiedzą w zakresie prawa międzynarodowego, jak również doskonałą znajomością języka angielskiego. Każdego roku w konkursie biorą udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów świata.
  W Finale Światowym tegorocznego konkursu w Waszyngtonie weźmie udział pięcioosobowa grupa studentów reprezentujących Uniwersytet Łódzki.

  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: facebook.com/wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: twitter.com/lodzkiePL
  INSTAGRAM: instagram.com/promujelodzkie/
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl

Komentarze • 0