Filharmonia Łódzka współprowadzona przez samorząd i ministerstwo

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 21 mar 2019
 • #łódzkie #GrzegorzSchreiber #filharmoniałódzka
  Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego i prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisali umowę na wspólne prowadzenie Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Jej skutkiem jest zobowiązanie województwa do przekazywania Filharmonii dotacji w wysokości nie mniejszej niż 14 mln zł rocznie do końca grudnia 2021 roku. Natomiast ministerstwo będzie przekazywać dotacje roczne nie mniejsze niż 2,6 mln zł w 2019 roku i 2,8 mln zł od 2020 roku.
  Korzyści i szanse dla Filharmonii wynikające z zawarcia umowy z Ministrem Kultury
  i Dziedzictwa Narodowego to m.in. zwiększenie budżetu instytucji oraz możliwość poszerzenia jej oferty artystyczno-edukacyjnej i koncertowej. Filharmonia będzie też miała możliwość wzięcia udziału w większej liczbie europejskich i światowych tournée oraz innych projektach międzynarodowych. Zwiększą się możliwości doangażowywania i zapraszania artystów o światowej renomie.
  Aktualnie bezpośredni nadzór nad instytucją sprawuje samorząd województwa łódzkiego i nic się w tym zakresie nie zmieni. Do 2022 roku dyrektorem Filharmonii pozostanie także Tomasz Bęben, którego w 2017 roku, ponownie powołano na to stanowisko.

  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: lodzkiePL
  INSTAGRAM: promujelodzkie
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl

Komentarze • 0