Będzie nowoczesny Posterunek Policji 👮 w Widawie!

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 14 kwi 2019
 • #łódzkie #promujełódzkie #GrzegorzSchreiber
  W Widawie (Powiat Łaski) uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod nowy komisariat policji. W wydarzeniu uczestniczył Joachim Brudziński, Minister spraw wewnętrznych i administracji. Rząd Mateusza Morawieckiego reprezentowała również rzecznik Joanna Kopcińska. Obecny był także Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Iwona Koperska, przewodnicząca sejmiku województwa łódzkiego.
  Zwracając się do uczestników uroczystości Minister Joachim Brudziński podkreślał potrzebę przywracania lokalnych posterunków w małych miejscowościach. - Te komisariaty są potrzebne, aby mieszkańcy Widawy i Ziemi Łaskiej mieli poczucie bezpieczeństwa wiedząc, że u ich boku są funkcjonariusze policji - mówił. Zwrócił się też do obecnych na uroczystości miejscowych policjantów oraz przybyłych na wydarzenie przedstawicieli kadry kierowniczej policji w regionie z Komendantem Wojewódzkim na czele. - Dla Was ten komisariat powstaje, ale Wy jesteście tutaj dla mieszkańców. Zostaną w tym miejscu zaangażowane ponad 3 mln zł z programu modernizacji służb mundurowych, którego by nie było, gdyby nie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tak my, politycy rozumiemy swoje zobowiązania, zarówno wobec mieszkańców, jak i funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych - zaznaczył minister. Życzył też policjantom z Widawy życzliwości ze strony mieszkańców oraz bezpiecznej służby na nowym posterunku.
  Budowa nowego komisariatu ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Widawscy policjanci przeniosą się do niego z wysłużonego i nie odpowiadającego współczesnym standardom posterunku, który obecnie znajduje się w centrum miejscowości.
  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: facebook.com/wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: twitter.com/lodzkiePL
  INSTAGRAM: instagram.com/promujelodzkie/
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl

Komentarze • 0