Regionalny Bank Mleka Kobiecego w ICZMP

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 11 kwi 2019
 • W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otwarto Regionalny Bank Mleka Kobiecego finansowany przez Ministerstwo Zdrowia. To pierwszy taki bank mleka w województwie łódzkim i czternasty w Polsce, który profesjonalnie zajmie się pozyskiwaniem mleka od dawczyń i jego przechowywaniem.

  Uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie Regionalnego Banku Mleka w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki miało miejsce w czwartek 11 kwietnia. W wydarzeniu wziął udział marszałek województwa Grzegorz Schreiber, przedstawiciele dyrekcji ICZMP oraz lekarze zajmujący się opieką nad noworodkami.

  - Idea banków mleka kobiecego jest niezwykle cenna. Ze swojej strony będę zachęcał wszystkie mamy z województwa łódzkiego aby korzystały z tego typu placówek, także jako dawczynie dzieląc się cennym pokarmem z tymi, którzy bardzo tego potrzebują - uważa marszałek Grzegorz Schreiber.

  Otwarcie Regionalnego Banku Mleka Kobiecego w ICZMP swoją obecnością uświetniła również piosenkarka Monika Kuszyńska, która jako młoda mama została dawczynią i jednocześnie ambasadorką łódzkiej placówki.

  Regionalny Bank Mleka Kobiecego jest inicjatywą, która wychodzi naprzeciw potrzebom dotyczącym prawidłowego karmienia noworodków. Będą z niego korzystać prawie wszystkie szpitale podlegające Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego. Do tej pory w regionie nie było placówki profesjonalnie zajmującej się pozyskiwaniem mleka od honorowych dawczyń. Udało się ją uruchomić dzięki środkom z Ministerstwa Zdrowia przyznanym w ramach programu „Za życiem”. Teraz noworodki, które z różnych powodów nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy będą mogły otrzymywać naturalny pokarm, co jest bardzo ważne dla ich rozwoju.
  Podobne banki mleka kobiecego działają już m.in. w Toruniu, Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Gdyni, Rudzie Śląskiej, Zielonej Górze i Lublinie.
  #łódzkie #promujełódzkie


  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: lodzkiePL
  INSTAGRAM: promujelodzkie
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl

Komentarze • 0