Bezpłatne badanie dermatoskopowe skóry! #dzieńotwarty ‼️ Zapraszamy

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 24 maj 2019
 • #łódzkie #promujełódzkie #niedajszansyczerniakowi
  W sobotę 25 maja w godz. 9 - 14 Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ organizuje „Dzień Otwarty”. Na sali obsługi przy ul. Kopcińskiego 56 w Łodzi będą czekały dermatolożki: dr Katarzyna Kondras z Centrum Medycznego im. K. Jonschera oraz dr Ewa Wendrowska z NZOZ Dermicus. Będzie można poddać się badaniu zmian barwnikowych skóry z wykorzystaniem dermatoskopu. Badanie jest bezbolesne i pozwala wykryć podejrzane przebarwienia oraz zmiany wymagające pilnego leczenia. Badania będą wykonywane w godz. 10-14.
  Groźny, ale uleczalny
  Nowotwory skóry stanowią około 10 proc. wszystkich wykrywanych nowotworów złośliwych. Mogą występować na całej powierzchni ciała, jednak najczęściej pojawiają się na jego odsłoniętych częściach. Czerniak jest najbardziej agresywny spośród wszystkich nowotworów skóry, diagnozowanych u młodych ludzi. Charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością tworzenia przerzutów, które są trudne w leczeniu. Tymczasem usunięcie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie ponad 80 proc. chorych. Dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie nowotworu.
  Na co zwrócić uwagę
  Nowotwory skóry można łatwo zdiagnozować samemu, jeśli obserwuje się swoją skórę. Zawsze, kiedy widzimy nowe znamiona, narośla, przebarwienia lub zmiany w już istniejących pieprzykach jest to sygnał, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
  Zasady profilaktyki
  Powinniśmy raz w miesiącu oglądać swoją skórę i sprawdzać, czy nasze znamiona nie zmieniają się lub czy nie pojawiły się nowe. Jeżeli zauważymy, że coś podejrzanego dzieje się ze znamieniem, powinniśmy udać się do chirurga onkologa. Jeśli się opalamy, musimy pamiętać o stosowaniu filtrów UV, noszeniu czapki i okularów przeciwsłonecznych. Unikajmy jednak słońca w godz. 11-16.00. Nie opalajmy się w solarium. Przynajmniej raz w roku powinniśmy odwiedzać dermatologa lub chirurga onkologa.


  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: lodzkiePL
  INSTAGRAM: promujelodzkie
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl

Komentarze • 0