#186-Prezentacja Ursusa 1002/1012- Po 36 latach użytkowania! (Tata_mówi)

Udostępnij
Umieść na stronie

Komentarze • 249

 • krzysiekszef1
  krzysiekszef1 21 godzinę temu

  jak długo się jedzie takie 700km takim ursusem??:)

 • Łysy z Brazzers
  Łysy z Brazzers 23 godzin temu

  Gdzie mieszkasz??

 • Jan Nowak
  Jan Nowak Dzień temu

  8litrów w transporcie na 100km, bajeczki opowiadacie, ciężko by się władymirec pusty zmieścił w tych 8 litrach

 • Joannajanusz Oles
  Joannajanusz Oles Dzień temu

  Pozdrawiam a z tymi silownikami co ciebie krytkujom to nie majom racji silownik moglem zamuwic przy odbiorze

 • Patryk51140
  Patryk51140 Dzień temu

  8 litrów to ona na godzinę pracy spali, a nie na 100km. 20km/h x 5 godzin daje 100km, więc 5 x 8 = 40 litrów na 100km. W taki wynik mogę uwierzyć. Mam ursusa 904 i zetora 14145, wiem, na co stać te ciągniki i że zużycie paliwa drastycznie wzrasta powyżej 2tyś obr/min. A tak poza tym, to zakładajcie przedni napęd, wtedy ten ciągnik pokaże na co go stać. Pozdrawiam

 • Kamil Team Tv
  Kamil Team Tv Dzień temu +1

  To tym się zajechało na strajk do bydgoszczy hee? 😂😂😂😎💪Jest Mocc ŁURSUS✌🔥

 • Polak Polska
  Polak Polska Dzień temu

  w czasach prl ciągniki latały daleko jak dziś ciężarówki ale na śląsk od was to na prawde wyczyn, coś więcej o tej historii?? czy tajemnica rodzinna :D?

 • korycio 360
  korycio 360 Dzień temu

  super film jaką farbą była malowana maska i błotniki ? bo ten kolor jest taki jekie wychodziły w oryginale i chciałbym jakieś namiary na tą farbę jakiej jest marki itp.

 • Mimik
  Mimik 2 dni temu

  Naprawdę super kanał chyba od nowa zacznę oglądać twoje vlogi twój drugi kanał znam od 2014 roku

 • Rafał K
  Rafał K 2 dni temu

  co sądzicie o AFS?

 • Mariusz Synakiewicz
  Mariusz Synakiewicz 3 dni temu

  Słomek,ale do Zabrza to Ty masz około 450km.Jak 700??

 • atm. auta
  atm. auta 3 dni temu

  Jak zawsze dobry filmik, i fajny traktor!!! Łapka w górę!!!

 • Kamil 3P
  Kamil 3P 3 dni temu +1

  Piękny sprzęcik te ursusy będą wieczne żadne inne nowe ciągniki nie dają tyle frajdy z jazdy jak nasze stare ale za to wierne Ursusy sam mam okazję jeździć 1201 dużą nią nie jeżdżę ale kiedy w nią siadam i słyszę te 6 garów jak ryczy można się zakochać w tym dźwięku u mnie też być może za dwa lata pojawi się 1014 albo i w cześniej pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej filmów z ursusikiem niech ci służy jak najdłużej 😀

 • Polska Moc
  Polska Moc 3 dni temu

  Piękna historia, u mnie podobną ma c 360 tez od nowości ją mamy ;)

 • piter2595
  piter2595 3 dni temu

  Zabrze pozdrawia :)

 • PolskaMoc
  PolskaMoc 3 dni temu

  mam zetora 8011 bardzo bobry traktor

 • Farmer Dexmen
  Farmer Dexmen 3 dni temu

  Spoko prezentacja :D Pozdro dla was! :D

 • Szymon 1500100900
  Szymon 1500100900 3 dni temu

  Zastanawiające jakim cudem w 1982 roku dostaliście taki ciągnik ludzie 30 się doprosic nie mogli.

  • ROLNIK3601
   ROLNIK3601 2 dni temu

   Normalnie. W 80 latach juz mozna było kupić np mtz i mf255. U nas np były juz 2 ciagniki.

 • De Landbouw Spotter
  De Landbouw Spotter 3 dni temu

  Nice video.

 • adrian3603p
  adrian3603p 3 dni temu

  On ma felgi obrócone ? Bo kiedyś pamiętam był inny z tyłu

 • Wiesław Tauchert
  Wiesław Tauchert 3 dni temu

  Śliczny sprzęt

 • Paweł Gregorczyk
  Paweł Gregorczyk 4 dni temu

  Jak zwykle dobra robota :)

 • seksot nkwd
  seksot nkwd 4 dni temu

  Słomek penero dalej dajesz ten azot na oziminy jesienią bo strasznie cię pocisnął w dziure jeden facet ?

 • Józef Bartkowiak
  Józef Bartkowiak 4 dni temu

  Kurła kiedyś to był ciągnik luksusowy

 • kmalina magik
  kmalina magik 4 dni temu

  Jeee słabe to.

 • Kamil Brzuska
  Kamil Brzuska 4 dni temu

  to były super maszyny, ojciec miał taki na stanie jeszcze jak był PGR. W 1990 roku jechał po nowego ursusa 1134. Wasza maszyna super wygląda.

 • Pakus2011
  Pakus2011 4 dni temu

  Swoje już zrobił i jeszcze sporo przed nim.Pozdrawiam:)

 • Michal Majk
  Michal Majk 4 dni temu +2

  Jego stary był KOMUCHEM kto by dostał taki traktor w 82roku partia...

 • Farm Gold
  Farm Gold 4 dni temu

  Wyobrażacie sobie John Deere albo Fendta z dużą ilością elektroniki po 36 latach użytkowania?

 • Mrursus360D
  Mrursus360D 4 dni temu

  Ładnie odremontowany. Mało jest takich.

 • MrRafiKMF
  MrRafiKMF 4 dni temu +1

  U nas w okolicy ma gość 912. Zajmuje się też warzywami i używa jej do zawieszanego kombajnu do marchwi 1 rzedowego. Także i tobie pewnie do warzywka się sprzyda. Pozdrawiam 😃

 • Pcheella
  Pcheella 4 dni temu

  Słomek to mój mtz chyba więcej zrobił fakt miał 3skibowca najpierw fortschrit zagonówke potem obrotową 3 ale ciągał agregat 4,5m siewnik 5m mazur i był głównym koniem przez 20 lat :) te stare ciągniki to są maszyny nie do zajechania brak elektroniki daje dłuższą żywotność ale wszyscy dobrze wiemy czym to jest okupione :/ wygodą a dzisiaj każdy szanujący się rolnik chce pracować przyjemnie i efektywnie! Kiedyś te ciągniki były bardzo efektywne w porównaniu z 30tką czy 60tką. Z opowiadań ojca i wuja to był 1 ciągnik z przednim napędem we wsi były już popularne 80tki ale mtz był wyższy miał 4x4 i tak szybko nie siadał jak polskie ursusy więc często słysze wspomnienia od starszyzny jak to wyciągali tego czy innego sąsiada :)

 • Grzegorz Szuryniuk
  Grzegorz Szuryniuk 4 dni temu

  masz spoko tatę i ty spoko jesteś

 • Siata
  Siata 4 dni temu

  Taka ładna 1002 a brak wzmacniacza momentu obrotowego. To już nie 1002 tylko jakaś kaleka. Tacy z was mechanicy że nie możecie uruchomić wzmacniacza momentu, a to taka prosta sprawa przekładnia planetarna połączona ze sprzęgłem wielotarczowym mokrym sterowanych hydraulicznie i kawałek taśmy. Co było nie dopracowane, po prostu jest to zespół który najszybciej się zużywa w tych ciągnikach. A te ciągniki mają swoje lata. A duży procent przez zło eksploatację, bo nie jedni po co będą wydawali 2 tyś czy 3 tyś, i jeszcze kto to poskłada i ustawi żeby dziawało , spawarka i do przodu. itp.
  I potem co ten ciągnik ma ujęte 4 przełożenia. Albo za wolno, albo za szybko. Hu.... z taką jazdą.

  Jak czytam te komentarze to można się pośmiać. Oryginalna pompa ma za mało wydajność to co zwykły kowalski ją tam umieścił, człowieku pompa jest dobrana do sprawnego układu, jak masz za duże przecieki, ubytki oleju to i pompa nie nadąży oleju pompować i utrzymać ciśnienia. Mamy dwa sprzęgła wielotarczowe , tylny wom działa na tym samym obiegu i pompie, jak będą tam już zużyte pierścienie i tulejka w obudowie którą się wymienia to jest już większy ubytek oleju i możemy zrobić wzmacniacz a nadal będzie nie to co powinno być, albo przy wł. womie będzie się wył i wł.
  Wydatek 2-3 tyś i jest nie pewne że będzie chodziło (efekt nie pewny) człowieku co ty piszesz jak nie masz pojęcia to nie będzie chodziło. Bo jak się wymieni wszystkie elementy które są zużyte a najlepiej wszystko to mamy 10 lat z głowy.
  Jazda 15 min na zówiu , tarcze chodzą na sucho i satelity, tarcze nie chodzą na sucho bo mamy olej w skrzyni a olej jest roznoszony przez koła zębate. Może masz 5 litrów oleju w skrzyni to wtedy tarcze mają ubogie smarowanie.
  Satelity się zużywają ponieważ na zówiu cały moment jest przekazywany przez przekładnie planetarną inaczej przez satelity, mamy pół bieg. Co pracuje to się zużywa, nie ma nic wiecznego. Jadąc na zającu sprzęgło wielotarczowe jest spięte i mamy przełożenie 1:1 na przekładnie manualną . To wtedy satelity nie pracują. Ale wtedy bęben wzmacniacza momentu się obraca i zużywają się pierścienie i tulejka bębna wzmacniacza i po latach następuje rozszczelnienie układu ciśnieniowego , inaczej awaria , brak zająca. Jest to najsłabszy punkt tego zespołu.
  To więc jeżdżąc tak czy tak to i tak nam to sądzie po latach.
  Tak więc ktoś wymyślił ominięcie wzmacniacza dla snobów którzy nie potrafią poskładać swojego ciągnika do kupy, a tacy ludzie wkładają to i albo męczą silnik bo ma za ciężko i duże spalanie wychodzi bo za szybko, albo jadą jak żów no i mała wydajność.
  A co o szybkiej skrzyni, ani słowa. Do transportu nie nadaje się to bo jedzie jak żów. Wymieniamy jeden wałek który idzie od wzmacniacza momentu do skrzyni i podmieniamy jeden tryb i nam zapier.... 38 km/h na nowych oponach. Koszt tych części ok 750 zł. Ja mam zrobione u swojej i nie mogę dogonić swojej C-385 case 5150 jak nie jest rozgrzany dobrze olejem w skrzyni.
  Plusy bez przedniego napędu to komfort jazdy, bo jest amortyzowana, do transportu świetna sprawa, ale ze szybko skrzynio i ze wzmacniaczem momentu, bo bez to nie jazda.
  Siłownik pomocniczy podnośnika występował już w modelach C-385 , mam w swojej fabrycznie.

  • Siata
   Siata 3 dni temu

   +Słomek_mówi Uważam że jak się komuś coś poleca to trzeba coś o tym powiedzieć, wł się blokadę i ścina maskę. To mówi użytkownik który ma ciągnik 36 lat. W tym filmie niema nić co by się ktoś coś dowiedział kto niema tego ciągnika. Czemu fiat 126p miał przeważnie tylko lewe lusterko. Pozdrawiam

  • Słomek_mówi
   Słomek_mówi  4 dni temu

   Siata
   Nie, że nie możemy tylko nie jest nam to niezbędne. W latach 90 kiedy nastąpią awaria po pierwsze był trudny dostęp do części teraz bez problemu idzie to zregenerować, a druga sprawa był to dość duży koszt. Od 90r Ursus chodził już w lżejszych pracach gdzie wzmacniacz nie był tak potrzebny a ostatni laty chodził tylko kilka dni z piastem 2,5t/ kilka lat wstecz z opryskiwaczem i przyczepką do zboża. Więc nie było to potrzebne, tak jak np w orce czy uprawie.
   W 1224 tata regenerował wzmacniacz który chodził bezawaryjnie długie lata aż to roku 2005.
   Pozdrawiam

 • ursus lubelszczyzna
  ursus lubelszczyzna 4 dni temu

  mamy ursusa c-360 z 1978 roku i jest u naz od nowości i wykonuje u naz najciezsze prace polowe na 15 hektarach plus usługi i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni . i polecamy jak naj bardziej .. Pozdrawiamy :)

 • Ireneusz Bartkowski
  Ireneusz Bartkowski 4 dni temu +5

  Czy Twój tata mógłby zdradzić ,jak w czasach PRL ,a tym bardziej w stanie wojennym ,udało mu się dostać talon na taki traktor? Bo ciężką serię to tylko PGRy dostawały ,rolnicy indywidualni to z C330 i C360 się cieszyli...

 • 33daaro
  33daaro 4 dni temu

  a co się stało ze starem i zetorem

 • martin somebody
  martin somebody 4 dni temu

  1222 ma 117 koni, bez turbiny, znowu zle porownanie bo porownanie do silnika bez turbiny. bardziej wysilony silnik do wolnossacego porownywanie to bez sensu.

 • Patryk Knitel
  Patryk Knitel 4 dni temu

  Zabrze to dobry rejon :))

 • martin somebody
  martin somebody 4 dni temu

  912 maja standardowo dodatkowy silownik, porownywanie wyposazenia w dodatkowy silownik do tzw szóstki złe bo 1222 ma jeden silownik a 1224 i 1614 dwa. zle sie slucha jak ktos mowi na traktor inny niz c-385 80-tka.

 • Wemberr2
  Wemberr2 4 dni temu

  Ale zadbana maszyna :)

 • SuperMafiaUrsus
  SuperMafiaUrsus 4 dni temu +1

  Siema Michał, masz na YT sporo widzów może byłaby możliwość rozpowszechnienia filmu tego rolnika, też nagrywa na YT ----> plclip.com/video/2JXQvWtT1Q8/wideo.html Pozdrawiam Cię, także Michał :)

 • Remik Rutkowski
  Remik Rutkowski 4 dni temu

  Śliczna. Ja mam 912 z 87r od nowości. świetne ciągniki

 • Piotr Jaszczyk
  Piotr Jaszczyk 4 dni temu

  ursusy były na długo przed tym jak pojawiły się zachodnie ciągniki i bedą dlugo po tym jak te nowe sie Roz .....lą

 • krzysztof J
  krzysztof J 4 dni temu

  Również mam jeszcze URSUS 1002 już 18 lat

 • MaHia Borówek
  MaHia Borówek 4 dni temu

  Zapytam... czy ten Traktor jest zalany płynem chłodniczym.... Pozdrawiam...

 • bizajn0909
  bizajn0909 4 dni temu

  jak w tytule TATA MÓWI ale coś słabo dałeś mu dojśc do słowa:) 4turbo dobry sprzęt nie posiadam takiej ale jedziłem każdym modelem ursusa produkowanych na tamte czasy:) pozdrawiam

 • SOWA402
  SOWA402 4 dni temu

  Ja 912 orałem w pgr 5 skib biegus 1,5 skiby za ciągnik 4 polowa i śmigał oczywiście piachy

 • pawcio b
  pawcio b 4 dni temu

  Cześć słomku :) vlog jak zwykle na poziomie :) jak możesz zrób o motocyklach w waszym gospodarstwie bo kiedys wspominałeś ze zrobisz

 • rolnik z pasji
  rolnik z pasji 4 dni temu

  ja też lubię jak maszyna ma co robić

 • rolnik maniak
  rolnik maniak 4 dni temu

  Słokek czy czerwony 1224 ktorego kiedys posiadales byl u was od nowosci ? Czy kupiliscio go z drugiej reki ?

 • Ooo Sss
  Ooo Sss 4 dni temu

  kurde,łezka mi sie kręci jak z ojcem,,nie ma go niestety,sie smigało z agzuba na tylnym siodełku,,tak apropo,to te ciągniki to nadal ikona,i wytrzymałe,jak by ktoś powiedział idioto odporne,coś sie psuje,jak ma ciężko to wypije swoje,jak dla mnie szacun,z turbo to by ci słąbszą waltre objechał,żartuje,nie ten komfort itp,pozdro dla całej ekipy;)

 • tomasz knapik
  tomasz knapik 4 dni temu

  dobry sprzecik

 • The kacper 360
  The kacper 360 4 dni temu

  Masz jakieś zd lub filmy z dawnej gospodarki mógłbyś zrobić filmik

 • AGRO HUTA
  AGRO HUTA 4 dni temu

  I szóstka ma 117 a nie 112, kiedyś miałem 1014 to miał dwa siłowniki wspomagające podnośnik, wtedy miał 5,5 tony udźwigu ☺

 • Stachu Jones
  Stachu Jones 4 dni temu

  tym ciaporem i 1012 pewnie na upartego bys obrobił gospodarke

 • AGRO HUTA
  AGRO HUTA 4 dni temu +1

  Co wy pierdzielicie, przecież ten traktor nie jest ani troche oszczedny a w transporcie straszny ślimak. Pozdrawiam i niech służy.

  • pawi914
   pawi914 4 dni temu

   AGRO HUTA bo w większości pompa i wtryski do naprawy

 • MrGrzeja
  MrGrzeja 4 dni temu +1

  Mam orginalną 1012, rok temu była ta sama awaria czyli przytarty wał przez wykręconą zaślepkę. Silnik po kapitalnym i teraz będzie chyba tylko kręciła paszowóz. Jeszcze 10 lat temu był głównym ciągnik w gospodarstwie o powierzchni 120ha. Napęd by się przydał, ponieważ trakcji często brak, a mocy nigdy nie brakuje.

 • TheRolosik12
  TheRolosik12 4 dni temu +1

  Skoro zostaje w gospodarstwie to ja bym dołozył jej naped. będzie duzo praktyczniejsza i napewno wiecej będzie mozna kożystać jeszcze z niej

  • pawi914
   pawi914 4 dni temu

   TheRolosik12 no na pewno będzie dużo pracować tą 1002 jak mają dwie"nowe"valtry

 • Kamil Debski
  Kamil Debski 4 dni temu +1

  UNSUB!

 • edek yzf
  edek yzf 4 dni temu

  nie mogę się doczekać żniw :) pozdrawiam

 • Gr kw
  Gr kw 4 dni temu

  W valtrach ile masz mth?

 • Rafał Tyszkiewicz
  Rafał Tyszkiewicz 4 dni temu

  wzmaczniacz działa

 • Wronin Agriculture
  Wronin Agriculture 4 dni temu

  Klasyk to klasyk. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego żadna firma nie produkuje do takich ciągników nowoczesnych kabin tylko robią je do c360 i c330

  • damianursusc362
   damianursusc362 4 dni temu

   bo nie ma potrzeby a dałbys 6-10 tys za kabine komfort do takiego zabytku?
   zresztą orginalne kabiny nie są zle ;)

 • MIchał
  MIchał 4 dni temu

  Góral by powiedział ze gwarzy nie godo😂 🤣

 • Adam Gurazda
  Adam Gurazda 4 dni temu

  Moja 912 też ma siłowniki wspomagające oraz odciągi boczne:)

 • agrarMorawiec
  agrarMorawiec 4 dni temu

  Szacunek. Super Ciągnik.

 • 912 AgroTeam
  912 AgroTeam 4 dni temu

  Ho, mój mamy 5 lat, ma 33 lata i mój to 912

 • Ciastek kgr
  Ciastek kgr 4 dni temu

  dam okejke

 • Adi
  Adi 4 dni temu

  Piękna Setka,ryk to ona ma boski i prezentuje się jak ładnie kolory dobrane pryma sort jakby wczoraj z fabryki wyjechała

 • tomek1500000
  tomek1500000 4 dni temu

  Super sie oglądało !!!! Oby więcej takich :)

 • Dawe
  Dawe 4 dni temu +2

  Słomek wy jeszcze macie stara

 • MrDewont
  MrDewont 4 dni temu

  z tym silownikiem to mnie zaskoczyles bo mam 902 i mam silownik wspomagajacy :O a 80 mam z 20 lat

 • TheGangSobole Tv
  TheGangSobole Tv 4 dni temu +1

  Michale czy zamierzacie kupić deszczownie do warzyw?

  • Słomek_mówi
   Słomek_mówi  4 dni temu

   jeśli wejdziemy w przyszłości w temat bardziej i na większą skalę to na pewno ;-)

 • Mr Marek-games
  Mr Marek-games 4 dni temu

  z tym odpalaniem to prawda u mnie John dere odpali i zgasł a w 914 to gdyby dobry aku było to ze strzała odpali

 • Mr Marek-games
  Mr Marek-games 4 dni temu

  mój 914 też ma ten siłownik

 • Angusy TV
  Angusy TV 4 dni temu

  Spoko maszyna też posiadam 80

 • Agro Niegoszów
  Agro Niegoszów 4 dni temu

  Siema ooo boziu piękna ta 80 masakra czymaj ja bo naprawdę są to dobre ciągniki też mam i polecam serdecznie ale twoja mi się strasznie podoba bardzo fajny film pozdrawiam gorąco 😄😄😄💪💪

 • kiniakinia1000
  kiniakinia1000 4 dni temu

  Podoba mi sie w polskich ciągnikach to, że mozna kupić za podobne pieniądze małą 30-kę i dużego Ursusa. Twój jest piekny bo to, że są dobre to każdy wie. Łapka jest!

 • baniocha84
  baniocha84 4 dni temu +2

  pierdolicie jak 902 juz miały siłowniki wspomagające

 • LoVeSoLmacZ
  LoVeSoLmacZ 4 dni temu

  Ja mam taka 1012 93 rok 498 mth od nowości

 • gospodar18
  gospodar18 4 dni temu +23

  w 80 latach taka maszyna . Szacun Bamber

 • Mirosław Musiał
  Mirosław Musiał 4 dni temu

  Fajne a zróbcie blog o talerzuwce i pługu plusy i minusy talerzuwce mam ale mała a pług swego czasu chciałem kupić używkę

 • pkr k
  pkr k 4 dni temu

  Fajny zadbany.,dobrze utrzymany sprzęcik

 • DHSebaPLMOTO
  DHSebaPLMOTO 4 dni temu

  Jaką kamerką nagrywasz?

 • pumeqes
  pumeqes 4 dni temu +1

  Ale on wyje :D

  • krone mat
   krone mat 4 dni temu

   Zapierdala a nie wyje xd 😂

 • Artur007
  Artur007 4 dni temu

  fajny ma wygar fajny klank

 • Marcin Ludi
  Marcin Ludi 4 dni temu

  Pozdrowienia z Zabrza ;)

 • Mariusz Czarnecki
  Mariusz Czarnecki 5 dni temu

  Ładny sprzęt 🙂Polska moc💪pozdrawiam

 • Bogdan Pietrzak
  Bogdan Pietrzak 5 dni temu

  Przydał by się taki u mnie w gospodarstwie 😉

 • kacper kloskowski
  kacper kloskowski 5 dni temu

  Nagraj prezentacje zetora. Pozdrawiam

 • Piniu Koksu
  Piniu Koksu 5 dni temu

  Siema widzę ,że z moich okolic Bydgoszczy hahaa pozdro

 • ytrrus
  ytrrus 5 dni temu +6

  Jak ja Ci zazdroszcze ,że tak twoja 80 pali ,z moją to tyle nerwów.

  • witold królikowski
   witold królikowski 4 dni temu

   u mnie też był z tym długo problem, ale regeneracja pompy wtryskowej załatwiła sprawę

 • Mateuszw 201
  Mateuszw 201 5 dni temu

  Super sprzęt

 • Towarzysz Michał
  Towarzysz Michał 5 dni temu +1

  U wujka mamy podobny model ale 1014
  Ma zmienione parę rzeczy m.in inne turbo wtryski na nieco większe ciśnienie i kąt wtrysku przyspieszony
  Pracuje ona z pługiem Kverneland 4 skibowy rozstawiony na 40-45cm i na naszych glinach daje sobie świetnie radę :D
  Mamy szybką skrzynię to po drodze jak większość zachodnich jedzie :D
  Spalanie to w plugu w orce zimowej 17-10l/ha bo górki jednak mamy i dostaję baty a dwa my tam trzymamy go przy 2200 obr ;)
  Traktor jak dla nas bardzo dobry zarabia na siebie i nie było poważniejszych awarii (mikropompka od wzmaczniacza i napędu padła)
  Jednak troche ubolewam bo brakuje jej cichej kabiny...
  Ale to co ten traktor robi to nadrabia tym ;)
  Pozdrawiam!

  • Towarzysz Michał
   Towarzysz Michał 4 dni temu

   +Dawid Zieliński myślę żeby dać wysoki dach
   I chyba najbardziej chciałbym mieć coś od spodu wyciszone
   Dzięki za radę
   Będziemy myśleć :p

  • Dawid Zieliński
   Dawid Zieliński 4 dni temu

   +Towarzysz Michał Za pomocą specjalnych mat lub nawet zwykłej gąbki najważniejsze to wyciszyć zwolnice i okolice silnika wyciszenie dachu też sporo daję

  • Towarzysz Michał
   Towarzysz Michał 4 dni temu

   +Dawid Zieliński możesz powiedzieć jak?
   Ale chodzi mi ponieważ jak się zamknir drzwi to jest szklarnia
   A tak to kurz i pył leci :v

  • Dawid Zieliński
   Dawid Zieliński 4 dni temu

   Kabinę możesz sobie wyciszyć .

  • Towarzysz Michał
   Towarzysz Michał 5 dni temu +1

   +Mundek już takiego kupiliśmy także za ile i jak zostalo zrobione to nie powiem. Tylko powiem tak że 3 bieg jest w miejscu 4 a 4 bieg na 3 także są one odwrotnie
   Jedzie to 40km/h
   I jeździ ona od 2-50 kilometrów i nic się nie stało
   Ale wiadomo jak się będzie zapiepszać te 30-40 km/h po dziurach to wiesz..

 • PolskiNiedzwiadek
  PolskiNiedzwiadek 5 dni temu +8

  Szkoda ze nie poruszyliscie dosc kontrowersyjnej kwestii wzmacniacza momentu obrotowego .

  • golas171
   golas171 3 dni temu

   Kolo to i w moich stronach pierwsze co to by tylko spawali 😁 ważne że się wyjaśniło 😁

  • pawi914
   pawi914 3 dni temu

   golas171 wszystkiego wiedzieć nie można ☺ w mojej okolicy mimo iż było trochę tych ciągników w pgr czy spółdzielniach produkcyjnych to mechanicy z zawodu nie znają się na tym.A szczególnie unikają tematu niedziałającego wom i wzmacniacza😂to trzeba robić samemu bo po co płacić jak ma taką wiedzę jak ja hehe,instrukcji nie mam ale ponoć były różne druki w różnych latach.Nie pamiętam czy na jakimś filmie na yt czy na af ktoś miał zdjęcie naklejki"nie przelaczać na pozycję zająć poniżej 1200 obrotów" ciągnik jak twierdził miał od nowości.A reszta to wszystko jakieś domysły i teorie niczym nie poparte,starsi kierowcy tych traktorów mojej okolicy twierdzi że jak były nowe to półbiegi działały w po iluś latach gdy naprawiali to co chwilę się sypało i w ruch poszły spawarki😁

  • golas171
   golas171 3 dni temu

   Kolego tyle lat z tą seria walczę i zwracam honor... nigdy przy remontach wzmacniacza nie odkrecalem pokrywy tylko zawsze nowe dwa pierścienie i do przodu a tu jest faktycznie jeszcze trzeci dzięki któremu olej idzie po walku i smaruje satelity, są rzeczy które się fizjologia nie śniły 😁 ale w instrukcji jest jednak wzmianka że po pokonaniu obciążenia z powrotem na zająca, strona 22-23
   instrukcja.pl/i/ursus_932_934_1042_1044_1132_1134_1232_1234_1634_1734_1934#photo_top

  • pawi914
   pawi914 3 dni temu

   golas171 wiem że na odległość to ciężko wytłumaczyć,ale właśnie po to jest pierścień mały na wałku skrzyni bo inaczej byłby zbędny,w koszu satelit też były otwory aby olej płynący między tarczami miał gdzie powrócić do skrzyni.Bębna niestety nie mam bo stary był zaspawany a robiłem to prawie rok temu, i mogę wszystkiego nie pamiętać a robiłem wg katalogu i żeby nie walnąć gafy to w każdy otwór puściłem powietrze aby być na 100% pewny jak "wędruje olej".Według okolicznych starszych mechaników to za żółwia odpowiadają tarcze😁

  • golas171
   golas171 3 dni temu

   Pawi aż poszłam do garażu żeby zobaczyć bęben i nadal to mi się nie zgadza 😉

 • Florek Porwol
  Florek Porwol 5 dni temu +1

  Slomek po co byliście w Zabrzu Tym ciągnikiem?

 • Jan Nowak
  Jan Nowak 5 dni temu

  Jaka masz w niej skrzynię? Wujo ma U1002 ze skrzynia 30 i troche to bezsensu bo różnica miedzy 3 a 4 biegiem to tylko chyba niecałe 5km/h

 • Krzysiek 6195R Lubelskie

  Fajna maszyna i ładnie zadbana pozdro ;)

 • SERWATEK TV
  SERWATEK TV 5 dni temu +38

  Dobra, i oszczędna czwórka w turbo. Sam posiadam z napędem i jestem bardzo zadowolony. Bezawaryjności i żeby służył kolejne 36 lat.

  • Paweł P
   Paweł P Dzień temu +1

   Oszczędna czwórka? Wcale mniej nie pali od valtra 8150 . Ursus to muł