Dopłaty do wymiany pieców! Nabór wniosków!

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 8 paź 2018
 • Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie dopłat na wymianę starych urządzeń grzewczych.
  To kolejny ważny krok w walce ze smogiem. W piątek 5 października szczegóły programu podczas konferencji prasowej przedstawili: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wicemarszałek WŁ Dariusz Klimczak oraz członek zarządu WŁ Joanna Skrzydlewska.
  Wnioski o dopłaty mogą składać jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia. Konkurs obejmuje wymianę nisko sprawnych i nie ekologicznych źródeł ciepła na nowe bardziej ekologiczne, inwestycje zwiększające efektywność energetyczną i ograniczające zapotrzebowanie na energię w budynkach wraz z wymianą starych i nie ekologicznych urządzeń grzewczych na nowe bardziej przyjazne środowisku

  · Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 100% kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85 % kosztów kwalifikowanych projektu oraz 15% ze środków Budżetu.
  · Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.
  · Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego Konkursu wynosi prawie 5 mln EUR, w tym z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 4,2 mln EUR.

  Wnioski można składać od 2 listopada do 9 listopada 2018 r. (w godz. 08:00-15:00) w Departamencie ds. Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przy ul. Traugutta 21/23 (pokój 1407). Wszystkie szczegóły i niezbędne dokumenty są do pobrania na stronie rpo.lodzkie.pl
  Obserwuj nas ↓↓
  FACEBOOK: wojewodztwo.lodzkie/
  TWITTER: lodzkiePL
  INSTAGRAM: promujelodzkie
  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Zapraszamy na nasze strony! ↓↓
  www.lodzkie.pl promujelodzkie.pl

Komentarze • 0