Jak ładować baterię smartfona, żeby wytrzymała dłużej?

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 4 lis 2019
 • Dzisiaj w ramach Projektu Poniedziałek BatteryPal, czyli firma, która produkuje (w Polsce) przewody, które wydłużają życie baterii w smartfonach. BattteryPal na Kickstarterze: bit.ly/2JLBeS8
  #ProjektPoniedziałek
 • Nauka i technikaNauka i technika

Komentarze • 1 820

 • flooderinc
  flooderinc 32 minut temu

  Kciuk w górę za produkcję w Polsce! Powodzenia!

 • Rafał
  Rafał Dzień temu

  Czyli coś do każdy iphone ma w standardzie - po osiągnięciu 80% znacznie spowalnia ładowanie baterii.

 • Tomek S
  Tomek S 2 dni temu

  Przecież to jest banalnie proste. Wystarczy używać starej ładowarki powiedzmy 0,5 A dla baterii 5Ah. Czas ładowania 8h. Bateria wystarczy na 5 lat...

 • Jan Kowalski
  Jan Kowalski 5 dni temu

  Co za bzdura:-) 4V i nagle przeskok do 70-80%? WTF? W jakich jednostkach? O co "kaman"? No Kuba, weryfikuj takie dane, to nie yt show dla dzieciaków chyba... a może się mylę?

 • Ireneusz Ziółkowski

  Już chciałem włączyć subskrypcję, a tu taka ściema.

 • Aborygen Covers
  Aborygen Covers 5 dni temu

  Biorąc pod uwagę fakt, że obecne telefony wytrzymują na CAŁEJ baterii dzień UŻYTKOWANIA jaki ma sens ładować baterię do 55%?
  Po to by w środku dnia musieć ładować telefon? Po to by wydłużać czas życia baterii? Z której i tak nie korzystamy bo traktujemy ją jak jajko by po roku bateria nie trzymała o jakieś 20 min krócej? Aaaa sorry tego i tak nie będziesz w stanie sprawdzić bo telefon będzie mieć ciągle 55% baterii i tak nie naładujesz jej do 100%:)
  Nieźły paradoks! W świecie gdzie masz szybko ładowarki ładujące telefon na 100% w 2 godziny :)
  PS: Nadmierne ładowanie baterii skraca jej czas działania, ale najbardziej szkodliwe jest zostawianie telefonu na noc, kiedy kilka godzin telefon jest w 100% baterii nie odłączany, i to mimo że skraca czas życia baterii to i tak przy obecnych technologiach MAŁO .. więc nie ma sensu łykać tego co mówi zaproszony tutaj pan :)

 • infamousendriu
  infamousendriu 7 dni temu

  do tej pory myslalem ze ta PSIOCHA z Mudita jest odklejona od reality ale ten GEJ🌈 przebija ja w przedbiegach, ich wspolna cecha....doszczetnie pojebani🙃

 • Gallus Anonymus
  Gallus Anonymus 7 dni temu

  A elektronika telefonu poszła na strajk?

 • Bartosz Włodarczyk
  Bartosz Włodarczyk 7 dni temu

  Radzę trochę poczytać na ten temat niżeli słuchać tego, co ten Pan ma tutaj do powiedzenia, bo to jest ewidentny marketing i Pan powie wszystko by wcisnąć produkt. Generalnie baterie LitowJonowe lubią być doładowywane, a nienawidzą być rozładowywane, jedno rozładowanie baterii zabije ją na amen, smartfony i inne elektroniczne intelligent urządzenia elektroniczne zasygnalizują szybciej 0% baterii niżeli faktyczny jest jej stan. Stąd też w niektórych urządzeniach jeszcze można je włączyć mimo, że wskaźnik baterii jest 0% - aczkolwiek nie polecam tego rozwiązania NIGDY (chyba, że istnieje zagrożenie życia), gdyż zużywamy resztki energii pozostawione w baterii. Dlaczego więc sądzimy, że tak inteligentne baterie nie mają żadnego zabezpieczenia po drugiej stronie, czyli po stronie naładowania już baterii? Największym problemem nie jest tutaj ładowanie baterii do 100%, tylko jej temperatura. Haczyk jest taki, że najbardziej chodzi o słynne szybkie ładowanie. Baterie ładują się szybko do około 80%, bo wtedy jest najmniejsza oporowość ogniw w baterii. Po przekroczeniu około 80% oporowość ogniw wzrasta, więc potrzeba większego natężenia prądu, aby doładować do 100% i właśnie w tym momencie wytwarzane jest ciepło, które jest szkodliwe dla ogniw. Wystarczy przyuważyć, czy podczas ładowania po przekroczeniu 80% telefon wydaje się być ciepły, jeśli tak, to trzeba przerwać ładowanie i dać odpocząć i schłodzić telefon. Ale jestem przekonany, że oryginalne kable i ładowarki kontrolują to samodzielnie i po przekroczeniu 80% ładowarki zmniejszają natężenie, stąd też telefon od 80% do 100% już nie będzie ładować się tak szybko. Najprawdopodobniej wszystkie ładowarki fastcharge po 80% wyłączają proces szybkiego ładowania i doładowują telefon standardowo. Ten kabel tutaj reklamowany byłby spoko, gdyby ktoś używał nieoryginalnego dedykowanego kabla i ładowarki. (jeśli ktoś uważa, że ładowarki nie są inteligentne to niech poczytają o superładowarkach i dlaczego nie działa superładowarka innego producenta - supercharge to protokół, ładowarka komunikuje się z telefonem poprzez kabel i jeśli uda im się dogadać, to ładowarka zwiększa natężenie na kablu i telefon wchodzi w stan super ładowania, nie potrzeba do tego żadnego połączenia bluetooth i klocka na kablu).

 • outinfo Rsa
  outinfo Rsa 7 dni temu

  niech mi ktoś wytłumaczy to że gościu dosłownie każdy ruch ciała powtarza po Kubie przez dosłownie cały film

 • Christoph R
  Christoph R 8 dni temu

  Trzymam kciuki ;-)

 • Łukasz Wojtuń
  Łukasz Wojtuń 9 dni temu

  No tak, producenci zabijają się o to, by ładować do swoich urządzeń coraz to większe baterie - a ktoś próbuje nam wmówić, że powinniśmy i tak korzystać tylko z 70% ich pojemności... Czy kupując samochód z silnikiem V6 i mocą 600KM też korzystają tylko z 400KM bo te kolejne 200KM zabije silnik? Litości...
  Po co w ogóle przejmować się baterią? Szybciej sam telefon stanie się bezużyteczny ze względu na rozwój technologii niżeli bateria straci pojemność swoją pojemność przez ładowanie jej do 100%. Brednie.
  Sorry Kuba, ale ode mnie łapa w dół za promowanie tego typu naciągaczy.

 • Łukasz Walawender
  Łukasz Walawender 9 dni temu

  W tym co mówi jest sporo racji jeśli chodzi zachowanie samej baterii i co na nią negatywnie wpływa. Jednak nie każdy musi kupować zaraz taki kabelek. Przytoczony handlowiec mając służbowy telefon pewnie dużo nie przejmuje się baterią. Jak wskazują statystyki przeciętny użytkownik zmienia telefon średnio co dwa lata w abonamencie lub nie. Dlatego nikt się baterią nie przejmuje, dwa lata wytrzyma. Liczy się tylko aby telefon wytrzymał dzień intensywnego użytkowania i szybko się ładował. Wszystko zależy od stylu życia. Ja prowadzę dosłownie siedzący tryb życia ;) Pracuję w domu i nie potrzebuję takiego kabelka. Mając czas ładuję swoje telefony do 80% natężeniem 1A bez szybkiego ładowania. Do tego mało kiedy z ładowarki, tylko z power banka dla stabilności ładowania. Najlepiej gdy telefonu wtedy nie używam, głównie wyświetlacza. Bateria jak i telefon wtedy miej się nagrzewają. Gdy już ładuję telefon ładowarką robię to zawsze przez listwę antyprzepięciową i także wolno i do 80 %. Staram się włączać telefon do ładowania gdy jest około 20 %. Oczywiście bywa inaczej gdy jestem poza domem i jak u większości z nas liczy się czas. Wtedy mam power bank i ładowarkę 2A sobą i zdarza się, że naładuję telefon do 100% jak jest potrzeba. Jednak zaraz po osiągnięciu tej wartości wyłączam go i nie zostawiam na noc. Jednak jak wspominałem to są moje specyficzne warunki, a ja nie zmieniam często telefonu. Używam Samsungów flagowych ale z poślizgiem 2, 3 lata od wejścia na rynek. Moją główną potrzebą jest jakość zdjęć i ogólnie wykonania. Wydajność się nie liczy wysoka, gdyż nie gram na telefonie. Do tego nie muszę być modny wśród znajomych i mieć nowy model zaraz po premierze tylko po to aby mieć. Do tego nowe telefony nie oferują mi nic co jest mi więcej potrzebne. Dlatego utrzymuję w miarę możliwości baterie w dobrej kondycji. Mój obecny S8 pewnie jeszcze sporo czasu ze mną zostanie, gdyż robi dobre zdjęcia i z odpowiednią konfiguracją systemu pracuje długo na baterii. Mimo, że nie jest duża. 5h SOT w zupełności mi wystarcza w moim trybie użytkowania. Jednak każdy użytkuje telefon inszej i z innych powodów je zmienia ;)

 • Roberto S
  Roberto S 9 dni temu

  Co to jest kafander??

 • Krzysiek W
  Krzysiek W 9 dni temu

  Oczywiście rada żeby takich kabli mieć kilka 😂😂😂

 • MiensalTeam
  MiensalTeam 9 dni temu

  Słaby typ z tym kablem

 • E B
  E B 9 dni temu

  Pierwszy materiał Kuby który obejrzałem z prędkością x2.
  Do Tesli się przyda ale telefon...

 • AWAR 1963
  AWAR 1963 10 dni temu

  Wszedłem na podaną stronę. Są ceny, ale gdzie to cudo można kupić?

 • Romuh2000
  Romuh2000 10 dni temu

  a skąd wiadomo, ze wskazanie 100% na ekranie nie oznacza właśnie 80% realnego naładowania baterii?

 • Mastero Grzecho
  Mastero Grzecho 11 dni temu

  Daje 50 zł za przewód BatteryPal. Dziękuje i pozdrawiam 🖐️

 • frotecka
  frotecka 11 dni temu

  Skandynawską panikę co do nocnego ładowania jak najbardziej potwierdzam!

 • JEsterCW
  JEsterCW 11 dni temu

  Sam Bluetooth żre więcej niż tej bateri sie ładuje xddd

 • june jr
  june jr 11 dni temu

  Ladnie razem wygladacie. Jeszcze lepiej byscie wygladali na sobie

 • Bartek Kowalik
  Bartek Kowalik 12 dni temu

  Tiaa, dbasz o baterię nie przeładowujesz wszystko jest gitara i nagle aktualizacja andka po czym SOT z dnia na dzień spada z 6 do 4 h, bardzo pomoże ten kabelek.

 • Dawid Socha
  Dawid Socha 13 dni temu

  Tryby ładowania mogę ustawić w swoim telefonie bez jabłka i bez specjalnego kabla.

 • Jak kraść to miliony Jak kochać to księżniczki

  Klawiter... ten materiał akurat to jakiś syf... błagam lubie cie ale przestań wciskać kit...

 • Jak kraść to miliony Jak kochać to księżniczki

  Bateria litowo jonowa lubi prąd. Ma być 100% i może być rozładowywana do 0% Prędzej rozwalisz telefon niż baterie. Fakt o temperaturze, to ją zabija. Po za tym ile tel wytrzyma jesli ma 55% ?? Przyjebany jest ten gość czy jak ?

 • Paul VanGogh
  Paul VanGogh 15 dni temu

  Brak podstawowych informacji na temat skuteczności tego urządzenia. Jeśli zyskam na roku dajmy na to 10% żywotności to podziękuję za taką zabawę. Bez takich statystyk nie kupię takiego urządzenia.

 • Kostner
  Kostner 15 dni temu

  3 lata na noc podłączam telefon i jest dobrze :D

 • vailoor
  vailoor 15 dni temu

  Ja chce taki do laptopa!!!

 • k niebieski
  k niebieski 16 dni temu

  Głupota! Wszystkie swoje sprzęty, ładuję w zakresie od 10 do 100%. I nigdy nie miałem problemów z bateriami! Ten komentarz piszę na pięcioletnim tablecie samsung Galaxy Tab S2. Używam go cały dzień(smartfon używam mało) i od pięciu lat ładuję go codziennie, prawie od zera do pełna. Bateria w tablecie jest ciągle jak nowa.

 • Jarosław Krzyżanowski

  Powiem szczerze nigdy w żadnym telefonie nie odczułem jakoś zauważalnie spadku wydajności baterii mimo że zwykle ładuję do 100% i czasem użytkowałem dany telefon przez trzy lata nawet. Może przy najnowszych flagowcach o dużym poborze energii ma to już większe znaczenie jeśli nowa bateria trzyma 5godz na ekranie a po roku miała by trzymać 4godz lub po dwóch 3godz tylko. jeszcze przekonywanie że trzeba mieć najlepiej kilka takich kabli...bez komentarza ;)

 • Robert Mroziński
  Robert Mroziński 17 dni temu

  To chyba zastępuje kabelek :)
  github.com/Magisk-Modules-Repo/acc

 • qba993
  qba993 17 dni temu

  Wolę swobodnie używać telefonu i albo za rok zmienić telefon albo baterię...

 • Jraosław FOXFF
  Jraosław FOXFF 18 dni temu

  Cena jest chora.

 • Łukasz Winiarczuk
  Łukasz Winiarczuk 18 dni temu

  "20 funtów - średnia cena rynkowa dobrego kabla" - dobre, dobre. W biznesie trzeba umieć bajerować:)

 • Krzysztof Nowacki
  Krzysztof Nowacki 19 dni temu

  A ja se podlacze powerbanka...;)

 • Marek Porwol
  Marek Porwol 20 dni temu

  Raczej nie potrzebny gadzet 😃

 • Szymon
  Szymon 21 dzień temu

  To dlatego rózne firmy jak np xiaomi daje w pudełku ładowarki bez szybkiego ładowania by bateria się nie ładowała łatwo do 100%.

 • Anonymous Wro
  Anonymous Wro 21 dzień temu

  Jedna wielka lipa szkoda mi ludzi którzy dadzą się na to nabrać i wypchają kiese tych gości bazujących na naiwności ludzkiej jeszcze będziemy ich niewypał kupować w sklepach wszystko po 2 zł

 • SeVen HELL
  SeVen HELL 21 dzień temu

  Majsterek zrób recenzje GP hero 8😁 będę wdzięczny

 • ŹDZICHO PIEKARY
  ŹDZICHO PIEKARY 22 dni temu

  Posiadam Nokię 3330 i ładuję raz na tydzień ! Proste :)

 • NetMat
  NetMat 22 dni temu

  Kubuś siwiejesz ;(((

 • MickFialkowski
  MickFialkowski 22 dni temu

  Nie ma czegoś takiego jak MotoGP Norwegii, o czym ten gość mówi?!

 • Patryk Wilk
  Patryk Wilk 22 dni temu

  To skandal żeby płacić tyle kasy za kabel, jest do tego darmowa aplikacja w google Play " Battery charge limit " tam się ustawia przy ilu procentach telefon ma się przestać ladowac, fakt trzeba mieć root ale jak widać rootować warto ;)

 • Dominik Oślizło
  Dominik Oślizło 22 dni temu

  Po co już teraz mieć baterię sprawną na 70%, skoro możne ona być sprawna na 70% dopiero jak zacznie padać? Poza tym telefon nie jest na parę lat tylko na rok, może dwa dla niektórych. Dzięki, rozwiązanie równie bez sensu co filtry na ekrany LCD.

 • xtreme
  xtreme 23 dni temu

  po dłuższym zastanowieniu i testach. zeby 4000mah naladowac do 60% potrzeba 4.1v bo przy 60% ma wlasnie okolo 3.95.v sama bateria. wiec defakto baterie 4000mah wg pana [od marketingu] naladujemy beziecznie w granicach 50~55 % wartosci 80%sa dla baterii 3000~3500 mah
  podejrzewam.
  wiec urządzenie bezużyteczne w dobie obecnych pojemnosci i napiec baterii

 • Dawid Broszczyk
  Dawid Broszczyk 23 dni temu

  Pytanie po jakim czasie bateria naładowana do 100% bez używania tego wynalazku będzie trzymała krócej niż bateria naładowana do 80% z wykorzystaniem tego wynalazku od nowości telefonu? Obstawiam minimum rok. Autorzy projektu powinni podać konkretne porównanie czasu pracy baterii po jej zużyciu na podstawie testów wykonanych na różnych smartfonach. Ten wykres na kickstarterze to kompletna bzdura, wg niego już po 6 cyklach standardowego ładowania rzeczywista pojemność baterii spada do 70% jej pierwotnej pojemności.

 • Okrutny Grubas
  Okrutny Grubas 24 dni temu

  Tesla, ekspansja na światowe rynki, oblewanie ludzi piwem, norwedzy, wielcy inżynierowie, 10 min pierdzielenia a gość robi kable za 20 funia które w sumie są zbędne.

 • Sylwek Kuna
  Sylwek Kuna 24 dni temu

  Pomijając już fakt, że producenci skalują wskaźnik na 100% zanim akumulator osiągnie te 100% (czyli tak naprawdę 80-90% pojemności, np. LG) to nie bateria się grzeje gdy podczas ładowania korzystasz z nawigacji tylko moduł odpowiedzialny za ładowanie, bo w tym czasie jest po prostu zwiększone zapotrzebowanie na energię. Poza tym sam procesor też musi trochę przycisnąć jak i moduł gps, internet - wszystko to wpływa na rozgrzewanie telefonu... bateria zrobiła by się gorąca gdyby praktycznie na zwarciu była. Nie będę tu pisał ile pobierają moduły (to można znaleźć w sieci), ale żeby rozgrzać przeciętną baterię w smartfonie należało by ją tak obciążyć, że w pełni naładowany smartfon z nową baterią rozładował by się po góra 15-30 minutach... Miałem tak raz z nokią - zawiesiła się. Po resecie wszystko wróciło do normy i było ok. Poza tym używałem różnych telefonów przez 3-5 lata. Każdy mimo intensywnego użytkowania do końca miał dobrze trzymającą baterię - przypadek? :)

 • joebsss
  joebsss 24 dni temu

  Przecież to jest jeszcze bardziej genialne, niż lewo-skrętna witamina C.

 • Tomasz Wr
  Tomasz Wr 25 dni temu

  Ale bzdury ! 👎📳

 • Zimny Denaturat
  Zimny Denaturat 25 dni temu

  W innym wcieleniu bylem iphonem

 • Zimny Denaturat
  Zimny Denaturat 25 dni temu

  CZYLI JAK JOM LADOWAC?!!?

 • Zimny Denaturat
  Zimny Denaturat 25 dni temu

  Ale mnie wkurwiają ludzie cały czas uśmiechnięci.

 • KrzysiekA Audiomaniak
  KrzysiekA Audiomaniak 25 dni temu

  Nie chcę marudzić ale akumulator do mojego telefonu jest tańszy niż ten kabel. Dużego sensu w tym rozwiązaniu nie widzą.

 • Adam0855
  Adam0855 25 dni temu +1

  Ja prd Kuba zjebałes ten odcinek telefony zmieniamy co 2-3-4 lata można zawsze zmienić baterie nie opyla się inwestować w to

 • Wojtek Sienkiewicz
  Wojtek Sienkiewicz 25 dni temu +1

  A to nie rzecz z którą można rozwiązać na poziomie softu? Nie jestem ekspertem, ale wydaje się to logiczne i bardziej ekologiczne, niż produkcja kolejnego szuwaksu.

 • Yeti R
  Yeti R 25 dni temu +1

  Taaaa. Baterie do 80 % a samochód tankować za max 80 PLN bo jak za więcej to się zepsuje.
  Przecież w smartfonach te 100 % to tak naprawdę bezpieczne odcięcie przez soft bo fizycznie można byłoby więcej.
  Gostek pierdoli bez sensu jak ufoludek zza kredensu.

 • MgrKciukkk _
  MgrKciukkk _ 25 dni temu

  Wszystko spoko tylko to cóś na kableku lepiej zeby było na drugim końcu kabla.