Nie pojedziesz więcej niż na znaku - pomysł UE na inteligentne ograniczniki

Udostępnij
Umieść na stronie

Komentarze • 795

 • Daniel Rybicki
  Daniel Rybicki Miesiąc temu

  Po prostu. Trzeba wyjść z tego szatańskiego pomiotu jakim jest tzw unia

 • Mariusz M
  Mariusz M 3 miesięcy temu

  tak 1 opcja do tego polonczona z internetem i wrocimy do nazizmu, moze jeszcze zaszczepic ludzi czipami, zeby bylo wiadomo kto popelnia zbrodnie?? nie zgadzam sie zeby setki milionów ludzi ktorzy jezdza spokojnie cierpieli przez bande debili co stanowia ulamek procenta. 2 punkt dokladnie, a jak ten ogranicznik zobaczy 20 na traktorze co wtedy ;). najlepsza pcja to to co zrobila szwajcaeia mandat w zaleznosci od zarobkow i w 2 lata obnizyli o 32 % wypadki, jak miloner dostal kolo 4 mln zl, i stracil merca sls nowego, a teraz wprowadzili dodatkowo nakaz min roku wiezienia dla piratow, po co tak kombinowac i zmuszac?? kamery co krok, wysokie mandaty w zaleznosci od zarobkow i ludzie beda sami sie pilnowac, a nie okablowac samochody jak robocopa i szpiiegowac.

 • memphis raines
  memphis raines 4 miesięcy temu

  Wydaje mi się, że unijni złodzieje nie zdecydują się na to w momencie, kiedy policzą sobie spadek kasy w budżecie przez brak mandatów.

 • Rafał Szymański
  Rafał Szymański 5 miesięcy temu +1

  "Pomysl unii" i juz wiesz ze bedzie to ch*jowe

 • Paweł Pawcio
  Paweł Pawcio 5 miesięcy temu

  Nie ma się czym przejmować :) wytnie się to dziadostwo tak samo jak egr, dpf, start stop czy kagańce prędkości ;)

 • VAG tv
  VAG tv 5 miesięcy temu

  niech to wejdzie !!! jestem za ! nie raz lecę sobie 190 a tu mnie jakiś wariat wyprzedza na zwykłej drodze

 • mario x
  mario x 5 miesięcy temu

  zalepie kamere guma albo nalepue znaczek 250

 • Krzysztof Nowak
  Krzysztof Nowak 5 miesięcy temu

  Misiu Ty oszalałeś z tymi kamerami w lusterkach??? moze jeszcze w sypialniach i toaletach też ??? co to miało by być ??? Orwell??? czy upadły zwiazek radziecki jak tam na wschodzie ,wszyscy muszą miec kamere bo wszyscy sa prymitywni i nigdy nie wiadomo.....

 • Akiya
  Akiya 5 miesięcy temu

  Czas wylecieć do Japonii i załatwić sobie jakąś Integre : )

 • Szymon
  Szymon 5 miesięcy temu

  niedługo będziemy jak dzieci nie będziemy mogli myśl i nic sami robić wszystko nam zakażą itp itp właśnie też myślę że będzie rynek samochodów używanych ale jak pójdą o krok dalej i będą kazali montować takie coś w używanych autach możliwe tak samo jak zakaz gazu pieprzowego do obrony koniecznej w szwecji hehe

 • sahipp kowalski
  sahipp kowalski 6 miesięcy temu

  mi się współczesna motoryzacja nie podoba, owszem auta wizualnie piękne i to wszystko. Jak na mój gust za dużo tej ,,przewagi dzięki technice i tej pseudo ekologii,, Gdybym miał możliwość to z miłą chęcią te komputery wywaliłbym z auta na zbity pyXk... Dla mnie auto ma ładnie wyglądać, mieć fajne i jakościowe wnętrze, oferować przyzwoite osiągi i być proste... I teraz w nawiązaniu do moich słów tak tak takie auta były w latach 90`tych np audi 80, a4 b5 , volvo, mercedes, bmw i wiele innych które nawet dzisiaj przy odrobinie wiedzy i nakładu finansowego potrafią przytrzeć spalaniem i osiągami współczesne auta nie wspominając o trwałości.... Przebieg jaki pokona bezawaryjnie współczesna jednostka to dla strych rozwiązań dopiero rozgrzewka....

 • FaIconTech
  FaIconTech 6 miesięcy temu

  Ciekawe kiedy pojawią się nakładki na znaki drogowe? Gorzej, jak będą z mniejszą wartością niż powinien być... Spieszysz się do pracy a tam ktoś na każdym znaku powiesił 15 km/h :D

 • Wojtek J
  Wojtek J 6 miesięcy temu

  Żeby taki system mógł działać trzeba np. przy KAŻDYM znaku z ograniczeniem prędkości umieścić jakiś nadajnik, który wysyłał by do auta informacje o dozwolonej prędkości. Ze względu na koszta nie realne bo trzeba by zlikwidować 500+ :-D Zczytywanie prędkości ze znaku za pomocą kamery jest i działa, ale raczej jako ciekawostka nie nadająca się do tak poważnego systemu.
  Bardziej widział bym to rozwiązane za pomocą GPS wtedy znaki mogły by zniknąć prawie całkowicie (no może oprócz znaków na jezdni) z naszych dróg bo system na podstawie aktualnej pozycji mógł by porać z systemu i wyświetlić nam na szybie w aucie wszystkie potrzebne znaki, a służby drogowe mogły by łatwiej aktualizować wszystko.
  Przerażające jest to jak bardzo uzależniamy się od elektroniki, wystarczy jeden większy wyrzut ze słońca, który popali polowe satelit i 80% ludzkości zdechnie z głodu.

 • El Patron
  El Patron 6 miesięcy temu

  Niebawem nie pomyślisz inaczej niż na "znaku".
  Głosujcie dalej na POPiS, albo olewajcie wybory, barany.

 • HajtoTimaSek
  HajtoTimaSek 6 miesięcy temu

  A ja zawsze myślałem, że wyprzedzanie powinno trwać jak najkrócej.. Jeżeli chcą wyprzedzania się ślimaków to tylko zwiększy się liczba ofiar..

 • Mariusz L
  Mariusz L 6 miesięcy temu

  Jak by ludzie jeździli, tyle ile znaki pokazują , to korki byłyby niesamowite. Ale dzięki znakom, każdy kierowca przekracza ograniczenie prędkości tylko trochę bo jednak się boi.

 • losarturos
  losarturos 6 miesięcy temu

  Ciekawy pomysł. I teraz cza będzie jeździć 50km/h przez te wszystkie wsie oznaczone jako obszar zabudowany? Gdzie pieszego trudniej spotkać niż psa z dwoma who ja mi. ;-)

 • Wojciech Kozłowski
  Wojciech Kozłowski 6 miesięcy temu

  Podane argumenty mają wartość zerowa merytorycznie. Zero własnych pomysłów, tylko krytyka. Po co komu pedał w podłogę przy 50kmh? Skoro wszyscy jadą maksymalnie z taką prędkością? Po co komu wyprzedzanie w terenie zabudowanym? Owszem jak ktoś się wlecze 30kmh i są warunki do wyprzedzania zgodne z przepisami to bezproblemowo można takie auto szybko wyprzedzić. No ale zakładam, że jak ktoś jedzie 45kmh to chyba autor doczeka się końca terenu zabudowanego z wyprzedzaniem?
  Czytam komentarze ludzi na tym kanale - sama negatywna widownia. "Co oni tam biorom w tej unii" ehhh...
  Niektóre dzieciątka usłyszały od swoich socjal "prawicy" rodziców hasla je*ać unię i powielają tą umysłową biedę bez zastanowienia. Ale co się dziwić :)

 • Elemenar
  Elemenar 6 miesięcy temu

  Wszystko pięknie fajnie, tylko pamiętajmy że nasze drogowskazy oraz przepisy są często same w sobie mylne i źle ustawione.... widzę tylko więcej wypadków i coraz większe ogłupienie ludzi.... zaufają takiemu czemuś a tu nagle jebudu dzwon przy 130-140 bo np: zamiast zwolnić to przyśpieszał ogranicznik.
  Pamiętajmy że w samochodach mamy coraz więcej elektroniki i często jedna awaria czegoś potrafi zniwelować pół samochodu. (nie wspominając o zwarciach i przepięciach, a ile to samochodów ma problem z rozładowywującym się akumulatorem)

 • ferwiner2
  ferwiner2 6 miesięcy temu

  Z jednej strony racja że w sytuacjach awaryjnych ogranicznik na pewno zmniejsza nasze szanse. Z drugiej strony jeśli wszyscy jadą równo i zgodnie z ograniczeniem jak w Austrii albo nawet Czechach to ryzyko samej niebezpiecznej sytuacji znacznie się zmniejsza. Ostatecznie może wyjść na to że liczba dodatkowych wypadków spowodowanych ogranicznikiem będzie znacznie mniejsza niż liczba osób uratowanych poprzez zmniejszenie prędkości na drogach.
  Co do wpływów z mandatów to tak na prawdę nie pokrywają one w istotnym stopniu budżetu drogówki, która przecież głównie zajmuje się mierzeniem prędkości. W związku z tym im więcej samochodów poruszających się po drogach będzie miało ogranicznik, tym mniej państwo będzie musiało wydać na policjantów i w efekcie na tym zarobi. Koszta będą raczej po stronie kupujących samochody gdyż wprowadzenie takiego ogranicznika oznacza wzrost ich ceny.

 • Woli
  Woli 6 miesięcy temu

  Nie ma się czym martwić, puki mamy Januszy Mechaniki to znajdą obejście na zdjęcie takiego ogranicznika swymi magicznymi sposobami :D

 • Mariusz Kowalski
  Mariusz Kowalski 6 miesięcy temu

  Zapomialem Waldziu ostatnio dac lapke.....alu juz nadrabiam

 • eNKa007
  eNKa007 6 miesięcy temu

  Petryfikacja zdaje się być celem tej wadzy, której nijak zmienić się nie da. Do tej wadzy trafiają same smerfy ważniaki, które chcą mówić i wymuszać na innych jak mają żyć a podobno promowanie totalitaryzmu jest w PL zabronione.

 • Krzysztof Sobała
  Krzysztof Sobała 6 miesięcy temu

  Mam pomysł jeszcze na auto hamowanie przed znakiem stop. No i likwidację znaków ograniczenia prędkości, nie będą już potrzebne... :-)

 • TheNewMiner
  TheNewMiner 6 miesięcy temu

  Niemcy się nie zgodzą

 • BluesyBor
  BluesyBor 6 miesięcy temu

  A sposób jak zwykle jest jeden - zamiast stosować jakieś ograniczniki dla wszystkich, należałoby po prostu solidnie przesiać kierowców i wyeliminować spośród nich tych, którzy nie potrafią bezpiecznie prowadzić pojazdu. Do tego akurat mogą posłużyć czarne skrzynki w samochodach. Normalny, rozsądny człowiek nie potrzebuje kagańca, choćby z tego powodu że potrafi ocenić sytuację i możliwe ryzyka i z szacunku dla innych postępuje tak, by nikomu nie wyrządzić szkody.
  Już rozsądniej i chyba łatwiej byłoby montować w pojazdach jakiś alarm, który sygnalizuje zbliżanie się do zakazu wjazdu czy sygnału czerwonego (albo zamkniętego przejazdu kolejowego). Co prawda rozsądny kierowca nie ignoruje takich sygnałów, ale roztargnienie może się zdarzyć każdemu od czasu do czasu a wtedy taka pomoc byłaby mile widziana, podobnie jak asystent pasa ruchu czy parkowania które przecież są od lat.

 • Pulsi79
  Pulsi79 6 miesięcy temu

  nie wiem co oni biorą ale się dzieje - no jak co biorą dotacje od lobbystów, kiedyś by to nazwali łapówka ale w UE jest dotacja................niech się lepiej zajmą zafałszowanymi danymi spalin szmelcwagenow

 • Patrochin
  Patrochin 6 miesięcy temu

  Przerażające są nie same ograniczniki prędkości, ale to że efekt ich działania ma szansę skumulować się z masą idiotycznie poustawianych znaków drogowych.

 • [4]Fun
  [4]Fun 6 miesięcy temu

  Dobrze że polaków to nie dotyczy, bo za biedni na nowe samochody, tylko same gówno z za granicy kupują co niemiec go granicy gonił bo sie rozmyślił... xD

 • DAMIANO
  DAMIANO 6 miesięcy temu

  No co? Gulfa się kupi i wjo.

 • bring toussaint back
  bring toussaint back 6 miesięcy temu

  0:13 wut

 • piotrekcarlos
  piotrekcarlos 6 miesięcy temu

  Wypadki dalej będą nawet jeśli byśmy jeździli 50 km , nic nie zastąpi zdrowego rozsadko i używania rozumu

 • miro
  miro 6 miesięcy temu

  To po ciul produkują te wszystkie szybkie i coraz szybsze auta skoro nie wolno nimi jechać ! A do stania w korkach i toczenia się jak na znaku to wystarczy mi jakaś motorynka !

 • patryk k
  patryk k 6 miesięcy temu

  Mówcie co chacie ale unia zabija motoryzacje

 • uk d
  uk d 6 miesięcy temu

  trochę załamka. Ja np za granicę nie jeżdzę bo to nie ma sensu , jechać 70 na pustej drodze bo coś tam się komuś przywidziało.
  Jeżdzę z róznymi osobami jako pasażer i mam wrażenie, że te osoby nie widzą nic oprócz samochodu przed nimi. Auta przed poprzedzającym autem hamują a kierowca dalej ciśnie gaz i dopiero jak zobaczy że ten przed nim hamuje to też zaczyna zwalniać ... i częśto już na granicy absu. Jeśli jadę, nawet dajmy na to, blisko poprzedzającego- to tylko wtedy gdy widze auta przed nim - jeśli nie widzę - to trzymam sporą odległość. Ile razy miałem sytuację ża ja już hamuję a ten przedemną dalej ciśnie a już po chwili dym z opon bo się zorientował że przed nim auto zwalnia. Może lepiej szkolenia/badania kierowców robić , jeśli się ktoś nie nadaje to nie może siadać za kółko. Tak jak ja się nie nadaje na pilota tak nie siadam za sterami samolotu, tak jak nie nadaje się na lekarza czy właściciela firmy to nim nie jestem. A my dajemy prawo jazdy jak leci a potem wstawiać będziemy ograniczniki 50 km/h odstęp 200m czujniki sprawdzające czy obie ręce są na kierownicy i czas za kółkiem nie wiećej niż 15minut i przerwa, głowa pod odpowiednim kątem. Bzdury

 • Roki Rolf
  Roki Rolf 6 miesięcy temu +1

  I do czego tu się wpycha Ukraińca. Jak Ukrainiec to od razu musi blokować drogę Polakowi, co za posrane myślenie ?

 • Daniel Garbaciak
  Daniel Garbaciak 6 miesięcy temu

  Teraz czekać aż po przekroczeniu dozwolonej prędkości samochód będzie wysyłał naszą lokalizacje na policję

 • slodkisen pl
  slodkisen pl 6 miesięcy temu

  moze bedzie tymczasowy wylacznik powiedzmy na 10 sekund, ktory mozna uzyc powiedzmy raz na minute czy cos

 • Adam Pilorz
  Adam Pilorz 6 miesięcy temu

  Inteligentny ogranicznik szybkości? Jak najbardziej, byle był faktycznie inteligentny. A to oznacza nie tylko ustawianie ogranicznika na tyle, ile pokazuje znak, ale właśnie między innymi pozwolenie na przyspieszenie powyżej tego w sytuacjach awaryjnych - czyli np. max. przez minutę/dwie i tylko przy wciśnięciu gazu "do dechy" zdejmuje ogranicznik, żeby potem wymusić zwolnienie. Jeśli dla kogoś sytuacja awaryjna trwa dłużej niż minutę, to kurcze, mógłby w tym czasie zdążyć zjechać z drogi i zaparkować, a nie uciekać przed jadącym na czołówkę autem z naprzeciwka ;).

 • Tomek Skóra
  Tomek Skóra 6 miesięcy temu

  Raczej bezpośrednio po powrocie z toru to nagrane nie było. Lekka reżyseria z tymi butami...

 • Dj szymon
  Dj szymon 6 miesięcy temu

  Nie zawsze szybka jazda to niebezpieczna jazda, często samochody jadące wolno potrafią spowodować większe zagrożenie.
  Liczy się mózg i umiejętności kierowcy.

 • Ysiek9290
  Ysiek9290 6 miesięcy temu

  Siemanko
  O tych pomysłach się wypowiem tak
  Czarne skrzynki są chyba najlepszym rozwiązaniem
  Wypadków się nie uniknie jako że samochodów jest najwięcej na drogach to I najwięcej debili się trafia
  Ale pomysł z ograniczeniem prędkości w samochodach...
  No bez komentarza
  Tak jak mówisz
  W skrajnych sytuacjach lepiej przekroczyć tą prędkość i zapobiec katastrofie niż czekać na powolny wyrok ze świadomością tego że nie da się nic więcej zrobić
  Jak to przejdzie to będziemy widzieć coraz więcej wypadków doświadczonych dobrych kierowców A to chyba nie o to chodzi...

 • Darec-ki
  Darec-ki 6 miesięcy temu

  I bardzo dobrze ograniczniki prędkości powinny byc, wreszcie wariaci zdejmą nogę z gazu. Moim zdaniem powinno się wprowadzić opcje obowiazkowych alkomatów w samochodach póki się nie dmuchnie to nie ruszy !!

 • Mikołaj z
  Mikołaj z 6 miesięcy temu

  I tak się będą rozbijać więc po co robić te ograniczniki. Bo te czarne skrzyni to dobry pomysł

 • Niewolnik Prowadzącego
  Niewolnik Prowadzącego 6 miesięcy temu

  Fajny Pomysl :D w sumie . . Chciałbym się spytac z Czego panstwo utrzyma zus :D . Jak to wprowadza to moze zus upadnie :D

 • Ahura Angra
  Ahura Angra 6 miesięcy temu

  Nie poruchasz jak unia ci nie pozwoli. NWO.

 • Bartosz Ciesielski
  Bartosz Ciesielski 6 miesięcy temu

  Kiedy ludzie zrozumieja, ze UE to komunistyczny twor Spinellego??? To nie jest wolny Swiat to system niewolniczy. Chonczycy juz od 2019 beda chipowac auta i inwigilowac gdzie kto jezdzi a ten pomysl UE to nic innego jak przygotowanie aut do tego samego...Defakto Matrix juz jest a bedzie jeszcze leoiej...Zniszczyc komunizm i bedzie wolnosc

 • Michał Kowalski
  Michał Kowalski 6 miesięcy temu

  Jeżeli chodzi o te denne ograniczniki to niech je robią...ludzie którzy stroją auta, robią softy i inne tuningi z chęcią będą zdejmowali te ograniczniki lub je wyłączali :-) tylko Panie Waldemarze nie mów że się nie da.... ;-) bo jak robili systemy bez-kluczykowe i byłem parę lat temu w salonie z kolegą który kupował nowe auto niemieckiej marki to mu gadali ,,kradzież jest teraz praktycznie niemożliwa bo jest sytej zbliżeniowy klucza itp" a teraz wyjeżdżają te ,,cuda" techniki na potęgę.....także wszystko da się ominąć i wyłączyć ;-) wszystko kwestia hajsu...jak ktoś chce upalać to zdejmie to za każdą kwotę....a znam takich dziesiątki :-) także niech wprowadzają...będzie dodatkowy zarobek :-)

 • Dudzian Dudzian
  Dudzian Dudzian 6 miesięcy temu

  CO!? JA NIE POJADĘ?!

 • Radosław Sobieszczyk
  Radosław Sobieszczyk 6 miesięcy temu

  Kompletnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że podczas wyprzedzania powinniśmy trzymać się limitu prędkości. Hipotetyczna sytuacja - jedzie auto prędkością powiedzmy 80km/h, do tego baaardzo asekuracyjnie w zakrętach. My chcemy jechać te realne 90km/h (czyli zegarowe około 96km/h). Chcą wyprzedzać go z maksymalną prędkością 90km/h albo siedzimy mu na tyłku czekając na wystarczająco dużą ilość miejsca albo czekamy praktycznie w nieskończoność, bo miejsca w praktyce zawsze będzie za mało, aby podgonić, zejść na lewy pas, bezpiecznie wyprzedzić i wrócić. Drogi krajowe, to góry-doliny + multum zakrętów, a złota zasada mówi - nie widzisz, nie wyprzedzaj. Po paru chwilach takiego czekania na 3km pustej prostej mamy za sobą piękną kolumnę aut, z których część wpadnie na znakomity pomysł minięcia kilku na raz. W efekcie każdy boi się wyjechać, bo gdzieś tam z tyłu już coś leci na lewym. Idealny plan na masowo drastyczne spowolnienie ruchu - wystarczy jeden kierowca początkujący bądź np. wiozący coś delikatnego i korek gwarantowany.
  Prawo jazdy zdawałem 10 lat temu, następnie od razu poprosiłem o pomoc w doszkoleniu bardzo doświadczonego kierowcę (ojca - służby mundurowe, jazda w konwojach, pościgi i zero wypadków przez 20 lat). Wpoił mi wtedy jedną zasadę - na lewym pasie mam być jak najkrócej. Czort wie kiedy coś wyleci z krzaków, jakiś ciągnik zacznie wyjeżdżać z polnej drogi itd. Na krótszym odcinku jesteśmy w stanie sprawdzić, czy mamy pusto, ale wyprzedzając przez 30 sekund przejeżdżamy zdecydowanie zbyt długi dystans. A więc upewnić się dwa razy, rozpędzić będąc jeszcze na prawym pasie, kierunkowskaz, redukcja i lecimy. Chowamy się jak najszybciej, oczywiście bez wymuszenia hamowania na pojeździe wyprzedzanym. Puszczamy gaz, redukujemy ewentualnie prędkość do przepisowej (bądź rozsądnej jak kto woli - wielokrotnie znaków po remontach nie ściąga się parę przez parę miesięcy) i kontynuujemy normalną jazdę. Oczywiście inne zasada jest jeśli mijamy więcej niż 1-2 pojazdy.
  Na koniec sytuacja z wczoraj - godzina 22:30, wracam jakieś 100km z okolic Borów Tucholskich, droga krajowa. Przede mną sznur pojazdów jadących za autem z przyczepą kempingową. Mijam spokojnie po jednym, siadam za przyczepą i po paru chwilach gość daje znać kierunkowskazami. Sprawdzam, prosta, pusto, za mną nikt nie leci, wyprzedzam. Chowam się powoli i ... gość odpala długie żeby mnie oślepić + podgania pod zderzak. Nie, nie zajechałem mu drugi, wylądowałem z 30 metrów przed nim i od razu sam odpaliłem. Czekam, może się pomylił. Nie, zwyczajny psychol. No i co w takiej sytuacji zrobić ? Hamować, wyjąć jakoś gościa ? Dzwonić po niebieskich i liczyć na szybką interwencję ? Cóż, w takich momentach najbezpieczniej się oddalić od potencjalnego zagrożenia. I chociaż naprawdę nie miałem chęci zasuwać tego dnia, to wyjścia nie było. Wolę złamać limit prędkości i nawet zebrać mandat, ale przejechać to bezpiecznie, a nie oślepiany przyłożyć w byle co bądź wypaść z zakrętu. Wybór mniejszego ryzyka po prostu.
  Dla formalności - 10 lat za kółkiem, zero spowodowanych wypadków, zero spowodowanych kolizji, zero mandatów.

 • kasztaniec
  kasztaniec 6 miesięcy temu

  ale dzbany z tych ludzi ja peirdole co oni nie wymysla XD

 • mrmichaelmw
  mrmichaelmw 6 miesięcy temu

  Popieral Unie jak najbardziej kiedyś trzeba dorosnąć ,wystarczy że sobie człowiek pogladą live leak i już jest swiadomy co się dzieje na drodze.
  Każdy pojazd powinien być zablokowany do 130 km i mieć blokadę na znaki .
  Oczywiście zakaz nie dotyczył by pojazdów uprzywilejowanych .Była by to spora szansa na rozwój kolei no i elita zamiast cielić się poleciała by a nie jechała pasem awaryjnym bo ma Porsche

 • Shadow_of_STLKR
  Shadow_of_STLKR 6 miesięcy temu

  Czarne skrzynki są stosowane w samolotach i w niektórych poc w celu sprawdzenia co zawiniło żeby ewentualne usterki usunąć w przyszłych lotach, a w autach po co?
  żeby stwierdzić że ktoś źle jechał, wbiegł na ulice, miał nie sprawnie auto?
  Niech ten co to wymyśla się w łeb puknie ciężkim młotem.
  Szarych ludzi nie stać na wypchanego elektroniką DreamLinera tylko lata awionetką, którą MOŻNA bezpiecznie latać, ale to jak będziemy latać zależy tylko od nas.
  Teraz jak ktoś chce kupić stare auto kupi prostego taniego golfa czy passata, ale za 10 lat takich aut już nie będzie a te wypchane elektroniką będą 10x droższe i wcale nie bardziej bezpieczne. Auta będą w takim samym kiepskim stanie technicznym, albo i nawet gorszym przez wyżyłowanie małych silniczków i cięcie kosztów, a będą sporo droższe bo będą musiały mieć kupę elektroniki. (czarne skrzynki, systemy zawiadamiania alarmowego, wideo rejestratory itp...
  Komu na tym zależy i go stać to sobie kupi a jeździć jak wariat dalej będzie mógł, a ktoś kogo nie stać, ale jeździ powoli i ostrożnie będzie musiał kupić zerdzewiałą padakę i tym się kulać bo już nie będzie aut które nie mają tony elektroniki zawyżającej wartość auta.

 • Pan veksaN
  Pan veksaN 6 miesięcy temu

  Walduś skocz że ojcu po zimnego browara, pooglądamy kabarety w unii!

 • Nnwkx XkwnN
  Nnwkx XkwnN 6 miesięcy temu

  Jeżeli człowiek to założy to człowiek to ściągnie

 • Kazimierz Wichura
  Kazimierz Wichura 6 miesięcy temu

  Trzeba się bogacić. Biedny musi kupić stare auto i je naprawiać, a bogaty może kupić zabytkowe auto i je fachowiec naprawi. W listopadzie kupiłem ostanie nowe auto w życiu, chyba że coś się zmieni. Muszę teraz jeździć tym co producent wymyślił, nic nie mogę zmienić bo po gwarancji, a dwa razy już naprawiali. Marzę o Nissanie 200sx.

 • ERYK Polska Zachodnia
  ERYK Polska Zachodnia 6 miesięcy temu

  Cięzarówki od dawna mają kagańce na 89 km/h i ..daja radę .
  Ja jestem ZA ogranicznikami do 150 km/h - jest wielu DEBILI którzy po polskich autostradach jeżdzą po 250 czy 300 km/h a nikt mnie nie przekona ,że to jest bezpieczna jazda ....

 • Tymek DK94
  Tymek DK94 6 miesięcy temu

  W końcu coś pozytywnego, dlaczego osobówki niemają kagańca np na 140km/h jak np ciężaróki na 90km/h?

 • Rybeł
  Rybeł 6 miesięcy temu

  Zakleić kamerę i kita :D

 • Janek1236
  Janek1236 6 miesięcy temu

  Oj sebixy w BMW i korposie w VAGach mieliby niezły ból z tym ogranicznikiem :D Osobiście jestem za. Nie potrzebuję pędzić na złamanie karku. Trzeba by było tylko za fraki wziąć drogowców, aby usuwali tymczasowe znaki po zakończeniu remontu/modernizacji, żeby nie tworzyć absurdów.

 • ZIÓŁEK
  ZIÓŁEK 6 miesięcy temu

  Tczeba bedzie zakleic tasmia kamere która szczytuje znaki i gitara😀😄

 • Rezi Elwex
  Rezi Elwex 6 miesięcy temu

  Kolejby przykład że unia to dno

 • Katarzyna Fryges
  Katarzyna Fryges 6 miesięcy temu

  unia rządzi , unia radzi , unia nigdy cię nie zdradzi

 • Dfghgf Rtfhfgh
  Dfghgf Rtfhfgh 6 miesięcy temu

  Jakie wyprzedzanie jak wszystkie auta będą 50 jechać co chcesz wyprzedzać ?to naprawdę bardzo mądre chyba najmądrzejszy pomysł jaki w tym kraju powstał

 • Dfghgf Rtfhfgh
  Dfghgf Rtfhfgh 6 miesięcy temu

  Super wkoncu coś mądrego

 • df fffk
  df fffk 6 miesięcy temu

  Dobry pomysł . nawet przy wyprzedzaniu bedziesz wiedział ze z naprzeciwka jedzie samochód z max 50 km/h w terenie zabudowanym. w najgorszym wydaniu czołowka z predkoscia 50 z obu stron. wiec nie jest to głupi pomysł. A co do wyprzedznia jakiego kolwiek proponuje barierki na srodku drogi jak jest to w szwecji.... to jest problem tylko i wyłacznie przyzwyczjenia i nawykow.. Pozdrawim

 • Kwinto TRN
  Kwinto TRN 6 miesięcy temu

  Czasem najzwyczajniej w świecie trzeba ratować się ostrym przyspieszeniem . XD

 • mika gordon
  mika gordon 6 miesięcy temu

  Jak to u nas w Polsce......my daliśmy rade z usunięciem dpf,fabrycznym limitem prędkości,słyniemy ze strojeniem aut (chiptuning) sami niemcy nas chwalą...potrafimy odmłodzić przebiegi aut...to i damy rade z usunięciem limitu prędkości :)

 • Kris THX
  Kris THX 6 miesięcy temu

  Siema. Tylko ty możesz dojść ładu więc rozgryź to bo nie wiem jak się będę tłumaczył gdy dojdzie do dzwona...
  plclip.com/video/h2t-d34nfx0/wideo.html
  A są inne filmy instruktażowe które twierdzą że ten z podporządkowanej nie ma pierwszeństwa.
  plclip.com/video/gpeztvi2ido/wideo.html
  Co ty na to? Mnie tak złości niewiedza jak zinterpretuje to Policja że bym z chęcią dopadł to bydle co przepisy tworzy i wsadził do Tico a ja bym sobie z nim Fordem F250 pozawracał.

 • Zimny Drań
  Zimny Drań 6 miesięcy temu

  Jak giną ludzie na drogach, to unia działa żeby zapobiegać.
  Jak giną ludzie w zamachach, to unia nie chce zapobiegać i arabskich morderców wykopać za morze.

 • Radosław Drożdżewski
  Radosław Drożdżewski 6 miesięcy temu

  A mnie się ten pomysł bardzo podoba. Posłużę się tu jednak przykładem. Mam w swoim samochodzie tempomat, który działać może też jako ogranicznik. Tak więc gdy wjeżdżam do miasta ustawiam sobie na 55 km/h i de facto jadę wówczas 51 km/godzinę. Czasami trafi się ktoś kto jedzie 45 km/h i irytuje mnie to bardzo. Mogę wówczas docisnąć pedał do samej podłogi i ogranicznik się wyłącza, a sprzęgło przeskakuje o dwa biegi w dół 👇. I takie rozwiązanie powinno być wprowadzone. Tak by istniała możliwość przyspieszenia.
  Aha, nowe auta to powinny być w system zachowywania odległości od poprzedzającego pojazdu wyposażone.

 • Vinci
  Vinci 6 miesięcy temu +1

  Ja mu gaz a "un zgas"

 • mareczek00713
  mareczek00713 6 miesięcy temu

  W wolnym tłumaczeniu - jak mi ktoś wyjedzie z boku na skrzyżowaniu i będzie za późno na hamowanie i jedynym rozwiązaniem będzie gaz do deski by uciec ze skrzyżowania, to UE mnie zamorduje poprzez wbudowany ogranicznik...Genialne, kij z tym ilu ludzi to zabije.

 • marcin KORCZAK
  marcin KORCZAK 6 miesięcy temu

  Poroniony pomysł, tak jak ograniczniki dla ciężarówek i autobusów, jak tu wyprzedzać

 • Paweł M
  Paweł M 6 miesięcy temu

  Pewnie będą kamery/czujniki. Zalepiasz i po sprawie :)

 • ARNOLDR29
  ARNOLDR29 6 miesięcy temu

  Cytując Kazimierza Pawlaka poweim: "Mądrego to i dobrze posłuchać". W końcu jest ktoś kto wypowiada się rozsądnie na poważne tematy i widać, że wie o czym mówi.

 • gfijorek
  gfijorek 6 miesięcy temu

  Sorki nie obejżałem do końca a już piszę. Jeśli nie ma mózgu w czaszce, to przy 40km/h... można zabić Człowieka.

 • Mateusz Sławomir
  Mateusz Sławomir 6 miesięcy temu +1

  0:13 ktoś tu pierdnął

 • pokrec
  pokrec 6 miesięcy temu

  Po co ograniczniki? Odcinkowe pomiary prędkości na każdej prostej i po sprawie. Wjeżdżasz na odcinek i na liczniku masz informację o tym, że jesteś mierzony i ile wynosi limit. Wyjeżdżasz i pudełko pika pokazując ile punktów Ci przybyło do konta punktów i ile masz zapłacić na konto lokalnego urzędu administracji państwowej. Sam sobie każdy ustawi to pudełko, żeby mu pilnowało prędkości... Ja bym tak zrobił, nawet, gdybym miał pierdylion koni pod maską. Zaleta też będzie ekologiczna - nikt nie kupi do zwyczajnej, codziennej jazdy samochodu z silnikiem mocniejszym niż 100 koni. Bo po co? Ludzie zobaczą, że na ich trasie można spalić o połowę mniej benzyny...
  A liczbę ofiar wypadków można zmniejszyć bardzo prosto - zakazać w ogóle używania samochodów.

 • Patryk Rozgwiazda
  Patryk Rozgwiazda 6 miesięcy temu

  0:13

 • joseph goebbels
  joseph goebbels 6 miesięcy temu

  Skoncze gadac glupoty o ciezarowkach o wyprzedzaniu tylko powiedzcie wprost ze kazdy lubie niekiedy pozapierdalac

 • Chłodny Klecha
  Chłodny Klecha 6 miesięcy temu +1

  0:13 czy tylko ja to usłyszałem?

 • Adam C
  Adam C 6 miesięcy temu

  Jedno pytanko w Twoją stronę Waldku. Czy w nowych samochodach (takie które schodzą z taśmy produkcyjnej) trzeba docierać silnik (np. Do paru tysięcy kilometrów)? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 😊

 • Truchcyk
  Truchcyk 6 miesięcy temu

  A jak taki inteligentny ogranicznik miałby wykrywać skrzyżowania, na których ograniczenie prędkości z automatu się kończy???

 • Dawid Cichacki
  Dawid Cichacki 6 miesięcy temu

  prosta rzecz. Jest usluga (ogranicznik) jest i fachowiec. W Polsce to będzie kosztować tyle samo co wyprogramowanie EGRu, DPFu, usunięcie drugiej sondy czy ewentualnie wgranie mapy, czyli tak naprawdę... grosze.
  Polacy coś na to ogarną bardzo szybko :P

 • PB Bricks
  PB Bricks 6 miesięcy temu

  Janusz chip'a założy i jedzie szybciej

 • stalker malina
  stalker malina 6 miesięcy temu

  i tak być powinno!!! ogólnie samochody to fabrycznie maks 90 km/h...

 • Marek Broda
  Marek Broda 6 miesięcy temu

  Predkosc nie zabija tylko glupota kierowcow i brak wyobrazni

 • Pawel Rusek
  Pawel Rusek 6 miesięcy temu

  Powinni zainteresować w szkolenia kierowców, żeby myśleli za kierownicą, patrzyli w lusterka używali kierunkowskazów. Z takimi ograniczeniami prędkości to chyba będzie 100% więc kolizji.

 • Jacek M
  Jacek M 6 miesięcy temu

  Wymyślić kary za posiadanie auta, motoru, za oddychanie, za jedzenie i wydalanie za to, że się jest. Ale to już blisko bo geoinżynieria działa w krajach UE i NATO.....syf na nas zrzucają i inne gówna dają....

 • Rafał Youtuber
  Rafał Youtuber 6 miesięcy temu

  Glupota, powinniśmy tworzyć szybsze, bardziej ekonomiczne i bezpieczniejsze samochody.

 • Eric
  Eric 6 miesięcy temu

  Sytuacja, Irlandia, "chory" człowiek jedzie 70 na 100km/h zwalania do 50 przyśpiesza do 80 co chwilę, sytuacja niebezpieczna bo nie wiadomo co mu w głowie siedzi, chcę wyprzedzić i pojechać dalej z tą przysłowiową setką na liczniku ale z naprzeciwka ciągle jadą samochody bo jest to godzina 16 i ludzie wracają z pracy, ja jadę moim pierwszym autem czyli Corsą C z silnikiem 1.0 i potrzebuję trochę miejsca by się rozpędzić ale nie da rady... Gdybym miał Subaru którym teraz jeżdżę to taka sytuacja nie miała by miejsca bo bez problemu bym gościa wyprzedził i poleciał sobie tą setką dalej ale nie, siedziałem za gościem przez godzinę i tylko było gaz hamulec na prostej drodze, korek za nami kilku kilometrowy bo czemu nie...

 • Ad Max
  Ad Max 6 miesięcy temu

  jak dla mnie głupota ograniczać auta bo i tak znajdą się sposoby żeby je ominąć. prostrzym sposobem byłby monitoring GPS, przekraczasz płacisz.

 • Rafal Z
  Rafal Z 6 miesięcy temu

  To zrobic rozwiazanie, gdzie faktycznie masz ograniczenie do 50, 90 czy 140 zgodnie z miejscem oznakowania, a jezeli koniecznie kogos musisz wyprzedzic, lub zajdzie taka potrzeba to tez masz taka mozliwosc, ale nie trwa ona dluzej jak minute. Czyli jedziesz 50tka, nagle jest jakas krytyczna sytuacja i depczesz po maksie nawet do 100km/h i tak mozesz to wykorzystac maksymalnie do 1min. Czemu nie moglo by cos takiego byc. Nie bylo by szalencow co non stop grzeja. Nie bylo by tez takich osob, co przez caly czas ustawi sobie 80km/h i jedzie czy to obszar zabudowany czy trasa, gdzie na trasie irytuje szybszych, a w obszarzez zabudowanym stwarza zagrozenie - a jest to niestety nagminne. Nie raz wyprzedzalem takiego goscia poza obszarem zabudowanym, gdzie telepal sie 70-80km/h, a pozniej siedzial mi na tylku w obszarze gdzie jechalem 55-59km/h. Wiec to rozwiazanie wcale nie jest zle.

 • Michał Koczorowski
  Michał Koczorowski 6 miesięcy temu

  Niech pierw zrobią drogi, a później proponują takie absurdy.

 • Michal Z
  Michal Z 6 miesięcy temu

  Sory ale to Twoj najglupszy odcinek. Myslisz ze oni tego nie przewidzieli. Myslisz ze tylko z Ciebie taki geniusz a tam same glaby. Przeciez to normalne ze bedzie sie dalo chwilowo rozpedzic wiecej niz limit dla wlasnie takich wyjatkowych sytuacji. Ale pozniej zhamuje Cie do wymaganej predkosci.

 • Rafal D
  Rafal D 6 miesięcy temu

  Tak, 150 przy włączonym lewym migaczu, a normalnie 140. I już jest zapas LOL

 • Rozpoznany
  Rozpoznany 6 miesięcy temu

  Niech robią te ograniczenia co czytają ze znaków. Potem wystarczy im te wszystkie urzędy czy ambasady okleić wydrukowanymi „znakami” z ograniczeniem do 5km/h i po kilku takich powrotach do domu im się odechce.

 • ziomalxxz
  ziomalxxz 6 miesięcy temu

  ja jestem za niestety np w polsce panuje patologia na drodze ludzie nadą na trzech ograniczenie 50 miasto wszyscy jadą prawie min 70 i jeszcze po 3 wyprzedzają , np tak w Czechach nie ma panuje normalność, oczywiście mandaty odstraszają a szczególnie punkty ale niestety coś takiego jak najbardziej popieram szczególnie w Polsce

 • Venix 535
  Venix 535 6 miesięcy temu

  Uu.... to swojej E46 nie sprzedaje :D przynajmniej wiecej poleci niz 150 km/h :D