Jak długo potrwa ten chaos?

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Ile to jeszcze potrwa? Jak długo będzie trwała epidemia? Innymi słowy, jaka czeka nas przyszłość? To chyba jedno z najczęściej zadawanych dzisiaj pytań.
  W dzisiejszym odcinku postaram się na to pytanie odpowiedzieć.
  Jeśli podobają Ci się moje filmy zasubskrybuj mój kanał!
  plclip.com/user/naukatolubie
  Jeżeli ktoś z Was ma ochotę dodać napisy do moich video, możecie to zrobić pod tym adresem:
  plclip.com/user/timedtext_cs_panel?c=UCtcUMxUSMWUNBfOaKUv5cjg&tab=2
  Źródła:
  www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/sph/ide/gida-fellowships/Imperial-College-COVID19-NPI-modelling-16-03-2020.pdf
  medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-the-hammer-and-the-dance-be9337092b56

Komentarze • 80

 • Nauka. To Lubię
  Nauka. To Lubię  8 dni temu +362

  Jeśli podobają Ci się moje filmy zasubskrybuj mój kanał!
  plclip.com/user/naukatolubie

  • milan 13
   milan 13 3 dni temu +1

   Wirus grypy?
   Nigdy nie został wyselekcjonowany. Materiał genetyczny wirusa grypy również nigdy nie został wyizolowany. Wszystko co zostało zrobione to powielanie materiału genetycznego za pomocą biochemicznej metody powielania (reakcja łańcuchowa polimerazy - PCR). Dzięki tej metodzie możliwe jest również dowolne powielanie nowych, nigdy wcześniej nie istniejących, krótkich kawałków materiału genetycznego. Jest to sztucznie wytwarzany materiał genetyczny, który jest przedstawiany jako wirus…To wszystko co się dzieje, ale cały świat wierzy, że można zrekonstruować wirusy w laboratoriach.

   Jak laik może to sprawdzić?
   Zapytaj w jakiej publikacji można znaleźć zdjęcie wykonane mikroskopem elektronowym tego niby zrekonstruowanego wirusa. Nie ma takiej publikacji. Ponieważ wirusy, wszystkie wirusy, które rzekomo powodują infekcje wirusowe nie mogą być wyizolowane i dlatego nie mogą być naukowo udowodnione. Nauki medyczne używają raczej nienaukowych metod próbując „udowodnić” ich istnienie.

   Metody wnioskowania zakażenia wirusem:
   Metodą taką jest wnioskowanie obecności wirusa ze wzrostu przeciwciał, a co za tym idzie - choroby zakaźnej. Metoda ta jest nazywana dowodem pośrednim. Ale jak w książce „Wirus mania” dobrze to ujmują: Testy na badanie przeciwciał udowadniają tylko istnienie przeciwciał a nie samego wirusa lub jego cząsteczki, na które testy te reagują. Jest tu jeszcze jedna bardzo niepokojąca sprzeczność. Zazwyczaj tego wszystkiego wszyscy uczyliśmy się w szkole podstawowej - wzrost przeciwciał jest oznaką silnego systemu odpornościowego.

  • Marcin Tarnowski
   Marcin Tarnowski 4 dni temu

   A Pan wierzy w te wyniki zgonów we Włoszech? Czy przypadkiem media nami nie manipulują?

  • Radzio Klavo
   Radzio Klavo 4 dni temu

   @MLG Forest potwierdzam

  • dombek2007
   dombek2007 5 dni temu

   @Waldek Jędrzejczak Dlaczego powyżej 25°C wirus miałby być mniej niebezpieczny?

  • dimitri 123
   dimitri 123 5 dni temu

   Pytanie za sto punktów to w jakim celu maski ludzią jak i slużbą w szpitalach jeśli i tak ta maseczka w żaden sposób nie chroni a tylko chroni tych zarażonych?

 • kacha kasiulka
  kacha kasiulka 2 godzin temu

  A co my wcześniej zaczęliśmy głupoty już dawno mieliśmy zamknąć granice kraju a my jeszcze przyjmujemy sciepy Polaków z całego świata którzy mówili Polsce beee a nagle się obudzili Polska więc bzdura my nie mamy nic wszystko jest nieudolny ....

 • BATUŚ
  BATUŚ 2 godzin temu

  (~)__(~)

 • ChesterGold
  ChesterGold 4 godzin temu

  Przecież nie będziemy siedzieć w domach pół roku bo nas wykończy ale nie wirus tylko brak jedzenia

 • Sławek Skałecki
  Sławek Skałecki 4 godzin temu

  Pana filmiki trochę przypominają słynny program SONDA. Gratulacje.

 • Arkadiusz Olszewski
  Arkadiusz Olszewski 4 godzin temu

  Wiem że nic nie wiem 😉

 • Alojzy Lambercik
  Alojzy Lambercik 5 godzin temu

  Zaczynam wierzyć że ten koronawirus to jeden wielki fake.

 • PK-Punkt Krytyczny
  PK-Punkt Krytyczny 7 godzin temu

  No i proszę od jutra już mamy dzieci nie mogą wychodzić poniżej 18 roku życia tylko z opiekunem poczekajmy jeszcze tydzień i nam za bronią nowe Auschwitz w Polsce jak jesteś taki mądry to dlaczego ludzie do pracy mogą chodzić?

 • Cezary Nowak
  Cezary Nowak 7 godzin temu

  Najdziwniejsze jest to jak możni tego świata potrafią rządzić i manipulować miliardami ludzi! A najlepsze jest to że wprowadzili Psychozę społeczną! Ludzie dopiero się obudzą jak znajdą się w bunkrach i piwnicach! Jednym słowem DRAMAT...

 • Daligasta Light
  Daligasta Light 7 godzin temu

  po szczepieniach na Hiszpankę , zmarło jeszcze 50 milion ludzie, jestem ciekaw ile umrze po szczepionce na Koronę ?

 • Dariusz Majewski
  Dariusz Majewski 7 godzin temu

  Mądre i rzeczowe.

 • Artur Artur
  Artur Artur 9 godzin temu

  Kabała...

 • Majiron ble
  Majiron ble 9 godzin temu

  wszystko super powiedziane lecz zapomnialeś dopowiedzieć iż ludzie już nie mają pieniędzy na jedzenie-dom itp a za tym idzie 1.umieranie z głodu 2.kradzieże 3. morderstwa osób za co mają żyć

 • TheDarim
  TheDarim 10 godzin temu

  Jak krzywa eksponencjalna szczególnym przypadkiem wykładniczej? To jak powiedzieć po angielsku "wykładnicza"? Mnie się wydaje, że jedno słowo jest polskie, drugie dokładnie takie samo, tylko przeciągnięte do polszczyzny prosto z angielskiego. Czyżbym się mylił? Tak, czy inaczej zamieszcza Pan bardzo ciekawe filmiki. Dzięki!

 • Nie Wiem
  Nie Wiem 13 godzin temu

  to mają być dobre wiadomości

  • misolou fout
   misolou fout 9 godzin temu

   Super. Mieszkam z dziadkami, jestem przez nich wychowywana. Nie wyobrażam sobie, by ich zabrakło...

 • Zbigniew Zawadzki
  Zbigniew Zawadzki 13 godzin temu +1

  Jesteś fizykiem to skup się na fizyce. Kręcisz te filmiki wyłącznie dla oglądalności i robisz wiele złego bo nakręcasz spiralę strachu , bo zwiększasz liczbę oczywistych informacji czyli produkujesz tzw. ich natłok co nie jest zdrowe nawet jeśli mówisz prawdę. Niech o wirusie wypowiadają się wirusolodzy typu prof. Gut lub inni tego typu ludzie, a będzie ona łatwiejsza do wyszukania spośród bełkotów twojego typu nic w zasadzie nie wnoszących nowego. Pozdrawiam.

  • misolou fout
   misolou fout 9 godzin temu

   Świetny przekaz miło się słucha, bez jąkania izagmatwania. Wielkie dzięki pozdrawiam.

 • Gabriela Monika
  Gabriela Monika 15 godzin temu

  Naprawdę wierzy Pan jeszcze w całą fizykę Newtona i syntetyczne środki medyczne oraz szczepionki???

 • Gabriela Monika
  Gabriela Monika 15 godzin temu

  Czy Pan jako naukowiec naprawdę wierzy w fizykę Newtona, syntetyczne środki medyczne, które niczego nie leczą tylko usmierzają objawy z różnymi skutkami ubocznymi, i szczepionki??? Mamy w sobie i dookoła siebie miliardy drobnoustrojów, gdybyśmy na wszyskie mieli się teraz zaszczepić to gratuluję, życia by zabrakło i zdrowia. Pan tu podaje jakieś stare dane. Podszedł Pan do tematu jak dziennikarz węszący aferę. Nie dajmy się zwariować tej propagandzie strachu!!!

 • P P
  P P 16 godzin temu

  W latach wystąpienia nie było antybiotyków żeby zwalczać zapalenie płuc wywołane hiszpanka, bo to było główna przyczyna zgonów

 • Tomasz Socha
  Tomasz Socha 18 godzin temu

  Ten wirus to III wojna światowa

 • Jarek Gorgul
  Jarek Gorgul Dzień temu

  Kedy będzie koniec

 • Daniel Stęperski
  Daniel Stęperski Dzień temu

  Chcesz wiedzieć jak to zatrzymać w dwa tygodnie? Wprowadzenie stanu wojennego, dając 3 dni na zrobienie niezbędnych zakupów zamknięcie wszystkiego oraz wszystkich w domach, za każde wyjście z domu karane rozstrzelaniem, chorych wywozic do jednego obozu ze szpitalem,specjalnym transportem.

 • Daniel Stęperski
  Daniel Stęperski Dzień temu

  Co najmniej rok

 • Marzena Piasecka
  Marzena Piasecka Dzień temu

  Nie wierzę w tą drugą turę (i mam nadzieję że nie będzie) bo inne korony były raz i już nie wróciły.

 • Mario Tobi
  Mario Tobi Dzień temu +1

  2+2 może być 4 ale może być 22 ,możliwe ale niekoniecznie, jednak może się zdarzyć . Tyle to ja wiem Idź pan zajmij się pożyteczną pracą .

 • Maciej Dąbrowski
  Maciej Dąbrowski Dzień temu

  a

 • Filip Styś
  Filip Styś Dzień temu

  a

 • krzysztof dulnik
  krzysztof dulnik Dzień temu

  POLACY apamiętajcie się czy wy tego nie widzicie że rządy podporządkowywują was swoim regułom wmawiając i wpajając wam przez telewizję i internet i radio STRACH i do czego to doprowadziło że pozamykaliście się w domach jak w celach więziennych i pozamykaliście wasze małe firmy które i tak ciemiężone przez tysiące podatków i opłat przynosiły wam pieniądze że mogliście utrzymywać WASZE rodziny i DZIECI. Wszystko w imię "Dla waszego dobra i ZDROWIA " A w tym czasie potężne molochy i koncerny mają wszystko pootwierane i działające na najwyższych obrotach (Są dalej zwolnione od podatków i my ich uttzymujemy)To więc jak to kest się pytam że w takim intermarsche obywatele się nie zarażą a w małym sklepiku osiedlowym już tak !!!??? I co policja i wojsko noszą karabiny bo będą walczyć z "koronaściemą"!? Ludzie wasze życie ich nie obchodziło przed tym nienormalnym "KRYZYSEM" który wywołali GLOBALIŚCI bo wcześniej hemitrials opady metali ciężkich azotany w żywności wywołujące nowotwory szczepionki z rtęcią teraz 5G gdzie normy są przekroczone o 100 000 razy dla zdrowia człowieka. To jak to jest DALSZEGO NAGLE oni się tak troszą o nasze ZDROWIE!!!!????DLATEGO bo chcą nas trzymać w STRACHU bo udowodniono naukowo że społeczeństwem STERRORYZOWANYM bardzo łatwo się steruje. Na tym opierają się WSZYSTKIE rządy totalitarne .Już dziś ludzie jak widzę ich wpisy proszą o szczepionki a następnie będzie czipowanie ludzi jak zwierzęta które są przeznaczone na RZEŹ. A TERAZ mam apel TYLKO do wszyskich chrześcian Pan JEZUS wkrótce pochwyci swój kościół Pokutujcie i odwróćcie się od waszych grzechów i nieprawości wybaczjcie sobie jeśli ktoś ma co przeciwko drugiemu ."A cały DUCH nasz i dusza i ciało niech będą bez nagany na dzień przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa " Panie JEZU miej litość dla ludu swojego i pomóż nam się stać takimi jakimi już dawno powinniśmy być vzyli GORĄCY dla Jezusa jak mówi Jego SŁOWO:"Obyś się stał dla Mnie zimny albo GORĄCY bo skoroś ani zimny ani GORĄCY zwymiotuję cie z ust Swoich" A tera do wad letni chrzescianie KTÓRZY zostaniecie tu po POCHWYCENIU nie pozwólcie się zaczipować bo Królestwo Boże na wieki będzie dla was ZAMKNIĘTE!!! i ostani CYTAT z Pisma Świętego do wszystkich:"JUŻ siekiera do każdego korzenia drzewa jest już przyłożona każde więc drzewo które nie będzie wydawać owocu dobrego będzie wycięte i w ogień wrzucone " JEZUS POWRACA !!!

 • Krystyna Łangowska
  Krystyna Łangowska Dzień temu

  Mnie to zastanawia czy ph ciała, powoduje to, że jedni są tylko nosicielami tego wirusa a drudzy niestety chorują i niestety także umierają.

 • Sonia Żugaj
  Sonia Żugaj Dzień temu

  Bóg nam robi pranka

 • Ja rogrosz Groszek
  Ja rogrosz Groszek Dzień temu

  Świetny przekaz miło się słucha, bez jąkania izagmatwania. Wielkie dzięki pozdrawiam.

 • Shimadae
  Shimadae Dzień temu +1

  Super. Mieszkam z dziadkami, jestem przez nich wychowywana. Nie wyobrażam sobie, by ich zabrakło...

 • Jan Kowalski
  Jan Kowalski Dzień temu +1

  Sam się ćmoku zaszczyt palancie jeden

 • Karioka
  Karioka Dzień temu

  a ja się zastanawiam co to za znajomy głos..i bingo! p. Dr Tomasz z audycji w radiowej trójce! a to Pan tak wygląda :-D

 • Krzyś Szkoła Szachowa

  Trzeba siedzieć w domu i grać w szachy póki nie można wychodzić!

 • Mika2019 Mika
  Mika2019 Mika Dzień temu

  Panie Tomaszu, dlaczego w mediach podawane są od ponad trzech tygodni dane rosnące, jeśli przecież ci pierwsi zakażeni już z pewnością wyzdrowieli, a w dalszym ciągu podnoszą krzywą i dane osób chorujących idą w górę?

 • Marta Dąbrowska
  Marta Dąbrowska Dzień temu

  W ogóle nie straszysz. Nic. Luzik

 • angelika1g6a
  angelika1g6a Dzień temu +3

  Ktoś z czatu ddddd?

  • bodoti qwiu
   bodoti qwiu Dzień temu

   Bill Gates widocznie płaci temu trutniowi za promowanie szczepionek.

 • Artur Mariusz Chrzanowski

  Tylko pan sieje panike

 • Anna Kuch
  Anna Kuch Dzień temu

  Najbardziej dołujące informacje, jakie czytałam i oglądałam od chwili wybuchu epidemii.

 • Michał
  Michał Dzień temu

  W Polsce jakoś mało tych zarażeń jest w porównaniu do innych krajów . Ten wirus to i tak leszcz , zabija tylko starszych , schorowanych ..

 • lambos 123
  lambos 123 Dzień temu +1

  Mój wujek normalnie jeździ do pracy i jest zdrowy

 • P.
  P. Dzień temu +2

  Duży przypuszczeń i spekulacji, szkoda że nie podaje pan analizy statystyk wyleczen

 • Julia
  Julia Dzień temu

  ja osobiście myślę że do szkoły nie wrocimy, a jeśli egzaminy osmoklasisty sie odbędą - to naprawdę będzie jedna z większych głupot (nie licząc wyborów ;))

 • Halina Ziel
  Halina Ziel Dzień temu

  Wystarczy sobie wyobrazić, że wszyscy się zamkną w dom, to po miesiącu mamy po wszystkim, bo wirus się przestaje przenosić i zanika.

 • Shuun Ichikawa
  Shuun Ichikawa Dzień temu

  Puścili na lekcji, gratulacje

 • Kamil Boberek
  Kamil Boberek Dzień temu

  Świetny jest ten kanał. Dzięki za merytoryczną wypowiedź.

 • sdfb dfvb
  sdfb dfvb Dzień temu +2

  Panie Doktórze jo całe życie doje krowy. Czy czasem to nie iest MERS-COV ? tylko proszę nie gworzyć o bliskim wschodzie

 • Kliz 9
  Kliz 9 Dzień temu

  Wiesz. Ze jesteś. W. Tv.

 • Cristo Rabani
  Cristo Rabani Dzień temu +1

  Czy komary będą mogły przenosić 👑virusa?

 • Stanisław Stankiewicz

  Oby szybko się skończyło.

 • 87120315326
  87120315326 Dzień temu

  4 Procent z 10 procent to jest 4 promile. Czyli - w najbardziej pesymistycznej wersji - gdy "zatka się" służba zdrowia - umrze 1 z 250 ... a nie 4 z 100 ludzi.

 • Łukasz Kamieniarz
  Łukasz Kamieniarz Dzień temu

  Ludzie bezmyslni spaceruja po ulicach bo poczuli wiosne, maja gdzies epidemie czyli narazaja siebie i innych... nawet Doda mowi, ze w Wawie codzien dyskoteki sie odbywaja normalnie.... szczepionka tu nie pomoze ale odpowiednie zachowanie ludzi, tylko ludzie nie umieja nie chca sie dostosowac....

 • MOTOADHD
  MOTOADHD Dzień temu

  Dobry materiał 👍👍👍

 • The Pale Horse
  The Pale Horse 2 dni temu

  Bill Gates widocznie płaci temu trutniowi za promowanie szczepionek.

  • nieooj gotoy
   nieooj gotoy Dzień temu

   zaczną robić , gdy naprawdę przyjdzie prawdziwe zagrożenie.

 • The Pale Horse
  The Pale Horse 2 dni temu

  No, ten truteń was zaprowadzi do rzeźni. Weźmiecie szczepionkę to już po was.
  Kupa bzdur i kłamstw. PROPAGANDA.

  • nieooj gotoy
   nieooj gotoy Dzień temu

   populacja na takie coś. Wow. Udało się. Można teraz kreować prawo,obyczaje,obietnice wyborcze i wiele innych spraw. Ok. Już widzimy jak to na naiwnych ludzi działa. No

 • Małpka Geralta
  Małpka Geralta 2 dni temu +1

  Proszę o odcinek o ponoć nowym odkryciom polaków o fotonie. Odpowiedz też proszę czym jest elektro smog( i czy 5G to taka mikrofalówka nad głowami? ), czy wpływa na
  organizmy żywe widziane pod mikroskopem? W jakim czasie i do jakiej postaci rozkłada się Randap i Glifosat? Czy dało by się konserwować żywność związkami pochodzenia naturalnego zamiast tych wszystkich związków laboratoryjnych E i innych dziwactw ?

 • Małpka Geralta
  Małpka Geralta 2 dni temu +1

  Proszę o odcinek o ponoć nowym odkryciom polaków o fotonie. Odpowiedz też proszę czym jest elektro smog( i czy 5G to taka mikrofalówka nad głowami? ), czy wpływa na
  organizmy żywe widziane pod mikroskopem? W jakim czasie i do jakiej postaci rozkłada się Randap i Glifosat? Czy dało by się konserwować żywność związkami pochodzenia naturalnego zamiast tych wszystkich związków laboratoryjnych E i innych dziwactw ?

 • Autobusiarz
  Autobusiarz 2 dni temu

  A czy ktoś nie pomyślał o gospodarce ?
  obecnie polska służba zdrowia i tak nie zajmuje się z zawałami i inne tego typu chorobami :)

 • Martaa94
  Martaa94 2 dni temu

  Dziękuję za wytłumaczenie. :)

 • Tomas Tom
  Tomas Tom 2 dni temu +1

  Twierdzenie ze nauka wie przez tego typka to wierutne bzdury odpowiada on. Nie dajmy sie omamic wywodamu przy lepszy gatunkowo alkoholu .wierutna bzdury jak by nauka wszystko wiedziala to antidotum dawno bylo by dostempne a tak schowaj se te wywody tam gdzie slonko nie dochodzi nic naukowcy nie wiedza I tyle basta...

 • mansevent
  mansevent 2 dni temu

  podobienstwo zdjec calkiem spore .....ta na tym kolorowym sa same puste lozka ...no ale tez sa lozka

 • Ewa Kaluza
  Ewa Kaluza 2 dni temu

  Ja mieszkam w Neapolu od 22lat.U nas sceny jak z filmu.Ja z pozwoleniem jezdze do pracy.Wracam wieczorem do domu.A na ulicy tylko policja patroluje i karetki na sygnale

 • Mateusz Kwederacki
  Mateusz Kwederacki 2 dni temu

  Czemu zostało zaprezentowane fałszywe zdjęcie płonącej Australii skoro Pan tak mocno się trzyma faktów?? Ps. Uważam Pana za ostrego progandyste. W życiu nie zgodzę się i nikt nie powinien na jakąkolwiek inwigilację cyfrową jak Pan proponuje. DRAMAT

 • Adam Nawrocki
  Adam Nawrocki 2 dni temu

  Nie starsze ale umra miliony xd

 • Pawel :D
  Pawel :D 2 dni temu

  Mam wesele w połowie sierpnia,przekładać?

  • Dylan Dylan
   Dylan Dylan 2 dni temu

   Weź cywilny, w dokumentach najważniejsze będzie sie zgadzać.

 • bilias hour
  bilias hour 2 dni temu

  Co do tych dwóch zdjęć na sali gimnastycznej - jest jedna zasadnicza różnica - na obecnym zdjęciu łóżka są PUSTE :)

 • jedrus kmicic
  jedrus kmicic 2 dni temu

  Epidemia będzie tyle trwała ile będzie to na rękę globalnej agendzie
  Kanał ma tyLe wspólnego z nauką
  Co kościół katolicki z uduchowieniem i moralnoscia

 • kadykianus
  kadykianus 2 dni temu +1

  Jestem zdumiony, że filmik o tak niskim poziomie merytorycznym , taka pogadanka dyletanta , ma ponad milion wyświetleń. Widać, że autor nie zajmuje się modelowaniem czegokolwiek. I sam się dziwi, że jego filmiki o niczym maja tyle wyswietlen. Śmieszne A teraz do rzeczy. Pod względem dynamiki zakażeń Polska idzie prawie śladem Włoch, u nas epidemia jest trochę wolniejsza. W okolicach 10 maja będziemy mieli szczyt zachorowań , będzie zakażonych ok 18000 osób. Później epidemia będzie słabła a krzywa liczby zakażonych zacznie osiągać asymptote pozioma poniżej 20 000 zakażonych.
  Co do leku to modele tego wirusa nie muszą go uwzgledniac, bo model modeluje liczbę zakażonych , tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Organizm człowieka zakażonego zwalczy chorobę w max 2 tygodnie, więc kwestia leków jest bezprzedmiotowa (jak masz katar to idziesz do szpitala na leczenie ?).
  Epidemia sama wygaśnie, z uwagi na to, że coraz więcej ludzi przejdzie zakażenie i będzie odporna. Wirusowi trudniej będzie zakazić nowa osobę a ma na to ok 10 dni zanim organizm człowieka zakazonego nie wytworzy przeciwciał i nie zabije wirusa. Po 10 dniach jest game over. Nie potrzeba też szczepionki by epidemia się skończyła (co to w ogóle za pomysł ?). Szczepienia są potrzebne aby epidemia nie wybuchła . Do tego wystarczy zaszczepić ok 30% społeczności.
  A już stwierdzenie że "modele są tylko modelami" to kompromitacja i udowadnia, że autor nie wie o czym mówi. Świat jest matematyzowalny. Już Newton wiedział, że do opisu świata niezbędny jest model, czyli uproszczenie rzeczywistości, bo sama rzeczywistość jest koszmarnie skomplikowana. Dlatego dobre modele nigdy nie są zle.

 • Noname One
  Noname One 2 dni temu

  Duc C. Voung, lekarz że stanow, omawia dokładnie jak to wygląda.... nie jak ten filmik dla wyświetleń....dla tych którym się wydaje, w porównaniu zgonów zwykła grypa(powikłania pogrypowe), a covid19 już przekroczył ilość zgonów liczonych na przestrzeni roku...

 • Anna Kaczmarczyk
  Anna Kaczmarczyk 2 dni temu

  .

 • Michał Majer
  Michał Majer 2 dni temu

  Ile to potrwa? ... Hmmm....Tyle ile tym co ten sztuczny kłopot rozdmuchali idzie na rękę. Gdy już zauważą,że więcej lodów na tym kręcić się nie da :( nadejdzie przełom:/ w mediach będzie słychać że:
  -jest szczepionka
  -kwarantanna miała sens
  -i inne pierdoły,których nie warto wspominać.
  Jednak zadziwia mnie globalna skala tego " fake news'a".
  Korona wirusy może i są tak samo jak grzyby w lasach,o których wszyscy słyszeli ale nie każdy widział.
  Zadziwia również fakt,że"nie myślące"społeczeństwo jest aż tak uzależnione od mediów i wierzy w te wszystkie głupoty. Chodzą w maskach,rękawiczkach,oddalają się od siebie. Nie myślą samodzielnie.
  Gdy w tv ogłoszą """koniec (głupoty) pandemii""" wszyscy nagle zaczną podawać sobie dłonie,się przytulać:) itd.
  Zapomną jacy byli(ostrożni???).
  To bardzo dobry test dla kogoś,który chce sprawdzić jak zareaguje populacja na takie coś.
  Wow.
  Udało się.
  Można teraz kreować prawo,obyczaje,obietnice wyborcze i wiele innych spraw.
  Ok.
  Już widzimy jak to na naiwnych ludzi działa.
  No dobrze.
  Wyznawcy "korona"to lubią,nie zbyt lotni w to wierzą a reszta musi z tym czymś żyć.
  Statystyki teraz windują w górę,wiadomo z czym.
  Zastanawia jednak fakt,co ludzie zaczną robić , gdy naprawdę przyjdzie prawdziwe zagrożenie.

 • Lumperator
  Lumperator 2 dni temu +6

  Chaos to się dopiero zaczyna, ale z gospodarką.

 • Mariola Szynal
  Mariola Szynal 2 dni temu

  Chłopie doszkol się w temacie hiszpanki bo mówisz bzdury

 • J R
  J R 2 dni temu +4

  Jak to Madonna powiedziala "This virus is the Great Equalizer"

  • underground videos
   underground videos 17 godzin temu +2

   nie wiem czy rozumiem o co ci chodzi. ale nie koniecznie zgadzam się z Madonną. bo jak kryzys przychodzi to bogaci sobie poradzą bo mają pieniądze a biedni jedzą ziemię

 • Dawid Kloc
  Dawid Kloc 2 dni temu +11

  Musimy iść drogą azjatycką i nie ma nie ma innego wyjścia

 • maria duda
  maria duda 2 dni temu

  Koronawirusy szybko mutują, więc stworzenie skutecznej szczepionki jest niemożliwe. Każda szczepionka powstanie w oparciu o materiał z przed mutacji i na wirusa po mutacji nie zadziała. Nie da się zbudować nart w sierpniu by zjechać na nich po śniegu ze stycznia tego samego roku. Można natomiast podnieść odporność swojego organizmu do poziomu na którym koronawirus nie będzie stanowił już dla nas większego zagrożenia. Od początku tego szaleństwa czekam na publicznie podany przepis, który był by dostępny dla każdego na stronach NFZ, ZUS, MZ, czy choćby TVP Info, mówiący o zestawie witamin i minerałów niezbędnych do podniesienia lub utrzymania systemu immunologicznego w dobrej kondycji.

 • Edyta Szkop
  Edyta Szkop 2 dni temu

  Bardzo ciekawy film

 • Piotr Dombrowski
  Piotr Dombrowski 2 dni temu

  Może jakiś pozytywny filmik o koronawirusie np. wpływ na nasze środowisko, również zdrowie? Mam na myśli "pospolitą gryp". Mam takie osobiste wrażenie że lepiej się ostatnio czuję że powietrze jest lepsze

 • sebastian szczot
  sebastian szczot 2 dni temu +2

  Większość rządów wykorzysta tą epidemie do
  1.wycofania gotówki
  2.wprowadzenie dozoru cyfrowego (chipy )
  A przypominam, że od czasu zniesienia poddaństwa minęło jakieś 150 lat