DZIECKO ALKOHOLIKA - 7 metrów pod ziemią - zwiastun

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 4 gru 2018
 • 👉 FACEBOOK: goo.gl/C32MCu
  👉 INSTAGRAM: goo.gl/GqfdEv
  👉 ZOSTAŃ PATRONEM: goo.gl/npfXpA | WIĘCEJ INFO ⬇⬇⬇
  Tym razem Rafał Gębura porozmawia z Dominiką Jaworską, która dorastała z ojcem alkoholikiem. Dominika opowie o tym, jak wyglądało jej dzieciństwo i jak doświadczenia sprzed lat przekładają się na jej dorosłe życie.
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  „7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.
  Współpraca: Marta Walendzik, Grzegorz Skonecki (wideo)

Komentarze • 694

 • Drewienko
  Drewienko 4 miesięcy temu

  10 letnie dziecko myślicie że to rozumie? Tak ja to rozumiem od 5 lat. Sama to przeżywam tu i teraz.Moi rodzice są alkoholikami .i tak usunę. Ten kom bo zabiją mnie...

 • Drewienko
  Drewienko 4 miesięcy temu

  Rozumią Tomcio któży to doświadczają ... Smutna prawda ....

 • Anna Gąsiorowska
  Anna Gąsiorowska 5 miesięcy temu

  Cudowna dziewczyna. Podoba mi się jej autentyczność i szczerość. Prowadzi niezwykle trudną walkę duchową. Zranione serce i przeżyte traumy z pewnością stanowią dużą blokadę w relacji z ojcem. Bolesne uczucia nie ustępują ot tak. Najważniejsze jednak, że po tak trudnych przeżyciach potrafi kochać i ma wolę przebaczania. Wielki szacunek za postawę.

 • franco clivio
  franco clivio 5 miesięcy temu

  Likeee

 • Kamil Osowski
  Kamil Osowski 5 miesięcy temu

  Bardzo dobry jest prowadzący i wgl

 • LoviChan
  LoviChan 5 miesięcy temu

  Moja mama również miała ojca alkoholika, z jej opowiadań mogę stwierdzić że to straszne przeżycie.

 • ja nan
  ja nan 5 miesięcy temu +1

  smutna historia powiedziana strasznie nudnymi zdaniami

 • Kasia Manska
  Kasia Manska 5 miesięcy temu

  Znam to jestem DDA ja w choroże zylam z ojcem 19 lat

 • Karo Lina
  Karo Lina 5 miesięcy temu

  Ciężki temat. Odkąd się urodziłam mój ojciec pił, nawet więcej lat niż ja żyję. Odkąd skończyłam 8 lat bałam się go po alkoholu. Za każdym razem kiedy wracał z pracy bądź zakupów bałam się, że znowu będzie pijany. Zawsze specjalnie sprawdzałam siatki z zakupami czy nie ma w nich alkoholu. Kiedy okazywało się, że jest lub mój tata był pijany, to chciało mi się płakać, bo wiedziałam co będzie jak mama wróci do domu. Nie będę opowiadać co potrafiło się dziać w domu, bo dużo by było do wymieniania.. Kiedy się kłócili w nocy, to potrafili mnie obudzić. Jako dziecko musiałam tego słuchać. Serce mi waliło strasznie, bałam się, że zaraz się pozabijają - naprawdę. Najadłam się dużo stresu gdzie w młodym wieku nie powinnam tak mieć. Takie życie ciągnęło się za mną do 14 roku życia. Teraz mam 16 lat, mój tata przestał pić rok temu, mam dobry kontakt z tatą, mimo tego iż moi rodzice się rozwiedli.
  Alkoholizm to choroba i nie można tego ignorować tylko pomóc tej osobie. Ja do teraz żałuję, że nie zareagowałam już wcześniej, ale bałam się mu o tym powiedzieć. Taka osoba musi się z tego wyleczyć, mój tata teraz totalnie zmienił widok na swoje życie i sam jest przerażony, że w ogóle tak żył.
  Sama czuję, iż po tych przeżyciach moja psychika oberwała. Ale ilekroć o tym zaczynam mówić, to jestem zalana łzami. Nie życzę tego nikomu.

 • Jakub Mączka
  Jakub Mączka 5 miesięcy temu

  Czekam na odcinek z prywatnym dedektywem

 • Quckie Monster
  Quckie Monster 5 miesięcy temu

  Mój ojciec, kiedy byłam w przedszkolu, także był alkoholikiem. Jedyne co pamiętam z tego okresu, to przebywanie cały czas w mieszkaniach koleżanek mojej mamy, ponieważ mama zapierdalała w pracy jak szalona, a ojciec leżał z piwskiem na kanapie. Jedyne wspomnienie, jakie mam z rodzicami, to to, kiedy ukrywałam się zapłakana pod stołem, a mój pijany ojciec gryzł moją mamę po rękach, bo nie chciała mu dać kluczyków do auta. Później pamiętam jedynie walenie do drzwi, kiedy mama nie chciała wpuścić go do mieszkania i to jak mój wujek rozmawiał ze mną o kucykach pony, żeby zagłuszyć wrzaski. W końcu poszedł na leczenie i od jakiś 10 lat jest trzeźwy. Moja mama mu w tym pomogła, chodź było trudno. Niestety w tym momencie to samo dzieje się z moim wujkiem (bratem mojej mamy). Także popadł w alkoholizm i stracił przez to pracę doszło nawet do tego, że każe dzwonić swojej dziewczynie do psychiatryka, bo ma zamiar się zajebać. Co chwilę idzie na leczenie, po czym po tygodniu znów pije. Nie chce się zmienić. Mama planuje zaprosić go na święta, ale ja nie mam ochoty patrzeć na jego parszywą twarz. Nie chcę mieć do czynienia z takimi ludźmi już nigdy więcej.
  Wiem, że ten komentarz jest strasznie długi, ale nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam. Chciałam podzielić się kawałkiem swojej historii, żeby pokazać, że każdy mógł przez to przejść. Na ten moment mój tata jest kochany, dbający, wszyscy moi znajomi go uwielbiają. Jest bardzo luźny i trochę młodzieżowy. Zajmuje bardzo wysokie stanowisko zarabiając ponad 15 tysięcy. Nikt by nie pomyślał, że to były alkoholik.

 • John Parker
  John Parker 5 miesięcy temu

  najgorsze są święta np. wigilia leci jakiś film a w nim szczęśliwa rodzina wszystko robią z uśmiechem z miłością a gdy pomyślisz sobie co jest u ciebie to aż żal ściska chciałbym wam życzyć abyście przetrwali to co macie w domu wiem że będzie to bardzo trudne myślicie sobie że to puste słowa tak są to tylko słowa bo nic innego nie mogę zrobić szkoda mi was bo wiem co przeżywacie trzymajcie się

 • John Parker
  John Parker 5 miesięcy temu

  a

 • MAJSTER STACHU ツ
  MAJSTER STACHU ツ 5 miesięcy temu

  Aż dreszcze przechodzą :O

 • Cleopatrapl
  Cleopatrapl 5 miesięcy temu

  Ja sama zgłosiłam w opiece społecznej, że w bloku naprzeciwko ciągle płacze malutkie dziecko, a w domu są tylko imprezy i krzyki. Opieka odebrała tym ludziom dziecko. Po jakimś czasie maluszek wrócił do rodziców i zaczęło się wszystko od nowa. Nadmieniam, że tam oboje rodziców miało problem z alkoholem, a mężczyzna jest byłym więźniem za pobicia i kradzieże. Nie ma się co dziwić, że ludzie nie reagują, a ofiary nie proszą o pomoc. System jest nieudolny

 • SHURIKEN
  SHURIKEN 5 miesięcy temu +1

  Panie Rafale bardzo w tym programie chciałbym pana Tomasza Komendę, pozdrawiam :)

 • Irréversible
  Irréversible 5 miesięcy temu

  Przecież już był wywiad z dzieckiem alkoholików.

 • Jan Bielecki
  Jan Bielecki 5 miesięcy temu

  No i zła by była trawka zamiast tego ścierwa? Byłoby 0 takich przypadkow 🤔

 • Coddy Kordiusz
  Coddy Kordiusz 5 miesięcy temu

  Dziecko alkoholika? Co za niecodzienny przypadek!

 • Pikaczu15
  Pikaczu15 5 miesięcy temu +1

  Może następny odcinek z jakimś kibolem?

 • ReQu 1337
  ReQu 1337 5 miesięcy temu +1

  A kogo kto ma wiecej niż 20 lat rodzice nie bili kablem :D

 • Daria Uss
  Daria Uss 5 miesięcy temu

  Też miałam ojca alkoholika, też dostawałam kablem. Rozumiem doskonale to uczucie. Też jestem DDA. Chodzę na terapię. Więc, już powoli mi idzie z tego wyjść. Matko. Przerażające jest jak dużo osób w Polsce przeżyło coś podobnego do mnie.

 • Kot Garfield
  Kot Garfield 5 miesięcy temu

  Aha no to ciekawe rzeczy się dzieją w Polszy Ludowej

 • Ofal
  Ofal 5 miesięcy temu

  To jest zabawne że taka marihuana jsst surowo zakazana ale alkochol już nie
  Pomyślcie co by było gdyby było na odwrót
  Tacy ludzie wspominaliby najwyżej jak ojciec bezczynnie siedział zjarany w 3 dupy i nic nie robił,
  Zamiast tego że był pijany i okropny.

 • Barteek
  Barteek 5 miesięcy temu

  Kim trzeba być żeby doprowadzić się do bycia skończnym menelem i diabłem na ziemii

 • Aha
  Aha 5 miesięcy temu

  może coś pozytywnego ???

 • Play GamesPl
  Play GamesPl 5 miesięcy temu

  Ja nie mam rodziców alkochoilków ale mam 2 wujków alkoholu alholików którzy ciągle się wykłócają z ojcem itp.

 • Soju xLicho
  Soju xLicho 5 miesięcy temu

  Jebać alkohol, tylko jaranko!

 • Nie wiem kim jestem
  Nie wiem kim jestem 5 miesięcy temu +1

  Moja matka pije, mój ojciec też zazwyczaj pije ... A ja z moim siostrami musimy na to patrzeć ... Ja nie mogę spać po nocach... w domu codiznnie rycze i błagam żeby to piekło się skończyło. Nigdy nie wiem co wydarzy się jutro. Gdy siedzę w szkole i jedzie karetka to modlę się żeby nie jechała do mojego domu. Nie umiem sobie radzić ze stresem, całą się trzęsę i mało jem i tak codziennie. Matka już wiele razy mówiła mi że pójdzie z domu i nigdy nie wróci a ja ja nadal kocham. Nigdy nie pytała mnie jak tam w szkole, gdzie idziesz, o której wrócisz miała mnie w dupie ... Prawie codziennie zastanawiam się czy nie skończyć z moim zyciem. Nikomu nie życzę tego wszystkiego... Przepraszam za chaotyczne pisanie ale pisze to zestresowana i płacząc - nadal każdy dzień wyglada tak samo.

 • Apoloniusz Popielczyk
  Apoloniusz Popielczyk 5 miesięcy temu

  W Polsce niestety panuje kult pijaństwa

 • livvtheplane t
  livvtheplane t 5 miesięcy temu

  Może następne to będzie osoba świadek zbrodni na Wołyniu myśle że mało się o tym mówi a jest to bardzo ważne

 • Gridis
  Gridis 5 miesięcy temu

  A ja go na pizde fast attack bomba w oko

 • Kacper Piotrowski
  Kacper Piotrowski 5 miesięcy temu

  To jest zwiastun?? Bo na pełny odcinek mi nie wygląda a bardzo mnie zaciekawił wie ktoś kiedy pełny odcinek??

 • ali aligator
  ali aligator 5 miesięcy temu +1

  JAK pije codziennie 7 żubrów w pracy na budowie to nie znaczy ze jestem alkoholikiem

 • BILLYF1PL
  BILLYF1PL 5 miesięcy temu

  Brakuje słów.Oboje pili.W wieku 7 lat bylem zabierany do rzaźni,bo przecież syn rzeźnika musi być rzeźnikiem.Musiałem patrzeć na zabijane zwierzeta wbijac noze żeby tetnice w szyji przeciąć.W domu awantury,wył prąd ,matka w fotelu nieprzytomna robiła pid siebie.I bicie tresowanie,zamykanie w do szafy.Nie było dnia żebym nie dostal.Najpierw otwarta dlonia ,potem przewodem od maszyny do pieczenia ciasta a na końcu pięści .Ucieczki z domu,mieszkanie po ciotkach gdzie kazda wyzywala mnie od bękartów.Głowa cała w bliznach,koszmar niemal co noc.41 lat a ja krzyczę przez sen i mam zaburzenia w pracy mózgu.Nie było świąt nie było urodzin.Tylko szafa i krew na ścianach.Kiedyś niedopity roztrzaskał krzesło i jedną częścią tłukł mnie w kuchni,mialem zlamany palec i rozcieta głowe.Matka nieprzytomna w fotelu,sasiad zadzwonił i była Milicja.Dostali mięso i odjechali.Ani razu nie wołali mnie po imieniu.E czubie gdy cos chcieli.Nie pamietam ile mialem lat ale zabrał mnie na grzyby.Przy
  lesie kazał mi wejść na łąke i pozbierać pieczarki.Nie chciałem bo było bydło i drut z prądem.To powiedział,że przytrzyma.Kiedy przechodziłem na czworaka zabrał kij i puścił drut na mój kark.Próbowałem wtedy sie zabic chciałem skoczyc pod ciężarówkę ale zauważył to aptekarz.Wtedy wysłali mnie do "cichy kącik" na 3 tygodnie,i spowrotem oddali.Wrucilem i sasiad mi powiedział
  -ten skurwysyn zabił twojego psa.Gdybym miał opisać swoje dzieciństwo zabrakłoby 1000 stron.Dzis mam straszne trudności w kontaktach z ludzmi,nie potrafie przestac mysleć,że kazdy chce tylko mnie skrzywdzic.Gdyby wtedy ktoś zglosil to gdzies do prokuratury może by pomogli.Chodzilem od poradni do poradni.Pewna psycholog doradziła mi :
  - zamknij oczy i wyobraż sobie,że tego w ogóle nie było,że to tylko zły sen....a ty mialeś normalnego ojca
  Chyba jej ktos przez pomyłkę dał dyplom.
  Kiedy ja zamykam oczy to widzę rozdziawioną paszcze samego diabła i nie jestem w stanie nic zrobić.Jestem spaprany już chyba do końca swoich dni.Nie mam na to siły żeby jakoś zapomnieć.Nie da się.

  • Iron Bart
   Iron Bart 5 miesięcy temu

   Poruszające. Nawet nie wiem, jak skomentować. Trzym się Brachu!

 • Wikii
  Wikii 5 miesięcy temu +1

  Chodziłem z nią do gimnazjum XD

  • Marta
   Marta 5 miesięcy temu

   ALEJAZDA no i?

 • emikez
  emikez 5 miesięcy temu

  Egzorcysta i haker

 • Wiktor
  Wiktor 5 miesięcy temu

  O co chodzi z egzorcystą? Chcecie słuchać kłamstw w które nikt nie uwierzy czy gościa który powie, że oszukuje ludzi i rozmowa szybko zrobi się nudna? Lepiej posłuchać ludzi którzy mają coś do powiedzenia - tak jak w tym przypadku

 • ananaswpuszcee
  ananaswpuszcee 5 miesięcy temu

  Jestem DDA, mam 27 lat, dzisiaj leczę depresję, bulimię i fobię społeczną... Wszystko to ma swoje źródło w piekle, które przeszłyśmy z mamą i siostrą... Mimo, że ojciec nie żyję już od paru lat to problem nadal istnieje... U nas różnica była taka, że bałyśmy się wracać do domu. Wolałam zostawać w świetlicy po lekcjach żeby przeciągnąć maksymalnie czas powrotu do domu, w wakacje jadłyśmy z siostrą owoce żeby tylko zostać cały dzień na dworze etc Twierdzenie, że ojciec znęcał się nad nami psychicznie i fizycznie to delikatnie powiedziane. Czekam na cały materiał. Pozdrawiam.

  • obojetne
   obojetne 5 miesięcy temu

   ananaswpuszcee też czekam, choć nie wiem czy dam radę to obejrzeć, mam to na co dzień

 • Marta Galicka
  Marta Galicka 5 miesięcy temu

  Sama jestem takim dzieckiem

 • okupacja.
  okupacja. 5 miesięcy temu

  Nie każdy alkoholik to taki tyran jak tutaj, pomyślicie sami trochę

 • D Dawid93
  D Dawid93 5 miesięcy temu

  Do tego odcinka można było zaprosic Rycha Peję,też jest DDA.

 • lama perska
  lama perska 5 miesięcy temu

  nie lepiej zamiast alkoholu zdelegalizować z Polsce marihuanę , ona nikogo nie zabiła , a alkohol nie dość że zabija, to jeszcze uzależnia

 • ZLOthy 44
  ZLOthy 44 5 miesięcy temu +5

  Co drugi z nas mógłby wystapic zamiast niej

 • galgulator
  galgulator 5 miesięcy temu

  Bliska mi osoba dorosła jest DDA, nie pije wcale, nawet piwa. Ma wstręt do alkoholu. Tyle dobrze, że nie poszedł (bo to facet) w ślady ojca.

 • Wsk 350 PL
  Wsk 350 PL 5 miesięcy temu

  Oj to będzie dla mnie osobisty wywiad...... bo sam niestety to przeżyłem i przeżywam do dziś...... :( Brawa za odwagę dla tej pani. Nie powiem czasem sobie wypiję i też czasem zdarzyło mi się przyjść pijanemu do domu ale nigdy nie wszczynałem awantur czy też robił bym to nałogowo ponoć nazywa się to też alkoholizmem ale kontrolowanym a ten kto pije nałogowo to jest to alkoholizm niekontrolowany.

 • Lusia
  Lusia 5 miesięcy temu

  osobiście także posiadam ojca, który miał problemy z alkoholem - był on jednak poza tym człowiekiem dobrym, za każdym razem, gdy przesadził i jego zdrowie odmawiało mu posłuszeństwa, nagle wszystko wracało do normy. na dwa miesiące, trzy, może cztery, ale wracało, a ja znowu miałam normalne życie, nie odstające od tych moich rówieśników.
  nie okazywał mi i mamie uczuć na codzień, nie było przytulasów, wspólnego oglądania filmów w niedzielę czy wypadów do restauracji, ale miałam i nadal mam świadomość, że zrobić jest dla nas w stanie nadzwyczaj wiele. gdy tylko pojawiał się jakiś problem, zawsze starał się go jakoś rozwiązać, nie ważne, czy chodziło o pieniądze, czy coś, co musi zrobić.
  niezwykle żałuję, że większość moich wspomnień dotyczących go jest negatywnych. choć dni, w których nie był trzeźwy to jedynie malutki procent, bardziej je pamiętam. prośby, aby przestał, nadzieje, że nikt z naszych znajomych go nie spotka pijanego na ulicy, że *my* go nie spotkamy. uh.
  chętnie posłucham pełnego wywiadu. sama nie wiem czy po to, aby przekonać się, jak wielkie szczęście miałam, iż nie doszło do tego, czy może z czystej ciekawości, jak zadziałało to na psychikę dziewczyny.

 • łuki uki
  łuki uki 5 miesięcy temu +4

  Może nagrasz z kims wywiad "życie po śpiączce"? Zapytasz sie jakie były jego pierwsze mysli po wybudzeniu, czy cokolwiek pamięta przed tym zanim wpadl w spiaczke, czy czuje się po prostu tak jakby poszedł spać i sobie wstał? Bardzo mnie to ciekawi i fajnie jakbyś takie coś nagrał z kimś co to przeżył

 • Marcella0009 00
  Marcella0009 00 5 miesięcy temu

  Odcinek który dotyczy tak wielu ludzi....sama to przeżyłam. .. trauma na całe życie ...

 • Karolina B.
  Karolina B. 5 miesięcy temu +2

  Wiem, jak to jest mieć ojca alkoholika.
  Wprawdzie mój, zamiast oddziaływać na mnie fizycznie, oddziaływał bardzo psychicznie. Potrafił się upić do tego stopnia, że trzaskał drzwiami, puszczał muzykę na full, wrzeszczał w domu tak, że sąsiedzi słyszeli, wykłócał się. Zadawał pytania, na które sam sobie odpowiadał, dopowiadając sobie różne rzeczy tak, że raz insynuował, że chcę, aby on mnie uderzył, oraz rozwiódł się z moją matką. Nawet pies się go bał.
  Może nie brzmi to strasznie, ale nie chcę się nad tym rozdrabniać. To nie są miłe wspomnienia. Do tej pory boję się ludzi, którzy wrzeszczą coś na całe gardło, ludzi, którzy coś tłuką, ludzi agresywnych, nawet w małym stopniu. Jedak przede wszystkim - ludzi pijanych, bo przemawia przez nich alkohol. Są niepoczytalni i mnie przerażają.

  • Nessie
   Nessie 4 miesięcy temu

   Boże, miałam tak samo, chyba tylko ktoś z podobnymi doświadczeniami jest w stanie zrozumieć, jak bardzo takie psychiczne znęcanie wpływa na dalsze życie 😣

  • LadyRevania
   LadyRevania 5 miesięcy temu

   Mnie też nikt nie bił, ale boję się pijanych mężczyzn. Kobiet już nie, chyba że zachowują się agresywnie. Też nie lubię jak ktoś krzyczy, kłóci się.

 • Milena Golinska
  Milena Golinska 5 miesięcy temu

  Wspolczuc tylko dziewczynie, ale to co ta dziewczyna przeszła w porównaniu z moja mama i jej rodzeństwem to nic. Dziadek wylądował w więzieniu za znęcanie się nad rodzina. Babci wybił zeby i bił podczas gdy była w ciąży. Mama nie raz musiała stać pod drzwiami na bose nogi na mrozie bo dziadkowi tak się zachciało. Odnieść to w ogóle nie wspomnę. Do tej pory czujnie spi i przy pstryknięciu palcem od razu się budzi. Zostało jej to z dzieciństwa. Nigdy nie spała w nocy bo czuwała by nic nie przydarzyło się babci i rodzeństwu. Straszne jest mieszkac z ojcem alkoholikiem. Ja tego nie doświadczyłam ale moja mama tak i widać po jej zachowaniu ze coś jej utkwiło w psychice.

  • Iron Bart
   Iron Bart 5 miesięcy temu

   +narysowana 123 Zajebisty szacunek. Domyślam się ile pracy musiałaś włożyć, w to by stanąć na nogi. Dzięki temu wywiadowi, dasz zapewne impuls innym do przetrwania. To bardzo, bardzo, bardzo wiele. Wszystkiego co najlepsze!

  • narysowana 123
   narysowana 123 5 miesięcy temu

   Współczuję, jednak nie znasz mojej historii, obejrzałaś krótki zwiastun. Zresztą nawet w całym wywiadzie nie da się opowiedzieć o wszystkich sytuacjach jakie mnie spotkały. Mówienie, że w porównaniu do kogoś nie przeżyłam nic, jest według mnie słabe. Rozumiem całkowicie, że to wszystko to dla Was wielka tragedia. Nie dziwie się. Zostawiło to pewnie ślad na waszej rodzinie ogromny. Życzę wszystkiego dobrego z całego serducha i dużo siły i odwagi by walczyć o lepsze jutro.

 • Patrycja '96
  Patrycja '96 5 miesięcy temu

  U mnie w rodzinie też były problemy alkoholowe. Rodzice pili na zmianę. Matka się usprawiedliwia tym, że obiady nam robiła, więc to nic złego, że często leżała pijana i rzygała do kibla bo "każdy pije". Tak, ale nie każdy lata za dziećmi z nożem kuchennym krzycząc, że je "zapierdoli".

 • WojtekBeta Mapping PL
  WojtekBeta Mapping PL 5 miesięcy temu +1

  Kto jest dzieckiem chlejusa łączmy się... [*]

 • Kacper Bartosz
  Kacper Bartosz 5 miesięcy temu

  Czekałem na Egzorcystę lub Satanistkę lub Satanistę ale nadal nie ma :/

 • MageOfDemacia
  MageOfDemacia 5 miesięcy temu

  Czasem się zastanawiam po co alkoholicy zakładają rodziny aby tylko katować własną rodzinę bez której najpewniej poszedł by pod most albo popełnił akt samobójczy a najgorsze jest to że czasem nic nie chce przyjąć do wiadomości i jest jakby w ciągłym amoku mimo że bliscy chcą aby wrócił do normalności i żył z nimi a zamiast tego wybiera walkę z najbliższymi...

 • Anatoly
  Anatoly 5 miesięcy temu

  wiecej 500+ bedziecie miec wiecej patologii

 • hoope9
  hoope9 5 miesięcy temu

  Jestem DDA
  Piszcie, niech wszyscy zobaczą ile Nas jest

  • obojetne
   obojetne 5 miesięcy temu +1

   hoope9 patrząc po komentarzach jest nas dużo. Za dużo

 • Łukasz Stanisławowski
  Łukasz Stanisławowski 5 miesięcy temu

  Miałem ojczyma alkoholika, rozumiem jej ból.

 • Hania Stremlau
  Hania Stremlau 5 miesięcy temu

  takie sytuacje są na porządku dziennym , najgorze jest to że wiele postronnych osób np sąsiedzi o tym dramacie dziecka wiedzą A nikt nie reaguje . Takiemu dziecku zostaje to w pamięci do końca życia , ważne żeby samo w swoim dorosłym życiu nie przejęło tej roli . pozdrawiam i życzę dużo siły , miłości i wsparcia od najbliższych .

 • Koxik
  Koxik 5 miesięcy temu

  Ale wyszła na ludzi i to się Liczy

 • Mus Kel
  Mus Kel 5 miesięcy temu +2

  Alkohol nadal jest cudowny ale marihuana to zło wcielone pozdrawiam kurwy z PiSu

 • MEGA au au 9
  MEGA au au 9 5 miesięcy temu

  Ojapierdole.

 • Wojtka Stara
  Wojtka Stara 5 miesięcy temu +1

  Mikasa Akerman

 • Vienna La
  Vienna La 5 miesięcy temu +5

  Podziwiam dziewczynę za odwagę. Ja nawet wstydzę się powiedzieć komuś z rodziny o znęcaniu psychicznym. Raz próbowałam i nie dostałam żadnej pomocy. To bardzo trudne, kiedy gnoi Cię najbliższa rodzina i nikt nie widzi w tym problemu, albo sprawa zostaje zamieciona pod dywan. Jeśli macie kogoś takiego w swoim otoczeniu- naprawdę pomóżcie, bo bardzo cieżko radzić sobie z tym samemu

 • Paweł Mike
  Paweł Mike 5 miesięcy temu

  To niezły stary pijany

 • MrDziubson
  MrDziubson 5 miesięcy temu

  E. G. Z. O. R. C. Y. S. T. A 📣

 • Trollex x
  Trollex x 5 miesięcy temu

  Znajomy ból

 • Cat Queen
  Cat Queen 5 miesięcy temu +4

  Tez miałam ojca alkoholika, tylko ze ja w przeciwieństwie do większości osób z tym problemem nie uzalam sie nad sobą i nie zwalam winy ze jestem tym tzw. legendarnym "DDA". Serio wkurza mnie to jak wszyscy swoich porażek w życiu dopatruja sie w tym syndromie. Było, minęło, trzeba spiąć dupe i żyć dalej a nie rozpamiętywać wszystko.

  • obojetne
   obojetne 5 miesięcy temu +1

   Sᴜɪᴄɪᴅᴇ. Ja tego nie rozpatruję w kategorii porażek, to porażka mojego ojca, nie moja. Ale fakt faktem, mam jakieś tam cechy/zachowania, których prawdopodobnie bym nie miała gdybym wychowywała się w normalnym, spokojnym domu.

 • Lolitka Natalka
  Lolitka Natalka 5 miesięcy temu +1

  XD

 • ticket
  ticket 5 miesięcy temu +2

  monkaS

 • Robert SLU
  Robert SLU 5 miesięcy temu

  Kto tego nie przeżył nie zrozumie...

 • Katherina1998
  Katherina1998 5 miesięcy temu

  Bardzo się cieszę, że poruszane są takie tematy, więcej takich filmów!

 • MegaGutsSlayer9
  MegaGutsSlayer9 5 miesięcy temu

  To będzie mocne

 • snuffmajster
  snuffmajster 5 miesięcy temu +2

  Gdzie tą dziewczyną znaleźć, chętnie bym się z nią spotkał;)

 • łukasz Ładnie
  łukasz Ładnie 5 miesięcy temu

  Kurde,skąd ty bierzesz pomysły na takie zajebiste odcinki??

 • Elros555
  Elros555 5 miesięcy temu

  Znowu chujowy temat elo

 • Sylili
  Sylili 5 miesięcy temu

  Pod hasłem „alkohol” nie zawsze skryta jest przemoc fizyczna. Alkoholizm to nie zawsze patologia. Alkoholicy to czasami kochający rodzice, pracujący, zarabiający duże pieniądze. Osoba, która zachowuje się w ten sposób jak opowiedziane w zwiastunie, ma też inne zaburzenia psychiczne. Nie umniejszam cierpienia dzieci dotkniętych i niedotkniętych przemocą fizyczną. Jednak społeczeństwo powinno mieć to na uwadze. Nie po każdym widać, że pochodzi z rodziny alkoholika.

 • Pabcio
  Pabcio 5 miesięcy temu +1

  Jeśli miałbym zalegalizować jeden z narkotyków to na pewno nie byłby to alkohol.

 • Pabel
  Pabel 5 miesięcy temu +2

  TEZ CHCE TAM BYC MAM LEPSZE HISTORIE Z STARYM PIJANYM NIZ ONA

 • Elo Melo
  Elo Melo 5 miesięcy temu

  Mam 20 lat i jestem alkoholikiem ludzie nie pijcie tego bo to najszybsza droga na dno

 • GourangaPL
  GourangaPL 5 miesięcy temu

  Nasz system pozwoliłby całkowicie wyeliminować takie zjawiska, a ludzie mimo to nie chcą go przyjąć.

 • Elade .Crew
  Elade .Crew 5 miesięcy temu

  ciesz się, że nie byłaś ruchana

 • Oliwia G.
  Oliwia G. 5 miesięcy temu

  Bardzo trudny i ciężki temat który jest w domach setek tysięcy ludzi. Małe dziecko może... Będzie mieć po tym po prostu zrytą psychikę do końca życia. Nawet jeśli w dzieciństwie się tego nie ma a w dorosłym życiu też się to spotka to to zostawi bolesną bliznę. Alkoholizm to najgorsze zło i plaga od setek lat. Alkohol niestety był z człowiekiem od zawsze... Człowiek aż źle się czuje dając lajka pod filmem :/

 • Grinder
  Grinder 5 miesięcy temu

  Alkohol to najgorszy skurwysyn w wielu rodzinach

 • Aga Ta
  Aga Ta 5 miesięcy temu +1

  O Booooże, dopiero wtorek... :c

 • #LUKASZOW INSTAGRAM
  #LUKASZOW INSTAGRAM 5 miesięcy temu +2

  Dostawałem wpierdol kablem z prodiża a na drugi dzień miałem WF. Miałem 13 LAT!!! Teraz mam 39Lat. Myślałem że jestem sam😑 Dostawałem wpierdol za wszystko😡

 • Dawid Bil
  Dawid Bil 5 miesięcy temu

  Bardziej tyran bym powiedział niż alkoholik , oceniając tylko po zwiastunie. Jestem bardzo ciekawy odcinka dobrze się zapowiada , chcę poznać jej historię. i jak się u niej to skończyło :)

 • Joanna Górska
  Joanna Górska 5 miesięcy temu

  Znam to doskonale, strach, łzy, brak bezpieczeństwa. Niby jako dorosła osoba się od tego uwalniasz, ale jak słyszę nadjezdzajacy samochód pod dom (wtedy wracał do domu), to zaciska się żołądek. A mija 10 lat odkąd nie widziałam ojca.

 • Kuba Kuba
  Kuba Kuba 5 miesięcy temu

  jak ustosunkujesz się do coraz częstszych oskarżeń o to że nie da to prawdziwe ozdoby tylko aktorzy, podbijający oglądalność? Coraz więcej osób ma wątpliwości, może sam masz jakiś pomysł żeby udowodnić niedowiarkom autentyczność wywiadów 😉

  • Kuba Kuba
   Kuba Kuba 5 miesięcy temu +1

   +narysowana 123 Największy powód tych opinii to odcinek z handlarzem i przytoczone przez niego sposoby na odpicowanie auta oraz niektóre przytoczone przez niego historie, które mówiąc krótko niektórym wydają się bardzo mało wiarygodne (chodzi m.in. o słynny chyba już wszędzie miód w silniku). Co do reszty oczywiście się zgadzam. Może ktoś z niedowiarków to przeczyta i zmieni zdanie 😉

  • narysowana 123
   narysowana 123 5 miesięcy temu

   Myślę, że dla Rafała to mało istotne, zawsze znajdą się idioci, którzy szukają dziury w całym. Wystarczy trochę pośledzić profile osób, które występują, na fanpage Rafał oznacza często. Sposób życia widoczny jest często na mediach społecznościowych. Często można wiele zobaczyć. Wystarczy chcieć. A że im się nie chce wysilić trochę to wolą pisać głupie oskarżenia. Rafał wkłada w to serce i widziałam to na nagraniach. Niektóre rzeczy trzeba zwyczajnie olewać. Większość ludzi widzi autentyczność i szczerość i to najważniejsze. 😊

  • narysowana 123
   narysowana 123 5 miesięcy temu

   Jestem żywym przykładem.. udowodnić na priv mogę, a także moi bliscy. Przykre są te oskarżenia. Może czasem sztucznie brzmi jak ktoś coś mówi, ale nawet nie macie pojęcia jaki to jest stres nagrywać ten odcinek.

 • Rafał Wieruszyński
  Rafał Wieruszyński 5 miesięcy temu

  Zawsze to bylo tylko kiedys nie bylo o tym glosno

 • DamnT 12
  DamnT 12 5 miesięcy temu +1

  W PL to normalne;p Ja mialem prawie tak samo;p

 • DayZ
  DayZ 5 miesięcy temu

  Boje sie ogladac tego ale obejrzę

 • Poland Brutus
  Poland Brutus 5 miesięcy temu

  Gdzie sąsiedzi że nie pomogli?

 • Mat teo
  Mat teo 5 miesięcy temu

  Nie uważacie ludzie że to jest już przesada mój ojciec jest alkoholikiem ale mnie nie bije to musi być już wyższy stopień nałogu oraz nie tylko alko ale szowinizm

 • Daltoniusz
  Daltoniusz 5 miesięcy temu +3

  Śliczna dziewczyna.

 • Tygrysi Pazur
  Tygrysi Pazur 5 miesięcy temu

  czekam z niecierpliwością na ten wywiad

 • GTA 5 koledzy VEVO subujcie
  GTA 5 koledzy VEVO subujcie 5 miesięcy temu

  Dajcie nam suba skurwysyny a nie oglodacie 7 metrow pod chujem

 • Sekcja Rytmiczna
  Sekcja Rytmiczna 5 miesięcy temu +1

  Iłowo-Osada stanie się teraz mega popularne

 • Marian Wysocki
  Marian Wysocki 5 miesięcy temu +1

  dlatego ja so lubie w spokoju z umniarem wypic po pracy pare piw i mniec oglondane so filmiki ruzne a nie niektuzy to umniaru nie znajo sie upijom i pajacujom a do roboty to ni ma komu

 • Majster567
  Majster567 5 miesięcy temu +10

  Byłem w swoim życiu kilka razy mocno wypity i nie wyobrażam sobie, jak komuś może to wystarczyć do bicia kablem własnej rodziny. Do tego trzeba chyba być jeszcze jakiegoś rodzaju socjopatą albo mieć już tak zaawansowane zmiany w mózgu w wyniku choroby alkoholowej, że delirka by człowieka zabiła.