Rolnik z Hollywood Przegląda Swój Rzepak ☆ [Vlog #53] Lustracja Rzepaku SY Florida

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 19 paź 2018
 • Witam was widzowie w kolejnym odcinku.
  Dzisiaj filmik z lustracji rzepaku. Na dzień dzisiejszy odmiana Florida tak wygląda
  Azot Młodsze liście przybierają jasnozieloną barwę (w odróżnieniu od dobrze odżywionej rośliny), natomiast liście starsze nabierają żółtej barwy. W skrajnych przypadkach liście starsze mogą przebarwiać się na czerwono-fioletowo (cała roślina ma wówczas jasnozieloną barwę). Pierwsze objawy widoczne na starszych liściach.
  A powód że nasz rzepak ma taki kolor to są środki skracające i pryskane siarczanem magnezu
  regulując nawozy wiedzieliśmy od początku ,że zabraknie mu azotu.
  fosforu i potasu jest dużo w glebie ,rozsiewane było 450 kg/ha ultra 5 i 8
  I po drugie co chwile występują opady atmosferyczne więc nawóz w ziemi jest przyswajalny przez roślinę.
  I nie musie wszyscy pisać że to fosfor ,my się uczymy o rzepaku i na polu był doradca jak i rolnicy pobliscy i każdy stwierdził że to jest brak azotu
  dziękuję!
  Nasza grupa na FB
  facebook.com/groups/133472920675051/
  FP
  facebook.com/jockerfarm/
  Drugi kanał
  plclip.com/video/6t8qmtIs3lk/wideo.html

Komentarze • 239

 • Michal Trocinski
  Michal Trocinski 9 miesięcy temu

  Spoko ta palantacia

 • Wylogowuj Sie mordeczko
  Wylogowuj Sie mordeczko 9 miesięcy temu

  Super przegląd Rzepaku SY Mega się rozwinął Vlog supcio ;) :)

 • Adam Gurazda
  Adam Gurazda 9 miesięcy temu

  Kto wam doradza z syngenty??

 • morawiak86l
  morawiak86l 9 miesięcy temu +1

  Plantacja robi wrażenie, dobrze wstrzeliliście się z terminem i jak wszystko dalej będzie dobrze to jest duza szansa na niezły plon :)

 • marcin świerc
  marcin świerc 9 miesięcy temu

  fioletowe to brak fosforu

 • Dawid Nowak
  Dawid Nowak 9 miesięcy temu +3

  Źle ustawiliście siewnik czy po prostu unia nie sieje tak dokładnie?

 • top
  top 9 miesięcy temu

  pieścicie ten rzepak , wygląda bardzo ładnie :)
  ciekawe jaki rachunek ekonomiczny wyjdzie??

 • jozin9503
  jozin9503 9 miesięcy temu

  Azot się daje pod korzeń przed siewem do 50kg na hektar w czystym składniku, teraz rzepak zdechnie do wiosny z braku azotu będzie ciężko go pobudzić na wiosnę... Z tego co widzę brakuje jeszcze potasu

 • Antek Agro tv
  Antek Agro tv 9 miesięcy temu

  Kozak!!!!!!!!!!!!!

 • BUKSIA
  BUKSIA 10 miesięcy temu

  Piękny rzepaczek

 • S. H.
  S. H. 10 miesięcy temu +1

  Rzepak jak marzenie 👍 jak się dba tak się ma! Tak trzymać!

 • andre 132
  andre 132 10 miesięcy temu

  Te przebarwienia to raczej brak fosforu

 • zajac2030
  zajac2030 10 miesięcy temu

  U Niemca porządny rzepak

 • Doktor Agro
  Doktor Agro 10 miesięcy temu

  brak magnezu nie azotu

 • Kamil Misialak
  Kamil Misialak 10 miesięcy temu

  W brew pozorom to ciężki rok na uprawę rzepaku jak na pierwszy raz. Macie fachowe doradztwo to będzie wam łatwiej, przez co nie popełniacie błędów. A w rzepaku każdy popełniony to strata w plonie.
  Nie ma co pędzić rzepaku, najlepiej go zostawić. Jest bardzo dobry. Termin siewu i długa ciepła jesień zrobiły swoje.
  Z obsadą to zobaczy się a wiosnę czy dobrym rozwiązaniem było posiać go w tak rzadko bo nie jeden wyglądał świetnie na jesień a przyszły wiosenne przymrozki i niestety poszły pługi.
  Osobista rada, to mam nadzieję że ie będziecie rozlewali RSM-u na pierwszą dawkę tylko pójdzie saletra albo jakiś saletrosan, coś z siarką na start.
  Co do rsm-u to zbyt szybko rozhartowuje rośliny i istnieje bardzo ale to bardzo duże prawdopodobieństwo wymarznięcia rzepaku.

 • Radosław Bzoch
  Radosław Bzoch 10 miesięcy temu

  Dlaczego nie kupicie kombajnu zbożowego?

  • Radosław Bzoch
   Radosław Bzoch 10 miesięcy temu

   W którym na przykład?

  • 880moto
   880moto 10 miesięcy temu

   Radosław Bzoch, oj już nie raz adrian poruszał ten temat na odcinkach

 • Michal988
  Michal988 10 miesięcy temu

  Czekam na nowy odcinek Łapka w góre jest

 • Marcin765
  Marcin765 10 miesięcy temu

  Plantacja wygląda bardzo ładnie i w dodatku na pierwszy raz siany. Moim zdaniem 35 szt/m2 roślin to trochę za mało ponieważ przez zimę może trochę wymarznąć i juz nic nie będziesz mógł temu zaradzić Ale jest to tylko moje zdanie pozdrawiam

 • Krystian
  Krystian 10 miesięcy temu

  Żeby nie było że krytykuję czy się czepiam po prostu zwracam uwagę na ten problem, zwracałem go wcześniej Słomkowi właśnie ale nawet nie raczył się odnieść do mojego komentarza a z oglądania filmików Bardowskich w ogóle zrezygnowałem bo są moim zdaniem o dupie marynie(ubieranie, klepanie o uprawie, zwalczaniu(był przegląd pól rzepaku i o jakiś pułapkach na szkodniki w rzepaku ale bez szczegółów wycięty materiał i na koniec stwierdzenie ze coś tam jest i tyle), pryskaniu czegoś nie podając szczegółów)albo o promowaniu się żony Grześka która poleciała na hektary i zgłosiła się do głupiego programu tylko po to żeby pokazać się przed kamerami i złapać jakiegoś gościa z duża ilością ha. Gdy program się skończył postanowiła pokazywać się dalej w youtubie, a najbardziej wkurwiają Mnie filmiki które są nakręcone po to by promować jakąś firmę która produkuje dany środek ochrony roślin czy zbiornik na paliwo lub na RSM, chcecie kręcić reklamy to idźcie zgłoście sie do telewizji do reklamy środka na sraczkę(brak informacji dlaczego akurat ta firma jakie sa zalety danego zbiornika z tej firmy a jakie wady czy są lepsze lub gorsze zbiorniki konkurencji jeżeli tak to jakiej firmy. Same ogólniki no i reklama kilkukrotna producenta to podstawa czy firmy dostarczającej) Twoja praca Adrian najbardziej mi się podoba a szczególnie filmiki z dobrym podkładem muzycznym i dobrze omówionym tym co aktualnie robicie w szczegółach na filmie i co zrobiliście wcześniej a nie było z tego filmu tak żeby widz był na bieżąco w 100% wprowadzony w szczegóły a dodatkowo miał to podane tez w opisie filmu żeby łątwiej mógł analizować wszystkie dane !

 • Krystian
  Krystian 10 miesięcy temu

  Co do filmu to ok,, tylko nie rozumiem czemu nikt z Was czyli PLcliprów rolniczych nie robi tego dokładnie i skrupulatnie i nie opisuje dokładnie każdego zabiegu pod filmikiem czyli nadając nr. działki i wymieniając jakie zabiegi wykonał do tej pory na tej działce jakimi środkami itd. i przy każdym nowym filmiku z tej działki nie wpisuje nowych zabiegów, środków i dawek wtedy widzowie maja wszystko wyłożone na tacy i kiedy przyjdą żniwa a plon będzie niski lub bardzo wysoki, możne ktoś z widzów albo wy sami łatwo będziecie mogli stwierdzić co było powodem a po drugie ludzie głównie rolnicy chętniej będą oglądać filmiki bo rzeczywiście będą mogli dowiedzieć się czegoś w szczegółach a nie z 3 czy 4 zabiegów rożnymi środkami dowiedzą się tylko kilku informacji o połowie zastosowanych upraw agrotechnicznych(tylko dzięki rozgorzałej dyskusji dowiedzieliśmy się że dwa razy talerzowaliście pole i pryskaliście glifosatem, i jaka dawka była nawozu) środków nie wspominając o dawkach i gdzie i za ile je kupiliście pomoże to też w wyliczeniu koszów opłacalności na końcu i nikt z widzów nie będzie twierdził że coś zawyżacie itp. jeżeli już jesienią i wiosną napiszecie ceny! I czemu tyle miejsca poświęcacie rzepakowi, gdzie filmiki z pszenżyta, owsa czy ziemniaków i opis jakie zabiegi agrotechniczne,nawozowe i chemiczne wykonaliście do tej pory?

  • top
   top 9 miesięcy temu

   czasami myślę że taka dyskusja nie ma sensu ,
   Krystian próbowałeś bezorkową u siebie?

  • Kula
   Kula 9 miesięcy temu

   @Krystian radzę najpierw obejrzyj a później komentuj.
   Są u mnie na kanale film z +/- uprawy bezorkowej. Więc o czym mam z Tobą dyskutować jak nawet nie raczyłeś sprawdzić czy wypowiadałem się na ten temat.
   Pozdrawiam.

  • Krystian
   Krystian 9 miesięcy temu

   @Kula Uwierzę jak przedstawisz jakieś argumenty, czy ty wierzysz we wszystko na przysłowiową gębe raczej wątpię że jeżeli ktoś ci powie że idzie zarobić na sprzedaży czegoś tylko trzeba wyłożyć jakieś pieniądze to odrazu w to wchodzisz nie sprawdzając nic w tej kwestii i nie pytając o szczegóły. A ty nawet nie potrafisz wymienić kilku argumentów za uprawą bez orkową i kilku jej wad. Wysłałem linka do artykułów na ten temat gdzie podają wady i zalety tez tego nie skomentowałeś ! Ja jestem człowiekiem otwarty na argumenty i gotowym do zmiany zdania jeżeli usłyszę przekonujące argumenty tym bardziej od człowieka który to praktykuje.

  • Kula
   Kula 10 miesięcy temu

   @Krystian gościu po co ja mam się wypowiadać, skoro i tak mi nie wierzysz?

  • Krystian
   Krystian 10 miesięcy temu

   @Kula Zadałem ci wiele pytań w ostatniej odpowiedzi na które nie otrzymałem od ciebie żadnej informacji co do tych 16ha że tylko pryskałeś to nie che mi się oglądać twoich filmów z ostatniego roku ale wydaje mi się że było tego więcej. codo wad i zalet nie chcesz się tu nic szerzej wypowiedizec oto dwa linki do artykułów na ten temat: www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/uprawa-bezorkowa,11499.html , www.technologia.kpodr.pl/index.php/82-aktualnosci/522-wady-i-zalety-uprawy-bezorkowej

 • kierowca stanisław
  kierowca stanisław 10 miesięcy temu

  Daje minusa za scieme z dawka wysiewu...

 • Tomek Najdo
  Tomek Najdo 10 miesięcy temu +6

  Udało się z obsadą,bo siewnik oszukuje...A taki miał być dobry...

  • Dawid Nowak
   Dawid Nowak 9 miesięcy temu

   Jak firma posmarowała to siewnik stawiają w jak najlepszym świetle

 • Tomek Najdo
  Tomek Najdo 10 miesięcy temu

  Najgorszy doradca,to sprzedawca hehe.

 • karola brak
  karola brak 10 miesięcy temu

  za reklamy minus

 • janko 1973
  janko 1973 10 miesięcy temu

  Gdybym u siebie tyle pryskał to już dawno poszedł bym z torbami. Wszystko w granicach rozsądku. Słuchajcie przedstawiciela bo on wie ile może zarobić na rzepaku.

 • Katarzyna Nowak
  Katarzyna Nowak 10 miesięcy temu +1

  A może te czerwone liście to żółtaczka rzepy? Tak podejrzewam.

 • Agro Sebastian
  Agro Sebastian 10 miesięcy temu

  Kto sub za sub

 • Ja Tu
  Ja Tu 10 miesięcy temu

  Ty Adrian a ten rzepak niemcow to na dzierzawionym czy kupionym przez nich polu rosnie ? :)

 • Łukasz Tobis
  Łukasz Tobis 10 miesięcy temu

  czoraj miałem imieniny

 • Paweł Pakulski
  Paweł Pakulski 10 miesięcy temu

  Wygląda jak jarmuż

 • Adamfarmer a
  Adamfarmer a 10 miesięcy temu

  Jak na pierwszy raz rzepak piękny w dolnośląskim mszycę szaleją i wysysają soki

 • Graf37
  Graf37 10 miesięcy temu

  Rolnik z Hollywood jaki bicek jak by pizdną to ojojoj.

 • Filip Herba
  Filip Herba 10 miesięcy temu

  Jeżeli przezimuje to szacun

 • superluki5
  superluki5 10 miesięcy temu

  Macie same zboża czy też zwierzęta ?

 • żuberek 0,5
  żuberek 0,5 10 miesięcy temu +1

  Moim zdaniem najlepiej rozciac korzeń
  Jeżeli sa przebarwienia w srodku tzn ze czegos mu brakuje
  A moi doradcy twierdza ze przbarwienia fioletowe to brak fosforu
  Jasno zielone azotu
  Zolte potasu
  Nie mozna tez wykluczać chorób grzybowych bo wtedy tez moga wystepowac przebarwienia (nie tylko pleśń)
  Pozdrawiam😀

 • mikon71
  mikon71 10 miesięcy temu

  No jeden vloger mówił jesienią że 8 ton pszenicy a po suszy 2 tony ,nie ma co chwalić

  • Kula
   Kula 10 miesięcy temu

   8t rzepaku?

 • Damian Pes
  Damian Pes 10 miesięcy temu

  narazie ladny, ale ciekawe jaki bedzie po zimie

 • Chmielów Fan
  Chmielów Fan 10 miesięcy temu

  Ile zbieracie ha i jak się sprawuje ten John deere?

 • Dejwid.K Kalisiakdawid
  Dejwid.K Kalisiakdawid 10 miesięcy temu +1

  Cześć co tam u ciebie kiedy kolejny odcinek 😈

 • Agro Maciej
  Agro Maciej 10 miesięcy temu +1

  Te przebarwienia to wydaje mi się że bardziej na pleśń wyglądają, ale musiałbym na żywo to zobaczyć. A dziur to przez robaki wyjedzone pewnie.

 • szymon Buczkowski
  szymon Buczkowski 10 miesięcy temu +1

  Te dziurki w lisciach to nie od gradu chłopie

 • Walczak Mateusz
  Walczak Mateusz 10 miesięcy temu +1

  Panowanie to nie brak azotu ,
  .... zobaczcie czy śmietki nie macie

 • KLAWY 1
  KLAWY 1 10 miesięcy temu

  Opryski szkodzą pszczołą zabijają je

  • Kula
   Kula 10 miesięcy temu

   Które?

 • Piotrek
  Piotrek 10 miesięcy temu +5

  Poczekaj do wiosny połowa wymarźnie i będzie cały ch.j a i chwalić to się będziecie mogli dopiero wtedy jak będziecie mieli go na przyczepach

 • Grzegorz Tomczyk
  Grzegorz Tomczyk 10 miesięcy temu +6

  Piekny jest ale chyba koszty robita zbyt duze do konca doradcy nie suchajta bo wam wszystko wcisnie I rzepak oddasz za chemie.

 • ReNew:Mqm1324
  ReNew:Mqm1324 10 miesięcy temu

  mój brat też zasiał rzepak i też już jest taki

 • Kuba3048 GR ŚMIERCIAK
  Kuba3048 GR ŚMIERCIAK 10 miesięcy temu

  Adrianku ile macie twgo rzepaku zasiane bo nie pamietam jak ju kiedys mówiłeś we vlogach

 • Ursus zetor
  Ursus zetor 10 miesięcy temu

  Super vlog kasztany wypiły wode wyciocz Pozdrawiam

 • szymko r
  szymko r 10 miesięcy temu

  czy zostanie zakupiony ten john deere?

 • AgroKarol pl
  AgroKarol pl 10 miesięcy temu

  On jest fioletowy to oznacza niedobór mikroelementów.

  • AgroKarol pl
   AgroKarol pl 10 miesięcy temu

   Brakuje azotu i magnezu, a ponadto nie jest pobierany fosfor bo jest sucho i noce są chłodne.

  • AgroKarol pl
   AgroKarol pl 10 miesięcy temu

   jockerfarm chodzi mi właśnie o azot i magnez

  • AgroKarol pl
   AgroKarol pl 10 miesięcy temu

   Fosfor to makroelement

  • jockerfarm
   jockerfarm  10 miesięcy temu

   Azot Młodsze liście przybierają jasnozieloną barwę (w odróżnieniu od dobrze odżywionej rośliny), natomiast liście starsze nabierają żółtej barwy. W skrajnych przypadkach liście starsze mogą przebarwiać się na czerwono-fioletowo (cała roślina ma wówczas jasnozieloną barwę). Pierwsze objawy widoczne na starszych liściach.
   A powód że nasz rzepak ma taki kolor to są środki skracające i pryskane siarczanem magnezu
   regulując nawozy wiedzieliśmy od początku ,że zabraknie mu azotu.
   fosforu i potasu jest dużo w glebie ,rozsiewane było 450 kg/ha ultra 5 i 8
   I po drugie co chwile występują opady atmosferyczne więc nawóz w ziemi jest przyswajalny przez roślinę.
   I nie musie wszyscy pisać że to fosfor ,my się uczymy o rzepaku i na polu był doradca jak i rolnicy pobliscy i każdy stwierdził że to jest brak azotu
   dziękuję!

 • jozef gorowski
  jozef gorowski 10 miesięcy temu

  panowie znajdzcie sobie dobrego przedstawiciela do pomocy . tez sie ucze .ale co do rolnictwa kazda pomoc jest dobra

 • adam zaklika
  adam zaklika 10 miesięcy temu +1

  co z tego że póżniej powschodziły, zielono się zrobiło ale plonu te roślinki pozniejsze nie dadzą

 • _Kapi_232
  _Kapi_232 10 miesięcy temu

  obok mnie rzepak juz za kolana i pryskał już 6 razy

  • Paweł
   Paweł 10 miesięcy temu

   kapi to chyba masz 150 cm wzrostu haha

 • Kolbi
  Kolbi 10 miesięcy temu +1

  Kruchy to siarka a nie odmiana ;)

 • Robert rolnik
  Robert rolnik 10 miesięcy temu +1

  Ładny rzepaczek.Pozdrawiam.

 • Mariusz Marciniak . Mariuszek
  Mariusz Marciniak . Mariuszek 10 miesięcy temu

  zepak rosnie

 • SebsoNism
  SebsoNism 10 miesięcy temu +1

  Bardzo dobrze ,ze tak rzadko zasiane:) Oby tylko go śnieg i mróz nie zbałamucił XDD

 • kopapan chcesz
  kopapan chcesz 10 miesięcy temu

  Piękny rzepak :)

 • Bartex
  Bartex 10 miesięcy temu

  U was pada widzę a u mnie w zachodniopomorskim około 50 km od Szczecina to nic zero brak deszczu susza pługi w ziemie nie chcą wchodzić uprawy niby jakoś rosną ale w stosunku do twoich to w sumie nie rosną.

 • Michal Puchaf
  Michal Puchaf 10 miesięcy temu

  Nie dawaj azotu na jesień bo pogorszysz zimotrwałość. Parę lat temu jak sprowadził owies ozimy w pierwszym roku nic na jesień dawałem to przeżył ale na drugi rok dałem specjalną zaprawę kelpak mikroelementy na grzyba tak że wyrósł jak wasza bardzo ładny rzepak, no i przyszedł mróz bez śniegu i cały wymarz. Tak więc bardzo ładny wygląd waszego rzepaku może okazać się zgubieny choć życzę żeby wam przezimował.

 • Soltys 8011
  Soltys 8011 10 miesięcy temu

  Może brak azotu na poprzeczniaku jest spowodowany że blisko są drzewa które mogą go pobierać

 • agro mafia_tv
  agro mafia_tv 10 miesięcy temu +1

  Skracaliście go czy nie?

  • andrzej 1999
   andrzej 1999 9 miesięcy temu +1

   Pewnie już z 10 razy był skracany 😂

 • snajper46
  snajper46 10 miesięcy temu +3

  żeby nie przyszedł mróz :D bo jak przyjdzie konkretny to nie będzie co zbierać

 • Marez
  Marez 10 miesięcy temu +6

  Jakie kuzwa ponad 5 ton rzepaku u tych niemcow w dupie chyba adria oni klamia jak z nud i nie mowie o tych zniwach w tym roku u was na tamtych klasach chocby sie zesral nie da 5ton max 4 z hakiem u nas gdzie sa 1 i 2 klasy to zeby osiagnac 5 ton to by musialy sie nalozyc wszystkie wspplczynniki czyli opady w maju i czerwcu slonce w lato w jesien optymalna pogoda i maksymalne nawozenie.
  Adrian nie wierz wszystkim we wszystko.
  Pozdrawiam

  • potomek kasztelana
   potomek kasztelana 10 miesięcy temu

   Ja w tym roku tak osiągnołem. To jest glina 1-2 klasa ziemi i na dołku. I rzepak nigdy jeszcze tak mi się nie udał. Ale tak jak mowie. Ja i tak będe zadowolony z plonu 4-4,5 tony z hektara. Nie potrzeba aż tylu nakładów. A w tym roku chciałem po prosty sprawdzić czy uda mi się wyciągnąć 6 ton. Myśle że gdyby był dobry rok byłoby naspokojnie.

  • KoMaR KoMaR
   KoMaR KoMaR 10 miesięcy temu +1

   @Marez zgadza się, zależy też od nakładów, nie zawsze kto uzyska większy plon ma większy zysk

  • Marez
   Marez 10 miesięcy temu

   @KoMaR KoMaR od 1 do 3 tak da się osiągnąć ale nie od 4 do 6

  • Marez
   Marez 10 miesięcy temu

   @potomek kasztelana no to o tym mówię da się tyle osiągnąć tylko ziemia musi być dobra i dobry rok

  • KoMaR KoMaR
   KoMaR KoMaR 10 miesięcy temu

   U nas na 3 klasie gleby uzyskaliśmy 5 t/h przy dobrych warunkach pogodowych, zależy wszystko od roku od pogody, ale taki plon jest oczywiście realny jak najbardziej😉

 • Hirek kowalski
  Hirek kowalski 10 miesięcy temu

  jaki jest duzy ten kawałek pola ? ile hekterów ?

 • Marcel Staroszik
  Marcel Staroszik 10 miesięcy temu

  Liczac że masz z 3 razy lepszy rzepak od moiego ale ja mam na 2 klasie a wy na 4 to i tak będę miec wiecej ton z hektara ale i tak respekt za niego.

 • Michal Paulus
  Michal Paulus 10 miesięcy temu +2

  Generalnie jeśli chodzi o objawy braku fosforu macie rację tylko trzeba pamiętać że w tym okresie i przy tak dużym rzepaku podobne objawy daje brak azotu (duża część przebarwień w rzepaku szczególnie tak dużym spowodowane jest brakiem azotu). Znając historię pola i nawożenie które było robione wcześniej jest dosyć mało prawdopodobny brak fosforu. Z utęsknieniem czekam na efekt nawożenia nalistnego które chłopaki zapowiedzieli :-)

  • jockerfarm
   jockerfarm  10 miesięcy temu

   Azot Ograniczony wzrost roślin, karłowaty pokrój, rośliny wyraźnie mniejsze od dobrze odżywionych. Młodsze liście przybierają jasnozieloną barwę (w odróżnieniu od dobrze odżywionej rośliny), natomiast liście starsze nabierają żółtej barwy. W skrajnych przypadkach liście starsze mogą przebarwiać się na czerwono-fioletowo (cała roślina ma wówczas jasnozieloną barwę). Pierwsze objawy widoczne na starszych liściach.

 • Krzychu CSA
  Krzychu CSA 10 miesięcy temu

  Jaka marka skutera? Czyżby to Router Sport 50S?

 • masseyf30
  masseyf30 10 miesięcy temu +4

  Fioletowe przebarwienia na liściach starszych wskazują na niedobór fosforu...

  • Szalona_ Wiewiorka
   Szalona_ Wiewiorka 10 miesięcy temu

   @masseyf30 masz rację nie byłeś i się chyba nie znasz . Ale brak fosforu i chuj bo jak czerwony liść to tylko brak fosforu i klapki na oczy i brak fosforu. Mniejsza o to że na miejscu byli doradcy syngenty Pan Irek który ma wiedzę mówią brak azotu ale zobaczyłeś czerwonego liścia przez Internet więc chuj brak fosforu

  • Szalona_ Wiewiorka
   Szalona_ Wiewiorka 10 miesięcy temu

   @masseyf30 zastanów się trochę a nie jak tępy Janusz się zachowujesz, Pan Marek w krótkiej koszulce , więc ciepło, ziemia mokra , jakie niedobory fosforu .... brak fosforu wychodzi jak jest zimno i sucho. Brak fosforu łatwo pomylić z brakiem azotu, u nich jest ciepło mokro rzepak goni zjada ogromne ilości azotu .

  • masseyf30
   masseyf30 10 miesięcy temu +2

   Dobrze przyjmijmy że to rzeczywiście niedobór azotu, niech tak będzie.
   Idźmy więc dalej, ile azotu zostało podane? Co było przedplonem i jaki był tego plon? Słoma zebrana czy została na polu? Czy ewentualnie było coś podane na rozkład słomy?
   I pytanie najważniejsze, według waszej wiedzy, wiedzy którą uzyskaliście od doradcy, ile azotu może pobrać rzepak jesienią żeby stać się rośliną "idealną"?
   BTW czy wiecie w jakiej fazie rzepak powinien wchodzić w spoczynek zimowy?
   Podkreślam nie chcę się kłócić, ani krytykować ale jeśli widzieliście że azotu będzie mało to czemu to nadal postępuje?

  • Sebas1103
   Sebas1103 10 miesięcy temu +1

   To naturalne, człowieku to już październik :) nie rozumiem takich ludzi, dobrze Ci radzą a ty i tak swoje. Doradcy tez nie raz gowno wiedzą ;)

  • jockerfarm
   jockerfarm  10 miesięcy temu +1

   @masseyf30 Tak jak mówię u nas co chwilę pada wilgoci jest dużo więc potas i fosfor są przyswajalne. A od początku wiedzieliśmy że będzie mu brakowało azotu bo w samym NPK było to za mało ,a kolor ma dlatego taki bo jest już 3 raz pryskamy i pryskamy siarczanem magnezu i te opryski powodują ,,sztuczny,, kolor. My się na rzepaku nie znamy to są słowa dwóch doradców jak i rolnika z okolicy

 • agro newholland snap
  agro newholland snap 10 miesięcy temu

  U nas rzepak robi sie fioletowy 😂😂/pozdro z mazowsza\

  • jockerfarm
   jockerfarm  10 miesięcy temu +1

   Azot Młodsze liście przybierają jasnozieloną barwę (w odróżnieniu od dobrze odżywionej rośliny), natomiast liście starsze nabierają żółtej barwy. W skrajnych przypadkach liście starsze mogą przebarwiać się na czerwono-fioletowo (cała roślina ma wówczas jasnozieloną barwę). Pierwsze objawy widoczne na starszych liściach.
   A powód że nasz rzepak ma taki kolor to są środki skracające i pryskane siarczanem magnezu
   regulując nawozy wiedzieliśmy od początku ,że zabraknie mu azotu.
   fosforu i potasu jest dużo w glebie ,rozsiewane było 450 kg/ha ultra 5 i 8
   I po drugie co chwile występują opady atmosferyczne więc nawóz w ziemi jest przyswajalny przez roślinę.
   I nie musie wszyscy pisać że to fosfor ,my się uczymy o rzepaku i na polu był doradca jak i rolnicy pobliscy i każdy stwierdził że to jest brak azotu
   dziękuję!

 • AgroMatix
  AgroMatix 10 miesięcy temu

  Jeśli minusowe temperatury wejdą łagodnie to rzepak 99% macie dalej ale jak z dnia na dzień to lipa .. :/ ale pole jest cacy

 • Łukasz Jabłonowski
  Łukasz Jabłonowski 10 miesięcy temu

  My nie skracamy a rzepak jak na filmie

 • Ali 123
  Ali 123 10 miesięcy temu +10

  Te większe dziury to robak zrobił he a nie grad

  • Ali 123
   Ali 123 10 miesięcy temu

   a te przebarwienia to rzeczywiście grad bo u mnie to samo.

 • Łukasz Jabłonowski
  Łukasz Jabłonowski 10 miesięcy temu

  It

 • starybudnik
  starybudnik 10 miesięcy temu +1

  Tylko czy to się zwróci przy takich kosztach